Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Сърдечната чакра - въпрос ?  (Прочетена 2313 пъти)
iti2
Неактивен Неактивен

Публикации: 98

« -: Ноември 06, 2011, 01:43:18 »

Здравейте. Чела съм основни нещо относно сърдечната чакра, но искам да попитам тук и вас , дали някой може да ми помогне .  
Случва ми се да усетя много голяма тежес в областа на сърцето. Все едно някой слон е стъипил с крак там. Нямам предвид като физическа болка, ами като вътрешна душевна и все едно сърчицето ми се е свило. Задено с това усещане, започвам да плача много,ама много и да ме боли вътрешно. Има моменти съм навън на улицата или пътувам в  кола , но прсто усещам как сълзите ми напират и очите ми се насълзяват защото ми се плаче.Все едно някой ме разпокъсва и честно да ви кажа ми се иска да си дам  сърчицето на някой и да не изпитва това нещо.
 По принцип когато усещаш такова нещо в сърдечната чакра какво означава  и това може ли да са блокажи , който се премахват за да се отвори ?
И още един въпрос. Имам червена точка на лявата ръка , точно в средата на дланта. Не е белег а ми е по рождение там и все съм я гледам и знам,че има нещо особено в нея. Голяма е колокто зърно и до колкото съм чула е свързана  нещо със сърцето. Ако някой има инфо за това ще се радвам много да ми каже нещичко.
Активен
sarabia
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 174

• Град: Варна
  • « Отговор #1 -: Ноември 06, 2011, 11:58:35 »

За червената точка на дланта нищо не мога да ти кажа, но за тежестта в областта на сърцето имам някои предположения...Помисли си кои около теб страда от душевна болка, може да усещаш неговите състояния.Поздрави.
    Активен

Не се опитвай да ме опознаеш,аз нямам име,нито форма.
    Мислиш ли,че много знаеш сам поставил си си норма.
    В мен ти виждаш своя лик,тъй както си въобразяваш.
    Дори да сменям моя ник,пак сам със себе си оставаш.
    Pelin
    ОЙ 8:11
    Неактивен Неактивен

Публикации: 284

Red Overtone Serpent

« Отговор #2 -: Ноември 06, 2011, 12:14:54 »

Цитат
    Здравейте. Чела съм основни нещо относно сърдечната чакра, но искам да попитам тук и вас , дали някой може да ми помогне . 
    Случва ми се да усетя много голяма тежес в областа на сърцето. Все едно някой слон е стъипил с крак там. Нямам предвид като физическа болка, ами като вътрешна душевна и все едно сърчицето ми се е свило. Задено с това усещане, започвам да плача много,ама много и да ме боли вътрешно. Има моменти съм навън на улицата или пътувам в  кола , но прсто усещам как сълзите ми напират и очите ми се насълзяват защото ми се плаче.Все едно някой ме разпокъсва и честно да ви кажа ми се иска да си дам  сърчицето на някой и да не изпитва това нещо.
     По принцип когато усещаш такова нещо в сърдечната чакра какво означава  и това може ли да са блокажи , който се премахват за да се отвори ?
    И още един въпрос. Имам червена точка на лявата ръка , точно в средата на дланта. Не е белег а ми е по рождение там и все съм я гледам и знам,че има нещо особено в нея. Голяма е колокто зърно и до колкото съм чула е свързана  нещо със сърцето. Ако някой има инфо за това ще се радвам много да ми каже нещичко.
    Здравей, iti2! Усмивчица
    Да, и аз съм усещал това, което описваш в областта на гърдите/сърцето. Свързано е с душата.
    Също ми се е случвало да плача, хей така, без външна причина. Просто сълзите започват да се леят, да хълцам даже. Такива състояния са ми се случвали даже по време на работа и са продължавали седмица/две седмици.
    Може да се опитам да помогна, но за целта ще ми трябват повече твои данни - трите имена да речем. Прати ми ги, ако имаш желание, на лични съобщения. Не си длъжна да го правиш, разбира се. Ти ще определиш. Усмивчица

Инак, за белегът на ръката, в средата на длантта - това е много важна кухина/биаоктивна точка/мини чакра. В китайската медицина я наричат "Лао Гун" - "Дворец на труда". В Даоизма тази точка, според зависимост на коя ръка се пада (лява, или дясна) се нарича "Дворецът на Тигъра"/"Дворецът на Дракона".
    Това е осма точка от енергиен канал Перикард ("торбичката"/обвивката около сърцето) - МС8: http://www.massage.ru/atlas/pericardium.htm
    Това е точката, която се ползва и в лечитеството, и в някои видове бойни изкуства, за излъчване на енергия.
    Най-известната ударна техника в Б.И., е с т.н. "Желязна длан", а пък в Будизма е немалко известна мудрата/жеста "Дланта на Буда":

Тя е израз на виждането със сърцето ("Дворец на ясновидеца"), което е свободно от обусловеността/субективността/заблудата/неведението на ума.

Болката в областа на четвърта чакра е сигурен белег за блокаж. Тъгата - това е причината, но пък и тя си има причина.
    Поздрави!

« Последна редакция: Ноември 06, 2011, 12:21:23 от Pelin » Активен

"... Защото в (от)даването получаваме и в смъртта се раждаме за Живота Вечен..." св. Франциск от Асизи
    Pelin
    Неактивен Неактивен

Red Overtone Serpent

« Отговор #3 -: Ноември 06, 2011, 12:31:30 »

Червената точка на дланта говори за две неща - от една страна за кървава рана/раненост/ранимост в душата/сърцето, а от друга страна за задълбаване в материализма.
    Червеният цвят принадлежи на първа чакра - http://www.google.bg/search?hl=bg&sugexp=kjrmc&cp=9&gs_id=1p&xhr=t&q=%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B0+%D1%87%D0%B0%D0%BA%D1%80%D0%B0&gs_sm=&gs_upl=&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&biw=1280&bih=817&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi, която пък е аналог на твърдо-материалния свят.

Най-вероятно някакво болезнено привързване към аспект от този свят, свързано с неудовлетворение, поради раздяла/загуба, което пък е породило мъка/нещастие в предишна инкарнация - което като впечатление/запис/самскара е съществуващо и днес - това е обяснението, което бих посочил. Усмивчица

Наблягай на зеленото, като цвят (дрехи например), като храни - магданоз, коприва, лапад, босилек (пресен), перата на пресния лук и чесън, зелени чушки и слаболютиви чушлета.
    Приемай и горчиви храни - като пресни, но нагарчащи краставици, на които не бива да белиш кората, пелин (билка), жълта тинтява - като рецептата и за двете е:
    1 с. л. пелин се слага вечер в литров буркан (800 мг.) с хладка вода.
    Престоява цяла нощ, а на сутринта течността се прецежда и се пие на вместо вода. Така се приема се 30-сет дни.

Може да си правиш леки масажи в областта на сърцето и тимусавота жлеза, както и да правиш поза "свещ" от Йога - http://3.bp.blogspot.com/_N3Ub0tYU4oI/TD1lGN-_i5I/AAAAAAAAABw/0oMLAN8opW0/s1600/234.jpg.
    http://www.google.bg/search?hl=bg&q=%D0%B0%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B0+%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%89&gs_sm=e&gs_upl=7092l7903l1l8142l6l5l0l0l0l4l470l1367l2-2.1.1l4l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&biw=1280&bih=817&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi#um=1&hl=bg&tbm=isch&sa=1&q=Sarvangasana+-+%D0%BF%D0%BE%D0%B7%D0%B0+%22%D0%A1%D0%B2%D0%B5%D1%89%22&pbx=1&oq=Sarvangasana+-+%D0%BF%D0%BE%D0%B7%D0%B0+%22%D0%A1%D0%B2%D0%B5%D1%89%22&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=s&gs_upl=4302l4302l0l5414l1l1l0l0l0l0l0l0ll0l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=d3251c4994d8e53d&biw=1280&bih=817

Но най-доброто лекарство е приживе човек да "даде" сърцето си на Господа, тъй че Творецът да може да обитава в него.
    Седаш да ти е удобно, с изправен гръбнак и се себеотдаваш в ръцете на Бога. Себепредлагаш се, с Любов.

« Последна редакция: Ноември 06, 2011, 12:50:54 от Pelin » Активен

"... Защото в (от)даването получаваме и в смъртта се раждаме за Живота Вечен..." св. Франциск от Асизи
    Sobercho
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 97

« Отговор #4 -: Декември 16, 2011, 07:44:40 »

Просто от любопитство - защо на картинката на Буда той има хитлеристкия знак на гърдите си (или аз виждам грешно).А и искам да ви попитам дали има някакво значение ако имам рожденно петно с  формата на елипса  с големина от най-много 5 мм на дясната си ръка малко над китката.Винаги съм се чудел дали означава нещо.Бих се зарадвал ако някой може да ми отговори.
    Активен

В Природата няма нищо абсолютно равно,но все пак има перфектна хармония !
    Pelin
    Неактивен Неактивен

Red Overtone Serpent

« Отговор #5 -: Декември 16, 2011, 07:59:13 »

Просто от любопитство - защо на картинката на Буда той има хитлеристкия знак на гърдите си (или аз виждам грешно).А и искам да ви попитам дали има някакво значение ако имам рожденно петно с  формата на елипса  с големина от най-много 5 мм на дясната си ръка малко над китката.Винаги съм се чудел дали означава нещо.Бих се зарадвал ако някой може да ми отговори.
    Здравей,
    Хитлер просто е ползвал този символ, който съществува в доста духовни учения и религии.
    С него се изобразяват, до колкото може чрез двуизмерното да бъдат изобразени, различни неща, но свързани и аналогични помежду си.
    Например Сътворението, или обратния му процес - Деструктурирането/Разрушението.
    Прилича на въздишка и точно поради това на изток, в Хиндуизма е с вързано с "диханието на Брахман"; в Будизма с онова, което извира от Будата - Яснота, Чистота, Пустота.
    В ученията свързани с енергийното лечителство, това еизвестно като центростремителна и центробежна спирала.
    В Космосът - раждането и съмртата на Звездите (черни дупки).
     Усмивчица
    Активен

Sobercho
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 97

« Отговор #6 -: Декември 16, 2011, 20:02:32 »

Здравей,
    Хитлер просто е ползвал този символ, който съществува в доста духовни учения и религии.
    С него се изобразяват, до колкото може чрез двуизмерното да бъдат изобразени, различни неща, но свързани и аналогични помежду си.
    Прилича на въздишка и точно поради това на изток, в Хиндуизма е с вързано с "диханието на Брахман"; в Будизма с онова, което извира от Будата - Яснота, Чистота, Пустота.
    В ученията свързани с енергийното лечителство, това еизвестно като центростремителна и центробежна спирала.
     Усмивчица

А можеш ли да ми отговориш на втория въпрос ?
    Активен

В Природата няма нищо абсолютно равно,но все пак има перфектна хармония !
    Pelin
    Неактивен Неактивен

Red Overtone Serpent

« Отговор #7 -: Декември 16, 2011, 22:16:21 »

Здравей,
     Усмивчица

А можеш ли да ми отговориш на втория въпрос ?
    Прати снимка на лични и ще разгледам.
    Активен

Morena
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 137

« Отговор #8 -: Декември 17, 2011, 00:07:50 »

Мен така ме срязва сърцето, че все едно  му забиват нож Купон
    същото и със стомаха, бях на преглед при личния лекар преди няколко години и ми каза, че имам гастрит, но не са ми правили изследвания, предписа ми само хапчета и прибягвам до тях когато болката стане нетърпима .. Купон
    Активен
    Pelin
    Неактивен Неактивен

Red Overtone Serpent

« Отговор #9 -: Декември 17, 2011, 08:39:30 »

Мен така ме срязва сърцето, че все едно  му забиват нож Купон
    същото и със стомаха, бях на преглед при личния лекар преди няколко години и ми каза, че имам гастрит, но не са ми правили изследвания, предписа ми само хапчета и прибягвам до тях когато болката стане нетърпима .. Купон
    Здравей, Morena!
    И се усеща болка чак отзад, на гърба, в ляво, между лопатката и гръбнака, нали така!?! Усмивчица
    До там достига "ножа".

Да, нормално, с оглед на времето, в което живеем и с оглед на енергията му.
    Днес емоционалната енергия е много засилена, нервното напрежение в областта на слънчевия сплит.
    Този сплит е в областа на трета чакра, с първоелемент "огън", и под управлението на тази чакра са стомаха, задстомашната жлеза, черния дроб, жлъчния мехур, тънките черва и далака.
    Когато този емоционален огън избухне, той поразява и наоколо, съседните центрове и прилежаките им органи. Те стават като попарени от него. Често се изживява остра, режеща болка, която прониква надълбоко.
    Това, което съм наблюдавал пряко, пък и в много хора, защото в тези времена, както писах, това засяга голяма част от човечеството, да речем 70/80%, е че този крайно рязък, емоционален огън/енергия, блокира първо диафрагмата, с което се нарушава дихателния процес, а след това удря и сърцето.
    В посока надолу, същата тази енергия/огън "суши" водата, сиреч нараняма бъбреците (водата е първоелемента на втора чакра).
    И така в такова състояние човек преживява болка, или в бъбреците и отделителната система, или в сърдечната система. Усмивчица

Казано е, че потоп вече няма да има за човечеството, но също е пророкуване, че следващото изтребление, ще е с огън.
    Е, макар да не е лицеприятно, но ще река, че това огнено време е настанало и ескалира все повече и повече в последните години. Именно поради това се качи нивото на страс, динамиката на живот, агресията, избухливостта, гнева, ненавистта.
    В трета чакра е позициониран "аз"-а на човек, себичността. Ето защо, когато в този център енергията е в излишът, то аз-овщината надделява - често се явява завистта, упорството, съпротивата на човек срещу човека, а и срещу живота/съдбата.
    "Нашата" планета, майката Земя е също в това положение - в третата сфера. А нашата планета по принцип е със сърдечно съзнание, даваща, но унищожението на горите, замърсяването на водите и пр., създават условия на все по-голяма топлина/огън.
    Слънцето "ни" също до момента свети в жилта енергия, тоест тази енергия в него преобладава и все повече ще се засилва, като излъчване. Слънчевите изривания ще става все по-големи и все по-често.
    След прехода Слънцето ще свети в/със съвсем резлична енергия и сила.
    Типлите "зимни" дни са още едно доказателство за думите ми, както и рязкостта (присъща на третото ниво) в промяната на климатичните условия.

Ще ми се да се окажа много слаб пророк, защото това, което ми се вижда за в бъдеще хич не ми харесва. Усмивчица
    Опасността от вулканична дейност е огромна. От трусове също. Земята ще се опита да се оттърси от всичко това, а това би довело до разместване на земни пластове и до промяна в динамиката на океаните - цинамита, огромни бури, урагани и прочие. Тези работи вече са започнали, но като честота и сила ще се усиват, докато не дойде моментът за тишината, за Мирът.

Много смърт очаква хората през идната година. Мнозина ще погинат от ракови заболявания, от инсулти, от инфаркти и всичко това поради огъня - емоционалната нервна енергия, която е характерна за астралната сфера. Код "жълто". Непражение, внимание...

Работата на такива глупаци като мен, е да спомогнем този преход да премине по-плавно, внасяйки до колкото можем повече Светлина (Любов, тишина, мир) в света. Но от къде да я внесеш, от къде да я излъчи човек, ако не я е открил в себе си? Ето защо първо човека бива да намери своя извор на Светлина и чак след това да се научи да я отдава в посока "навън".
    До колкото такива като мен са се научили и имат Светлината, до толкова и ще е успешно делото, относно прехода в четвъртото измерение, което е тъждествено с четвръти център/чакра. Усмивчица

Трета чакра е като братче с шеста. Ето защо и в онези, които са в индиговите нива, ще са и са с много засилена енергия в трта чакра. Често са рязки, избухливи, агресивни и пр.
    Повечето хора са на ниво 3. Аурата им е жълто-зеленикава.
    По време на прехода индиговите ще преминават към кристалните нива (някои вече преминават, щото всичко това е вече започнало), при което някои от тях ще ги постигне Възнесението, а то значи, че ще "отлетят" в по-горните от човешкита сфери - ниските ангелски светове, при това без да оставят труп за погребение, както в случая с Иисус Христос, с Дева Мария и с други.
    В Будизма това нещо се нарича "тяло на дъгата", а по-висшата му форма - "тяло на великата транстформация".
    В Тибет 1-2ма човека постигат това нещо на всеки десетина години. Последният известен, разгледан и признат от бидистите случай, е от 2009.
    Това явление е познато и като "Меркаба".
    Който иска може и сам да проучи тези неща.  Усмивчица

Та това ще се случи с който е заслужил от индиговите. Другите индиго ще берат трънки - ще им се наложи да се раждат отново, за да се явят на поправителен и да си платят бакиите/задълженията, т.е. да изживеят страдание.
    Задачата пред повечето "нормални" хора е да преминат в ниво 4, и да познаят Любовта, да им се отвори сърцето.
    В тези времена има голямо струпване на индигови, но има и кристални, при това броят на кристалчетата, които се раждат нараства. Именно чрез това ще стане и взаимното приповдигане, което ще е от голямо значение за прехода, но за да се случи, то бива да се изоставя все повече егоизма, себичността, резкостта/изблиците в поведението, емоционалните, агресията, желанието за унищожение, за това да изпъкнеш над другия, пък него да го смачкаш, гнева, завистта и прочие...
     Усмивчица

Това, което може да направи всеки с подобен на твоя проблем е да избягва излишъка в менталната сфера (шеста чакра), която е отговорник за мислите и да намали емоциите.
    Като в помощ, може да засили качествено енергията в четвърти център, чрез дихателни техники, и чрез отдаване на Любов, до колкото има такава, както и да влива достатъчно за бъбреците вода в организма си. Най-добре е тази вода да е топла, може под формата на слаби чайове.
    Добре е да не се пренатоварва с храна стомаха, да не се попада в лакомията, която е характерна когато има нараненост във втора чакра, където е сетивото "вкус" и където човек, ако всичко е нормално, изживява наслада, ако ли не я, то търси въпросното наслаждение от храна от секс и пр..

Добре е човек да си избере някоя мантричка, или молитва и да започне общение, чрез нея, с Бога.
    Повтарянето на дадена мантра/молитва създава вибрация, защото произнасянето на звуците създава определени по хорактер трептения и ако човек остави тези характерни трептения от мантрите да проникват в него самия, усещайки вибрацията им с цялото тяло, във всички кухини, то значи целтта на мантруването/малитвеното общение е на 80% изпълнена.
    Другото ще си дойде само с практиката. Усмивчица

Добре е човек да не задържа, а то се случва несъзнателно, без да иска човек, дихателния процес. Просто този процес блокира, поради излишъка в третия център. От там и се задържа премного въглероден двуокис в организма, който го токсинира. Това е така наречената "пикочна киселина".
    Редовното издишване, под формата на отдъхване - сякаш си отдъхваш от някакъв проблем (хххуууу/фффуууу), е чудесен метод.
     Всичко това от гледна точка на това човек да си помогне, до колкото може, сам.

Инак, защото човек не винаги успява, не винаги има силата да си помага, не винаги се сеща за това да си помогне, та инак остава да се носи по взрива и да се предаде в ръцете на Бога, когато вече стане непоносимо тежко за него. Това е естеството - отдаването и то си идва съвсем естествено.
    Та с практики, или без, на който му е писано да премине, ще премине.
    "Другите" ще се явят "плявата", която ще бъде изгорена от собствения им огън.

И тъй...
     Усмивчица
    « Последна редакция: Декември 17, 2011, 08:55:39 от Pelin » Активен

Търсач
    Търсач
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 393

« Отговор #10 -: Декември 17, 2011, 10:11:30 »

Активен

meander
    Каквото дадеш това ти се връща.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 381

« Отговор #11 -: Декември 17, 2011, 13:46:16 »

Здравейте.
    Цитат
    И се усеща болка чак отзад, на гърба, в ляво, между лопатката и гръбнака, нали така!?! Усмивчица
    До там достига "ножа".
    Не съм съгласен с Pelin .Аз го свързвам с копието на съдбата, с което е пронизано съцето на човека когато е бил разпънат на кръста. За да му бъде вменено да изкупува греховете на мъчителите(убийците) си.За мене името на героя от сценария  няма значение,важно е деянието.За това копие разбрах от филма Константине.А думите  от цитата на пелин свързаха нещата.Аз също ги имам .Болката изтрива информацията, която е вкаране чрез копието(ако гледате филма на него явно е написана съдбата ни) а смърта на пронизания запечетва информацията.Сега тази информация се изтрива а силната болка за това че за да бъде възможно мама вдига вибрациите си и ни помага.Всяка деяние в енергийната сфера е за определени вибрации,промяната им води до неефективност на деянието.В момента българите се движим право нагоре,за това усещанията са толкова силни.Задух затруднено дишане също,са вследствие движението ни нагоре.
    За да си помогнем е добре да се обърнем към традициите си,там има всичко което ни е необходимо.Пример -от малък съм чувал жените да казват,има видов ден. Сега сме във видов ден.Всичко се вижда,и на преден план излиза личната отговорност.Ако знаете каде се събират да играят народни танци идете,особенно за жените е много полезно.Музиката и танците ни раздвижват(настройват) енергиите в телата ни по правилния начин.

Сълзите са компресирани енергии които за да не ни потрошат изплакваме.Тежко му и горко му на този който накара жена да плаче с горчиви сълзи -българско знание.
    Живи и здрави.
    П.с. Пелин ти "каббалист" ли си?
    « Последна редакция: Декември 17, 2011, 13:56:35 от meander » Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
    Мухата влиза само в отворена уста!!!
    Pelin
    Неактивен Неактивен

Red Overtone Serpent

« Отговор #12 -: Декември 17, 2011, 13:59:28 »

Здравейте.
    Цитат
    До там достига "ножа".
    Не съм съгласен с Pelin .Аз го свързвам с копието на съдбата, с което е пронизано съцето човека когато е бил разпънат на кръста за да му бъде вменено да изкупува греховете на мъчителите(убийците) си.За мене името на героя от сценария  няма значение,важно е деянието.За това копие разбрах от филма Константине.А думите  от цитата на пелин свързаха нещата.Аз също ги имам .Болката изтрива информацията, която е вкаране чрез копието(ако гледате филма на него явно е написана съдбата ни) а смърта на пронизания запечетва информацията.Сега тази информация се изтрива а силната болка за това че за да бъде възможно мама вдига вибрациите си и ни помага.Всяка деяние в енергийната сфера е за определени вибрации,промяната им води до неефективност на деянието.В момента българите се движим право нагоре,за това усещанията са толкова силни.Задух затруднено дишане също,са вследствие движението ни нагоре.
    За да си помогнем е добре да се обърнем към традициите си,там има всичко ни е необходимо.Пример -от малък съм чувал жените да казват,има видов ден. Сега сме във видов ден.Всичко се вижда,и на преден план излиза личната отговорност.Ако знаете каде се събират да играят народни танци идете,особенно за жените е много полезно.Музиката и танците ни раздвижват(настройват) енергиите в телата ни по правилния начин.
    Живи и здрави.
    П.с. Пелин ти "каббалист" ли си?
    Усмивчица
    Привет!
    Зависи в кой смисъл ме питат. Усмивчица
    Приеми ме както ти утърва. Усмивчица Ако щеш, като кабалист, ако щеш като будист, като хиндуист, като християнин, като мюсулманин, като прост овчар деже може, като жрец, като вълшебник, или като червей, или просяк, като глупец също може... Все едно.
    Не е нужно да си съгласен. Може човек и да не е съгласен с "другите", с "чуждите" учения и традиции, макар, че във всички случаи, дето съм бил свидетел, хората които изпитват несъгласие, съпротива, които се бунтуват, щото уж се били докоснали, пък дефакто се оказват разбрали-недоразбрали, клани-недоклани и драни-недодрани, та са си изградили погрешни изводи, без да си направят труда да попътуват още малко по-дълбоко Усмивчица в изследването на въпросната пътека. Прибървайки са си помислили - Този път не води до Там, не води до никъде, води до "под кривата круша!"
    Подобни люде си мислят, че са стигнали дълбокото, но грешат.

Прибързаните заключения, като тези за рей-ки, за християнството, за кабала, за йога и пр., бих нарекъл с думата предубеждение и изградени от не до там дълбока опитност, но това никак не означава, че ще седна да обръщам на някои насила разбиранията и представите.
    Аз самият съм минал по пътя на отричането, на отхвърлянето, на страха (да не би да съм се прецакъл; страх за себе-то, за животецът ми крехък), но в последствие други възгледи ме връхлетяха и много по-различни неща ми се откриха, а онова, което мислех че знам, за йога, за рейки и пр., то придоби съвсем по-различна светлина, капаците на очите ми рухнаха.
    Днес, като чета, или като слушам подобни мнения и несъгласия, една усмивка се появява на лицето ми. Усмивчица
    Онзи човек, който все още е в разделението и все още за него има "свое" и "чуждо", за него и опасността от появата на ненавист, омраза, от отхвърляне, от фанатизъм дори, е на лице. Съзнанието, поради ограничеността си, само лишава себе си да изживее Единението и да прозре във всичко Едното.
    Не, не е като пъзел, в който са всички религии и учения и който бива да сглобиш, за да видиш картината, общата.
    По-скоро ученията и религиите са един и същи пъзел, всяко по отделно, само по себе си, всяко, само по себе си е една и съща картина с другото, стига да го завиршиш и видиш, обаче имат различни формички на елементите. Усмивчица

От съпротивата на личностния ум, от там произлизат и всички блокажи. Болката е знак, че човек се е опънал и че у него липсва хармония, а че болката дава нова светлина, поради страданието, това е факт.
    Всичко презаписва, постоянно - и радоста, и болката, и скръбта, и ревността. Всеки миг носи презапис, поне частичен.
    Всички комически тела и въбоще във и "зад"  (ако позволите така да се изразя) всичко съществуващо седи само Един - Творецът.
    "Мама" - това също е Творецът, но в по-различна от твоята одежда.
    И тъй, Творецът е облечен в безброй костюми, играе различните роли в този приказен театър.
    "Ти" си не по-различен от "Мама". Усмивчица
    « Последна редакция: Декември 17, 2011, 14:43:24 от Pelin » Активен

meander
    Каквото дадеш това ти се връща.
    Неактивен Неактивен

Публикации: 381

« Отговор #13 -: Декември 17, 2011, 14:49:35 »

Здравей.
    Забелязал съм че като зададеш въпрос на някой,и той по някаква причина се притеснява да отговори.Започват едни локуми бърка едни бози,вместо да каже :Въпроса ми те притеснява или не ми са отговаря сега.Наблюденията и участието в тях също е знание.
    А и друго- ако пътя ти е осеян с акита ,трябва ли стъпиш във всяко едно да разбереш че е аки?
    Админа спокойно може да ни метне постовете в говорилнята.
    Живи и здрави.
    Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
    Мухата влиза само в отворена уста!!!
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Муладхара - 1-ва чакра
    Духовни учения
    Administrator 1 7294 Последна<br />публикация Юни 21, 2009, 10:11:21
    от delfin
    Свадхищана - 2-ра чакра
    Духовни учения
    Administrator 1 5382 Последна<br />публикация Юни 21, 2009, 10:20:43
    от delfin
    Манипура - 3-та чакра
    Духовни учения
    Administrator 1 5535 Последна<br />публикация Юни 21, 2009, 10:30:14
    от delfin
    Анахата - 4-та чакра
    Духовни учения
    Administrator 1 7077 Последна<br />публикация Юни 21, 2009, 10:38:44
    от delfin
    Въпрос за сърдечната чакра.
    Духовни учения
    Sunny girl 0 539 Последна<br />публикация Ноември 17, 2013, 18:07:04
    от Sunny girl

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright