Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Най-добрия начин за самоубийство?  (Прочетена 7283 пъти)
Do_It
Eyes of consciousness
Неактивен Неактивен

Публикации: 241

Strange Bird

« -: Декември 08, 2011, 16:17:09 »

?
Активен

Do_It
Eyes of consciousness
Неактивен Неактивен

Публикации: 241

Strange Bird

« Отговор #1 -: Декември 08, 2011, 16:49:09 »

Баси дори и в това няма никой насреща..
Страшна работа...
Активен

shining_star
Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #2 -: Декември 08, 2011, 17:10:28 »

Искаш да мреш ли, или искаш да живееш?
Сигурна съм, че искаш да живееш, а не да умираш.
Само не казвай, че гаджето или мъжа ти те е оставил, или ти си го оставила, и неща от сорта. Много хора са умирали покрай мене, в това число и 2-ма мои много добри приятели се самоубиха. Няма причини за такова нещо, и не може да има, иначе всички щяхме да си теглим куршума.
А кой е най-добрия начин - най-добрия начин е да го направиш съзнателно, да напуснеш тялото си съзнателно.
Ама това...трудна работа...
Активен
Еlsha
Диди
Неактивен Неактивен

Публикации: 525

« Отговор #3 -: Декември 08, 2011, 17:33:17 »

Да се хвърлиш от покрива на някой блок.

П.П- Баси темата...
Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
Me.Racle
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 117

Silence in action

« Отговор #4 -: Декември 08, 2011, 18:51:36 »

Не искате да живеете повече ?
 или
 Не искате да живеете повече ТАКА?
Активен

A better YOU means better YOUniverse !
Harpi
Неактивен Неактивен

Публикации: 83

• Град: Бургас
  • « Отговор #5 -: Декември 08, 2011, 20:59:49 »

Любим метод : хапчета с алкохол.

Както се казва "Умри млад за да бъдеш красив труп"
    Активен

Можеш да си задаваш въпроси и да си отговаряш. Отговорите на всеки един етап от твоя живот ще са различни и верни .

Най - трудни за разбиране са простите неща . Усмивчица
    Sentinel
    SentinelOfLove
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 369

• Град: Sofia
  • « Отговор #6 -: Декември 09, 2011, 01:17:44 »

Умиране.
    Активен
    sianna
    Неактивен Неактивен

Публикации: 63

• Град: софия
  • « Отговор #7 -: Декември 09, 2011, 02:13:21 »

Благодаря ,  Виоста за точния и хубав отговор! Споделям изказаното от теб.
    Озадачена , че такъв въпрос се задава във форума?! -погледнах да видя... и твоят отговор приятно ме изненада. Зарадвах се , че и още някой е стигнал до същите съждения, до които аз стигнах, преминавайки през редица тежки житейски преживявания: Когато всичко около теб е в "руини"; Когато не виждаш никакъв изход, за да продължиш- безверие, смазваща безнадеждност; И за единствен изход виждаш - смъртта; И се молех за нея, като проява на Висша Милост. Но ...животът ми се преобърна на 180гр. и продължи по Нов начин; Когато,- здравословно, се случи отново да погледна смъртта от упор,(лекарите ме отписваха) ...пак оживях. И тогава осъзнах, каква наслада е живота. Най-ценния дар. И се радвах, на всяка глътка въздух, на всеки аромат, на топлината на слънцето!...И вървях усмихната по улицата, така безгрижно, както никога не съм се чувствала!!! Всичко е в УМА.
     И пак ми потръгна...Колко пъти падах, ставах...важното е да не се Откажеш...Винаги има изход да продължиш...смени посоката
         Всяка мисъл за Край...е Ново Начало

Активен
    sianna
    Неактивен Неактивен

Публикации: 63

• Град: софия
  • « Отговор #8 -: Декември 09, 2011, 11:19:24 »

пропуснах в предишния си отговор- конкретния.
    ...  най-добрият начин ли?... за мен,  е: да "самоубиеш" Личността. В "Пречистващия огън" -да изгори. И да се Преродиш, като птицата Феникс , от пепелта...
         Всичко е свързано в безкрайния пулс на Вечността...
      Всяка смърт е начало -за друго...Всеки живот е край- за друго...; кралят умря...да живее кралят; змията захапала си опашката; раждането на пеперудата е смъртта на какавидата...
       Да бъдем, като пеперудата- да се събудим от илюзорния сън и да полетим в необятния простор на Истинския Живот...
     Да се радваме на беззценната, уникална  възможност да преживяваме себе си, сътворявайки себе си.
          Да сме Творци 

Активен
    Pelin
    ОЙ 8:11
    Неактивен Неактивен

Публикации: 284

Red Overtone Serpent

« Отговор #9 -: Декември 09, 2011, 12:37:27 »

Баси дори и в това няма никой насреща..
    Страшна работа...
    Усмивчица
    Да ти кажа честно - да в тези моменти няма да срещнеш никой насреща. Сама ще си и сама ще бъдаш в тях. Дори в смъртта, когато се навлиза в нея, човекът е сам. Не чакай помощ и не чакай подкрепа. Всеки сам минава по този път. Път на пълен ужас и отчаяние. Състояние, което те води към това да се отдадеш, да се предадеш, да спреш да се бориш.
    Някои го бъркат, защото не знаят и вземат че се `фърлят под влака, или от балкона, или пък глътнат `апчета... но страданието по този път, с тази реакция, не свършва, а тъкмо напротив - тогава "дупе да им е яко" - това което ще ги споходи е невъзможно да бъде "очертано" и чрез най-доброто описание. Писано е, че е "плач и скърцане със зъби" - стенене, крещене на душата, угнетяване.
    Речено е - "Не убивай!". Не убивай дори и себе си. Усмивчица
    Пречупи се, предай се, разтвори се в Бога, но не убивай тялото, защото друго трябва да умре, а не то. Тялото не ти е виновно. Животът не е виновен. Виновен* е егоизтичния и вечно неудовлетворен ум, който пребивава в дуалността и който разделя света, поради неведението си, поради заблудата на Мая, живеейки и виждайки нещата в множественост, в разделение, в мрак. Усмивчица

То, кой ли не е изпитвал желанието всичко това да свръши, да изчезнеш, да се изпариш, да спреш да съществуваш, за да спре и страданието.
    Това е показател, че медитацията бива да започне! Усмивчица Добър показател, ако се разчете правилно.
    "Само от калта може да израсте лотос", от тинята, но бива първо да се покълне и да се види че Живота идва от "Горе", че Светлината е от "Горе" (Слънцето). Жаждата за Светлина ще накара този лотос да расте, да се извисява, докато не премине през цялата мътна вода и докато не се покаже на повърхността, където и да разцъфти. Усмивчица

Седяш и се предаваш/се себеотдаваш в ръцете на Твореца/Бога. Нека с теб да се свърши, с онзи, който изпитва отекчение, апатия към съществуването, неудовлетвореност, който се съпротивлява, който роптае и пр, нека с този да се свърши.
    Това е да умреш приживе. За него апостолът е рекъл, че всеки ден умира (http://biblia.duh-i-istina.net/result.php?sw=%E2%F1%E5%EA%E8+%E4%E5%ED+%F3%EC%E8%F0%E0%EC&type=1&tr_search=2)!
    Нарича се Сливане, Самадхи, Нирвана ("Нирвана" се превежда най-точно, като "угасване" - да угасне аз-овото, то да умре, грешната концептуалност).
    Горакшанатх: "Умри, йог, умри" - http://www.advayta.org/item/000002/?text_id=295

Рама Девар е отправил непосредствено предизвикателство към всички: Защо не сте се предали до сега!?! Това, което Шакти трябва да даде са петте удовлетворения!"

Инак, друг и най-подходящ метод за умиране, е в Огненото Езеро. Усмивчица

-------------------------------------------------------
    * никой няма вина
    « Последна редакция: Декември 09, 2011, 13:32:15 от Pelin » Активен

"... Защото в (от)даването получаваме и в смъртта се раждаме за Живота Вечен..." св. Франциск от Асизи
    Rupture
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 78

« Отговор #10 -: Декември 09, 2011, 15:30:27 »

Някои го бъркат, защото не знаят и вземат че се `фърлят под влака, или от балкона, или пък глътнат `апчета... но страданието по този път, с тази реакция, не свършва, а тъкмо напротив - тогава "дупе да им е яко" - това което ще ги споходи е невъзможно да бъде "очертано" и чрез най-доброто описание.

Може просто да искат да опражнят свободната си воля. Или просто да вдигнат шум и да бъдат забелязани и запомнени "вечно" по този начин. Това е такао собенно когато се самубиват демонстративно. Изобщо причините могат да бъдат разноообразни.

Цитат
    Писано е, че е "плач и скърцане със зъби" - стенене, крещене на душата, угнетяване.
    Така е. Щом душата е бъзсмъртна то мъките могат да бъдат вечни. Това е така наречената втората смърт и друга след нея може да няма.
    Активен
    Pelin
    Неактивен Неактивен

Red Overtone Serpent

« Отговор #11 -: Декември 09, 2011, 15:59:39 »

Някои го бъркат, защото не знаят и вземат че се `фърлят под влака, или от балкона, или пък глътнат `апчета... но страданието по този път, с тази реакция, не свършва, а тъкмо напротив - тогава "дупе да им е яко" - това което ще ги споходи е невъзможно да бъде "очертано" и чрез най-доброто описание.

Може просто да искат да опражнят свободната си воля. Или просто да вдигнат шум и да бъдат забелязани и запомнени "вечно" по този начин. Това е такао собенно когато се самубиват демонстративно. Изобщо причините могат да бъдат разноообразни.

Цитат
    Писано е, че е "плач и скърцане със зъби" - стенене, крещене на душата, угнетяване.
    Така е. Щом душата е бъзсмъртна то мъките могат да бъдат вечни. Това е така наречената втората смърт и друга след нея може да няма.
    Здравей,
    Прочитиаки - всичко, което е описано от вас, е следствие на първопричината, която бе описана по-горе. Усмивчица
    Дуалното съзнание, дуализма/разделението.
    То (аз) иска да упражнява "свобната" си воля.
    Желанието да бъдеш забелязан, да те видят, да оставиш следа, чрез всичко което да бъдеш оценен и пр., е в следстквие на дълбока комплексираност, а тя е породена отново от неведението и от това, че съзнанието на човека е пленено от дуалния модел.
    Всички демонстрации на автоагресия са двуяки - от една страна се размахва "байряк", да чрез това да те видят, а от друга - нараняваш, това което самият ти не може да понасяш - себе си. Сиреч отново комплексираност и отново дуален възглед/концептуалност, разделение на "аз" и "ти". Кой е наранен, нуедовлетворен? Кой изпитва страдание? "аз".

Та, причините никога не са разнообразни, което е добре, защото може да бъде уловен "звяра". Причината е само една - невежеството (от не веда), ограничеността на съзнанието, дуалния модел на възприятие.

Според юдео-християнството душата е смъртна и втората смърт се отнася именно и до нея, ако тя е неправедна разбира се. Усмивчица
    Терминът "душа" има съвсем друго значение според християнството.
    Да се чуди човек как думата е придобила значението на нещо безсмъртно, като произхода на думата е от еврейската дума "нефеш".
    « Последна редакция: Декември 09, 2011, 16:09:16 от Pelin » Активен

"... Защото в (от)даването получаваме и в смъртта се раждаме за Живота Вечен..." св. Франциск от Асизи
    Rupture
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 78

« Отговор #12 -: Декември 09, 2011, 16:47:50 »

Здрасти Pelin.
    Съгласен съм. Радвам се,че си наясно с материята.
    Важното е да впрегнеш "звяра" да работи за теб.
    Имам и един въпрос:
    Какъв би бил светът и хората без дуализма?

Цитат
    Да се чуди човек как думата е придобила значението на нещо безсмъртно, като произхода на думата е от еврейската дума "нефеш".

Ами от много гурута и просветлени така става накрая.
    Активен
    demy
    Daniela
    Неактивен Неактивен

Публикации: 114

• Град: Sofia
  • « Отговор #13 -: Декември 09, 2011, 18:44:51 »

Първо не разбрах, що за тема е пусната в духовен форум........ Може би заглавието е хубаво да бъде: Кой ще ми помогне да се убия?
    Аз ще отговоря така: Самоубиват се слабите, неспособни да разгърнат светогледа си. Що за мисли ви минават не разбирам......

П.С. Сега като се замисля май ще зачестят, самоубийствата и полудяването, ама пък да си правим  теми как най- лесно да се убием и други да дават съвети за методи....... Леко съм възмутена
    Активен
    Pelin
    Неактивен Неактивен

Red Overtone Serpent

« Отговор #14 -: Декември 09, 2011, 20:05:37 »

Здрасти Pelin.
    Съгласен съм. Радвам се,че си наясно с материята.
    Важното е да впрегнеш "звяра" да работи за теб.
    Имам и един въпрос:
    Какъв би бил светът и хората без дуализма?
    Усмивчица
    Абе малко ми намирисва туй нещо "звяра да работи за мен".
    Както писах - "звяра" е онази канцептуалност, която разделя света на "аз" и "ти"/"той"/"тя"/"то" (всичко останало, Бог). Дуалистичното, егоизтично съзнание - това е звяра.
    Е, как този "звяр" би могъл да бъде впрегнат на работа за в полза за неговия продукт (аз-овщината)? Че нали през цялото това порочно време, той точно това прави - опитва се да работи за "аз"-а, за мен и точно това е наречено "егоизъм"?! Усмивчица
    Да, разбирам те, има градивен егоизъм, но той минава през работа за в полза на Божественото, за в полза на света, за в полза на "другите", та чрез това и аз-а (правещия/работещия) да придобие щастие, от самото даване/работа, а не от резултата, защото ако е от редзултата е възможно отново появата на неудовлетворение, ако резултата не придобие егоугоден вид.

Сага по въпроса.
    Без дуализъм светът не би бил, а само с дуализъм света е страдание. Знеачи, следователно бива да се търси среден път. Хем да си в дуализма, хем да си вън от него, в Единосъщието. Ангелски подход е това. Усмивчица
    Активен

Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Причини за вегетариански начин на живот
    Природосъобразно хранене
    Слънчев лъч 1 1622 Последна<br />публикация Ноември 11, 2011, 09:03:06
    от fayri
    Енергиен Щит (друг начин)
    Енергийни учения
    execute 0 1175 Последна<br />публикация Април 11, 2012, 13:33:47
    от execute
    Нездравословен начин на живот. « 1 2 3 4 »
    Природосъобразен начин на живот
    Ariam 55 3086 Последна<br />публикация Октомври 16, 2012, 19:59:58
    от MouseMaiki
    Китайски начин за първа помощ при мозъчен удар
    Здрав дух здраво тяло
    еос 4 956 Последна<br />публикация Април 07, 2013, 18:19:20
    от еос

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright