Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Джиаогулан  (Прочетена 1536 пъти)
folypeelarks
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« -: Ноември 13, 2011, 17:24:45 »

Джиаогулан - Билка на безсмъртието, Чудотворен чай (Gynostemma pentaphyllum) - сем. Тиквови (Cucurbitaceae)

Джиаогулан представлява вечнозелена лияна разпространена в някои зони на Китай.Макар да притежава мощни лечебни свойства, растението не е характерно за традиционната Китайска медицина, тъй като се среща в части, далеч от тези, където тя е била развита.Билката е разпространена също така в някои участъци на Корея, Виетнам и Япония.
Гиностема, както е латинското наименование на Джиаогулан, представлява увивно, катерливо растение, снабдено с мустачки.Листата са свежо зелени с петура разделена на пет части.Образува дребни, тъмно виолетови плодчета, събрани в гроздове.Растението е разделно полово подобно на останалите представители на семейство Тиквови, но за разлика от по - голямата част от тях не е отровно.
Основното лечебно действие се състои в това, че Гиностема представлява мощен адаптоген.То се изразява в това, че Джиаогулан поддържа хомеостазата (постоянството на вътрешната среда) на организма, като оказва такова влияние на всичките системи изграждащи го.Особеност на тези свойства, характерни за Джиаогулан, е че билката не просто променя в конкретна посока стойностите на определени физиологични процеси, а ги въвежда в нормалните за организма граници в зависимост от нуждите.
Растението съдържа около 75 - 80 различни вида сапонини, което е около четири пъти повече от тези съдържащи се в Жен - Шена.Билката има силен, укрепващ ефект върху имунната система, стимулирайки действието на имунните Т-клетки и макрофагите.Това свойство на Гиностема я прави едно от средствата за борбата с рака, като бива способна да унищожи туморните клетки от ранно развитие.
Билката на безсмъртието е и силен антиоксидант.Тя увеличава активността на ензима супероксид дисмутаза, който разгражда токсичния за организма супероксид.Джиаогулан също така спомага при хипо и хипертония, въвеждайки в нормални стойности кръвното налягане.Облекчава хипертонията, като стимулира освобождаването на азотен оксид от организма, който отпуска кръвоносните съдове.Ефективността на растението при високо кръвно налягане е около 82%.За сравнение тази стойност при Жен - Шена е от порядъка на 45%.Освен това, спомага при сърдечни проблеми като сърцебиене, успокоявайки сърдечните ритми.Лияната също така регулира мазнините в организма, което я прави подходящо средство за отслабване или трупане на мускулна маса при спортистите.Понижава холестерола.Предполага се, че има благоприятен ефект върху пациенти с диабед, което дава основа за множество проучвания върху ефектите на Джиаогулан.
Използва се основно под формата на чай (т.нар. ''чудотворен чай''), получен при запаряването на листа от растението.

----------------------------------------------------------------
=) Здравейте, случайно попаднах на форума ви и реших да споделя информация за една доста интересна билка, надявам се да е от полза.Интересувам се доста от такива неща (и доста от естествени науки като цяло).Жалко, че трудно може да се намери Джиаогулан в България.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright