Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Има ли абсолютен мрак?  (Прочетена 1238 пъти)
Do_It
Eyes of consciousness
Неактивен Неактивен

Публикации: 241

Strange Bird

« -: Октомври 27, 2011, 03:49:12 »

Въпроса е директен. Не знам дали има нужда от обяснения.
Когато погледнем нагоре към небето нощем, виждаме го тъмно, черно или с тъмносин отенък, определяйки го като мрак. Но дори и черното небе не е потънало в мрак, а е много тъмносиньо към черно, прокрадваща се слаба светлина. Може би от всички звездни, светещи тела и отразяващи светлината, такива?
Има ли Абсолютен Мрак?
Черната дупка бива ли в нея категория - на абсолютния мрак?

Вчера четох малко от Библията - Битие. Думите, че Бог създаде светлината и разделил я от мрака, и така създаде деня, а после ноща, след което създал двете светила - голямото и малкото... А, нали голямото (слънцето, ако се разбира слънце) определя в коя половина на Земята е ден и в коя нощ. От гледна точка на Земята.
По тези думи излиза, че има абсолютен мрак извън разбирането за мрачното нощно, черно небе, Космос и въобще като цяло познатия ни мрак.
Кое е абсолютният мрак?
« Последна редакция: Октомври 27, 2011, 04:06:56 от Do_It » Активен

mrkolev
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 4

« Отговор #1 -: Октомври 29, 2011, 16:56:50 »

Има да! - отсъствието е абсолютния мрак.
когато отсъства съзнанието...
Активен
protoplasma
Гост
« Отговор #2 -: Октомври 29, 2011, 17:27:59 »

Няма как да се измери мрак. Нито има мерна единица за мрак, нито мракометър. Мрак не съществува. По същия начин, както и студ не съществува.
А в една история се казва, че и злото не съществува.
А тези неща от библията, ...това са символики и подлежат на безброй интерпретации. Според както го усещаш.
Активен
mrkolev
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: Октомври 29, 2011, 17:42:02 »

Няма как да се измери мрак. Нито има мерна единица за мрак, нито мракометър. Мрак не съществува. По същия начин, както и студ не съществува.
А в една история се казва, че и злото не съществува.
А тези неща от библията, ...това са символики и подлежат на безброй интерпретации. Според както го усещаш.

Извинявай нещо не те разбрах. По твоята логика следва, че преди да измислят мерната единица за мощност, както и ватметъра, мощността не е съществувала, и ако тогава те е лопнела светкавица по неосъзнатата ти глава относно мощност, то нищо е нямало да ти направи щото не е имала никаква мощ?
Активен
protoplasma
Гост
« Отговор #4 -: Октомври 29, 2011, 18:14:22 »

Цитат на: mrkolev
неосъзнатата ти глава
Нещо май си се объркал, колев.  Намигване
Цитат на: mrkolev
По твоята логика следва, че преди да измислят мерната единица за мощност, както и ватметъра, мощността не е съществувала
Вероятно ще е необходима книжка с картинки, на господин колев.
Реално, ти не виждаш мрак, не усещаш и студ. Виждаш и отчиташ липса на светлина и усещаш липса на топлина. Просто са измислени думи за тези липси и ги използваме.
Ето го и разказа, за който споменах, че ми хрумна, когато видях въпроса.

*  *  *
Немски професор решил да изпита своите студенти и в една от лекциите си им задал следния въпрос:
„Вярвате ли, че всичко, което съществува е създадено от Бог?“
Един от студентите се изправил и смело отговорил:
„Да създадено е от Бога.“
„Значи Бог е създал всичко?“ - попитал отново професорът.
„Да господине“ – потвърдил отново студентът.
Професорът започнал да разсъждава:
„Ако Бог е сътворил всичко, значи Той е създал и злото, тъй като то така или иначе съществува. Следователно, съгласно принципа, че делата определят същността - Бог е зло.“
Студентите се умълчали след тези разсъждения на своя ментор. Професорът, пък, изпитал самодоволство, че е доказал пред своите студенти безсмислието на вярата в Бог.

След няколко минути, обаче, друг студент вдигнал ръка с молба да зададе въпрос по разиграният от професора казус.
„Разбира се“ – самодоволно позволил професорът.
Студентът станал прав и попитал – „Професоре, вие считате ли, че студът съществува?“
„Що за въпрос“ - учудил се професорът - „Разбира се, че съществува! На всички понякога ни е студено нали така?“
Останалите студенти прихнали да се смеят на глупавия въпрос на своя съученик. Но той смело продължил:
„Всъщност според законите на физиката студът не съществува. Това, което ние възприемаме като студ е само отсъствието на топлина. Човек или предмет могат да бъдат изучени в съответствие с това дали притежават или предават енергия. Абсолютната нула, чисто и просто е изцяло отсъствие на топлина. Цялата материя става инертна и не може да реагира при нулева температура. Студът всъщност не съществува. Хората сме създали тази дума за да обозначим това, което чувстваме при отсъствието на топлина.“

След това студентът отново попитал:
„Професоре а тъмнина съществува ли?“
„Да, съществува.“ - отговорил професорът, без да се замисли.
Студентът отвърнал:
„Отново грешите професоре. Тъмнината също не съществува. В действителност това е отсъствието на светлина. Можем да изучим светлината, но не и тъмнината. Можем чрез призмата на Нютон да разложим бялата светлина на отделните и цветове и да изучим дължината на вълната на всеки цвят. Но никой не може да измери тъмнината. Обикновен лъч светлина може да се промъкне в тъмно място и да го осветли. Чудили ли сте се - как може да се измери колко е тъмно дадено пространство? Като се измери количеството светлина, нали така? Тъмнината е само понятие измислено от хората, за да се опише отсъствието на светлина.

Накрая студентът задал трети последен въпрос:
„Професоре, злото съществува ли?“
Този път отговорът на професора бил доста по-неуверен:
„Разбира се, че съществува. Ние го виждаме всеки ден - жестокостта между хората,  престъпленията и насилие по света. Това са само част от примерите за съществуването на злото.“
А студентът спокойно отвърнал:
„Господине, злото не съществува само по себе си. Това е просто отсъствието на доброто, отсъствието на Бог. Прилича на студа и тъмнината и е просто дума създадена от човека, да обозначи липсата на добро. Бог не е създал злото. Злото не можем да оприличим нито на вярата, нито на любовта, които съществуват както топлината и светлината. Злото – това е само резултат от отсъстващото добро и божествената любов у човека. Злото прилича на студа, който се появява тогава, когато няма топлина, или на тъмнината, която настъпва при отсъствието на светлина.

Професорът седнал тихо, а името на младия студент било Алберт Айнщайн.

*  *  *
Активен
mrkolev
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: Октомври 29, 2011, 19:24:03 »

Думите "мрак" и "студ" имат придаден смисъл. Ти ако боравиш с физични величини а не със смисли, докато четеш този текст е все едно да си мислиш че тука виждаш думи а не това че улавяш свтлина от монитора си. Като си въобразяваш че има смисъл в нея.  Това по твоята логика.

Тааа ти си гледай светлинките от монитора ние ще гледаме смисъла в думите.

Послеслов: да не си мислиш че материята не е смисъл пак? да не си мислиш че материята има плътност, или два предмета се докосват? Ако си мислиш че два предмета могат да се докоснат много се лъжеш и ти препоръчвам да поучиш малко квантова физика.

едит: дай сега щото физиката е ограничена да обясни нещата и аз да съм ограничен ли ? ми ти си следвай тази мисъл, аз ще съм си безграничен в съзнанието. Добре обясняваш мрака в себе си - отсъствие на съзнаване. Добър пример за мрак даваш, аз не мога да се справя така добре. Светлината в мен е прекалено много.
« Последна редакция: Октомври 29, 2011, 19:43:36 от mrkolev » Активен
Selinna
Неактивен Неактивен

Публикации: 255

• Град: София
  • « Отговор #6 -: Октомври 29, 2011, 20:28:21 »

Цитат
    Въпроса е директен. Не знам дали има нужда от обяснения.
    Когато погледнем нагоре към небето нощем, виждаме го тъмно, черно или с тъмносин отенък, определяйки го като мрак. Но дори и черното небе не е потънало в мрак, а е много тъмносиньо към черно, прокрадваща се слаба светлина. Може би от всички звездни, светещи тела и отразяващи светлината, такива?
    Има ли Абсолютен Мрак?
    Черната дупка бива ли в нея категория - на абсолютния мрак?

Вчера четох малко от Библията - Битие. Думите, че Бог създаде светлината и разделил я от мрака, и така създаде деня, а после ноща, след което създал двете светила - голямото и малкото... А, нали голямото (слънцето, ако се разбира слънце) определя в коя половина на Земята е ден и в коя нощ. От гледна точка на Земята.
    По тези думи излиза, че има абсолютен мрак извън разбирането за мрачното нощно, черно небе, Космос и въобще като цяло познатия ни мрак.
    Кое е абсолютният мрак?
    До, нищо не е абсолютно.. няма абсолютен мрак, няма и абслютна светлина. Вчера си говорихме с един приятел и ми изникна в главата мисълта как всичко е вазимо свързано. Материята произлиза от мисълта, а от своя страна тя създава мисли ( енергия ), светлина може  да има там където има мрак, но пак си взаимодействат  тъмнината помага на светлината да се отличава, а светлината понякога се оттегля за да си починеме малко  през ноща. Както знака Ин и Ян като се завърти в черната половина има все повече бяло, а в бялата все повече черно и после се повтаря. Ако някой ми каже, че е абсолютен го свързвам с това, че с нищо не си взаимодейства и е във ..вакуум далеч от всички като си мисли, че е свързан с тях..

П.С. Даже напоследък си мисля как всичко е в баланс, кръговрат, където е в постоянно взаимодействие с всичко и така порастваме
    « Последна редакция: Октомври 29, 2011, 20:37:08 от DarkSun » Активен

И нека никога нищичко няма,
    за да няма какво да се губи..
    Еруин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 427

• Град: Варна
  • « Отговор #7 -: Октомври 29, 2011, 21:08:06 »

Струва ми се вярно това. Усмивчица
    Мрака е това, което сетивата ни не са пригодени да възприемат. Там където за нас има мрак има просто неща, които на нас не са ни известни и не сме пригодени да улавяме.

Общо взето- да, има мрак - спрямо нашата гледна точка.
    не- няма мрак, ако трябва да погледнем нещата по-отвисоко.

Аз мрака го приемам за нещо, като основния скелет, върху който се гради един свят. Нещо като белия лист хартия, върху който ние рисуваме.  Когато рисуваме върху листа, бялото не се брои за част от картината- него все едно го няма- свободно пространство е спрямо нарисувания на листа анимиран герой.  Згреших

Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #8 -: Октомври 29, 2011, 21:26:27 »

Цитат
    да не си мислиш че материята не е смисъл пак? да не си мислиш че материята има плътност, или два предмета се докосват?
    Всички сме гледали филма "Заешката дупка". Добри са и двете му части. Не се форсирай толкова. Но не се й филмирай толкова. Чети.
    Не ми харесва тона ти. Ще те игнорирам занапред, тигре. До кога? Казвал съм ти. Докато не се осъзнаеш Намигване
    Цитат на: Еруин
    Общо взето- да, има мрак - спрямо нашата гледна точка.
    не- няма мрак, ако трябва да погледнем нещата по-отвисоко.
    Много добре казано, Еру. Позицията, от която гледаш (от по-високо) ти позволява да виждаш по-добре.
    Цитат на: Еруин
    Когато рисуваме върху листа, бялото не се брои за част от картината- него все едно го няма- свободно пространство е спрямо нарисувания на листа анимиран герой

Да, възприятията човешки, са много коварен източник на информация... няма две мнения по въпроса.
    Цитат на: DarkSun
    напоследък си мисля как всичко е в баланс, кръговрат

Активен
    Финист
    Финист
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 142

« Отговор #9 -: Октомври 29, 2011, 22:29:21 »

въпросът е директен, така че ще съм кратък:
    Цитат
    Има ли абсолютен мрак?
    ДА!

но понеже нямам право да разкрия великата и тайна неразкриваема тайна на мрака съм принуден да отговоря:
    Цитат
    Има ли абсолютен мрак?
    НЕ!

Няма защото абсолютният мрак е тогава когато няма светлина, ама никаква... еее, да ама такава ситуация не е позната във настоящата ни вселена, в която даже НЯКЪКЪВ мрак няма, но има само илюзия за такъв, когато някое същество НЕ ВЪЗПРИЕМА наличната светлина... уви, уви, самотно вехне... еее тогава БАСОЛУТЕН МРАК би трябвало да е АБСОЛУТНО НЕВЪЗПРИЕМАНЕ на светлината от никой... а това начи можи да стане само когато дойде края на вселената, светойвния маха-колапс в маха-черна дупка или нещо от тоа род, не знам какво, въй! обаче тогава няма да има същества които да възприемат вселената(всичките ще са измрели)и следователно ще имаме каааааквоооо? ще имаме пълен мрак, но няма да знаем защото няма да ни има... уау!
    it's good to know that
    Активен
    Do_It
    Eyes of consciousness
    Неактивен Неактивен

Публикации: 241

Strange Bird

« Отговор #10 -: Октомври 29, 2011, 22:50:49 »

въй!

!...
     Мисли ? ( Згреших ) ->
    Активен

The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #11 -: Октомври 30, 2011, 02:55:30 »

mrkolev и sanguinary както и всички останали според моята гледна точка са прави!

Погледнато дуално се изисква отговор "ДА" или "НЕ" и който и отговор да си изберем за верен можем правдиво да защитим неговата теза, а следователно и антитеза.

Точно това наблюдаваме и във форума и в ежедневието ни всеки защитава или "ДА" или "НЕ" и когато този който защитава тази определена мисъл форма бъде доста твърд в убеждението си се генерира МРАК, сега дали е абсолютен или не мрака, зависи според това колко е абсолютен човека в убеждението си! Усмивчица

Ако погледнем от горе можем да видим, че когато защитаваме нещо или сме съгласни с него те. казваме "ДА" всъщност нашето да отрича нещо друго и се превръща автоматично в "НЕ".Защото за да се съгласиш ти е нужно сравнение с нещо което не си съгласен!
    Или с други думи раждаме отрицание!
    Когато отричаме нещо директно с "НЕ" пак се генерира отрицание.

Това обаче не означава, че не можем да казваме "да" и "не" и да изявяваме предпочитания.Означава, че когато сме привързани емоционално към "правотата си" генерираме страдание изграждайки си фалшива самоличност тази да сме "правите", да сме по-умните, повече от другия.Така търсим себе си в този илюзорен образ който ни носи всичко друго но не мир,покой и баланс.

Според мен мъдреците знаят и разбират, че във всичко има по равни части от "ДА" "НЕ" ,черно и бяло както в символа на ДАО!
    Точно за това и не търсят "истината", не търсят нещо в което да вярват, камо ли да защитават някакви знания или пък предположения.
    Не търсейки нищо в бъдещето или в миналото, къде ли живеят тогава те? Усмивчица

На пръв поглед изглежда, че живота им би бил скучен защото всякаш няма стремеж, но не е съвсем така...
    Когато вниманието не ти е обсебено от бързане и търсене и притеснение имаш цялото свободно време на света, ума не ти е ангажиран с размисли върху смисъла на живота и забелязваш неща които никога не си забелязвал преди в търсаческите си години. Усмивчица

И в този случай не може да създаваш мрак защото няма с кого да се бориш, какво да доказваш, решил си уравнението и си постигнал баланс в отговор на това.
    Баланс който няма как да не излъчваш, отговор който няма как да не подсказваш с поведението си(примера си), светлина която няма как да не грее от теб за всичко.
    Ти си този който се е превърнал в светлината.

И накрая искам да завърша поста с това, че като сещна въпрос който почва с "ИМА ЛИ?" ми идва да отговоря с "ДА" без да съм чул продължението му.
    Щом питаш за това, значи ти го е родило въображението, щом ти го е родило въображението, значи може да се прояви, щом може да се прояви, значи съществува някъде вече проявено, понеже няма някъде, а всичко е тук и сега.....

Всеки който се опита да обори поста "ми" или се съгласи с него ще бъде абсолютно и неабсолютно ПРАВ!
    Понеже сам по себе си всеки е ИСТИНАТА!

« Последна редакция: Октомври 30, 2011, 03:02:00 от В Дъх Нов Е n :) » Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Jordy
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« Отговор #12 -: Октомври 30, 2011, 09:31:58 »

Здравейте Усмивчица

Не мога да не забележа, най-коментираната тема. И се питам защо тази тема е най-нашумяла. Няма ли нещо по-полезно което да обсъждаме от абсолютен мрак? Или наистина присъства абсолютен мрак и търсейки светлина, хората са готови да го търсят отговаряйки на въпроса "Има ли абсолютен мрак?".
    Едни казват "Да". Други казват "Не". Трети се опитват да казват нещо средно между "да" и "не" от сорта на: абе има мрак ама той е като лист бяла хартия и никой не го забелязва, т.е. той описва пространството, което е изпълнено с предмети. И какво общо има пространството с мкара? Той, Еруин, се опитва да каже, че това че някой не обръщат внимание, т.е. не знаят за присъствието на пространството, и следователно това се опитва той да нарече мрак, т.е. не самото пространство, а незнанието за това, че го има. Самото незнание е мрак. четвърти пък се опитват да кажат, че всички отговори са вярни, за съответния човек. И като сглобим картинката от поста на В Дъх Нов Е n Усмивчица Всички заедно образуваме истината, всеки само по себе си е само част от истината. Противно на:
    Понеже сам по себе си всеки е ИСТИНАТА!
    Ахахаха, кво исках да кажа и аз не знам, ахахах Веселяк
    « Последна редакция: Октомври 30, 2011, 09:40:15 от Jordy » Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #13 -: Октомври 30, 2011, 11:36:50 »

Jordy-Васко енергийния ти подпис се усеща още преди да си почнал да пишеш дори от човек който няма развито духовно зрение.

Приет, разбран и обичан си! Сърце
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #14 -: Октомври 30, 2011, 14:49:51 »

Цитат на: В Дъх Нов Е n Усмивчица
    Jordy-Васко енергийния ти подпис се усеща още преди да си почнал да пишеш дори от човек който няма развито духовно зрение.

Чак е изпунтирал, че бърка Еру с момче. Смятай колко го е закъсал, в желанието си да се внедри.
    Василискее, мазохисте, тая липса на любов те чегърта отвътре. Не нас, не форума... а теб!

Според мен мъдреците знаят и разбират, че във всичко има по равни части от "ДА" "НЕ" ,черно и бяло както в символа на ДАО!
    Точно за това и не търсят "истината", не търсят нещо в което да вярват, камо ли да защитават някакви знания или пък предположения.
    Ами споделянето на знания и предположения как го правят? Изключваме спора и диалога изобщо. Как биха казали "знам това и това, научил съм, видял съм това и онова".
    Не търсейки нищо в бъдещето или в миналото, къде ли живеят тогава те? Усмивчица
    Ясно, добре, но... те би трябвало да осъзнават кръга, цикъла, в който са завихрени и минало и бъдеще и настояще. Не смятам, че не търсят отговори в миналото, за да задават въпроси за бъдещето, който да ги насочат в настоящето.
    « Последна редакция: Октомври 30, 2011, 14:56:24 от sanguinary » Активен
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Еволюция на съзнанието - Български филм « 1 2 »
    Филми
    Administrator 24 6740 Последна<br />публикация Януари 31, 2011, 03:35:15
    от nre
    Пророчествата на Слепия Ембрион...начало...
    Послания
    lessus 12 2688 Последна<br />публикация Декември 11, 2010, 18:58:32
    от lessus
    Премахване на камъни в жлъчката без операция
    Здрав дух здраво тяло
    The One 3 24826 Последна<br />публикация Октомври 10, 2011, 23:28:13
    от Alida
    Големият взрив не е бил началото на Вселената? « 1 2 »
    Космогенезис
    johny 15 2391 Последна<br />публикация Март 16, 2011, 23:59:20
    от lessus
    Работа с минерали и кристали
    Минерални и скъпоценни камъни
    The One 7 3339 Последна<br />публикация Април 07, 2011, 01:29:20
    от The One

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright