Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Защо живея  (Прочетена 829 пъти)
ool
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 22

« -: Октомври 24, 2011, 02:45:25 »

ХАхахахах, нека всеки да отговори на въпроса ми "Защо живея" сам за себе си ... демек не да казвате защо аз живея, а защо вие живеете Усмивчица Веселяк Аз ще кажа някои неща, които ме мъчат да видим кво ще кажете по въпроса и какъв ще ме изкарате
Живота, какъвто е в момента ми се вижда прекалено еднотипен и скучен, няма интрига, няма нищо интересно.. учим неща, които отдавна знаем и са в съзнанието ни, откриваме неща, които отдавна сме открили, общо взето тъпчим на едно място и си губим времето... вместо да се изтреляме напред и да се отпушим ние стабилно си се закопаваме... Бесен съм, че ни е предоставен такъв добър шанс - да живеем като хора, а ние не се възползваме от шанса... както са казали някои умни хора - ползваме само 2 или 20% (не знам, точно какво беше) от мозъка си... според мен не е само от мозъка, а и от възможностите ни, шансовете и т.н. Аз лично не мога да се примиря с това, че живота ни преминава в ->раждане, детство(най-смислената част), училище(това закакво беше?), унивирситет(wtf o.0), работа(хахахаха), пенсия(това е сбогуването) и умиране...

Знам, че в сегашния живот, ако някой не учи в училище, не отиде в унивирситет, не работи и т.н. той буквално става жив труп, но това нямаше да е така, ако не бяхме поели по този еднакъв и скучен път... можеше да е много по-добре, само си помислете колко неограничен откъм възможностти е живота ни, колко по-разнообразен, интересен и цветен можеше да е, колко по справедлив... естствено и колко лош и сив можеше да е... винаги може да е по-зле и това е единствената ми надежда...
Активен
извън Вехонт
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 23

« Отговор #1 -: Октомври 24, 2011, 19:22:37 »

Цитат
не да казвате защо аз живея
Цитат
какъв ще ме изкарате
Малко си противоречиш.

Цитат
Животът, какъвто е в момента, ми се вижда прекалено еднотипен и скучен, няма интрига, няма нищо интересно..
Интриги има много, навсякъде. Е, ако не са ти достатъчни, ти препоръчвам да се задълбаеш във възможно най-много съпунки. Трябва ги следиш с интерес. Разбира се, трябва да ти остава време за т.нар. транссърфинг – по 15 минути на ден си представяй как всичките интриги от сериалите се пренасят в живота ти. Така определено той ще стане по-цветен.

Защо си мислиш, че интригите правят живота интересен и по-важно – смислен? За какво са ти? Скучно, еднотипно било, нямало интриги.. Извинявай, ама това е несериозно.

Цитат
учим неща, които отдавна знаем и са в съзнанието ни, откриваме неща, които отдавна сме открили, общо взето тъпчем на едно място и си губим времето...
Дали ще си губиш времето като някои други, зависи от теб. Като ти е скучно, откривай нови и нови неща, учи нови и нови неща, виждай промените (има много такива), занимавай се с изкуство...

Цитат
вместо да се изстреляме напред и да се отпушим, ние стабилно си се закопаваме...
Много просто. Ти не се закопавай и готово. Защо трябва да взимаш пример от "запушилите се".

Цитат
както са казали някои умни хора - ползваме само 2 или 20% (не знам точно какво беше) от мозъка си...
То това много лесно може да се провери. Във всеки случай, не са 20.

Цитат
според мен не е само от мозъка, а и от възможностите ни, шансовете и т.н.
Нашите възможности и Нашите шансове зависят от Нас.

Цитат
Аз лично не мога да се примиря с това, че животът ни преминава в ->раждане, детство(най-смислената част), училище(това закакво беше?), унивирситет(wtf o.0), работа(хахахаха), пенсия(това е сбогуването) и умиране...
Като не можеш да се примириш с това, сам направи живота си смислен. Никой няма да го направи вместо теб.

А училището за какво беше.. аз се сещам за нещо важно - ученето на български език.
Активен
ool
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: Октомври 24, 2011, 20:55:55 »

когато спреш да се правиш на интересен може пак да си поговорим... а ако не се правиш на интересен, а наистина мислиш това, говори много лошо за тебе, защото гледаш много буквално на нещата

Най-малкото това цитиране и отговаряне конкретно на всяко изречение, показва, как четеш всичко отделно и се опитваш да измислиш нещо за да ме "затапиш"... хаха сори, ама те приемам несериозно, както тебе, така и отговорите ти!

И другото, което се сетих в послествие -> защо изпусна, един от най-важните абзаци - последния...

Знам, че в сегашния живот, ако някой не учи в училище, не отиде в унивирситет, не работи и т.н. той буквално става жив труп, но това нямаше да е така, ако не бяхме поели по този еднакъв и скучен път... можеше да е много по-добре, само си помислете колко неограничен откъм възможностти е живота ни, колко по-разнообразен, интересен и цветен можеше да е, колко по справедлив... естствено и колко лош и сив можеше да е... винаги може да е по-зле и това е единствената ми надежда...

Моля те да помислиш над това, което ти казах малко по-неограничено, да се върнеш доста назад във времето, когато още е нямало писменност, нямало е заводи, училища, всичко е било първобитно... искам оттам да си помислиш какви са ни били възможносттите и какви пътища сме можели да поемем... а тези забележки за българския ми език на някой друг... Остави учителката ми да реши за колко съм Намигване
« Последна редакция: Октомври 24, 2011, 21:02:59 от ool » Активен
извън Вехонт
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 23

« Отговор #3 -: Октомври 25, 2011, 17:27:51 »

Когато ви се струва, че се заяждам, че се мъча да изглеждам интересно, че гледам на нещата буквално, просто изразявам някакво мнение. Нито се старая да ви засегна, нито да ви впечатля. От там нататък всичко си виждате вие.
На мен нищо ми няма от това, че ме приемаш несериозно, всички имате право да ме приемате както си искате.

От това, което ти написа, сметнах само едно за несериозно – "няма интрига".

За последния ти абзац: да, нямаше да е така, ако бяхме тръгнали по друг път. Но понеже сега няма как да се върнем, можем да направим Този път възможно най-разнообразен.

Сега аз те моля да помислиш над това – Нашите възможности и шансове зависят от Нас. Нещо можеше да е по-добре.. да, можеше. Но все още може!

Вече няколко човека оставате с невярни впечатления за мен, но щом като сте няколко, значи има нещо такова. Така че, благодаря.
يهونت
Активен
ool
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: Октомври 29, 2011, 04:02:44 »

явно аз не съм се изразил правилно... говоря за коренно и абсолютно различен от сегашния свят... само си представи, колко твои мечтани светове, можеше да живеем сега, ако в началото бяхме тръгнали по друг път? Колко по-невероятно изпълнение с разнообразие... под разнообразие, нямам предвид да отида някъде на купонче, или да отида на диско с приятели или нещо от тоя сорт... Под интрига, нямам предвид, днешните интриги, каквито ги дават по филмите, каквито ги има навсякъде, имам предвид истинска интрига, нещо интересно, впечетляващо, необикновенно... представяш ли си, всеки ден да е необкнивен, различен, да не знаеш какво ще  откриеш утре, да не знаеш какво ще ти се случи утре, само да знаеш, че трябва да оцелееш... какъв живот са живели, какъв живот живеем ние... хахаха, ще си останем само с въпроса... докато не го изживеем този различен живот, нямаме право да го коментираме Намигване Защото както сега си мисля, че може да е интересен и интригуващ, в другия свят, мога да си мисля, ех, ако можеше да имам поне някаква сигурност, поне някаква стабилност... Намигване Винаги мечтаем, за това, което нямаме, нормално е, за това са мечтите Усмивчица
Активен
Финист
Финист
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 142

« Отговор #5 -: Октомври 29, 2011, 22:22:01 »

Цитат
Защо живея!?
Защото Искам да живея!

Цитат
колко мечтани светове, можеше да живеем сега, ако в началото бяхме тръгнали по друг път?
николко, защото щом пак сме си ние(всички същества тук днес), пак щяхме да си направим напълно идентичен на настоящия свят... ахахахахахааааааа....

Цитат
Колко по-невероятно изпълнение с разнообразие... с истинска интрига, нещо интересно, впечетляващо, необикновенно... представяш ли си, всеки ден да е необкнивен, различен, да не знаеш какво ще  откриеш утре, да не знаеш какво ще ти се случи утре, само да знаеш, че трябва да оцелееш...
ами ти нима знаеш какво те очаква утре? занеш ли дали няма да блъсне тир на кръстопътя, или да ти падне панел от блока на главата, докато отиваш на работа, или да получиш ненадеен инсулт поради слънчево изригване на юпитер? хабер си нямаш какво ще ти се случи, но си ФАНТАЗИРАШ че ти е ясно "как стоят нещата"... да не говорим че всеки ден наистина е различен - но ти, какво правиш ти с него? пропиляваш го по форуми и във празни фантазии... а с мен всеки ден се случва нещо ново, и нямам идея утре какво ще ми се случи, имам само безброй планове, които се мъча да реализирам, но този безумен(в добрия смисъл на думата) свят, непрекъснато променлив, необикновен, непрекъснато нов, пак и пак ме изненадва, та се налага пак и пак да си променям плановете! а ти? някакви планове правиш ли? или нищо не вършиш? (това не е нападка към конкретен потребител, това е риторичен въпрос, отпавен към теоретичния средностатистичен форумец, каквито тук няма, ноо... просто си пиша съобразно логиката на идеята... ахахахахахаааа) хахахаха.. аааа.ааа... а? ААА???
ако не ти е интересно днес тук това което правиш, то и никога никъде нищо няма да ти е интересно!
защото ти си този който прави света
ти

и щом ти си направил този свят скучен за теб, то и всеки друг ще го направиш тъп и скучен, АКО го имаше... и точно за това го няма...
Активен
ool
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Октомври 30, 2011, 02:51:39 »

Тука всички сте дошли с идеята, да се покажите колко гениални сте ми се струва... хаха ок, нямам проблем, показвайте си Намигване Когато решите наистина да ми отговорите на въпроса, може пак да си поговори
п.с. сега го прочетох по-обстойно с надеждата да открия някакъв смисъл, но не няма го... сори мой, обаче аргументите ти са толкова тъпи, че даже не изпитвам нужда да ги опровергавам... Просто се опитваш да се правиш на остроумен и интересен, погледнах и другите теми, в които си писал, все същите измишльотини... имам чувството, че каквото ти хрумне и го пишеш, без да го обмислиш дори малко... :X
« Последна редакция: Октомври 30, 2011, 03:11:31 от ool » Активен
Бунтарката
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 179

• Град: София
  • « Отговор #7 -: Октомври 30, 2011, 17:09:44 »

Аз живея за да обичам.
    Активен

Внимавай какво си пожелаваш!
    Неактивен Неактивен

Публикации: 26

Живота е сцена и училище за хората!

« Отговор #8 -: Октомври 30, 2011, 19:58:46 »

Ще ви отговоря защо живея, с един откъс отпосланията на Плеядите.
    .-----Да бъдеш част от физическия живот на Земята в този определен момент е наистина невероятно събитие.Дошли сте тук, защото искате да овладеете еволюционния процес и да сте в състояние да живеете с него.Това ще бъде много вълнуващо, защото означава, че ще можете да функционирате в много действителности.Това е голяма новина!Ще бъде направен огромен скок, в който вие ще участвате, и не сте сами, тъй като сега на Земята идват много инергии,за да участват в това голямо начинание.....и т.н. и т.н. Просто някои  хора още не са си припомнили защо са тук.Тук съм  за да участвам в този процес и да помагам на хората.Горда съм, че съм издържала изпита за сегашното ми раждане на Земята. А какво съм успяла да науча ще разбера като се прибера един ден във истинския си Дом горе.Това е толкоз просто и логично!/поне за мен./
    Активен
    ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #9 -: Октомври 30, 2011, 23:14:39 »

Тука всички сте дошли с идеята, да се покажите колко гениални сте ми се струва... хаха ок, нямам проблем, показвайте си Намигване
    Брой ме и мен, гениална съм.

Когато решите наистина да ми отговорите на въпроса, може пак да си поговори
    На въпроса ти е отговорено, то всъщност това твоето не е въпрос, а противоречие. Хем не искаш психоанализи, хем се интересуваш къв ще те изкарат. Усмивчица

Ей тва ми направи впечатление -

Цитат
    учим неща, които отдавна знаем и са в съзнанието ни, откриваме неща, които отдавна сме открили, общо взето тъпчим на едно място и си губим времето...
    Нищо не схванах. Всеки е свободен да върши каквото му душа иска - ако щеш учиш нещо, ако не караш по течението... докато не се появи някой водопад, тогава става интересно. Въпреки че и в преоткриваното на "вече откритото" полза има, свободен си да намираш нови и нови истини. Свободен, не задължително способен. Усмивчица

Цитат
    Така е, но кой трябва да промени това? Не сме ли именно ние виновните? Можем да променим нещата. Ние, не друг.

Конкретно, аз, живея за промяна. Вярвам, че с божията помощ, мога да постигна много. Отвратена съм от състоянието на света в момента. В глобален план не знам, но несъмнено в личен няма да стоят по този начин нещата. Да направя каквото мога в името на моето и всеобщо развитие. За това живея.

Активен
    АСИ
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 116

• Град: Stara Zagora
  • Красен Пътеков
    « Отговор #10 -: Ноември 27, 2011, 21:35:12 »

живеем,за да асимилираме отрицателните енергии,в помощ на Енея(Земя)...
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Защо да медитираме
    Йога
    Админ 1 998 Последна<br />публикация Януари 09, 2010, 18:56:35
    от Админ
    Защо сте тук? « 1 2 ... 6 7 »
    Въпроси и отговори
    Amazon 94 3388 Последна<br />публикация Декември 15, 2010, 14:51:56
    от lia
    Защо се ограничавате ? « 1 2 »
    Въпроси и отговори
    Alek 17 1435 Последна<br />публикация Януари 29, 2011, 14:46:29
    от Петър
    Как и защо в природата ..
    Любопитни факти
    echo105 2 1020 Последна<br />публикация Декември 30, 2010, 16:28:16
    от Аэ съм
    Защо смятате,че сте индиго дете ?
    Въпроси и отговори
    Sobercho 14 781 Последна<br />публикация Септември 28, 2011, 15:05:42
    от Selinna

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright