Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Как да уча?  (Прочетена 3034 пъти)
Faith
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 6

« -: Ноември 10, 2009, 03:33:05 »

Здравейте,

Като всяко индиго, мина и моето детство в борба с училището, пьлна липса на интерес кьм учебния материал. Знаете как е,  и така...
Вече сьм на 27 години, все така страдам от липса на концентрация, а имам нужда да седя и уча..., сега повече от всякога.
Моля всички, които са намерили начин и са се отьрсили вече от идеята, че знаят всичко и няма нужда да учат, за съвети.
Вие как успявате да се концентрирате? Успявате ли изобщо?
« Последна редакция: Ноември 10, 2009, 21:30:05 от delfin » Активен

Faith isn't based on logic and experience.
Хера
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 52

• Град: Everywhere
  • Fortuna Favet Fortibus!

« Отговор #1 -: Ноември 10, 2009, 12:29:00 »

Да и аз имах този проблем. Особенно по история... Беше ми много .......... скучна... Но започнах да се интересувам от хората от миналото, народите и т. н. Как са живели... За да намеря връзка с минал живот, ако може така да се нарече Усмивчица  Намигване И просто се получи... Стана ми един от любимите предмети Ухилен
    « Последна редакция: Ноември 10, 2009, 21:32:22 от delfin » Активен

You see things as they are and ask, Why? I dream things as they never were and ask, Why not?!
    delfin
    Гост
    « Отговор #2 -: Ноември 10, 2009, 13:45:43 »

Винаги се учим. При мен жаждата за ново и ново е постоянно развиваща се прогресия.
    « Последна редакция: Ноември 10, 2009, 21:32:36 от delfin » Активен
    Faith
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 6

« Отговор #3 -: Ноември 10, 2009, 18:24:28 »

Добре, тогава ще формулирам по правилно въпроса:

Как да уча нещо, което не ми е интересно? Усмивчица

Когато нещо ми е интересно и аз нямам нужда от мотивация - така се сдобих с висше образование, абсолютно неспособно да ми помогне
    в намирането на работа и плащането на сметките... Усмивчица
    Наложи се да се преквалифицирам, сега сьм мрежов инженер и трябва да сьм постоянно в течение на новите технологии и да се развивам.
    Материята  не е неразбираема за мен, но  е меко казано суха и скучна Усмивчица
    « Последна редакция: Ноември 10, 2009, 21:31:50 от delfin » Активен

Faith isn't based on logic and experience.
    Amaranth
    Неактивен Неактивен

Публикации: 349

• Град: Варна
  • Love is the Аnswer !

« Отговор #4 -: Декември 20, 2009, 23:24:43 »

И аз имам същият проблем - ученето, все още не съм открила някакъв метод, за да се справя с това, но щом го открия - непременно ще го споделя с вас!!!
    « Последна редакция: Декември 20, 2009, 23:42:07 от delfin » Активен

Всичко е Любов!И Любов е всичко!
    pluton
    Неактивен Неактивен

Публикации: 690

• Град: Невинаги знам...
    « Отговор #5 -: Декември 27, 2009, 00:54:42 »

И аз имам същият проблем - ученето
    Да, все едно чета себе си... Обръщали ли сте внимание, докато учите, кои части от тялото се съпротивляват на тази дейност? Амии, опитайте се да разберете коя част се "опъва" и тогава... Насочете вниманието си в нея и се опитайте да я накарате да хареса това, което правите. Никак не е лесно, аз лично за себе си наскоро открих този начин. Още не съм го усъвършенствала достатъчно, но, макар и малко, помага ми... Дано бъде от полза и на други съфорумци, а ако не - нека всеки намери своя начин!
    ПСС: А за проблема с  концентрацията...  Аз от време на време взимам ГИНКО БИЛОБА! Поне след като го изпия се успокоявам малко и не "шаря" всяко междучасие (а и по време на лекции) из университета!
    Активен

Инил
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 186

« Отговор #6 -: Декември 27, 2009, 15:37:36 »

Ами, когато учех /в университета/ имах дете на 3г. и бременна с второ. Живеехме в една стая. Та се наложи да уча... като изключа останалия свят. Четях само пасажи, които смятах за нужни и важни-чисто интуитивно. И не ме е подвеждало това усещане.
    Изобщо и сега мога да изключа всички шумове и да съм си в своя свят...
    Но е важно да учите с желание и да сте убедени, че го искате... Усмивчица
    Активен

delfin
    Гост
    « Отговор #7 -: Декември 27, 2009, 18:36:29 »

Понеже стана въпрос за ГИНКО БИЛОБА, то само ще напиша следното да се знае за него - НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВА да се приема от хора с ХИПОТОНИЯ (ниско кръвно налягане), защото по принцип понижава кръвното. Иначе е добър за световъртежи, шум в ушите и леки форми на повишено кръвно.

Имам по начало понижено кръвно и при опит за прием на Гинко за световъртеж още повече ми се замая главата от рязкото падане на кръвното, доста под 100 горна граница. Тогава и се заинтересувах за неговите странични последици. Оказа се и че други хора са получавали този ефект.

За продължителен прием от него (става въпрос за месеци - при профилактично поддържане) се препоръчва да е само 1 път дневно по 20 капки.
    « Последна редакция: Декември 27, 2009, 18:40:00 от delfin » Активен
    pluton
    Неактивен Неактивен

Публикации: 690

• Град: Невинаги знам...
    « Отговор #8 -: Декември 27, 2009, 20:29:18 »

Но е важно да учите с желание и да сте убедени, че го искате... Усмивчица
    Напълно те подкрепям! Като знам какво беше в училище... Само извънкласните занимания и часовете по литература бяха интересни... В университета е малко по-различно, още има какво да се желае, но е по-добре, дава се по-голяма възможност за творчество, по-разчупено е... Но има и препъникамъни и НЕРАЗБИРАНЕ от страна на колегите, някои от които ме мислят за луда...Но това е друга тема... Тъжен
    Активен

GavriL
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 34

« Отговор #9 -: Януари 31, 2010, 21:23:32 »

Значи аз съм 9 клас, едва ли аз съм човека, който трябва да те учи, въпреки че дори не съм сигурен че съм индиго, но имам същия проблем. В началото, ако искаш,  колкото и да не искаш, създай си нарочно увлечение по предмета, например погледни интересни факти в интернет. Поне аз, когато се заинтересувам от нещо, не спирам, докато не го изчерпам, а ако не успееш, отивай час преди лекцията или там както го наричате и учи там, аз така правя.  Готин Веселяк
    « Последна редакция: Февруари 01, 2010, 11:49:31 от delfin » Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #10 -: Август 19, 2010, 14:01:17 »

Аз все не уча и все си научавам... как така става, не знам...
    Е, случва се от време на време да седна над някой учебник. Много ми е лесно нещата, които са ми интересни, да ги запомня веднага, но другите-НЕ. И понеже съм инат, твърдоглава, си седя на думата, че нещо ми е безинтересно и точка
    Всъщност не е смешно. Не е смешно, че английският ми е безинтересен... Ми госпожата като е сухарка...
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Космосът на душата
    Космогенезис
    delfin 12 2726 Последна<br />публикация Август 01, 2009, 14:28:46
    от delfin
    Седмата посока" от Жанет Орфану
    Книги
    Бунтарката 2 2316 Последна<br />публикация Декември 10, 2009, 17:46:37
    от Инил
    Фентъзи книги и научна фантастика
    Книги
    delfin 0 1845 Последна<br />публикация Януари 11, 2010, 17:20:30
    от delfin
    Какво обичаме, какво не обичаме?
    Обща тематика
    delfin 1 605 Последна<br />публикация Март 08, 2010, 11:14:55
    от Веселин

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright