Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Поредица от въпроси - малко откровения и търсене на мнения.  (Прочетена 676 пъти)
Sita
13
Неактивен Неактивен

Публикации: 344

« -: Декември 10, 2011, 12:05:18 »

Имам да задам много въпроси, търсейки не вашият отговор, а мнението ви. Ще ги задавам един по един, като ще питам следващия, когато преценя, че за предходния въпрос съм получил достатъчно мнения.

И преди да започнем, искам да споделя, че вероятно съм в период на мини депресия, както вероятно ще проличи и от въпросите, но в никакъв случай не съм в депресия, такава, каквато я познава психологията примерно.

Въпрос 1: Има ли смисъл въобще?

Като всеки човек и в мен има добра и лоша страна. Лошата не е голяма, но е много силна, способна на много. Тази си страна съм овладял почти напълно от 3 години вече. Добротата ми също е много голяма. Доста по-голяма от повечето хора, които познавам или съм виждал.
Убеждавал съм се много пъти, че в основата си, сърцето и душата ми са много чисти и дълбоки. Което е малко странно, защото съм на етапи. Веднъж не мога да бъда ранен, без значение кой какво направил или казал, а друг път бивам ранен много лесно.

Разочарован съм колко фалшив и жалък е живота на повечето хора. И в един момент, когато изглежда, че моят живот потъва лека-полека, се питам какъв е смисъла да продължавам да съм добър и тн. и тн, когато "лошите" успяват доста по-бързо от "добрите"...

Каквото и да става, аз вероятно ще си остана със сегашното ми или по-добро съзнание, просто защото вече съм се осъзнал за доста неща и много трудно бих се върнал към другата страна, но въпросите си остават.

Разколебан съм, убеждавал съм се през живота си, че има висша сила и тн, но пак се питам - ами ако няма? Ако може да живееш безнаказано, да взимаш каквото искаш и като умреш, просто да не съществуваш, да няма кой да те наказва?

Не, че съм лишен от нещо, не, че не ми се случват малки чудеса почти всеки ден, но искам ГОЛЕМИ. Искам повече. Не е честно, човека, който живее с измами, лъжи, долни постъпки и фалшиви ценности, да получава тези чудеса, а аз не!

Наистина много мога да изпиша, но ще оставя някои от подвъпросите си за други мои включвания по темата.
Активен
Вивиан
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 26

« Отговор #1 -: Декември 10, 2011, 15:26:53 »

Здравей Sita!
Много пъти съм си задавала точно този въпрос. Наистина е трудно да се приеме, че понякога на "лошите" им върви повече от на "добрите". Но кои са "лошите" и кои "добрите"? Всеки е добър сам за себе си и прави това което може най-добре. Всички се учим и получаваме това което заслужаваме. Ние хората не сме тези, които оценяваме, нито пък трябва да съдим когото и да било.
Приеми живото като колело - един път си долу, един път горе. Успехът и щастието идват след много трудности и страдания, за да може човек да ги приеме. Без болка приемаме нещата като даденост.
Колкото по-добра съм била, толкова повече трудности съм понасяла и толкова повече са ме тъпкали. Винаги обаче, след известно време съм била възнаградена за моето търпение и съм била три пъти по-щастлива. А "лошите" какво ми пречат, точно те ме учат.
Дано да съм ти била полезна, все пак това е моята философия!
Активен
shining_star
Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #2 -: Декември 10, 2011, 17:08:18 »

Добрия човек не е някакъв малодушен слабак, когото тъпчат в света на злото. Не е така...Усмивчица Като стигнеш до етап, в който се питаш "има ли смисъл" и ти изглежда, че те тъпчат, че лошите си живеят добре, а ти страдаш и се мъчиш, защото си добър и не си като тях...и не можеш да се проявиш, да изявиш себе си...значи е време да направиш завой. Време е да вкараш в действие всичко това, за което се говори в този форум, с две думи да "се вземеш в ръце" и да започнеш да създаваш и определяш обстоятелствата в живота си такива, каквито искаш да бъдат. Може би е също време да оставиш страховете и нещата, които блокират личната ти сила...Всеки сам създава своята реалност.
С тази нагласа дори и "висшата сила" да застане пред тебе, няма да има полза. Има един стар виц за един човек, който много искал Бог да му се покаже и така той да повярва в неговото съществуване. Влязъл в една църква, застанал под купола и взел да се моли:
 "Боже, ако те има, дай ми знак, че съществуваш, моля те, направи да спре този часовник. Това за теб не е нищо, това е такова дребно нещо, но за мен означава много...не искам нищо за себе си, само да спре часовника ми. Това ще е за мен доказателство, че те има, за мен е важно, а на теб не ти струва нищо...моля те боже, направи го."

Часовника, разбира се, не спрял.

Явно "висшата сила" не би се занимавала с някой, който дори не вярва в нейното съществуване, иначе що за висша сила щеше да е...
Активен
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #3 -: Декември 11, 2011, 00:07:56 »

Здравей Sita искреността в поста ти ме трогна и реших да отговоря.

Цитат
Първо твоя въпрос крие отговора.
Щом питаш дали има смисъл, значи ти пука или един вид търсиш смисъла, което означава, че за теб смисъл има, но те обесърчава това, че не го виждаш кристално ясен.
Не го виждаш защото си разбрал, къде да не го търсиш, разбрал си, че там където го търсят повечето хора го няма и е пусто, но в същото време неможеш да разбереш къде да го търсиш, а това те обърква и на моменти те изнервя(това го пиша разбира се единствено от собствен опит)!

Цитат
Което е малко странно, защото съм на етапи
Всички хора сме на етапи, вселената е на етапи или цикли както и всичко което съществува.
Та тези които наричаме "добри" ги виждаме в тяхният добър етап или цикъл, но за да станат такива те са са имали доста голям опит, като "лоши", а тези които сега виждаме като лоши със сигурност ще станат добри.Няма светец без минало или грешник без бъдеще!

Цитат
Разочарован съм колко фалшив и жалък е живота на повечето хора
Всеки преживява точно това което има нужда да преживее, дори понякога това да изглежда жалко или лошо, точно то е това което подтиква човек към задаването на въпроси и вътрешно търсене.В този ред на мисли страданието е полезно.
Цитат
И в един момент, когато изглежда, че моят живот потъва лека-полека, се питам какъв е смисъла да продължавам да съм добър и тн. и тн, когато "лошите" успяват доста по-бързо от "добрите"...
Помни, само така изглежда!
Тези които си служат с лъжа и други производни на страха, никога не са успявали повече от тези които споделят истината.Това е мисълформа която реди реалността ти докато не я изчистиш!

Цитат
Разколебан съм, убеждавал съм се през живота си, че има висша сила и тн, но пак се питам - ами ако няма? Ако може да живееш безнаказано, да взимаш каквото искаш и като умреш, просто да не съществуваш, да няма кой да те наказва?
От една страна е добре,че поставяш вярванията си под съмнение така ти е трудно да залепнеш за тях и да се втвърдиш отвърждавайки ги.
Няма кой да ни наказва освен самите ние.
Висшата сила си ти!

Цитат
но искам ГОЛЕМИ. Искам повече.
Ще дойдат от самосебе си когато започнеш да благодариш на малките.
Всъщност голямото чудо е самата вибрацията на  благодарността, а не това за което благодариш!

И накрая ще кажа, че смисъл няма освен този който сам придаваш на нещата!

Успех!

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
Selinna
Неактивен Неактивен

Публикации: 255

• Град: София
  • « Отговор #4 -: Декември 11, 2011, 13:54:38 »

Цитат
    Като всеки човек и в мен има добра и лоша страна. Лошата не е голяма, но е много силна, способна на много. Тази си страна съм овладял почти напълно от 3 години вече. Добротата ми също е много голяма. Доста по-голяма от повечето хора, които познавам или съм виждал.
    По - скоро във всеки човек има силна и слаба страна. Обърнала съм внимание, че силните страни на човек понякога носят повече разруха, отколкото градят. Ще поясня, че това според мен е така, защото имаме нужда именно от сила  ( обявявана за лоша ), която да разруши ненужното - старото и от сила (обявявана за добра), която да съгради новото. Във дивата природа двете сили са в баланс, но при хората поради много причини, главно стереотипи и общи разбирания тип "Да се убива и наранява е лошо, да се помага е добро" дисбаланса е ясно изразен..
    Цитат
    Убеждавал съм се много пъти, че в основата си, сърцето и душата ми са много чисти и дълбоки. Което е малко странно, защото съм на етапи. Веднъж не мога да бъда ранен, без значение кой какво направил или казал, а друг път бивам ранен много лесно.
    Не бих казала, че е странно. В основата си всяка душа и всяко сърце са чисти, силни и дълбоки и те не могат да бъдат наранени, това което понякока чувстваме като нараняване е загубата на основа и сигурност на която да се опрем - т.е. загубата на връзка със самите себе си. Когато не търсиме сила и опора в околните, а само в нас самите нищо и никой не би могъл да ни нарани, а когато търсиме сила в околните, имаме им доверие и най - вече очаквания, които остават неоправдани се чувстваме лесно раними и дори слаби. Ако в момента си така според мен най - добре остави всички и се свържи със себе си.
    Цитат
    Разочарован съм колко фалшив и жалък е живота на повечето хора. И в един момент, когато изглежда, че моят живот потъва лека-полека, се питам какъв е смисъла да продължавам да съм добър и тн. и тн, когато "лошите" успяват доста по-бързо от "добрите"...
    Да, за съжаление повечето хора наистина не осъзнават в какви илюзии живеят.. Но съм се убедила, че е мисията невъзможна да помогнеш на някого, ако той сам не пожелае това и затова е по - добре да не опитваме, защото има възможност вместо ние да помогнем на него той да ни повлияе и да заспиме и ние. Затова мисля, че е по - добре да покажем на някого това, което имаме предвид вместо да му казваме и да се ядосваме и ние, когато не ни чуе..
    Цитат
    Грешките си ги правиме тук и тук си търпиме наказанията. Висша сила има и тя помага на душите, които следват своя път, своята мисия - малките чудеса, знаците и всичко от което имаме нужда ни го предоставя но, когато тръгнеме по чуждите стъпки проблемите идват все по - неочаквано и са все по - големи. Тези, които взимат каквото пожелаят, но не следват мисията си ги чака същото. Не могат да намерят любовта, да разберат дали някой е с тях, защото ги обича или защото иска това което имат и т.н. и т.н. Не се тревожи за наказнията - Вселената си знае работата!
    Цитат
    Не, че съм лишен от нещо, не, че не ми се случват малки чудеса почти всеки ден, но искам ГОЛЕМИ. Искам повече. Не е честно, човека, който живее с измами, лъжи, долни постъпки и фалшиви ценности, да получава тези чудеса, а аз не!

Докато искаш повече, Вселената това и ще отразява. Действията са много по - важни от думите. Случва се следното почти навсякъде - Хората страдат, мрънкат, констатират факти, но когато стане дума да се прави нещо повечето просто се предават дори от най - малката спънка.. Според мен вместо да искаш повече и повече намери мисията си и себе си. Убедила съм се многократно, че никога няма да сме заситени, ако не получиме това, което ни радва и не правиме това за което сме тук.. Примерно радва те да пишеш - Ами пиши, радва те да правиш музика, рисуваш, твориш и т.н. и го прави. Какъв е смисъла да седиш в луксозен апартамент в центъра на Лос Анджелис, да скучаеш и да се кефиш как парите сами идват - вместо да правиш това, което ти носи смисъл в ежедневието?

Цитат
    Наистина много мога да изпиша, но ще оставя някои от подвъпросите си за други мои включвания по темата.
    Хайде давай да разконспирираме и другите въпроси.
    Активен

И нека никога нищичко няма,
    за да няма какво да се губи..
    Scortan
    Гост
    « Отговор #5 -: Декември 11, 2011, 19:18:07 »

Имам да задам много въпроси, търсейки не вашият отговор, а мнението ви. Ще ги задавам един по един, като ще питам следващия, когато преценя, че за предходния въпрос съм получил достатъчно мнения.

И преди да започнем, искам да споделя, че вероятно съм в период на мини депресия, както вероятно ще проличи и от въпросите, но в никакъв случай не съм в депресия, такава, каквато я познава психологията примерно.

Каквото и да става, аз вероятно ще си остана със сегашното ми или по-добро съзнание, просто защото вече съм се осъзнал за доста неща и много трудно бих се върнал към другата страна, но въпросите си остават.

А къде са останалите въпроси?
    Добре! Ще се опитам да си дам мнението по първият ти въпрос...

Цитат

Зависи за разбирането ти за лошата страна в хората. За някои хора, хубавото, което правим е лошо за други. И обратното. Възосноснова на психичния цензор и понятието за Добро и Лошо. Поясни по-подробно за Лошата и Добрата си страна, ако можеш?
    Обясни и за Добрата си страна, дали наистина е Добра или е само такава Защото ти така си мислиш?
    Ако те представя пред ситуация включваща управлението на малкия АЗ и желанието да помогнеш на този/тази, която се нуждае от помощ как ще се справиш?
    в Основата си на сърцето ти и душата ти не могат да са толкова чисти както ги изкарваш. По простата причина, че го казваш самия ти. Казали ли са го това хората около теб? Разбрали ли са дали наистина си толкова чист? Не се заяждам, просто ми е интересно!
    А не е ли по-добре да премахнеш повечето емоции и от себе си и да увеличиш контрола, за да не бъдеш нараняван?! И за какво се прави т.нар. "нараняване" не е ли като прищявка на Егото да се получи съжаление от останалите или от самите нас?
    Ок признавам си и аз го имам това, но гледам да го изкореня от мен, защото ми пречи!
    Опитай да отвориш Вътрешната си усмивка в теб, опитай да се научиш да се контролираш, но не контрол според теб самия, а Наистина да се убедиш, че го правиш!
    « Последна редакция: Декември 11, 2011, 19:34:11 от The Truth Seeker » Активен
    Selinna
    Неактивен Неактивен

Публикации: 255

• Град: София
  • « Отговор #6 -: Декември 11, 2011, 19:45:52 »

Цитат
    В основата си сърцето ти и душата ти не могат да са толкова чисти както ги изкарваш. По простата причина, че го казваш самия ти. Казали ли са го това хората около теб? Разбрали ли са дали наистина си толкова чист? Не се заяждам, просто ми е интересно!
    Мм... ако четеме повърхностно е логично повечето (включително ти) да си помислят така, но кажи какво лошо има да усещаме вътрешната си хармония, чистота и дори важност? Разбираемо, че се опитваш да кажеш, че не говори той, а егото му и донякъде си прав, но не е ли в основата си всяка душа (сърце) чиста и дълбока, особено като непропуснем факта, че там няма Его и Разум, а остават само научените уроци.

Цитат
    Опитай да отвориш Вътрешната си усмивка в теб
    Добре, че си ти и опитите ти да умориш от смях народа, че иначе щеше пак цял ден да ми е сдух! Обичам те!!

П.С. Сериозно, поправи го това с усмивката, че може да има и други жертви!
    Активен

И нека никога нищичко няма,
    за да няма какво да се губи..
    Alida
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 256

« Отговор #7 -: Декември 11, 2011, 20:27:06 »

Цитат
    когато изглежда, че моят живот потъва лека-полека, се питам какъв е смисъла да продължавам да съм добър и тн. и тн, когато "лошите" успяват доста по-бързо от "добрите"...
    Sita, ти позволявал ли си си да бъдеш лош?
    В смисъл не да имаш лоши намерения, а с цялата чистота на душата си да поискаш и направиш нещо, което предварително знаеш как ще бъде възприето и въпреки това да тръгнеш срещу целия свят, защото го искаш. Знаеш, чувал си, че няма да те доведе до нищо добро, но чувстваш, че имаш нужда от него и въпреки предупрежденията, си казваш "това не се отнася за мен".
    Когато си позволиш такъв опит, можеш да видиш нещата през погледа на "лошите", да знаеш какво чувстват, да ги разбереш и да не те боли от това, че съществуват. Аз бях там и мога да кажа, че това е най- ценния опит, който съм имала. Нийл Доналд Уолш пишеше, че понякога за да разберем какво искаме, трябва да разберем какво не искаме. Целият смисъл е в това да растеш, как- ти си избираш, останалите само ти помагат. Лично на мен, като започнат много да ми играят по нервите, ми става ясно, че пак не съм избрала най- читавото. И преразглеждам, преразглеждам.. Ухилен
    Депресиите ги свързвам точно с това- с преразглеждането. Като не освободя това, което трябва да си ходи, и ми тежи. А като се махне- изгрява слънце като след дъжд. И чудесата започват да се нижат.
    Само не ми казвай, че завиждаш на неосъзнати, на които просто им върви в живота, защото са натрупали някаква инерция. Те това са избрали- това си живеят. Ако схващам правилно- ти си тук, за да се обучаваш като творец на собствената си реалност. Ами гледай какво се получава и къде какво трябва да се пипне, за да станат нещата. Големите чудеса са за тези, които ще им се дивят три дни и после ще ги забравят. Другото е много стъпки от малки чудеса, сътворени лично от теб и водещи до Голямото чудо- това, в което ще се превърнеш, извайвайки себе си. Усмивчица
    « Последна редакция: Декември 11, 2011, 20:35:00 от Alida » Активен

"Не е важно да видиш, а да разбереш"- Sunshine(sun)
    Scortan
    Гост
    « Отговор #8 -: Декември 11, 2011, 22:10:13 »

Цитат
    В основата си сърцето ти и душата ти не могат да са толкова чисти както ги изкарваш. По простата причина, че го казваш самия ти. Казали ли са го това хората около теб? Разбрали ли са дали наистина си толкова чист? Не се заяждам, просто ми е интересно!
    Мм... ако четеме повърхностно е логично повечето (включително ти) да си помислят така, но кажи какво лошо има да усещаме вътрешната си хармония, чистота и дори важност? Разбираемо, че се опитваш да кажеш, че не говори той, а егото му и донякъде си прав, но не е ли в основата си всяка душа (сърце) чиста и дълбока, особено като непропуснем факта, че там няма Его и Разум, а остават само научените уроци.

Цитат
    Опитай да отвориш Вътрешната си усмивка в теб
    Добре, че си ти и опитите ти да умориш от смях народа, че иначе щеше пак цял ден да ми е сдух! Обичам те!!

П.С. Сериозно, поправи го това с усмивката, че може да има и други жертви!

Принципа на душата , за която говориш златенце, е че Душата ок е чиста, но дали наистина е толкова чиста като го говори човешко същество? Все пак ние не четем поста на нечия душа!
    Това за вътрешната усмивка, знам че е странно казано, но говоря да накара т.нар. "Вътрешното дете" в него, онова лапе дето винаги иска нещо или се депресира от различните ситуации около него. Да накара това Дете да се усмихне, защото то наистина е чисто. Дори и тези които приемаме за лоши хора, е най-добре да ги погледнем отвътре - да видим малкото палаво дете взело автомата играчка и решило да унищожава всичко, защото това дете самото то не знае какво иска.

По-късно мога да напиша и за Контрола над малкия АЗ.

И аз те обичам!
    Активен
    Sita
    13
    Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: Декември 14, 2011, 00:57:33 »

Щом питаш дали има смисъл, значи ти пука или един вид търсиш смисъла, което означава, че за теб смисъл има, но те обесърчава това, че не го виждаш кристално ясен.
    Не го виждаш защото си разбрал, къде да не го търсиш, разбрал си, че там където го търсят повечето хора го няма и е пусто, но в същото време неможеш да разбереш къде да го търсиш, а това те обърква и на моменти те изнервя(това го пиша разбира се единствено от собствен опит)!
    Браво, бе! Изненада ме колко точно определение даде! Наистина, с това определение улучи десятката! Усмивчица
    Точно така се чувствам и точно такова объркване имам в момента. От една страна усещам, че съм наистина близо до нещо голямо, по-голямо дори отколкото мечтая, но от друга страна, аха да го спечеля/получа/взема и сякаш се смъквам малко надолу от момента, в който го постигам. Все едно играя на топло и студено. В топлото съм, става малко горещо и тъкмо да открия, решавам да обърна към хладко, след което пак минавам към топлото.

Докато "лошите" все едно мамят. Някак имат допълнително преимущество в тази "игра". Усмивчица

Докато искаш повече, Вселената това и ще отразява. Действията са много по - важни от думите. Случва се следното почти навсякъде - Хората страдат, мрънкат, констатират факти, но когато стане дума да се прави нещо повечето просто се предават дори от най - малката спънка.. Според мен вместо да искаш повече и повече намери мисията си и себе си. Убедила съм се многократно, че никога няма да сме заситени, ако не получиме това, което ни радва и не правиме това за което сме тук.. Примерно радва те да пишеш - Ами пиши, радва те да правиш музика, рисуваш, твориш и т.н. и го прави. Какъв е смисъла да седиш в луксозен апартамент в центъра на Лос Анджелис, да скучаеш и да се кефиш как парите сами идват - вместо да правиш това, което ти носи смисъл в ежедневието?
    Ами, да ти кажа честно, аз това и правя. Занимавам се с личните си интереси и това, което ми доставя удоволствие. Приятно е, забавно е, но в основата на първия ми въпрос е именно това, че искам повече като резултат на желанията ми. Един вид, аз правя нещо - има резултат, от който се вдъхновявам още и правя нещо повече. Колкото повече правя, толкова по-добри са резултатите и толкова повече искам да правя, но съм в период, в който по някакъв начин резултата се бави. Обясних го по-горе с примера за "студено-топло". Намигване

Поясни по-подробно за Лошата и Добрата си страна, ако можеш?
    Обясни и за Добрата си страна, дали наистина е Добра или е само такава Защото ти така си мислиш?
    в Основата си на сърцето ти и душата ти не могат да са толкова чисти както ги изкарваш. По простата причина, че го казваш самия ти. Казали ли са го това хората около теб? Разбрали ли са дали наистина си толкова чист? Не се заяждам, просто ми е интересно!
    А не е ли по-добре да премахнеш повечето емоции и от себе си и да увеличиш контрола, за да не бъдеш нараняван?!
    Опитай да отвориш Вътрешната си усмивка в теб, опитай да се научиш да се контролираш, но не контрол според теб самия, а Наистина да се убедиш, че го правиш!
    Не желая да пояснявам за добрата и лошата страна в мен, дори въпреки анонимността в интернет, просто е прекалено лично. Усмивчица
    Иначе хубавата ми страна си е добра, да, дори доста хора са го казвали, макар че ако трябва да съм честен, изключително рядко съм бил напълно открит като чувства. А щом толкова хора, колкото са ми го казвали и отбелязвали това качество, са го забелязали така, това ме кара да мисля, че ако бъда 100% открит, то ще има още повече отзиви. Но е много възможно и да се бъркам. Все пак добрата ми страна е съградена от моята представа за добро, а всеки има различно понятие за думата.

Колкото до премахването на емоциите - опитвам се. На моменти успявам много добре, но друг път все едно ги потискам и когато загубя контрола, те изригват силно. Добре поне, че мога да се владея и това изригване да е вътрешно, не външно. 

Sita, ти позволявал ли си си да бъдеш лош?
    В смисъл не да имаш лоши намерения, а с цялата чистота на душата си да поискаш и направиш нещо, което предварително знаеш как ще бъде възприето и въпреки това да тръгнеш срещу целия свят, защото го искаш. Знаеш, чувал си, че няма да те доведе до нищо добро, но чувстваш, че имаш нужда от него и въпреки предупрежденията, си казваш "това не се отнася за мен".
    Да! Правил съм го това, при това не веднъж и два пъти, само дето не съм го правил с мисълта "това не се отнася за мен". Намигване
    Активен
    Sita
    13
    Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: Декември 14, 2011, 15:43:08 »

Намерих отговора, получих каквото исках!

Освен това намерих отговорите и на всички въпроси, които ще си останат незададени. Много, МНОГО съм доволен!
    Темата може да се заключва.
    Благодаря и на всички взели участие в нея!
    Активен
    meander
    Каквото дадеш това ти се връща.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 381

« Отговор #11 -: Декември 14, 2011, 17:49:10 »

Здравей Sita
    Ако искаш не бързай с ключа.
    Цитат
    Докато "лошите" все едно мамят. Някак имат допълнително преимущество в тази "игра"
    За тях е игра,но ако се хванеш на игрите им и губиш защото играеш тяхната игра по техните правила(а правилата им са- те винаги печелят).Живота не е игра ,театър или борба.Ако сгрешиш "лошите" те поощряват,не ти пречат.Нещото което би ти помогнало е морала,той е опорна точка стига аршина да ти е един.Някои трудно разбират че се учим да живеем сами но заедно с другите.
    Живи и здрави.
    Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
    Мухата влиза само в отворена уста!!!
    АСИ
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 116

• Град: Stara Zagora
  • Красен Пътеков
    « Отговор #12 -: Декември 14, 2011, 22:15:53 »

Сита,добре бе да дадеш пример за лошо и за какви ситуации,става дума... всеки човек е една вселена и този,който убива примерно,не се има за лош,а за другите е чудовище... За искането да бъде повече... винаги е в мислите ми,написаното в библията: за царя,на който Иисус,му казва,да раздаде богатството  си на бедните,за да бъде щастлив и за другия,където трябвало да убие детето си,за да докаже вярата си... това така написано и с моя опит,достигнах до извода,че целта на живота ни е,да спрем да се прераждаме на тази земя и да водим материален живот в тела,в нискочестотните измерения,да спрем да се привързваме и затова Дънов казва:че брака е просто това,което ни прави целта да се събудим,по-трудна...ние в момента спим и ще се събудим,когато си отидем в цялото си... и въпроса е:Трябва ли,когато някой ни измами,ние да си търсим истината и справедливостта за нас,по възможно най-положителен и беззлобен начин или да кажем:така е трябвало да стане и да бъдем над нещата(защото има и като нещеш мира,на ти секира),... Или някой пиян, да убие с колата си,някое дете и родителите,дори да не искат да се стигне до съд,да не искат възмездие,кръвнина,а да си кажат:така е трябвало да стане,за да се изпита вярата ни(а може този убиец,да е бил тяхно дете в друг живот)... и ако целта е да спрем да идваме вече,в това 3 измерение,да се учим,че всичко тук е илюзия,че всички сме Бог,че сме едно,че нищо в тази илюзия,няма значение,освен прошката и Любовта... тогава смисъла е,да не бъдем,като лошите,нищо че те са добре в материята...ама живота е кратък,а после... кой ще е по-добре според теб,кой ще е преминал,в следващия клас... а горе(бил съм там),далеч от простотията на ежедневието,няма да искаш да припариш повече до този свят,ако ще планини от злато, да имаш тук... защото горе,всичко материално и отрицателно тук,са само откъс от написано в книга и няма грам стойност... ДУАЛИЗЪМ... Целта е да си спомним и да не отдаваме значение на " лошото" и материализма,за да спрем да идваме и да се правим на мазохисти,защото тук,трябва да преминаваме през всичко лошо,не става с безгрижен весел живот(поне досега...) не е лесно да сме тука и да сме като Жар птица,да се раждаме от огъня(трудностите) наново(да отвръщаме на лошото с добро).... няма кой да ни остави да идваме и да няма трудности и изпити всяка секунда...Земята не е място за почивка и охолен живот Усмивчица
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright