Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Каква съм аз във вашите очи?  (Прочетена 1535 пъти)
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

« -: Декември 09, 2011, 02:36:34 »

Винаги съм искала да попитам хората около себе си "Каква съм аз във вашите очи?"
Преди да си помисли някой ,че търся чуждо одобрение,веднага пояснявам:
Не мога да се погледна отстрани,не виждам каква съм.Моля ви за малко помощ и искам пълна честност,няма да се обидя на никого наистина,но трябва да видя защо хората ме отбягват,какво не ми е наред и защо не го виждам!По-добре ще отговорят хора с които сме се срещали (може би), но и останалите да се включат със каквото могат.Много ви моля за пълна честност отново важно е за мен.
Активен
elinikar
Неактивен Неактивен

Публикации: 220

« Отговор #1 -: Декември 09, 2011, 12:21:38 »

Скъпа ariam,ти си такава,каквато изглеждаш в собствените си очи!Ако харесваш себе си и хората ще те харесват.А ако не те харесват,значи не приличат на теб.Но ти не искаш да приличаш на тях,защото харесваш себе си!Тогава защо ти е необходимо тяхното одобрение?
Твоята сила е вътре в теб,а не в хората!Когато харесваш  себе си и устояваш себе си,без да налагаш на другите задължително да те харесват,то ще откриеш и себеподобните!Но за това се иска търпение понякога Усмивчица.А това е част от твоето израстване като личност! Целувчица
Активен

Ако от омразата можеш да се защитиш,от любовта неможеш!Затова любовта,насочена към земното,убива по-бързо от омразата...
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: Декември 09, 2011, 12:52:15 »

Тогава защо ти е необходимо тяхното одобрение?
Твоята сила е вътре в теб,а не в хората!Когато харесваш  себе си и устояваш себе си,без да налагаш на другите задължително да те харесват,то ще откриеш и себеподобните!Но за това се иска търпение понякога Усмивчица.А това е част от твоето израстване като личност! Целувчица
Цитат на: ariam
Преди да си помисли някой ,че търся чуждо одобрение,веднага пояснявам:
Не мога да се погледна отстрани,не виждам каква съм.

Благодаря все пак,но не това търся като информация
Активен
The One
Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #3 -: Декември 09, 2011, 14:10:53 »

Цитат
"Каква съм аз във вашите очи?"
Ние не можем да те видим колото и да се напъваме, защото виждаме единствено себе си!

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
течащ в безкрая свещен резултат!
Бъди сега причината нова,
за твоя бленуван в мечтите ти свят.
Ariam
Ariam(Маха Оръга)
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: Декември 09, 2011, 17:07:17 »

Активен
elinikar
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: Декември 09, 2011, 20:13:25 »

ariam, моят коментар беше акцентиран върху това:
трябва да видя защо хората ме отбягват,какво не ми е наред и защо не го виждам!
А на това,наистина трябва да отговорят хора,които те познават по добре.
И все пак,при мен остава въпросът-искаш да видиш себе си през погледа на другите, за да опознаеш себе си,защото не се познаваш,или познаваш добре себе си,но въпреки всичко искаш да чуеш и мнението на другите,за сравнение?

Активен

Ако от омразата можеш да се защитиш,от любовта неможеш!Затова любовта,насочена към земното,убива по-бързо от омразата...
elinikar
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Декември 09, 2011, 20:16:49 »

Цитат
"Каква съм аз във вашите очи?"
Ние не можем да те видим колото и да се напъваме, защото виждаме единствено себе си!

Активен

sianna
Неактивен Неактивен

Публикации: 63

• Град: софия
  • « Отговор #7 -: Декември 09, 2011, 21:58:08 »

здравей ,Ариам Усмивчица
    Не те познавам. Но и на познати, отговора ми ще е същия.
      Ами погледни и виж! Усмивчица Но, внимавай, огледалата ,чужди, може да са криви: или ще изглеждаш по-добре; или по-лошо. Усмивчица
     Докато погледа ни е насочен към външното, вътрешното ни е далечно.Външната информация е дотолкова ,доколкото може да ни служи като сравнение, за постигнатото от нас; може да е- координати, които ни насочват, къде още да поработим...
      Истинският си "образ" ще видиш , когата застанеш пред твойто огледало.  Както в книгата "Приказка без край", - за "онова място" където заставаш пред огледалото...малцина са издържали на това, което ще видят. . Трудно е, но не е невъзможно. Това е истинското познаване на себе си. Да се изправиш пред собственото"огледало" и погледнеш без страх, от това което ще видиш, разбереш за себе си, защото истински си го поискал и каквото и да става ,ти няма да отвърнеш глава, няма да избягаш, няма да се опиташ да се оправдаваш, няма да се самозалъгваш...а гледаш с непоклатима увереност, защото искаш истината , и само истината да разбереш- коя си ти, каква е твойта същност, каквато и да е тя. Описах това, защото, истински удовлетворена от отговорите ,за теб- е когато сама стигнеш до тях . Когато открито, без да се плашиш, си във " вътршен чистосърдечен разговор" -искаш да разбереш за себе си. Истинското одобрение За теб самата, ще дойде От теб самата. Тогава, когато приемеш всичко, което си, -/но нали трябва да го "видиш"/. И можеш да решиш, по какъв начин искаш да се себеизразяваш. И няма страх, и не си объркан...защото си вече разбрал, че не от другите, а от себе си те е било най-страх...Все бягаме, уплашени си мислим, че някой ни преследва. И когато ни омръзне това, спираме, смело се обръщаме "назад" и виждаме, че никой не ни преследва, било е нашта сянка:)
       Когато, човек спре да се страхува от оценки, мнения , квалификации, "етикети"...от това ,дали е умен, глупав; красив , не дотам красив; ще сбърка ли; ще го направи ли добре; как ще ме приемат...с една дума от всичко:)  Тогава спират тревогите. И най-добрата основа е ,когато си се освободил от страха от теб самия. А това става с познаване на себе си . Истинското приемане на себе си , не е формалното, сляпото, а е основано на знанието за себе си. Затова, не се мотай във външното, а започни от вътрешното търсене.

И сега, накратко казано: в каквато и да е ситуация, влагай всичко от себе си, без остатък, по възможно най-добрия начин; това на което си способен /за дадения момент/ давайки всичко от себе си. А, какъв ще бъде резултата, а как другите ще го оценят...и т.н. това не е целта ти. Ти си направил, каквото от тебе е зависило. Толкова. Нито сме безгрешни, нито сме съвършенни. Ще се научим. Важното е да положиш всичко ,което е по силите ти.
     Прави каквото трябва, а пък да става, каквото ще.
       Колкото повече разбираш (вътрешно) за себе си, толкова повече се освобождаваш от страховете си. И все по наясно ти е, и все по малко ще бъдеш изненадван от другите:) ,с нещо, което ти не знаеш за себе си. Вървиш към все повече увереност, спокойствие, уравновесеност, защото ти се себесътворяваш, чрез истинското знание за теб. Мнението на другите ни касае, дотолкова, доколкото има нещо за корегиране в нас, или нещо да добавим, ако ни е харесало...в непрекъснато взаимодействие на вътрешно и външно. Няма правила.Има Мяра. А това се учи в движение.

В каквато и да е ситуация, сред каквито и да е хора, когато сме открити, без страх, със спокойно добронамерено отношение и "в мига" , каквито и да са отвън вълненията, те ще се разбиват в нас, като вълни в скала.
      п.с.Увлякох се , защото това, което написах, е опитност, до която стигнах, минавайки през различни терзания. И ми се иска, ако мога на друг да ги съкратя

Активен
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

Публикации: 525

« Отговор #8 -: Декември 10, 2011, 01:08:28 »

А да не би, въпросът на темата да е: "Какво ви е първото впечатление за мен?" или "С какво впечатление сте останали за мен?"

Изхождам от твърдението: "Ако може да коментират хора, които са ме виждали". Усмивчица

П.П- Не става дума за четкане на его и някакви търсения на уверения и успокоявания: "- Е-е-е, споко бе, супер готина си и тнт". И на мен самата ми е интересно как изглеждам отстрани...
     В случая мисля, че си се притеснила, че това, което показваш и влагаш, не е проява на теб самата в чуждите очи и е възможно да не си успяла да се изразиш добре. И в този случай, мисля, че се питаш дали твои реакции или тнт. са се приели по различен начин.(нещо такова, това е мое мнение за написаното от теб, не те познавам за да знам и само така предполагам, понеже така ми се струва)  Сърце
    Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: Декември 10, 2011, 01:12:44 »

Цитат
    Цитат на: elinikar
    ariam, моят коментар беше акцентиран върху това:
    трябва да видя защо хората ме отбягват,какво не ми е наред и защо не го виждам!
    Да разбира се,сега разбрах.Благодаря,че поясни. и пак ти благодаря за съвета
    Наистина ми е малко сложно да формулирам въпроса си към останалите,съжалявам за недоразумението де  Щастливко Не бях аз

Цитат

Цитат на: elijavascript:void(0);nikar
    А на това,наистина трябва да отговорят хора,които те познават по добре.
    И все пак,при мен остава въпросът-искаш да видиш себе си през погледа на другите, за да опознаеш себе си,защото не се познаваш,или познаваш добре себе си,но въпреки всичко искаш да чуеш и мнението на другите,за сравнение?

Нито едното ,нито другото.Аз знам каква съм в действителност,но не знам как изглеждам в чуждите очи.Разбираш ли elinikar искам да се видя през друг поглед ,но не за да разбера каква съм ,а само как изглеждам отстрани.Не е за сравнение,защото как ти се приемаш и как останалите те виждат са различни величини(поне в моето виждане) Ммм ,абе надявам се да ме разбра,защото не съм много веща в обясненията.
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: Декември 10, 2011, 01:17:44 »

здравей ,Ариам Усмивчица
    Не те познавам. Но и на познати, отговора ми ще е същия.
      Ами погледни и виж! Усмивчица Но, внимавай, огледалата ,чужди, може да са криви: или ще изглеждаш по-добре; или по-лошо. Усмивчица
     Докато погледа ни е насочен към външното, вътрешното ни е далечно.Външната информация е дотолкова ,доколкото може да ни служи като сравнение, за постигнатото от нас; може да е- координати, които ни насочват, къде още да поработим...
      Истинският си "образ" ще видиш , когата застанеш пред твойто огледало.  Както в книгата "Приказка без край", - за "онова място" където заставаш пред огледалото...малцина са издържали на това, което ще видят. . Трудно е, но не е невъзможно. Това е истинското познаване на себе си. Да се изправиш пред собственото"огледало" и погледнеш без страх, от това което ще видиш, разбереш за себе си, защото истински си го поискал и каквото и да става ,ти няма да отвърнеш глава, няма да избягаш, няма да се опиташ да се оправдаваш, няма да се самозалъгваш...а гледаш с непоклатима увереност, защото искаш истината , и само истината да разбереш- коя си ти, каква е твойта същност, каквато и да е тя. Описах това, защото, истински удовлетворена от отговорите ,за теб- е когато сама стигнеш до тях . Когато открито, без да се плашиш, си във " вътршен чистосърдечен разговор" -искаш да разбереш за себе си. Истинското одобрение За теб самата, ще дойде От теб самата. Тогава, когато приемеш всичко, което си, -/но нали трябва да го "видиш"/. И можеш да решиш, по какъв начин искаш да се себеизразяваш. И няма страх, и не си объркан...защото си вече разбрал, че не от другите, а от себе си те е било най-страх...Все бягаме, уплашени си мислим, че някой ни преследва. И когато ни омръзне това, спираме, смело се обръщаме "назад" и виждаме, че никой не ни преследва, било е нашта сянка:)
       Когато, човек спре да се страхува от оценки, мнения , квалификации, "етикети"...от това ,дали е умен, глупав; красив , не дотам красив; ще сбърка ли; ще го направи ли добре; как ще ме приемат...с една дума от всичко:)  Тогава спират тревогите. И най-добрата основа е ,когато си се освободил от страха от теб самия. А това става с познаване на себе си . Истинското приемане на себе си , не е формалното, сляпото, а е основано на знанието за себе си. Затова, не се мотай във външното, а започни от вътрешното търсене.

И сега, накратко казано: в каквато и да е ситуация, влагай всичко от себе си, без остатък, по възможно най-добрия начин; това на което си способен /за дадения момент/ давайки всичко от себе си. А, какъв ще бъде резултата, а как другите ще го оценят...и т.н. това не е целта ти. Ти си направил, каквото от тебе е зависило. Толкова. Нито сме безгрешни, нито сме съвършенни. Ще се научим. Важното е да положиш всичко ,което е по силите ти.
     Прави каквото трябва, а пък да става, каквото ще.
       Колкото повече разбираш (вътрешно) за себе си, толкова повече се освобождаваш от страховете си. И все по наясно ти е, и все по малко ще бъдеш изненадван от другите:) ,с нещо, което ти не знаеш за себе си. Вървиш към все повече увереност, спокойствие, уравновесеност, защото ти се себесътворяваш, чрез истинското знание за теб. Мнението на другите ни касае, дотолкова, доколкото има нещо за корегиране в нас, или нещо да добавим, ако ни е харесало...в непрекъснато взаимодействие на вътрешно и външно. Няма правила.Има Мяра. А това се учи в движение.

В каквато и да е ситуация, сред каквито и да е хора, когато сме открити, без страх, със спокойно добронамерено отношение и "в мига" , каквито и да са отвън вълненията, те ще се разбиват в нас, като вълни в скала.
      п.с.Увлякох се , защото това, което написах, е опитност, до която стигнах, минавайки през различни терзания. И ми се иска, ако мога на друг да ги съкратя

Наистина много си написала и все верни неща,наистина ти благодаря за положеното от теб старание да ми помогнеш по моя път. Благодаря!!!
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: Декември 10, 2011, 01:26:59 »

А да не би, въпросът на темата да е: "Какво ви е първото впечатление за мен?" или "С какво впечатление сте останали за мен?"

Изхождам от твърдението: "Ако може да коментират хора, които са ме виждали". Усмивчица

П.П- Не става дума за четкане на его и някакви търсения на уверения и успокоявания: "- Е-е-е, споко бе, супер готина си и тнт". И на мен самата ми е интересно как изглеждам отстрани...
     В случая мисля, че си се притеснила, че това, което показваш и влагаш, не е проява на теб самата в чуждите очи и е възможно да не си успяла да се изразиш добре. И в този случай, мисля, че се питаш дали твои реакции или тнт. са се приели по различен начин.(нещо такова, това е мое мнение за написаното от теб, не те познавам за да знам и само така предполагам, понеже така ми се струва)  Сърце
    А не  Ухилен въпроса си е точно такъв  Целувчица
    За "Ако може да коментират хора, които са ме виждали" това е защото ако някой не ме е виждал на живо ще му е малко трудно да каже как изглежда маниерът ми ,изразяването ми,интонацията ми в неговите очи.
    Как да кажа,ако някой гледа в моите очи искам да знам какво усеща и това съчетано с останалите неща които изброих.Наистина е сложно.. Купон

"П.П- Не става дума за четкане на его и някакви търсения на уверения и успокоявания: "- Е-е-е, споко бе, супер готина си и тнт". И на мен самата ми е интересно как изглеждам отстрани..."
    Хах! Ухилен амии..това също ми е интересно да ,но не е чак толкова важно  Плезещ се

"В случая мисля, че си се притеснила, че това, което показваш и влагаш, не е проява на теб самата в чуждите очи и е възможно да не си успяла да се изразиш добре. И в този случай, мисля, че се питаш дали твои реакции или тнт. са се приели по различен начин.(нещо такова, това е мое мнение за написаното от теб, не те познавам за да знам и само така предполагам, понеже така ми се струва)  Сърце"
     Ей тук си по-близо до целта Намигване ,обаче пак не съвсем.. :/
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: Декември 10, 2011, 01:30:41 »

Май сбърках пускайки такава тема Тъжен това е по-скоро за разговор на живо.Съжелявам,че не си задавам точно въпросите,не мога да ги формулирам.
    Може би ще е добре все пак темата да се изтрие или заключи.
    Активен
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: Декември 10, 2011, 01:51:01 »

Май сбърках пускайки такава тема Тъжен това е по-скоро за разговор на живо.Съжелявам,че не си задавам точно въпросите,не мога да ги формулирам.
    Може би ще е добре все пак темата да се изтрие или заключи.

Нещо лошо ли казах. Тъжен Уж разисквах от гледна точка на изразяване и се опитах да обясня, че не е за "лична изгода" Тъжен

Извинявай
    Активен

Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: Декември 10, 2011, 02:00:04 »

Не видях, че си отговорила на поста ми, понеже връщам назад страница, а не обновявам страницата за нови съобщения. Усмивчица

Ариам, мисля, че си пуснала хубава тема и ако се изясни за какво точно иде реч, може да се направи тема за всички. Нещо като темите в раздела снимки "как си ме представяш", "с какво ме асоциираш", "как ме определяш" и тнт.
    Няма лошо за тема "Как изглеждам в очите на хората"
    Активен

Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Каква литература предпочитате?
    Анкети
    nia.boneva6 10 1102 Последна<br />публикация Декември 12, 2010, 10:54:35
    от ...
    Каква музика слушате? « 1 2 3 4 »
    Музика
    nia.boneva6 58 3545 Последна<br />публикация Юли 13, 2012, 14:35:02
    от ThatWoman
    ОПАСТНОСТ ЗА ВАШИТЕ ДЕЦА - РИТАЛИН
    За родителите
    Tanya 2 6694 Последна<br />публикация Юли 27, 2011, 21:17:01
    от Kristin
    Какви са вашите мечти? « 1 2 »
    Въпроси и отговори
    Аэ съм 15 1183 Последна<br />публикация Август 18, 2011, 13:03:40
    от Xristina
    Каква е техниката за преместване във времето
    Обща тематика
    mamagaya 3 678 Последна<br />публикация Май 15, 2012, 20:24:57
    от mamagaya

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright