Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Всеки ден прави, поне, едно добро  (Прочетена 1265 пъти)
sianna
Неактивен Неактивен

Публикации: 63

• Град: софия
  • « -: Декември 06, 2011, 01:42:16 »

здравейте!   и от мен един сън...
        Сънувам, че съм в съня...Усмивчица (често ми се случва да съзнавам, че съм в съня)...точно, да се огледам и погледът ми, магнетически бе привлечен от красотата на необикновения син цвят, на едно езеро!  Гледах го , възторжена и не можех да откъсна очи от него. Понечих да тръгна към него,но, не можех да помръдна. Сведох поглед надолу и видях, че аз стоя в блато, точно там, където то граничеше с езерото. Те бяха едно до друго. Изплаках с думите: "защо съм тук! искам да съм там, в езерото -с чиста и прекрасно синя вода!" Опитах се да вдигна крак за да се прехвърля от другата страна- в езерото. Но, когато направих усилие да се придвижа, изпитах такава лепкава тежест от блатото, че отново не можех да помръдна. И от мен се изтръгна вик: "не ,не искам да съм тук! искам да се преместя от другата страна!" И тогава "усетих-чух" , че общувам с някой, без думи, а с мисъл.
     Който ми "казва": "Не е трудно, опитай."
    Отговорих:"опитах, не мога."
     "Казва" ми:"Не така. Виж...".......когато трябва нещо да разбера (в съня- не сън) е, не с думи, а чрез "състояние"- аз го преживявам.
      "Казва" ми: ВСЕКИ ДЕН ПРАВИ, ПОНЕ, ЕДНО ДОБРО. ПЪЛНИ СЕ С ДОБРИ МИСЛИ . Задържай добрите мисли, лошите пропускай.
     Започнах да  усещам, че когато прибавя едно добро, едно лошо от мен си отива. И направих аналог със съд ( това е моята човешка интерпретация) ,в който отгоре се прибавя доброто, което изтласква лошото надолу и то излиза от там. А съдът си оставаше постоянно пълен. Като се стремях да задържам само хубави мисли и да не прибавям нищо лошо, каквото и да се случи. Започнах да усещам все повече лекота в себе си и в един момент, вдигнах крака си и без усилия го прехвърлих от другата страна и стъпих с него в  така жадуваното, езеро.
      И в този миг "чувам" : "Ето виждаш ли как става? Разбра ли?"
     А, аз учудена отговорих : " Колко е просто! А, защо простичките неща са най-трудни за човека?!"
          И се събудих

Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #1 -: Декември 06, 2011, 03:26:38 »

Поучителен сън, sianna. Може би, щеше да е още по-красноречив, ако блатото се беше превърнало в друго красиво езеро. Идеята не е да бягаме от ада в рая, а да се опитаме да направим ада - рай.
    Но, може би, в случая е трябвало да получиш нещо, като персонален урок, за някаква промяна. Промяната не е - смяна на реалностите. За това смятам, че езерото и блатото са едно и също нещо. Позитивното мислене, лекува всичко и е способно на всякакви чудеса. Може би, когато беше в езерото, трябваше да се огледаш, да видиш как блатото е станало езеро... и според мен, за това си излезнала по-лесно.
    Активен
    sianna
    Неактивен Неактивен

Публикации: 63

• Град: софия
  • « Отговор #2 -: Декември 06, 2011, 12:59:13 »

здравей, Санги(ако мога така да се обърна)

Усмивчица хм, не твърдя обратното...не твърдя нищо, без лично отношение описах, само съня - а беше отдавна, но го помня -ценен дар ми е това. Ако може с нещо да съм ви полезна, затова с вас го споделих. Интерпретацията -за всеки... Сънят е точно такъв, какъвто трябва да бъде ,специфично за мен (аз трудно права пределната крачка). Общото за всички е начинът...специфичното за мен е чрез образите и преживяването да разбера как да преодолея слабото си място. При друг, същото "послание', щеше да му бъде дадено по специфично за него образен начин. "Няма нищо ново под слънцето" : казвано ни е ,показвано, давано...но въпросът е в това, че когато човек истински поиска , истинските неща- и ще чуе, и ще види ...
      Когато спреш шумът на собствения си глас и вълненията на личните ти желания: утихнал , чист, смирен , с отворено сърце  , с поглед на дете...се потопиш в тишината на вътрешния мир...тогава " разбираш"...
       Искаме да намерим себе си..а, се изгубваме в думите...
      Искаме да се развиваме...а стоиме на прага на намерението...
           А, е нужно Действие, Прилагане, Правене....ежедневно   /иначе излиза "много шум за нищо"

Активен
    artist5
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 69

« Отговор #3 -: Декември 06, 2011, 17:29:33 »

Страхотен сън и много поучителен!
     А думите: Искаме да намерим себе си
     не бях чувала друг да използва същия израз като мен!
     И аз търся себе си всеки ден, дано да се намерим!

Активен
    Pelin
    ОЙ 8:11
    Неактивен Неактивен

Публикации: 284

Red Overtone Serpent

« Отговор #4 -: Декември 06, 2011, 17:39:34 »

здравейте!   и от мен един сън...
        Сънувам, че съм в съня...Усмивчица (често ми се случва да съзнавам, че съм в съня)...точно, да се огледам и погледът ми, магнетически бе привлечен от красотата на необикновения син цвят, на едно езеро!  Гледах го , възторжена и не можех да откъсна очи от него. Понечих да тръгна към него,но, не можех да помръдна. Сведох поглед надолу и видях, че аз стоя в блато, точно там, където то граничеше с езерото. Те бяха едно до друго. Изплаках с думите: "защо съм тук! искам да съм там, в езерото -с чиста и прекрасно синя вода!" Опитах се да вдигна крак за да се прехвърля от другата страна- в езерото. Но, когато направих усилие да се придвижа, изпитах такава лепкава тежест от блатото, че отново не можех да помръдна. И от мен се изтръгна вик: "не ,не искам да съм тук! искам да се преместя от другата страна!" И тогава "усетих-чух" , че общувам с някой, без думи, а с мисъл.
     Който ми "казва": "Не е трудно, опитай."
    Отговорих:"опитах, не мога."
     "Казва" ми:"Не така. Виж...".......когато трябва нещо да разбера (в съня- не сън) е, не с думи, а чрез "състояние"- аз го преживявам.
      "Казва" ми: ВСЕКИ ДЕН ПРАВИ, ПОНЕ, ЕДНО ДОБРО. ПЪЛНИ СЕ С ДОБРИ МИСЛИ . Задържай добрите мисли, лошите пропускай.
     Започнах да  усещам, че когато прибавя едно добро, едно лошо от мен си отива. И направих аналог със съд ( това е моята човешка интерпретация) ,в който отгоре се прибавя доброто, което изтласква лошото надолу и то излиза от там. А съдът си оставаше постоянно пълен. Като се стремях да задържам само хубави мисли и да не прибавям нищо лошо, каквото и да се случи. Започнах да усещам все повече лекота в себе си и в един момент, вдигнах крака си и без усилия го прехвърлих от другата страна и стъпих с него в  така жадуваното, езеро.
      И в този миг "чувам" : "Ето виждаш ли как става? Разбра ли?"
     А, аз учудена отговорих : " Колко е просто! А, защо простичките неща са най-трудни за човека?!"
          И се събудих
    Усмивчица
    Ами, то той сънят ти е достатъчно показателен и достатъчно ясен сам по себе си.
    От тук насетне ти е необходимо бдителност/будност над собствената ти реакция, също така и никога да не забравяш за това какво бива да се прави и как.
    Както се казва - строй дома си върху тази скала/основа.
    За позналия обаче и отговорността е по-голяма, а и последствнията, при евентуален провал, са по-тежки.
    Пожелавам ти утвръдена да бъдеш в новото си при_част_и_Е, което е просто и естествено.

Лека и доходна!
    Активен

"... Защото в (от)даването получаваме и в смъртта се раждаме за Живота Вечен..." св. Франциск от Асизи
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #5 -: Декември 07, 2011, 04:06:42 »

Цитат на: sianna
    здравей, Санги(ако мога така да се обърна)
    Явно можеш  Усмивчица Аз лично нямам никакъв проблем с това, кой как ще ме нарича.
    Ако може с нещо да съм ви полезна, затова с вас го споделих.
    Това - дали ще си полезна, го определя само и единствено читателя, сам за себе си. Можеш да напишеш и пълна глупост и пак да е полезна за някой, както и най-ценната истина, от която да не успее да се поучи. Ти просто споделяш, което е напълно достатъчно и прекрасно.
    специфичното за мен е чрез образите и преживяването да разбера как да преодолея слабото си място.
    Не съм сигурен, че е правилно да се преодолява, подтиска или отстранява, което и да е проявление на същността ни, като индивиди. Щом го имаш, това слабо място, както го нарече, значи ти е необходимо.
    Това, което ти наричаш "слабо място", друго го наричат "положително качество"... независимо за какво става дума. Опитай и ще видиш.

При друг, същото "послание', щеше да му бъде дадено по специфично за него образен начин. "Няма нищо ново под слънцето" : казвано ни е ,показвано, давано...но въпросът е в това, че когато човек истински поиска , истинските неща- и ще чуе, и ще види ...
      Когато спреш шумът на собствения си глас и вълненията на личните ти желания: утихнал , чист, смирен , с отворено сърце  , с поглед на дете...се потопиш в тишината на вътрешния мир...тогава " разбираш"...
       Искаме да намерим себе си..а, се изгубваме в думите...
      Искаме да се развиваме...а стоиме на прага на намерението...
           А, е нужно Действие, Прилагане, Правене....ежедневно   /иначе излиза "много шум за нищо"
    Бездействието също е действие.
    Посланието ти има повече поетична, отколкото философска стойност.
    Умееш да подбираш думите, sianna, но трябва да развиваш този талант.

Цитат на: artist5
    А думите: Искаме да намерим себе си
     не бях чувала друг да използва същия израз като мен!
     И аз търся себе си всеки ден, дано да се намерим![/img]
    Странно е, че не си ги чувала, тъй като това е от основните ни задачи, тук. Постоянно се търсим. Всеки търси своя ритъм, своето място, своите сродни души, а най-кратко и точно казано - търсим себе си.  В музика, филми, книги, хора, места. Е, не всички го правим де. Някои се задоволяват с чалгата и комерса (масово предлаганото и леснодостъпното).
    Активен
    Svetoslav
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 55

всичко е наред

« Отговор #6 -: Ноември 27, 2012, 18:34:29 »

Усмихни се и си помисли какво е нужно на човека до теб за да се усмихне - поне за миг .
    « Последна редакция: Октомври 05, 2013, 09:56:31 от Svetoslav » Активен

Колкото различни звезди има на небето - толкова различни хора има и на земята .
    perli4ka
    Неактивен Неактивен

Публикации: 180

Виждаме това ,което възприемаме ...

« Отговор #7 -: Юли 23, 2013, 09:53:13 »

Благодаря ти много ,за това че сподели този сън
    Активен
    endimion
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2

« Отговор #8 -: Юли 23, 2013, 14:08:54 »

Благодаря и аз. Много интересен сън.
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Вярватели,че всеки човек си има призвание? « 1 2 »
    Въпроси и отговори
    Бунтарката 22 2721 Последна<br />публикация Януари 22, 2012, 19:37:59
    от Sine Wave Zero
    Добро и Зло « 1 2 3 »
    Езотерика
    Ich 41 5229 Последна<br />публикация Март 07, 2013, 03:50:12
    от sianna
    КАМПАНИЯ да дадем ЛЮБОВ поне на един ДОМ ЗА СИРАЦИ!!!! « 1 2 ... 5 6 »
    Инициативи
    stefanica 87 4590 Последна<br />публикация Февруари 07, 2012, 01:36:58
    от mirokiriakov
    Любовта Е Отговорът на Всеки Въпрос...
    Великият преход
    Georgio 2 1597 Последна<br />публикация Април 05, 2011, 16:58:08
    от Странник
    Нека всеки 11-ти от месеца e "Ден за молитва за мир на Земята" Емото
    Инициативи
    estira 1 673 Последна<br />публикация Август 09, 2011, 20:37:46
    от estira

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright