Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Анкета
Въпрос: Какво те прави щастлив?  първо гласувай след това прочети по-долу
когато спечеля джакпот
когато дарявам суми за благотворителност
когато получавам внимание от хората
когато давам внимание на хората
когато получавам любов от Бог
когато излъчвам любов към всичко

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Какво те прави щастлив?  (Прочетена 2285 пъти)
i.am.eternal
Nazara
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 46

• Град: Varna
  • We are eternal, all this pain is an illusion

« -: Октомври 29, 2011, 14:07:44 »

Винаги съм се питала какво прави хората щастливи, затова измислих тази анкета, за да видя като какви се определят повечето хора като взимащи или даващи? Даването е огромен фактор за развитието на човека, а взимането е фактор за деградирането.  Направих една таблица която може да определи какъв тип човек е всеки
    материален план - взимащ или даващ
    социален план - взимащ или даващ
    духовен план - взимащ или даващ
    но работата е там че има уловки, които ще ви разясня по нататък като протече анкетата... Логично е по-голяма част от вас да се определят като хора в духовен план, но ви моля да не се определятев някъкъв план, а просто да отговорите какво ви прави щастливи и да бъдете честни пред себе си!
    Активен

iLLimiTabLe*sTroNg*MiNd
    mrkolev
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 4

« Отговор #1 -: Октомври 29, 2011, 17:33:19 »

Моя отговор го няма, прави ме щастлив избора ми да се чувствам щастлив, който не зависи ама от нищо друго. Всяка друга причина е самозаблуда. т.е. е просто повод да избера да се чувствам щастлив.
    Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #2 -: Октомври 29, 2011, 18:02:10 »

Честно казано и аз не виждам моя отговор в посочените.
    А и общоприетото разбиране за щастие е... само по себе си, вид... доброволна самоизмама, която ни кара да не отчитаме трезво, някои основни факти.
    За това, истинското щастие, предпочитам да го наричам мир... баланс.
    Тези състояния, най-бързо и лесно ги достигам, всред природата... или в прегръдките на любим човек. Всеки го е усещал. Онова чувство на блаженно единение с всичко заобикалящо те, когато разума и егото са тотално изключени.
    Получава се и с музика също. Поне при мен. И ...да, може да се каже, че тогава излъчвам любов към всичко. За това ще избера последния от отговорите, които си посочила.
    Активен
    Selinna
    Неактивен Неактивен

Публикации: 255

• Град: София
  • « Отговор #3 -: Октомври 29, 2011, 20:51:09 »

Винаги съм се питала какво прави хората щастливи, затова измислих тази анкета, за да видя като какви се определят повечето хора като взимащи или даващи? Даването е огромен фактор за развитието на човека, а взимането е фактор за деградирането.  Направих една таблица която може да определи какъв тип човек е всеки
    но работата е там че има уловки, които ще ви разясня по нататък като протече анкетата... Логично е по-голяма част от вас да се определят като хора в духовен план, но ви моля да не се определятев някъкъв план, а просто да отговорите какво ви прави щастливи и да бъдете честни пред себе си!
    eternal, ето това изречение ми направи голямо впечатление: "Даването е огромен фактор за развитието на човека, а взимането е фактор за деградирането. " - Искам да ти кажа, че е добре, че мислиш така, но какво ще стане ако само даваме или взимаме и нищо повече? Мисля, че в първия вариант ще се раздадеме и накрая нищо няма да остане от нас, втория ще се пренатоварим и пак доникъде. При тези условия как можем според теб да се определиме като взимащи или даващи, като за да оцелееме май трябва да сме и двете?
    Но за портокола: Правят ме щастилва животните, природата, водата и огъня защото, когато съм сред природата близо до вода или огън мога да се отпусна и да не мисля за нищо, а да се наслаждавам на шума на пукащите дърва докато навън вали или шума от рекичка или водопад докато си почивам! Най - много ще се зарадвам на някой къмпинг в гората до някое изворче.
    Активен

И нека никога нищичко няма,
    за да няма какво да се губи..
    Финист
    Финист
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 142

« Отговор #4 -: Октомври 29, 2011, 22:51:17 »

когато спечеля джакпот... се радвам, но не съм щастлив - въсшност съм нещастане, щото трябва да измисля какво да правя с тия пусти пари и как да ги пазя от крадци, въъъъй

когато дарявам суми за благотворителност... доволен съм от доброто дело и от себе, нооо не съм щаслив, щото не съм дал на всички на които искам да дам...

когато получавам внимание от хората... мъркам и се търкам, но не съм щаслив, щото знам какви копелета и двуличници и ментраджии и лъжци и измамници са хората, а също познавам себе си какъв суетен продажен и готов на всичко за внимание тип съм...

когато давам внимание на хората... даааа беее, кога пък съм давал внимание на някого освен кат остраничен ефект от даване внимание на себе си...

когато получавам любов от Бог... емии то това е непрекъснато, така че не ми пречи... ама понеже Бог няма, със сигурност не съм забелязал...

когато излъчвам любов към всичко... миии... това не го правя... всъшност никога не съм го правил, кръгозорът ми е доооста по-тесен и се ограпничава с няколко човека сам... мяк.

обачеее наистина съм щастлив когато:
    - творя
    - пиша по форуми (тоест творя луди писания)
    - отдавам се на ШЕСТТЕ УДОВОЛСТВИЯ, тъй както са описани в Кама-Сутра (тоест съ-творявам дребни радостИ... дребни-дребни, ама пак и пак и пакипаипакипакипа)
    - когато се лигавя (тоест творя в тъстояние на безотговорна радост)

П.П. ще ви издам и една лична тайна... най-щастлив съм когато СПЯЯААААааа! тогава щастието е пълно, дълбоко и цветно, макар и кратко, обаче аз знам че.. И УТРЕ Е НОЩ, поради което бързам да стана и да творя цял ден, за да чога на вечерта да се отдааааам на щастливо дълбоко цветно щастие...
    Активен
    Sita
    13
    Неактивен Неактивен

Публикации: 344

« Отговор #5 -: Октомври 29, 2011, 22:51:45 »

Цитат
    взимането е фактор за деградирането
    Ако аз давам и някой го взима, а той е деградирал, защо ми е да давам? Усмивчица
    Наистина, твърдо не съм съгласен с тази фраза.

Иначе по темата, моят отговор също липсва в анкетата.
    Обичам да давам, което включва всичко - щастие, настроение, материални неща и тн, но обичам и да получавам - много! Обичам да получавам усмивки, любов, материални неща и други.
    Даване + взимане = кръговрат Усмивчица

А какво ме прави щастлив е относително. Щастлив съм, когато сбъдвам желанията си, когато виждам, че хората на които най-много държа са радостни. Щастлив съм, когато съм осигурен(от всичко, от което се нуждая). И тн. и тн. Усмивчица

С интерес очаквам и твоето включване, горска феичке. Усмивчица
    Активен
    kukuruku
    Неактивен Неактивен

Публикации: 43

« Отговор #6 -: Октомври 29, 2011, 22:56:20 »

аз пък съм най-деградиралото  същество на вселената : моят отговор го има в анкетата и е първата опция!!
    Активен

be yourself no matter what they say
    извън Вехонт
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 23

« Отговор #7 -: Ноември 02, 2011, 01:34:51 »

Вдъхновеното изкуство. Изкуството като проява на "скритото", като връзка с по-трайното от това, което виждат очите ни. Хубавата картина, хубавият разказ, хубавата музика, хубавото в света. Като казвам "хуабво" имам предвид смисленото, стойностното. Това, което ни подтиква да почувстваме Истина, Любов, ..
    Активен
    nino
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 42

« Отговор #8 -: Ноември 02, 2011, 12:09:38 »

аз пък съм най-деградиралото  същество на вселената : моят отговор го има в анкетата и е първата опция!!

Аааа,,не си сам(а) Ухилен..И аз така
    Активен
    Щуродино
    Неактивен Неактивен

Публикации: 257

« Отговор #9 -: Януари 10, 2012, 15:02:13 »

Щастлива съм,когато успея да накарам някой да се усмихне или разсмее-"Смехът е положителна енергия" и съм сред природата,когато успея да помогна и се чувствам добре
    Активен

Омръзна ми да се обяснявам-47 годишна
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

« Отговор #10 -: Януари 14, 2012, 15:26:12 »

Да бъда себе си ме прави щастлива.
    Да дам частица на някого от себе си също ме прави щастлива.
    Да дават на мен не ме прави щастлива,но няма да откажа.
    Детенцето ми също ме прави щастлива.
    Колко повече от това мога да искам.Аз съм напълно щастлива.
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Какво се крие в името ти?-числова азбука « 1 2 »
    Астрология и нумерология
    giti 23 31207 Последна<br />публикация Октомври 16, 2011, 00:22:54
    от protoplasma
    От кой квартал във вашите градове сте?
    Обща тематика
    Аэ съм 6 1151 Последна<br />публикация Май 02, 2010, 22:51:59
    от Аэ съм
    Място за красиви неща на всякаква тема « 1 2 »
    Обща тематика
    bars_i 17 1728 Последна<br />публикация Януари 02, 2011, 19:22:13
    от bars_i
    Вярвате ли в Бог и ако не-в какво и защо вярвате?
    Анкети
    Аэ съм 14 2533 Последна<br />публикация Март 04, 2012, 22:50:02
    от abrego
    Великите творци в българската литература « 1 2 »
    За България
    Infame 28 2963 Последна<br />публикация Декември 07, 2011, 00:48:29
    от Selinna

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright