Духовно развитие

Страници:  1 ... 3 4 [5] 6   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Kак да премахнете мислите от ума ви  (Прочетена 4441 пъти)
sarabia
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 169

• Град: Варна
  • « Отговор #60 -: Юли 02, 2012, 22:50:25 »

Аха, това ми звучи така-издигането на кундалини е опасна техника с възможни последици от обсебване, но ние, в СЙ знаем как да ги избегнем и да внесем мир в неподредените ви умове.
    Не може Том, Дик и Хари да са оторизирани да издигат Кундалини. Нито Буда, нито Исус са издигали Кундалини. Исус говори за Кундалини / Живата вода/.
    Йоан 7:38 Ако някой вярва в Мене, реки от жива вода ще потекат от утробата му, както рече писанието.
    А кой е в положение да каже кой е оторизиран? Въпросните четирима, които споменах, са били едни съвсем земни материални хора, нямащи си и понятие какво е това енергия. След силен емоционален шок при всички тях им се случват доста от състоянията, описани в страничните ефекти. И какво могат да направят, освен да отидат на лекар, а той да ги обяви за луди? Затъпяване
    Доколкото ми е известно, доста хора, имащи претенции за духовно израстване колкото и да се опитват да събудят енергията-не успяват. Те оторизирани ли са?
    Цитат
    Всеки един от тях води до определени събития в които си избираме как да постъпим, а посредством постъпката - берем и плода
    Житара, това за което пишеш е съзнателният избор на духовно осъзнат човек. Подготвен за последствията си взима и решенията. На моята стена във ФБ постоянно ми пращат разни покани за събуждане на кундалини. И аз ако отида едва ли ще ми проведат тест, с който да преценят дали съм достатъчно готова за такава стъпка. Ще си платя, ще си проведа техниката, а после какво ще правя с последствията? Не съм много сигурна. Безмълвие
    Активен

Не се опитвай да ме опознаеш,аз нямам име,нито форма.
    Мислиш ли,че много знаеш сам поставил си си норма.
    В мен ти виждаш своя лик,тъй както си въобразяваш.
    Дори да сменям моя ник,пак сам със себе си оставаш.
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1644

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #61 -: Юли 02, 2012, 23:34:11 »

Аха, това ми звучи така-издигането на кундалини е опасна техника с възможни последици от обсебване, но ние, в СЙ знаем как да ги избегнем и да внесем мир в неподредените ви умове.
    Не може Том, Дик и Хари да са оторизирани да издигат Кундалини. Нито Буда, нито Исус са издигали Кундалини. Исус говори за Кундалини / Живата вода/.
    Йоан 7:38 Ако някой вярва в Мене, реки от жива вода ще потекат от утробата му, както рече писанието.

А кой е в положение да каже кой е оторизиран?

В тази връзка ето един цитат на основател на една "религия", което може да ни даде идея защо са толкова агресивни проповядващите такива:

Сциентологията e система от религиозни вярвания и философски идеи, основана от писателя Лафайет Роналд Хъбард (1911-1986) през 1952 година. Той е автор на много книги в областта на научната фантастика, повечето от които са писани през 30-те и 40-те години. През 1949 г. на конференция на автори на научно-фантастични книги, проведена в Ню Джърси, той заявява:

"Да пишеш за едно пени на дума е смешно.
    Ако човек наистина иска да натрупа милиони, най-добрият начин е да създаде своя собствена религия".

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%86%D0%B8%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%8F
    Активен
    Harpi
    Неактивен Неактивен

Публикации: 83

• Град: Бургас
  • « Отговор #62 -: Юли 03, 2012, 10:48:23 »

Душите които имат нужда ................., намират и пътищата, и похватите за това, без да им се "рекламира", без да им се предизвиква от страни.... сами попадат на информацията която им е нужна.     
    То и с наркотиците е така, но се опитваме да предпазим децата си и да им разясним последиците.
    Активен

Можеш да си задаваш въпроси и да си отговаряш. Отговорите на всеки един етап от твоя живот ще са различни и верни .

Най - трудни за разбиране са простите неща . Усмивчица
    Търсач
    Търсач
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 387

« Отговор #63 -: Юли 03, 2012, 12:32:53 »

А кой е в положение да каже кой е оторизиран? Въпросните четирима, които споменах, са били едни съвсем земни материални хора, нямащи си и понятие какво е това енергия. След силен емоционален шок при всички тях им се случват доста от състоянията, описани в страничните ефекти. И какво могат да направят, освен да отидат на лекар, а той да ги обяви за луди? Затъпяване
    Доколкото ми е известно, доста хора, имащи претенции за духовно израстване колкото и да се опитват да събудят енергията-не успяват. Те оторизирани ли са?
    Енергията Кундалини може да се събуди от хора, които имат вече издигната такава. Тези, които говорят за странични ефекти са ползвали непозволени практики и затова си понасят последствията.
    Активен

Престолски
    Неактивен Неактивен

Публикации: 425

« Отговор #64 -: Юли 03, 2012, 13:13:36 »

Цитат
    Житара, това за което пишеш е съзнателният избор на духовно осъзнат човек. Подготвен за последствията си взима и решенията. На моята стена във ФБ постоянно ми пращат разни покани за събуждане на кундалини. И аз ако отида едва ли ще ми проведат тест, с който да преценят дали съм достатъчно готова за такава стъпка. Ще си платя, ще си проведа техниката, а после какво ще правя с последствията? Не съм много сигурна.
        Sarabia, всяка душа си има стремежи, тези стремежи тя ще постигне по един или друг начин. За това осъзнатост не е нужна. Не е нужно дори човек да се напряга за да го осмисли, то си се случва.
    Цитат
    То и с наркотиците е така, но се опитваме да предпазим децата си и да им разясним последиците.
        А защо е така с наркотиците? Защото това са химикали които поставят човек в определено състояние но в самия процеса му вредят повече от колкото му принасят. Под дърво отрупано с плодове, имах предвид вкусен плод който чака да бъде откъснат. Говорим за две различни неща, не мислиш ли, едното е природа - късаш, ядеш... другото е човешко изобретение - плащаш си и ползваш. Не ме разбра.
        Много размихме темата: Kак да премахнете мислите от ума ви.
    Мислите се премахват от съзнанието посредством човешката воля. Всички други методи са като помощни колела. В основата обаче винаги е волята, няма ли воля и желание, ефектът винаги ще е ZERO.

« Последна редакция: Юли 03, 2012, 13:49:27 от Житара » Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1644

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #65 -: Юли 03, 2012, 13:49:42 »

Мислите се премахват от съзнанието посредством човешката воля.

А как по-точно?
    Активен
    Престолски
    Неактивен Неактивен

« Отговор #66 -: Юли 03, 2012, 14:05:06 »

Мислите се премахват от съзнанието посредством човешката воля.

А как по-точно?
        Их, не е там работата да кажа как. Методи колкото искаш, от прости към простички. Но ето, да вземем за пример човешкият палец, той символизира волята в нас, този палец е част от нас, не е нещо външно. В него има много сила, с него дори може да лекувате физически и духовни болести, какво остава за някаква си мисъл. По-назад в темата също писах по този въпрос. Прийоми колкото искаш. Желание и воля да има човек. Това на което искам да наблегна е да търсим източниците за решаване на проблема вътре, а не вън от нас.
    Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    iti2
    Неактивен Неактивен

Публикации: 98

« Отговор #67 -: Юли 03, 2012, 15:34:46 »

Цитат
    Енергията Кундалини може да се събуди от хора, които имат вече издигната такава.

Търсач, това не го разбрах. Можеш ли да разясниш и конкретизираш. Какво вече трябва да е издигнато енергията в организма ли или  Кундалини ?
    Активен
    Old_Soul
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 59

• Град: Pleven
  • « Отговор #68 -: Юли 03, 2012, 17:57:58 »

Търсач, това с реките от жива вода - вероятно става въпрос за шивамбукалпа. От личен опит мога да потвърдя, че наистина ефекта е като от жива вода.

Цитат
    Енергията Кундалини може да се събуди от хора, които имат вече издигната такава.

Търсач, това не го разбрах. Можеш ли да разясниш и конкретизираш. Какво вече трябва да е издигнато енергията в организма ли или  Кундалини ?
    Иска да каже, че ти трябва учител, който вече го е постигнал. Може и без учител (поне аз така съм го постигнал, но съм чакал да стане спонтанно), но не става бързо.
    С кундалини не трябва да се бърза за да не стават сакатлъци!
    Активен
    iti2
    Неактивен Неактивен

Публикации: 98

« Отговор #69 -: Юли 03, 2012, 19:34:53 »

Благодаря ти за отговора !
    Активен
    sarabia
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #70 -: Юли 03, 2012, 21:27:37 »

Енергията Кундалини може да се събуди от хора, които имат вече издигната такава. Тези, които говорят за странични ефекти са ползвали непозволени практики и затова си понасят последствията.
    Ех, въртиш, сучиш, все хората сами са си виновни.. Ухилен.Всъщност-прав си... Но за тези, които се подлагат на такива техники без да се интересуват  от ЗА и ПРОТИВ. Убедена съм, че не са малко тия, дето като видят някъде написано как чрез издигане на кундалини ще се свържат с Бога, от желанието си за бърз скок нагоре  ще си изпочупят краката да влязат при Посветения Учител. Ухилен
    Активен

incorrigi
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 161

« Отговор #71 -: Юли 03, 2012, 21:42:44 »

Как да премахнете мислите от ума си? Това е проста работа на чисто физическо ниво. Много, или на практика всички части от мозъка могат да се контролират, ако знаете как. Това важи и за частта с която се мисли. Та всяка може да се блокира или изпразни от съдържание.
    Въпроса е в това, че мислите уж "премахнати" от ума, те на практика са пак там само че скътани в по-дълбок архив, ако мога да се изразя така. Затова пълно премахване, на практика невъзможно. частично премахване възможно и покриване дълбоко така че да не излязат никога или за определен период, ако това е желанието ни, да това е напълно възможно.
    Както се казва в заключение, който е разбрал нещо, значи не е чел внимателно.
    Усмивчица Успех!
    Активен
    sarabia
    **
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #72 -: Юли 03, 2012, 21:58:22 »

Както се казва в заключение, който е разбрал нещо, значи не е чел внимателно.
    Активен

incorrigi
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 161

« Отговор #73 -: Юли 03, 2012, 22:14:28 »

Радвам се че на някой му е забавно Усмивчица
    Активен
    Престолски
    Неактивен Неактивен

« Отговор #74 -: Юли 04, 2012, 10:18:06 »

Ако кундалини не помогне за да премахнете мислите си, пробвайте да изсвирите една мандала на мандолини. Може и да се получи.
    « Последна редакция: Юли 04, 2012, 11:11:00 от Житара » Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    Страници:  1 ... 3 4 [5] 6   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    СИЛАТА НА МИСЛИТЕ « 1 2 ... 5 6 »
    Духовни учения
    giti 83 9776 Последна<br />публикация Февруари 03, 2011, 10:41:13
    от Amaranth
    Мислите преди заспиване
    Моите сънища
    Админ 13 3493 Последна<br />публикация Юли 27, 2013, 12:39:23
    от perli4ka
    Йога и мислите
    Йога
    Ivs.SY 3 1477 Последна<br />публикация Февруари 24, 2011, 12:41:08
    от Mitko R
    Какво мислите ще е бъдещето на хората? « 1 2 »
    Въпроси и отговори
    Sentinel 20 1547 Последна<br />публикация Май 18, 2011, 09:15:20
    от johny
    Контрол на мислите - контрол на реалността
    Въпроси и отговори
    malechko-palechko 7 1086 Последна<br />публикация Август 22, 2012, 09:15:30
    от Lakshmi

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright