Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3 ... 5   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Женски аспекти на енергията на Духа  (Прочетена 4422 пъти)
protoplasma
Гост
« -: Октомври 13, 2011, 13:28:06 »

Цитат на: Eona Lightholder
Хора , имате ли някакви по-особени случки от вчерашния ден ?
При мен, нямаше, мецанке. Само на физическо ниво, имах по-особени преживявания, от други дни.
прагматика и скептика мъжа ми
Едно нещо, от известно време-насам, ми се върти из главата. Имам предвид, освен съчмата, за нея ясно. Та, странно ми е как така са се прехвърлили ролите и... приоритетите.
Едно време, 90% от духовния свят е бил на мъжете. Всички церемонии са се водели от мъже, почти всички ритуали са се изпълнявали от мъже, шаманите са били мъже, мъжете са осъществявали връзката с невидимия свят... Сега, няма как да не ми прави впечатление, колко са ...някак ослепели повечето. Сега жените поддържат повече, тези връзки с невидимото, а ние смятаме, че е особено мъжествено да кажем "а бе бегай от тука бе, кви духове те гонят, тва са пълни глупости".
Вероятно има... някаква тенденция, да вкарват на момченцата, по-млади души, но не я схващам. Сигурно за баланс. Но нещо пак са прекалили  Ухилен
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #1 -: Октомври 13, 2011, 14:01:55 »

Моето обяснение Санг е за естествените цикли - Ин-Ян в дуален свят. Обаче ако говориме за излизане от дуалното за минаване на ново ниво , тоест сливане на Ин-Яна ,то преди да се получи това ,трябва да има изравняване , което е започнало още с т.нар еманципация. Та не е чудно ,че има заряд в женското повече и то е за балансиране. Връщат се и чисто знания за Женската енергия подтискана(по-скоро занижена естествено) през Ян периода.С тази женска енергия боравят и мъже и това не е нещо нали чупи китки. Това е имено общението от древността което най-общо е придобило термина общение с Богинята Майка.
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
air_fairy
Неактивен Неактивен

Публикации: 154

• Град: Бургас
  • « Отговор #2 -: Октомври 23, 2011, 09:32:28 »

Хора , имате ли някакви по-особени случки от вчерашния ден ?
    При мен, нямаше, мецанке. Само на физическо ниво, имах по-особени преживявания, от други дни.
    прагматика и скептика мъжа ми
    Едно нещо, от известно време-насам, ми се върти из главата. Имам предвид, освен съчмата, за нея ясно. Та, странно ми е как така са се прехвърлили ролите и... приоритетите.
    Едно време, 90% от духовния свят е бил на мъжете. Всички церемонии са се водели от мъже, почти всички ритуали са се изпълнявали от мъже, шаманите са били мъже, мъжете са осъществявали връзката с невидимия свят... Сега, няма как да не ми прави впечатление, колко са ...някак ослепели повечето. Сега жените поддържат повече, тези връзки с невидимото, а ние смятаме, че е особено мъжествено да кажем "а бе бегай от тука бе, кви духове те гонят, тва са пълни глупости".
    Вероятно има... някаква тенденция, да вкарват на момченцата, по-млади души, но не я схващам. Сигурно за баланс. Но нещо пак са прекалили  Ухилен
    Санги, не се притеснявай бе Усмивчица Те пак 90% от гурутата са си мъже. И забележи, тряска ги просветлението някъде на към 35 години и откриват топлата вода.
    А иначе, има доста мъже със сетивност някаква, но те не споделят. Имах един случай, едно момче, което имаше своите си усещания и най-доброто, което се сети да направи е да използва някакви техники на руски гуру за изпозване на психичната енергия да си подобри живота момчето. Нещо като да хванеш златната рибка Усмивчица
    Какво е прехода освен насищане със енергия с висок интензитет за преодоляване на граници, емоционални и енергийни. Откриваане на същност, забравена и отричана. Но това ще става през поколенията. И кой е най-добрия проводник за женската енергия на Светия дух питам аз Усмивчица
    Активен

Чашата на живота се пие до дъно
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #3 -: Октомври 23, 2011, 12:59:02 »

Ах, ах тук ще стане интересно ,може би за нова темичка 
    за женските аспекти на енергията на духа .

За добро боравене -провеждане ,асимилиране според мен има няколко фактора:

Женските индивиди са естествен проводник , техният жизнен цикъл е свързан с женските енергийни процеси - менструация, бременност , т.е те си тиктакат под ритъма 13 вграднен в ритъма 12. ( което ни къса нервите от смятане всеки месец хахахахахаха)

Провеждането зависи и от миналата опитност за работа с тези енергии.

Съществува  наследственост по кръвна линия, което според мен се преплита с избора и опитността , т.е избор на семейство с помагане и насочване на продължаването на усояването на майсторството в работата или просто нова опитност. Също мисля че именно тези семейства са били балансьорите през Ян периода.

За сегашният интензиван момент, мисля, че с отварянето на общението с Духа , се балансират нужните енергийни потоци и винаги има енергии с по -добър поток ,предназначени за специфичните работи ,то си показва естествено учебния процес Усмивчица
    И според мен ако имаш желание да работиш с нещо специфично , нека е заложено ,като желание , но трябва търпение и усещане ,готови ли сме за тази работа. Ние не винаги слушаме учебния план и от любопитство и нетърпение, пробваме извънкласни занимания ,демек бели  и пакости:))))))

Активен

iti2
    Неактивен Неактивен

Публикации: 98

« Отговор #4 -: Октомври 24, 2011, 19:49:34 »

Подкрепям идеята за нова темичка за женските аспекит на енергията на духа.  Ще бъде интересно Усмивчица
    Активен
    air_fairy
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #5 -: Октомври 24, 2011, 20:08:52 »

Ео, ти си. Аз обещавам да коментирам, ако имаш някакво инфо пусни и да го мятаме.
    Активен

air_fairy
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #6 -: Октомври 24, 2011, 21:11:51 »

Намерих нещо интересно:

Мъжката и женската енергия

Скъпи мои приятели, за мен е голямо удоволствие да сме отново заедно. Толкова се радвам да бъда в компанията ви. Често сте склонни да гледате на мен и на подобните мене същества като на по-висши майстори, но ние не виждаме нещата по този начин. Ние гледаме на вас като на същества, които следват своя земен път в едно много смутно време, време на големи промени и забелязваме как израствате и се доближавате до вашето майсторство. Виждаме как сами се превръщате в майсторите, пред които понякога се прекланяте. И точно до това се свежда всичко – да откриете собственото си майсторство. Не следвайте майстори, попаднали при вас чрез някоя традиция, книга или нещо, казано от някого. Открийте вашето лично майсторство – в това се заключава всичко.

Днес бих желал да поговорим на тема, която идва от далечното ви минало – енергиите на мъжкото и женското начало. Това са стари енергии и в този момент с тях се случват много неща.

Първо искам да ви разкажа малко за природата на мъжкото и женското. Тези две енергии са различни аспекти на Единното. Следователно, в действителност те не са противопоставени една на друга или дуалистични, а представляват едно цяло – т.е. те са двете лица на една и съща енергия. 

Мъжката енергия представлява насоченият навън аспект. Тя е онази част от Бога или Духа, която поражда външното проявление, която кара Духа да се материализира и да приема форма. Следователно, мъжкото начало притежава силна творческа енергия. Съвсем естествено е за мъжката енергия да бъде силно фокусирана и ориентирана към постигане на дадена цел. По този начин тя създава индивидуалността. Мъжката енергия ви позволява да отделите себе си от Единното, от Цялото и да се изправите сам, да изпъкнете като уникална индивидуалност.

Продължение: http://www.astrohoroscope.info/poslania15.htm

© Pamela Kribbe
    www.jeshua.net
    Активен

Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #7 -: Октомври 24, 2011, 21:56:09 »

ХАхахах аз се сетих за същото , допада ми Памела Крибе със строежа на изразяване , мислех да поизвадя някои неща за обсъждане, които особено ми харесват как са формулирани Усмивчица
    « Последна редакция: Октомври 24, 2011, 22:52:17 от Eona Lightholder » Активен

Търсач
    Търсач
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 393

« Отговор #8 -: Октомври 24, 2011, 22:21:04 »

Духа е отражение на мъжкия аспект-БОГ.
    Отражението на Богинята в нас е Кундалини.
    Активен

air_fairy
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #9 -: Октомври 24, 2011, 22:24:16 »

Усмивчица Всъщност там се съдържа и отговора за Санги, защо енергията се проявява в момента по-масово при жените. Но тя е качествено различна. Както винаги пак ги бутаме към прогрес Усмивчица Всъщност женската енергия е онази съставка, която ще даде необходимия тласък на мъжкото начало да се прояви и развие в нещо качествено ново, не дуално, а цялостно. Чиста духовна същност. Но това става чрез интеграцията и баланса и на двете енергии- на майката и бащата, на слънцето и луната, ин и ян. Моята теория е, че в момента става насищане на тази енергия до достигане на баланса. Затова и ние сме нейни проводници. Статуквото на мъжете се е променило. Движението е навътре в нас, не изява на индивидуалността по пробивен и категоричен начин. Затова говорим и за смирение като състояние на духа.
    Активен

iti2
    Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: Октомври 24, 2011, 22:44:17 »

Духа е отражение на мъжкия аспект-БОГ.
    Отражението на Богинята в нас е Кундалини.

Точно това щях да попитам. Статията за енергиите е много подробна и хубава. В нея се споменава ,че първа и трета чакра са отражение на мъжката енергия. Точно във втора чакра се намира скритата женска енергия или Кундалини енергията. Не е ли тя , която ще ни подготви и ще ни преведе през прехода при тези , който я активират ?
    Активен
    air_fairy
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #11 -: Октомври 24, 2011, 22:46:38 »

Кундалини не е само 1 чакра Усмивчица Може да споделя опит, но сега ми е късно Усмивчица
    Активен

iti2
    Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: Октомври 24, 2011, 22:59:53 »

Кундалини не е само 1 чакра Усмивчица Може да споделя опит, но сега ми е късно Усмивчица

това е ясно  Усмивчица Имах предвид ,че тя е тази,която ще ни възнесе в новото измерение и по-висшите вибрации, минавайки през всички чакри  и очиствайки ги.
    Активен
    Gayatri
    Неактивен Неактивен

Публикации: 614

• Град: София
  • « Отговор #13 -: Октомври 24, 2011, 23:16:24 »

Усмивчица леле, аз мислех, че само първа чакра е отражение на мъжката енергия, а то били цели две Усмивчица
    Е, все пак, всички останали са отражение на женската енергия.

А сега по същество... честно казано наистина не мога да проумея защо в миналото повечето ритуали и посвещения са били достояние на мъжете. По начало интуицията е по- силно развита при повечето жени и при тях доста често се наблюдава естествена духовна посветеност, предразположеност и усет. Не искам да умаломажавам ролята на мъжката част в духовността, но при мъжете като че ли практиката е вследствие на предаденото/наученото знание, а при жените- на вътрешното знание.
    Естествено, че всичко е индивидуално и не може да се разделя на мъжка и женска част, а да се преценя в зависимост от личността.

Що се отнася до кундалини- някои хора са се родили със събудено и издигнато кундалини, а други хора събуждат тази енергия по време на съзнателния си живот. Аз съм против "насилственото" събуждане и издигане на кундалини чрез различни упражнения. Това е естествен процес и се случва, когато човек е готов. В противен случай може да си направим лоша шега.

Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #14 -: Октомври 24, 2011, 23:24:07 »

Gayatri  при друидите са били и жени и мъже. Повечето ритуали от българския фолклор за връзка с отвъдното са от жени - нестинарки , еньова буля... Сибили ....отгласи  за женската магия от миналото по-далечно от това когато с това са се заели мъжете . До момента когато са били в баланс по време на Атлантида.
    Активен

Страници:  [1] 2 3 ... 5   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Успоредни аспекти: Децата на Земята и звездите
    Други деца на новото време
    delfin 2 2293 Последна<br />публикация Юли 07, 2009, 20:58:26
    от delfin
    Енергията на пирамидите « 1 2 »
    Енергийни учения
    Админ 15 10704 Последна<br />публикация Октомври 04, 2012, 11:08:34
    от Pelin
    Наука и Окултизъм/Духовност « 1 2 »
    Духовни учения
    Ich 20 1769 Последна<br />публикация Януари 31, 2012, 14:20:37
    от paparosko
    Енергията на парите « 1 2 »
    Духовни учения
    Amica 17 2115 Последна<br />публикация Януари 21, 2011, 21:39:20
    от nre
    Енергията на часовете
    Астрология и нумерология
    Турист 0 945 Последна<br />публикация Април 10, 2011, 12:22:08
    от Турист

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright