Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3 4 ... 6   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Kак да премахнете мислите от ума ви  (Прочетена 4325 пъти)
Еlsha
Диди
Неактивен Неактивен

Публикации: 523

« Отговор #15 -: Май 09, 2012, 01:32:37 »

Що се отнася до темата, на мен най-голяма слабост са ми мислите. Не само, че мисля прекалено много, но и като усещам нещо енергийно, ме удря в мислите, а това ме отдалечи от душата ми и даже сега, когато я усещам, се отъждествявам със съзнанието си.. (разбира се осъзнавайки това нещо, работя по въпроса, аз без бой не се давам)  Ухилен

Имах период, в който мисълта ми беше насочена за усещането към хората и как да трансформирам негативното в позитивно.. Това беше периода, в който нямах проблем с мислите.. По цял ден използвах интуицията си да разбера ситуациите или реакциите на хората, гледната точка на възприемане тогава промени всичко! Усмивчица Самото спокойно възприемане към заобикалящият свят, променя насоката на мислите и някак си балансира Усмивчица

Това е личностно израстване.Усмивчица Свързано е с желанието да искаш да разбереш хората като наблюдател и да се усетиш такъв. Усмивчица (подобно при магиите, ако умееш да прощаваш или не се гневиш, няма как да ти повлияят, понеже се трансформира гадната енергия)

Хубаво е човек да медитира или да усеща какви енергийни техники му помагат, но не и ако са наложени. Усмивчица Първо, че за всеки човек важат определени техники.. Второ, това, че на един човек му се отразява добре нещо, не означава, че е най-правилното за другите.. Дори и аз споделяйки мнението си, държа да подчертая, че е мнение само, а не налагане понеже аз смятам за себе си, че това е правилният подход за мен. Усмивчица

Кундалини може да е "голямата работа" и да помага и да решава всички проблеми, но тя помага на който трябва, все пак си имаме хората уроци и не за всички е по бързата процедура да затворим очи и да медитираме.(а и в зависимост от уроците ни се позволява да усещаме Кундалини) Не виждам нищо духовно, в това да се възприема един подход за най-правилен и да има налагане, че така е редно за другите.. Усмивчица Не виждам за правилно и да "трябва" да се медитира по някакъв си подход постоянно за да има ефект, а ако спреш се губи.. малко ми е илюзорно.. Не виждам и за редно и особено осъзнато, някой да твърди, че разбира и усеща повече от другите и е едва ли не над нещата, а казва за другите, че не разбират и се има за над тях. Последният цитат мисля, че разбра, че е за теб "търсачо". Това което е за теб си е за теб, моите уважения към желанието ти хората да усетят душата в себе си, виждам нетърпението ти да покажат потенциала, който носят, но за всеки си има време и място и подход. Усмивчица Душичка си голяма, ама бъди по-търпелив.. всичко си е на мястото и за времето, наистина не дърпай цветята с ръка, няма да пораснат, поливай ги и ги чакай да разцъфнат, когато им дойде сезона. Усмивчица

Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
Търсач
Търсач
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 387

« Отговор #16 -: Май 09, 2012, 23:35:38 »

Няма как да ме убудиш , че да усещаш проблемите собствени и чужди може да те накара да се чувстваш добре. Освен ако не си мазохист.
Иска се малко смелост да се изправиш срещу собствените проблеми.
Активен

iti2
Неактивен Неактивен

Публикации: 98

« Отговор #17 -: Май 10, 2012, 16:00:27 »

Искам да попитам, ако човек не се стреми към събуждане на Кундалини, живее си живота и дори не е чувал за Кундалини,но един ден тя се събуди в него и го подтикне към коренна трансформация и еволюция в развитието си , въпроса ми е , къде може да се търси причината за събуждането и без човек изобщо да е бил наясно със съществуването и ? Какъв процес трябва да се задейства в човек за да се събуди тази енергия , без негова намеса или това си е божа работа ? 
Активен
Търсач
Търсач
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: Май 10, 2012, 17:12:16 »

Причината се нарича Еволюция.
Всички говорят за Пробуждане, Второ раждане и т.н.
Когато една запалена свещ се доближи до незапалени всички започват да светят, независимо че не са го искали съзнателно.

Активен

shining_star
Неактивен Неактивен

Публикации: 728

« Отговор #19 -: Май 10, 2012, 17:22:42 »

И е така, и не е. Еволюцията е на индивидуално ниво. Колко хора са стояли около Буда, Исус и всички просветлени, all buddhas:), а колко от тях са се запалили, и после другите от тях?...Ако беше така, днес всички щяха да са просветлени.
Активен
iti2
Неактивен Неактивен

« Отговор #20 -: Май 10, 2012, 18:39:06 »

И е така, и не е. Еволюцията е на индивидуално ниво. Колко хора са стояли около Буда, Исус и всички просветлени, all buddhas:), а колко от тях са се запалили, и после другите от тях?...Ако беше така, днес всички щяха да са просветлени.

Аз съм съгласна с това,че всеки е на различно ниво в личностното си развитие.  Търсач, останалите свещи светят докато и първоизточника им пламти и  ги е  запалил. Изчезне ли първоизточника, изчезва и светлинката и причината си я споменал  
Цитат
всички започват да светят, независимо че не са го искали съзнателно.
Точно защото не е съзнателно, не говорим за еволюция и за линостно развитие на останалите.  Единственото , което се получава,  е че си като извор от , който пият и се чувстват добре несъзнателно, но не  постигнат пробуждане и осъзнаване ! Само източника е този , който е достигнал до това състояние. Ти със събудено Кундалини, какъв е шанса да събудиш това и в другите. Чувала съм за опитни хора, наричат ги Шактипти , който могат чрез работа със своя ученик да подействат за такова събуждане, но условието при мен беше, че човек не познава дори тази енергия и живее обикновен живот, какво би подтикнало пробуждането на змията ?   Причината, че е еволюция както казваш е така , но само това ли стига за освобождаването на такава сила вътре в човек...

Активен
Търсач
Търсач
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #21 -: Май 10, 2012, 18:45:32 »

И е така, и не е. Еволюцията е на индивидуално ниво.
Не съм съгласен. Еволюцията е колективно нещо.
Прочети ФЕНОМЕНА НА 100-те маймуни:
http://einetantedi.blogspot.com/2010/06/100.html
Активен

Търсач
Търсач
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #22 -: Май 10, 2012, 18:47:38 »

Аз съм съгласна с това,че всеки е на различно ниво в личностното си развитие.  Търсач, останалите свещи светят докато и първоизточника им пламти и  ги е  запалил.
Всички имат потенциала да светят, защото са достигнали до такъв етап на еволюция.
Проблема е с грешна идентификация поради свободната на воля.
Активен

iti2
Неактивен Неактивен

« Отговор #23 -: Май 10, 2012, 19:03:24 »

Усмивчица Убеди ме. Докато сме отделни частици , участващия в процеса на еволюция , все още ни обягва цялостната картинка на нещата, но очаквам това да се промени с обединяване на всички ни и вървейки съзнателно  по пътя на единството и любовта.  Ето тук изкуственото его , което хората сами си създават ще умре или ще погуби тях...
Активен
Търсач
Търсач
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #24 -: Май 10, 2012, 19:10:35 »

Усмивчица Убеди ме. Докато сме отделни частици , участващия в процеса на еволюция , все още ни обягва цялостната картинка на нещата, но очаквам това да се промени с обединяване на всички ни и вървейки съзнателно  по пътя на единството и любовта.  Ето тук изкуственото его , което хората сами си създават ще умре или ще погуби тях...
Точно така. Докато не станем част от Цялото ще страдаме. Егото и Суперегото/обусловеностите/ ни отдалечават от това.
Активен

shining_star
Неактивен Неактивен

Публикации: 728

« Отговор #25 -: Май 10, 2012, 19:35:05 »

Еволюцията е колективно нещо, което се осъществява на ниво индивид.
Пробудени индивиди = пробудено общество.
Заспали индивиди - заспало общество.

Дори и през целия си живот да общува с някой мъдрец, глупецът пак ще долови от истината толкова малко, колкото лъжицата долавя от вкуса на супата.

Дори и да общува с някой мъдрец само минута, умният човек скоро ще възприеме истината така, както езикът възприема вкуса на супата.

Дхаммапада, "Словата на Буда"
Активен
iti2
Неактивен Неактивен

« Отговор #26 -: Май 10, 2012, 20:57:43 »

Заспали индивиди - заспало общество.

Дори и през целия си живот да общува с някой мъдрец, глупецът пак ще долови от истината толкова малко, колкото лъжицата долавя от вкуса на супата.

Дори и да общува с някой мъдрец само минута, умният човек скоро ще възприеме истината така, както езикът възприема вкуса на супата.

Дхаммапада, "Словата на Буда"

Между мъдростта извираща от теб и умният човек има огромна разлика.  Мъдростта не се свързва с ума и интелекта. Едно прекрасно видео по тази тема http://vbox7.com/play:ed278305   Усмивчица
Активен
Търсач
Търсач
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: Май 10, 2012, 21:18:20 »

Количественото натрупване води до качествени изменения.
Дхамапада -Глава XXI
ЗА РАЗНИ НЕЩА
296 Учениците на Гаутама са винаги будни и мислите им ден и нощ са винаги обърнати към Буда.
Активен

Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1374

• Град: Варна
  • « Отговор #28 -: Май 11, 2012, 05:32:26 »

Буда,Христос,Мохамед - всички говорят за едно и също...
    Това са били осъзнати Учители които са изиграли своята роля.
    Докога ще се вглеждаме в лъжицата и супата,а не вдигнем поглед към готвача и Създателя?
    Дали те самите биха искали да се спрем само до тях,тяхното дело,мисли и мъдрости?
    Дали не биха искали (ако бяха сред нас) да продължим нататък и напред?
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Търсач
    Търсач
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #29 -: Май 11, 2012, 09:08:14 »

Готвача има отражение в нас.
    26 И Бог каза: Да създадем човека по Нашия образ, по Наше подобие; и нека владее над морските риби, над небесните птици, над добитъка, над цялата земя и над всяко животно, което пълзи по земята.    
    27 И Бог създаде човека по Своя образ; по Божия образ го създаде; мъж и жена ги създаде

Познай себе си.
    Активен

Страници:  1 [2] 3 4 ... 6   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    СИЛАТА НА МИСЛИТЕ « 1 2 ... 5 6 »
    Духовни учения
    giti 83 9655 Последна<br />публикация Февруари 03, 2011, 10:41:13
    от Amaranth
    Мислите преди заспиване
    Моите сънища
    Админ 13 3386 Последна<br />публикация Юли 27, 2013, 12:39:23
    от perli4ka
    Йога и мислите
    Йога
    Ivs.SY 3 1442 Последна<br />публикация Февруари 24, 2011, 12:41:08
    от Mitko R
    Какво мислите ще е бъдещето на хората? « 1 2 »
    Въпроси и отговори
    Sentinel 20 1494 Последна<br />публикация Май 18, 2011, 09:15:20
    от johny
    Контрол на мислите - контрол на реалността
    Въпроси и отговори
    malechko-palechko 7 1033 Последна<br />публикация Август 22, 2012, 09:15:30
    от Lakshmi

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright