Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 ... 8 9 [10] 11   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: За Сродните Души  (Прочетена 9123 пъти)
elinikar
Неактивен Неактивен

Публикации: 220

« Отговор #135 -: Декември 30, 2011, 01:19:52 »

Цитат на: elinikar
Ако има такива,тя ще скочи при тях във влака и ще си замине с тях...Ако хората не са свързани с непосредственно с мисията и,то тя е длъжна просто да ги предупреди за опасността,но след това продължава по пътя си и не носи отговорност за решението на другите.
Хм...
Кажи ми, Елиникар, имаш ли примери за стари души? Или още по-добре - ако може да опишеш човек, чиято душа е стара. Как изглежда, какво е поведението му, какъв е мирогледа му? Според теб. Разбира се, ако някой друг иска, нека и той каже. Ако искате, може и да не е в тази тема. Ей така, представите ви, а ако може и примери.

sanguinary,преди време Еона ни беше насочила към тема,в която точно се описваха характеристиките,свързани с възрастта на Душата.Сега,немога да я намеря,но описанието там много ми допадна.До колкото си спомням,старата душа трудно оцелява в обкръжение от млади души,защото не се вписва в общата картина.Старата душа е мъдра,обича да се усамотява,склонна е към занимания свързани с духовна тематика,обича да наблюдава отстрани хората като ги изучава,а не пряко да се намесва,има склонност към себеопознаване още в ранна възраст...
Четейки характеристиките,всеки сам може да прецени към кой тип душа спада...,все пак няма машинка,която да тегли и мери душите на хората и да ги определя-ти си стара,ти си млада...
Основното според мен за човек със стара душа е да е осъзнат,да търси отговорите на важните въпроси вътре в себе си,да е интуитивен,да уважава хората както и себе си,да управлява емоциите си и да не се потдава на искушения...Как изглеждда?-може би вглъбен...,е тук ще се наложи да впрегна фантазията си
Как да ти дам пример за стара душа-това е въпрос на усещане и е индивидуално
Ако те устройва примера,то аз се мисля за такава
 Засрамен Засрамен Засрамен Просто съм скромна и не искам да говоря за себе си Сърце
Активен

Ако от омразата можеш да се защитиш,от любовта неможеш!Затова любовта,насочена към земното,убива по-бързо от омразата...
Sue
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 293

• Град: Ниските земи
  • Нютонист

« Отговор #136 -: Януари 15, 2012, 20:09:43 »

Ео, присетих се нещо друго, покрай твоята история с огледалото. При визуализацията преди посещението в света на душите, умът ми бързо прескочи на своята си символична вълна. Тъй като е доста скептичен, създаде ми доста затруднения да го притихна. И разбира се, сега ми създава проблеми с разгадаването на символиката, но да не се отклонявам много, че и без това пиша оф-топик...

Трябваше да визуализирам стълба, по която се изкачвам. (това е преди припомнянето на минал живот и смърт). Вече бях "в пълен блясък и слава" и се чудех каква ще е реакцията, ако го спомена. Тогава до мен застана едно дете. Не мисля, че беше един от ангел-хранителите ми. Качи се с мен по стълбата. Понеже умът ми не беше достатъчно притихнал, не можах да разбера кое/кой беше.
    Със сигурност нито аз го водех, нито то мен. ...

Възможно ли е някой наш друг аспект (от дванадесетте) да ни придружава, ако ходим в духовния свят преждевременно ?
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #137 -: Януари 24, 2012, 19:55:59 »

Ами мен да питаш ,това е именно душата ти - близнак от високите измерения, или някой от аспектите на висшето аз , което е било най- близко до време-пространството където си се качила.
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Sue
    **
    Неактивен Неактивен

• Нютонист

« Отговор #138 -: Април 04, 2012, 22:38:23 »

Ако не се лъжа, в тази тема засегнахме "роенето на душите" и вероятността това да се възприема като "сродна душа".
    Не съм изгледала цялото интервю на Д. Кенън, но тук след 8.24та минута има нейното мнение по въпроса за разделянето на личността (както го наричат психолозите) и роенето на душата, както ние го говорихме тук в аспекта на сродната душа.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=eGqPvEjlb38" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=eGqPvEjlb38</a>

Да го превеждам ли?

До там стигнах днес на работа и нямах време да дослушам останалото.
    Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #139 -: Април 07, 2012, 00:12:58 »

старата душа трудно оцелява в обкръжение от млади души,защото не се вписва в общата картина.
    Нямам представа, но... по-скоро е обратното. От себеподобни имат нужда, именно младите души. Старата душа, рядко има определен ареал на обитание, компания или конкретно, обособено общество.
    Този, който е на края на пътя, знае какво е в началото, защото го е изминал целия. Възрастния знае какво е да си дете, знае и какво е да си млад и не му е трудно да ги разбере, да им се радва и да ги приема. Обратното е трудно, защото младия не знае какво е да си стар.
    Иначе... ако говориш за оцеляване, като реализация, в свят изпълнен с проявления, неприсъщи за старите души, тогава е така... май. Старата душа не приема авторитети, нито лиже задници. Това, цифром и словом (особено цифром), ги обрича на провал, в едно индустриализирано, съвременно общество.

Старата душа е мъдра,обича да се усамотява,склонна е към занимания свързани с духовна тематика,обича да наблюдава отстрани хората като ги изучава,а не пряко да се намесва,има склонност към себеопознаване още в ранна възраст...
    Хм... 

Основното според мен за човек със стара душа е да е осъзнат

Основното какво? Изискване? Основната... задача? Не можах да разбера това.

да търси отговорите на важните въпроси вътре в себе си, да е интуитивен

Мисля, че разбирам какво се опитваш да кажеш, но мисля, че смисъла, идеята, която се опитваш да предадеш, влагайки я в думите си, трудно ще достигне до читателите.
    да уважава хората както и себе си
    Не само хората. Това за емоциите и изкушенията... не знам защо така смяташ.

Как изглеждда? - може би вглъбен...
    Усмихнат.  Ако има нещо, в което съм сигурен, когато става въпрос за хора, на високо ниво на осъзнатост или... стари души, то това е, че те са перманентно усмихнати.

Старите души, според мен, преминават през по-тежки и трудни уроци. Налагат им се лишения, преодоляват непреодолимото, понасят непоносимото и въпреки това, успяват да се запазят, без да продадат душата си и ...въпреки всичко се усмихват.

Просто съм скромна и не искам да говоря за себе си

Активен
    elinikar
    Неактивен Неактивен

Публикации: 220

« Отговор #140 -: Април 07, 2012, 14:28:29 »

Основното според мен за човек със стара душа е да е осъзнат

Основното какво? Изискване? Основната... задача? Не можах да разбера това.
    Основното състояние на духа имам предвид.Дух ,който не се поддава на изкушения и е в емоционално равновесие.Дух,който ползува мъдростта и познанията си,натрупани от предишни прераждания с цел да осъществи мисията си, с която е дошъл на земята.Дух,който не се отклонява от Пъта,по който върви.Сигурно и още може да се допълни,но аз за сега така мога да го кажа...

Какво имаш предвид,извинявай?

Как изглеждда? - може би вглъбен...
    Усмихнат.  Ако има нещо, в което съм сигурен, когато става въпрос за хора, на високо ниво на осъзнатост или... стари души, то това е, че те са перманентно усмихнати.

Старите души, според мен, преминават през по-тежки и трудни уроци. Налагат им се лишения, преодоляват непреодолимото, понасят непоносимото и въпреки това, успяват да се запазят, без да продадат душата си и ...въпреки всичко се усмихват.

Може би си прав,би трябвала да излъчват спокойствие и уравновесеност,трябва да са усмихнати  Усмивчица

Просто съм скромна и не искам да говоря за себе си

След " аз се мисля за такава" съм пропуснала тази емотикона
    Така звучи по друг начин,нали?

sanguinary,ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН!
    Активен

Ако от омразата можеш да се защитиш,от любовта неможеш!Затова любовта,насочена към земното,убива по-бързо от омразата...
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #141 -: Април 07, 2012, 14:39:13 »

Цитат на: sanguinary

Какво имаш предвид,извинявай?
    Че света не се състои само от хора. Те са... просто част от целия кръговрат, а не негов център.
    sanguinary,ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН
    Благодаря ти, elinikar!
    Активен
    Sue
    **
    Неактивен Неактивен

• Нютонист

« Отговор #142 -: Юни 23, 2012, 20:02:06 »

Ео, от "Книгата на Живота" на Н. Ничева разбрах, че роенето на душата на 12 е разделянето на един душа-кристал-матрица на 12 и става действително въпрос за една душа в две тела. Т.е. това е по-близо до дефиницията на "еднояйчен близнак", отколкото сродство в духовно семейство. Духовното семейство е група от няколко "индивида" - души-кристал-матрици, които са отделно обособени същности. Следователно всяка от тях може да се дели на 12. Те са т.нар. сродни души. Духовните семейства могат да са съставени от 5, 7,... и имаше още някакви други числа изредени.

Ако информацията е точна, другото твърдение, че с душата близнак се срещаме само 12 пъти през всичките възможни прераждания, просто означава, че се срещаме само по веднъж с някой от собствените си аспекти от душата-кристал-матрица. Ако вържем аспектите със зодиакалните проявления (и 12те апостола; в книгата има подробни обяснения за зодиакалните аспекти на кристала-матрица /днк-нишките, разбира се.../), логично е, че при срещата на "противоречащи си" аспекти, аспекти подчинени/работещи с различни стихии, понякога се получават търкания и неразбирателство с душата близнак. Едва, когато всички аспекти са балансирани (днк-нишките активирани), е възможна интеграцията на 12те и 13-тото (Христово) разбирателство между тях. Т.е. финалната , лелеяна среща с душата-близнак. Синхрон, цветя и рози и гълъбчета и облачета и т.н.

Тук искам да отбележа - винаги има част от нас, която остава "горе". Близнакът ни бил "горе". Ами, там си е. И останалите ни близнаци от 12те са си там. Освен онези, които са се въплатили.
    Активен
    Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #143 -: Януари 19, 2013, 22:15:10 »

Сродната душа е тази, която ни допълва. Тя е онази частица от нас без която се чувстваме незавършени. Липсата и оставя празнота в душата ни, а присъствието и я запълва. Тя е истинската любов. Тя е това, което търсим цял живот, но не винаги успяваме да намерим. Затова ако сте открили сродната си душа, хванете я здраво за ръка и не я пускайте, защото не всеки има този късмет.
    Активен
    кръгове
    Неактивен Неактивен

Публикации: 186

Слънчице

« Отговор #144 -: Януари 20, 2013, 00:16:21 »

Понеже не изчетох всичко..ето един вариант..дочете и сами преценете..
    http://www.hiromantia-ezoterika.com/bg/viewSection/6:24/srodni-dushi.html#62
    Сродна душа може да е всеки...около вас...не е нужно да е брачният партньор,това е някой ,който сте привлекли към себе си ,имали сте нужда от тази енергия,,,,като съвместна работа.
    Е напълно възможно е  и да е мъжът до вас...,но по скоро е учителя до вас..
    .Определенията са смесени..,и доста често хора приемащи ,че това трябва да е Любовта с главно Л...зарязват много..но е добре да се замислим ,ако сме навлязли в духовното пространство,..е добре да направим една справка..по който и да е въпрос.
    Ако срещнеш сродната си душа..то определено ще сте си полезни..,и когато предназначението му приключи ще поеме нов път.
    Така се описва досега от повечето автори разглеждащи въпроса..,ако това е бил начина да се подаде ръка на една душа през по тъмните периоди на въртележката..,сега се питам..дали няма да се наложи да сменим тълкованието..,нали уж сме навлезли в по светлото...ще дойде време и отговорите ще са пред нас..,
    А дотогава винаги имайте едно на ум.. интуицията да работи,,,но опрем ли до чувства Тя Любовта била сляпа Ухилен Готин.. е ще се наложи да потърсим отговорите със другите си сетива...
    Или това ще е поредният ни урок,за който сме си записали място в тефтера с нужните неща.
    Активен

Страданието съществува,защото хората са привързани към желанията си!
    Линк за посланията на доброто
    http://dreamland-bg.com/index.php?topic=4081.0
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #145 -: Януари 20, 2013, 12:44:27 »

Сродната душа е тази, която ни допълва. Тя е онази частица от нас без която се чувстваме незавършени. Липсата и оставя празнота в душата ни, а присъствието и я запълва. Тя е истинската любов. Тя е това, което търсим цял живот, но не винаги успяваме да намерим. Затова ако сте открили сродната си душа, хванете я здраво за ръка и не я пускайте, защото не всеки има този късмет.

А защо това, което ще ни "допълни", трябва да търсим в нечия душа?
    Не може ли да се допълним сами?
    Или да постигнем "допълването на липсите" с помощта на Бога например?
    Активен
    nobody
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 68

« Отговор #146 -: Януари 20, 2013, 13:25:27 »

Цитат
    А защо това, което ще ни "допълни", трябва да търсим в нечия душа?
    Защото изглежда по-лесно, а и е единствената алтернатива, която бихме могли да видим по телевизията.
    Едва ли има "романтична комедия", в която главният герой да осъзнае по някое време, че няма кой да му помогне, ако той сам не го позволи. Всички откриват "голямата любов" и филма свършва.
    Никой не търси нещо трайно, което да остане вечно, а напротив - цялата идея се свежда до това двама души постоянно да правят компромиси, в името на "щастието" и мира, да не се слушат взаимно, защото едва ли не връзката им е толкова невероятна, че разговорите са напълно излишни.
    Цитат
    Не може ли да се допълним сами?
    Ние сме си допълнени, просто не го разбираме.
    Наистина изглежда по-лесно да търсим разбиране от околните, отколкото сами да се разбираме.
    Не мисля, че е така, но... няма значение.
    Цитат
    Или да постигнем "допълването на липсите" с помощта на Бога например?
    Той ни е дал всичко необходимо, освен това не спира да ни помага, но изборът дали ще сме завършени личности, или вечно преследващи своята половинка е оставил на нас.
    Трябва да минем през някои зависимости, за да оценим свободната си воля и да спрем да я пренебрегваме.
    Активен

...Nobody's perfect!
    Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

« Отговор #147 -: Февруари 22, 2013, 14:10:45 »

Какво е да откриеш сродната си душа в любовта? То е прекрасно чувство, което те издига и те кара да полетиш. Любов, създаваща невероятни и непознати дотогава красиви усещания. Която с всяка стъпка, която правиш те кара да бъдеш лек като перце и да се носиш като вятъра, а душата ти да разцъфтява. Обич,  с която  сърцето ти тупти в нежен топъл ритъм. Една прекрасна симфония на единение с другия, където всички ваши мисли, чувства и желания са слети в едно цяло. Две еднакви души, които са се открили и са се потопили във вълшебството на любовта. Далеч от всичко и всички в свой собствен свят, обгърнати от цветовете на щастието.
    Само който не го е изживял не би могъл да разбере...
    Активен
    Kissing You Good Night
    Неактивен Неактивен

Публикации: 448

• Град: Варна
  • zdr kp животче, вървиш ли?

« Отговор #148 -: Февруари 22, 2013, 21:47:06 »

Точно, RU@!
    Аз си познавам сродната душа. Казвал съм го и по-горе в темата.
    Ама не е някоя девойка, а един щур и неудържим младеж, дето сега се колебае дали да дойде във Варна, но нищо не му пречи да ми е много добър приятел и с него да сме като едно. Нали знаеш преди 25 века какво е казал Аристотел?

Какво е приятелят? Това е една душа, живееща в две тела.
    С това момче си имаме такива изцепки, че някои от тях и камъка ще разплачат от смях...
    Е, например с него ходихме на палатка за една вечер край Осеново. Южно от селото има едни поляни и едни гори, а в тях - светулки. Нощем тъмно като в рог, само тези малчовци светят... Усмивчица И вървиш, откриваме една поляна, цепим по диагонал, за да излезем до един крайпътен магазин, при бай Кольо - един много весел и колоритен човек, в местността Сухото Дере. То дерето сухо, ама на книга... Ухилен Веселяк Ухилен И вървим си и изведнъж този образ, който тогава беше на 14, започва да пропада на пет или шест метра пред мене в земята. Той вика, ама най-далечните къщи са на километър. Изведнъж спря да вика. Викам си: "Край, отиде детето... Какво ще правя сега?!". Изведнъж го чувам: "Ела бе, льохман, затънал съм в кал до гърдите! Ела да ме извадиш!". Опитах се, ама то една кал... След като се закопах до прасците в нея и после половин час се борих с нея, отидох да викна хора от лозята, те хеле, излязоха отзивчиви, въпреки че в девет и половина вечерта ги раздигнах преди лягане.
    Извадиха го с едни въжета, аз после го прегръщах поне два часа... Плакахме от радост и двамата.

Та дори и това ми е мило, въпреки че дрехите на момчето бяха съсипани, но той не ми се сърди. Даже и на него му е смешно, щом се сети за случката.
    Активен

Повърхностната температура на атмосферата на Уран е -225°С. Или с около 45° повече от тази на сърцето и душата ми
    Ru Alfa
    Неактивен Неактивен

« Отговор #149 -: Февруари 22, 2013, 22:12:53 »

Благодаря, Indigo Fighter страхотна история и много забавна.
    Аз имам късмета моите приятели да са мои сродни души, някои повече други по-малко, но с тях споделяме еднакви интереси и ценности, а това да откриеш сродната си душа и в любовта вече е щастие, което не всеки успява да изпита.
    Активен
    Страници:  1 ... 8 9 [10] 11   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Групи души
    Видео клипове
    delfin 3 992 Последна<br />публикация Февруари 24, 2010, 00:49:02
    от onzi
    "Преродени души" -сериен филм
    Филми
    nia.boneva6 5 1691 Последна<br />публикация Август 03, 2010, 08:59:42
    от nia.boneva6
    Само земни души ли се прераждат на земята?Фалшиви ченълинги? « 1 2 3 4 5 »
    Въпроси и отговори
    stefanica 61 7597 Последна<br />публикация Декември 13, 2012, 15:37:50
    от alaje
    Индиго души-индигова аура!
    Всичко относно индиготата
    Еlsha 10 2142 Последна<br />публикация Юли 03, 2012, 12:56:52
    от Щуродино

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright