Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 [2] 3 4 ... 11   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: За Сродните Души  (Прочетена 9121 пъти)
air_fairy
Неактивен Неактивен

Публикации: 154

• Град: Бургас
  • « Отговор #15 -: Юли 19, 2011, 13:05:18 »

Яница, наистина романтиката ти идва в повече. Сродната душа е нещо много различно от съвършенната романтична любов, към която явно се стремиш. Представи си, че ние сме една душа с две начала, мъжко и женско. Та те тръгват по пътя си, инкарнация в инкарнация. Всеки трупа опита си, но са свързани така или иначе. Ако срещнеш себе си /сродната си душа/ няма развитие. Ти какво всъщност очакваш? Любовта между сродните души не е тази земна, физическа, романтична любов. Тя е по-скоро платоническа/сори ако те разочаровам/, сливане на духовно ниво. Не особено подходяща комбинация за тази реалност.
    Активен

Чашата на живота се пие до дъно
    Jedi knight
    Гост
    « Отговор #16 -: Юли 19, 2011, 13:22:40 »

air_fairy, ти чете ли началото на темата, споделеното от Дънов?
    Активен
    Ianica
    Неактивен Неактивен

Публикации: 151

« Отговор #17 -: Юли 19, 2011, 13:45:41 »

Чак сега загрях вече. Леле, не само романтика, ами и глупост има в мен с тия тия технически творения:) Хм. Ами там пишеше, че когато две такива души се срещнат "Горчива дума не си казват". Та си мисля, че ако не си срещна сродната душа, то в друг аз не бих и могла да се влюбя, то само тази идея ми остана като вариантвече. Аз с мъжете просто не се разбирам и това е. А и обикновената земна любов не е вечна. Тогава къде и е ценното? Значи, живееш на земята с един човек и оп- горе със съвсем друг, тази мисъл ужасно ме разстройва:( Нищо ценно, нищо истинско. Ако не си със сродната си душа, значи ви свързва само един гол секс и нищо друго. А в моята зодия пишеше, че ако не съм духовно свързана с половинката си, връзката е обречена на провал. Забравих да кажа, че съм везни.
    Активен
    Ianica
    Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: Юли 19, 2011, 13:53:50 »

И все пак да ви питам, вие като сте духовно извисени, вашите половинки също ли са такива? Не се ли карате за глупости от битов характер? И ако не е тайна, какво харесахте в тях? А вярвате ли в съдбата? Не е ли предварително начертано двамата партниори да се срещнат на земята и да се влюбят? А и нали пише, че ако не си срещнеш близнака, срещаш негово копие, а аз даже подобие не съм срещнала. А майка ми? Толкова интелигентна жена и чувствителна, а баща ми я дръпна назад в духовното и развитие, както и цялото и сегашно обкръжение. Аз мисля, че не е без значение с какви хора се събираш.
    Активен
    Luna:)
    Гост
    « Отговор #19 -: Юли 19, 2011, 14:56:30 »

Цитат
    И значи ли, че като не си срещнеш близнака, то тогава те чака мрачно съжителство с мъж, който те ядосва?

Здравей, миличка. Изчетох всичко дето си писала досега и мога да ти кажа, че сродните души не са само мъже.. Можеш да я срещнеш и като духовната си сестра.. Не случайно е казано "Семействата не са биологични".. Сама ще усетиш като срещнеш такъв човек - то не може да се опише с думи..

Цитат
    Аз имам огромен проблем- всички мъже ми се струват примитивни и просто не са ми интересни. Харесвам ги физически, но не мога да се влюбя. Или поне вече не мога, сякаш изгубих тази способност.

Още си на 26.. Понякога истинската любов идва и по - късно, когато му е времето и когато си готова... Отпусни се и остави темата за мъжете настрани известно време.. и по някое време ще осъзнаеш, че си срещана твоя човек.. Не си вади погрешни теории и изводи само, защото досега не си я срещнала досега..

Цитат
    Защото реално аз не познавам такъв човек, който да е щастлив в любовта
    Защото 'любовта' в човешките отношения често е зависимост, окови, правила, изисквания, опити за промяна на другия човек, неразбиране, притискане, страх и просто една голяма обърканост от всичко това.. А тя е съвсем различно нещо..  Но както е казано всичко с времето си..

Цитат
    Аз винаги съм била различна, но сега пропастта вече се е увеличила непоправимо и аз дори не съм забелязала, защото бях сред тях, сред моите приятели, толкова ми е мъчно за тях! И тогава си дадох сметка, че те също са различни и за това са сами. А аз си мислех, че те са светът

И за мен приятелите са светът ми... Но понякога не можем (или не искаме) да разберем какво причиняваме на човека срещу нас чрез думите и действията си, но спокойно всеки човек е различен и именно заради това бъди готова за всичко и от всеки.. и нямай очаквания..

Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #20 -: Юли 20, 2011, 03:22:37 »

Ianica за да създадеш нещо ново,трябва да разбиеш нещо старо.
    Зад самите твои думи прозира конфликта с Душата ти.
    Тя не е нито мъжка или женска... тя не се размножава.
    Кога ще я чуеш?
    Направи разлика между Любов и любов...
    Зад думата Любов не се крие близалка която не ти харесва на вкус и я захвърляш,
    за да опиташ следващата...
    Лесно е да обичаш силно изтънчен и отговорен мъж ... но я го питай как е станал такъв.
    Трудно е да обичаш някой наркоман и непрокопсаник... и те може да са били изтънчени някога...
    Каква е разликата?
    Нали са хора и имат същите Души като нас?
    Отговорите не са извън теб,а в теб самата...
    « Последна редакция: Юли 20, 2011, 03:29:28 от Странник » Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    BaDBluEeYeS
    Witness of a miracles
    Неактивен Неактивен

Публикации: 68

• Град: Ямбол
  • « Отговор #21 -: Юли 20, 2011, 11:51:17 »

Ianica за да създадеш нещо ново,трябва да разбиеш нещо старо.
    Зад самите твои думи прозира конфликта с Душата ти.
    Тя не е нито мъжка или женска... тя не се размножава.
    Кога ще я чуеш?
    Направи разлика между Любов и любов...
    Зад думата Любов не се крие близалка която не ти харесва на вкус и я захвърляш,
    за да опиташ следващата...
    Лесно е да обичаш силно изтънчен и отговорен мъж ... но я го питай как е станал такъв.
    Трудно е да обичаш някой наркоман и непрокопсаник... и те може да са били изтънчени някога...
    Каква е разликата?
    Нали са хора и имат същите Души като нас?
    Отговорите не са извън теб,а в теб самата...
    За пореден път ме оставяш безмълвна , Странник!   Хубаво е, че те има!
    Активен

За сините очи, розовата душа и животът ми в лилаво
    Ева
    Водно конче :)
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 37

« Отговор #22 -: Август 07, 2011, 17:43:33 »

Чак сега загрях вече. Леле, не само романтика, ами и глупост има в мен с тия тия технически творения:) Хм. Ами там пишеше, че когато две такива души се срещнат "Горчива дума не си казват". Та си мисля, че ако не си срещна сродната душа, то в друг аз не бих и могла да се влюбя, то само тази идея ми остана като вариантвече. Аз с мъжете просто не се разбирам и това е. А и обикновената земна любов не е вечна. Тогава къде и е ценното? Значи, живееш на земята с един човек и оп- горе със съвсем друг, тази мисъл ужасно ме разстройва:( Нищо ценно, нищо истинско. Ако не си със сродната си душа, значи ви свързва само един гол секс и нищо друго. А в моята зодия пишеше, че ако не съм духовно свързана с половинката си, връзката е обречена на провал. Забравих да кажа, че съм везни.
    Според мен имаш много висока оценка за себе си и не даваш шанс на никого да те впечатли с каквото и да е било .
    Също така, има разминаване между хората, които харесваш и хората които те харесват .
    Това означава, че си падаш по хора, на които не приличаш и заради това те не са привлечени от теб.
    Говоря така, защото ти гледаш нещата от чисто материална, и както казаха в друг коментар - романтична гледна точка.
    Любовта и сродната душа не са свързани непременно с вечеря на свещи , безусловно съгласие с чуждата гледна точка , секс с любов и т.н.
    Сродните души според мен имат еднакви възгледи за всичко и всички , когато се срещнат - трептят като една.
    И не смятам, че е необходимо да са от един пол. Или пък е , за да се допълват взаимно.
    Но възниква противоречие в главата ми.
    Да приемем , че две души, както две частици , които се допълват взаимно са както - електрон-позитрон , -25 + 25 , като се допълнят правят едно цяло в хармония и равновесие - 0 .
    Значи, или двете души трябва да са противоположни за да се допълнят, или да са нулеви , за да трептят с една честота.
    Това би означавало , че две сродни души биха били истински заедно, ако са достигнали крайното си развитие , в останалото време за да се допълват трябва да са с противоположни качества .

Да, може би е време да спра да пиша Ухилен
    Активен

It is so me ..
    Ianica
    Неактивен Неактивен

« Отговор #23 -: Август 07, 2011, 20:09:43 »

Именно, нали и аз това искам да кажа- защо да не срещна човек, с когото да трептим като едно и да имаме еднакви възгледи за живота? И какво пречи успоредно с това да си подхождаме и физически, и секса ни да е с любов? Нали сценария на живота се планира още горе, значи не е невъзможно. Защо да не си го направим както трябва? Нали като ще е гарга, да е рошава Ухилен Ти казваш, че аз харесвам такива, които не приличат на мен и че те затова не ме харесвали, а ме харесвали други, които аз не харесвам. И по тази логика, щом не си приличаме, тогава защо аз ги харесвам? И обратно- онези другите защо харесват мен, като не си приличаме? И каква е идеята ти- да насиля сърцето си да изпитва чувства към тях ли? Всъщност, за двама, а най-вече за един от тези четиримата бях сигурна, че приличаше на мен, защото с него съм контактувала най-много. Имахме много общи неща. Ако си чела дългия ми "роман" в темата "За любовта и човешките отношения", там съм разказала(и ще продължа да разказвам) много неща. Именно за това ги разказвам с такива подробности, за да се намери някой, който да ми даде отговор на въпроса:"Аз ли сбърках някъде?".
    Активен
    Ianica
    Неактивен Неактивен

« Отговор #24 -: Август 07, 2011, 20:11:41 »

ПС: Не съм стигнала още до онзи, с когото смятам, че си приличаме най-много Ухилен
    Активен
    air_fairy
    Неактивен Неактивен

Публикации: 154

• Град: Бургас
  • « Отговор #25 -: Август 08, 2011, 10:53:36 »

Аз го прочетох, въпроса ми е Вие след като го прочетохте разбрахте и го? Къде в картинката е романтината вечеря и секcа и така нататъка/плод на романтична фантазия/ пред сливането на 2 половинки на една душа, стремящи се към Бога/Источника, Твореца/?
    Активен

Чашата на живота се пие до дъно
    Star Rover
    Неактивен Неактивен

Публикации: 53

« Отговор #26 -: Август 08, 2011, 11:21:09 »

Аз го прочетох, въпроса ми е Вие след като го прочетохте разбрахте и го? Къде в картинката е романтината вечеря и секcа и така нататъка/плод на романтична фантазия/ пред сливането на 2 половинки на една душа, стремящи се към Бога/Источника, Твореца/?

Вътре е, не го ли виждаш? Трябва ли всичко да се каже буквално за да бъде възприето или станахме твърде възвишени, че не виждаме простите неща от живота, в които хитро е скрит смисъла? Нима именно тези моменти на романтична вечеря и ТАКА НАТАТЪК не са част от това велико преживяване? Да споделиш тези съкровени мигове, да погледнеш в очите му докато си говорите и да осъзнаваш истината, да чувстваш душата му?  Когато правиш любов с този човек да се сливаш в едно цяло и където да е той да усещаш любовта му как те покрива и закриля? Да растете заедно..да разширявате съзнанията си? Не сме ли за това тук?
    Това са земните методи за сливане в този момент. Това е Твореца. Всичко, което изживяваш по землянски и простичко, с много любов в отвореното ти сърчице, докато го гледаш в очетата преди да го прегърнеш и да му кажеш - Обичам Те!!!!!
    Активен

Истинската Любов не умира. Само става по-силна с времето.
    Kissing You Good Night
    Неактивен Неактивен

Публикации: 448

• Град: Варна
  • zdr kp животче, вървиш ли?

« Отговор #27 -: Август 08, 2011, 12:46:42 »

Ами аз съм срещнал моята сродна душа, Яница... И какво като не е момиче, а е момче, на всичкото това по-малко от мене (аз съм на 18, той е на 15)? Всички си мислят, че съм обърнал резбата, даже са ме обвинявали в педофилия, ама аз не се интересувам от чуждото мнение в тази посока и продължавам да си го пазя това хлапе и да си се грижа за него, въпреки че нямаме никаква кръвна свръзка. Това е то Любовта - да си готов да си дадеш живота за Другия, за да е той добре! Нищо, че за тези ти напъни биха те линчували после или биха те затворили в изолатора на психиатрията... Всички ще си мислят, че всичко е свършило между вас, но то ще бъде потиснато, за да се разгори с нова сила и още по-голяма интензивност... Затова понякога за себе си сравнявам истинската любов с петрола - като го захлупиш с пясък, той спира да гори и да пуши, но когато избие малко отгоре, то отново се разгаря, напук на опитите да се спре горенето.
    Затова да знаеш, Любовта между две сродни души е най-святото нещо!

PS: Не се притеснявай, ще си намериш кой да те обича! В това съм 10000000000000000000000000000000000000000000000% сигурен!
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #28 -: Август 08, 2011, 13:15:32 »

Яни според мен това ,което се питаш за хармонията между хората ,зависи пак от дереджето и уроците на личността. Т.е един човек намира хармония в различността , а друг в еднаквостта (условно казано). В зависимост на какво се учиш в момента. Значи вътрешно копнеем за човека ,който ни трябва СЕГА . Може би звучи малко егоистично, но номерът в синхронизацията явно е да намерим човекът ,който и на него му трябваме СЕГА. Това нарече Гаятри много хубаво - сходни души. Понякога не разбираме къде точно е сходството и го определяме ,като горчив опит , но все пак е опит (карма, развитие и тнт). Та намирането според мен е по-малкият проблем, от там нататък идва по-трудното съвместната работа и подържане на синхрона. Това зависи от темповете на развитие. Вие може да се срещнете в момент на синхроничност ,но единият от вас да дърпа бързо напред(или нанякъде ) и другият да не може да го догонва. Та поради уникалността на всеки надали има съвършен синхрон между двама, като даденост , това се постига чрез работа и именно работата и желанието у двамата за синхрон на много нива води до градивност и повече успеваемост , пък като дойдат и съвършенно различните личности ,които не си търсил (дечица) продължава работата по синхронизиране и с резултатите ефективността нараства , пример Дядо вади ряпа. Усмивчица
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    pufi
    Hide from the Sun
    Неактивен Неактивен

Публикации: 357

• Град: извън реалността
  • Севернячка

« Отговор #29 -: Август 08, 2011, 13:21:42 »

Ами аз съм срещнал моята сродна душа, Яница... И какво като не е момиче, а е момче, на всичкото това по-малко от мене (аз съм на 18, той е на 15)? Всички си мислят, че съм обърнал резбата, даже са ме обвинявали в педофилия, ама аз не се интересувам от чуждото мнение в тази посока и продължавам да си го пазя това хлапе и да си се грижа за него, въпреки че нямаме никаква кръвна свръзка. Това е то Любовта - да си готов да си дадеш живота за Другия, за да е той добре! Нищо, че за тези ти напъни биха те линчували после или биха те затворили в изолатора на психиатрията... Всички ще си мислят, че всичко е свършило между вас, но то ще бъде потиснато, за да се разгори с нова сила и още по-голяма интензивност... Затова понякога за себе си сравнявам истинската любов с петрола - като го захлупиш с пясък, той спира да гори и да пуши, но когато избие малко отгоре, то отново се разгаря, напук на опитите да се спре горенето.
    Затова да знаеш, Любовта между две сродни души е най-святото нещо!

PS: Не се притеснявай, ще си намериш кой да те обича! В това съм 10000000000000000000000000000000000000000000000% сигурен!

Никой не е казал че сродните души са хора с противоположен пол ил поне аз не съм прочела никъде това Усмивчица Душите когато се търсят се намират независимо от пол,възраст,цвят,раса...А когато се намерят е като онези талисманчета сърчица,кото се чупят на две.Тези две души,точно като сърчицата,се събират и стават едно цяло-душа,мисъл и дух Усмивчица
    Активен

Аз съм си аз,независимо какво си мислите за
    мен : )
    Страници:  1 [2] 3 4 ... 11   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Групи души
    Видео клипове
    delfin 3 992 Последна<br />публикация Февруари 24, 2010, 00:49:02
    от onzi
    "Преродени души" -сериен филм
    Филми
    nia.boneva6 5 1691 Последна<br />публикация Август 03, 2010, 08:59:42
    от nia.boneva6
    Само земни души ли се прераждат на земята?Фалшиви ченълинги? « 1 2 3 4 5 »
    Въпроси и отговори
    stefanica 61 7597 Последна<br />публикация Декември 13, 2012, 15:37:50
    от alaje
    Индиго души-индигова аура!
    Всичко относно индиготата
    Еlsha 10 2142 Последна<br />публикация Юли 03, 2012, 12:56:52
    от Щуродино

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright