Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3 ... 6   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Kак да премахнете мислите от ума ви  (Прочетена 4072 пъти)
Търсач
Търсач
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 393

« -: Октомври 23, 2011, 09:19:04 »

“Сега проблемът е как да премахнете мислите от ума ви. Мислите през цялото време са в ума ви…, но когато Кундалини се издига, тогава това, което се случва, е, че тези мисли стават разтеглени... и има пролука между мислите, и тази пролука е мястото на нашия мир. Ако постигнете този мир, може да бъде постигнат и световният мир. Чрез лепене на афиши и крещейки за мир, вие не може да установите мира.

Мирът трябва да дойде от сърцата на човешките същества. Мирът може единствено да се установи в човешките сърца, когато вие установите Духа в ядрото, в същността му, в центъра, където той проявява блаженството от мира. Когато започнете да се наслаждавате на пълното щастие от мира, вие не искате война, не мислите за война и това е състоянието, до което хората трябва да се издигнат.” - Шри Матаджи Нирмала Деви – зала на кметство Чизуик, Лондон, 10 юли 1984 г
Активен

zigzagy77
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 31

« Отговор #1 -: Декември 06, 2011, 18:50:34 »

“Сега проблемът е как да премахнете мислите от ума ви. Мислите през цялото време са в ума ви…, но когато Кундалини се издига, тогава това, което се случва, е, че тези мисли стават разтеглени... и има пролука между мислите, и тази пролука е мястото на нашия мир. Ако постигнете този мир, може да бъде постигнат и световният мир. Чрез лепене на афиши и крещейки за мир, вие не може да установите мира.

Мирът трябва да дойде от сърцата на човешките същества. Мирът може единствено да се установи в човешките сърца, когато вие установите Духа в ядрото, в същността му, в центъра, където той проявява блаженството от мира. Когато започнете да се наслаждавате на пълното щастие от мира, вие не искате война, не мислите за война и това е състоянието, до което хората трябва да се издигнат.” - Шри Матаджи Нирмала Деви – зала на кметство Чизуик, Лондон, 10 юли 1984 г

Това е много общо казано,не концентрирано.Нека аз да ви кажа една нова техника в която има много хляб и която от скоро разработвам.Техниката се състои в това ,да улавяш момента на мисълта която е постоянно в един троен цикъл:Минало ,бъдеще и много малко настояще.Като започнеш да си повтаряш на ум усещайки къде е мисълта, например:Мислиш за миналото,казваш минало съзнанието веднага се премества в бъдещето, какво да направиш или какво ще правиш, казваш бъдеще и когато се хванеш или усетиш настоящето което е не-правене на мисли и нищо друго освен наблюдение, казваш настояще, по принцип тази дупка е малка но с времето се увеличава усеща се наблюдението в настоящето. благост за всички  от сърце
Активен
Lakshmi
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 58

Научи се да държиш хлабаво всичко,което не е вечнo

« Отговор #2 -: Май 03, 2012, 16:12:40 »

Най-бързо се успокоява ума, като се следи дъха и неговия ритъм, но без да се намесваш в него....само наблюдение. Това е и най-добрата подготовка за всякаква практика.
Активен

Това, което другите мислят за теб, не е твоя работа!
Търсач
Търсач
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: Май 05, 2012, 07:39:44 »

Проблема, е че и самото "следене" активира нашето Его, а то активира мислите.
Активен

Soul
love
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 104

for heaven's sake

« Отговор #4 -: Май 05, 2012, 09:24:47 »

Ако това е проблема според теб Търсач, моля сподели как е правилно, тъй като аз също подкрепям казаното от Усмивка и винаги ученията са ме отвеждали до момента, в които трябва да променим ъгъла, поглеждайки ума отстрани и ставайки негови наблюдатели.

П.п. Ще те помоля също да говориш от собствен опит, а не да цитираш ученията на Шри Матаджи или други. Така би било най-правилно, нали ?
« Последна редакция: Май 05, 2012, 09:34:59 от Soul » Активен

We live in illusion and the appearance of things. There is a reality. We are that reality. When you understand this, you see that you are nothing, and being nothing, you are everything. That is all.^
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #5 -: Май 06, 2012, 01:05:02 »

Многото учения,религий и всевъзможни доктрини са като дрехите...
    Накрая всички сме облечени по конфекция с готови модели...
    Често дрехите не са ни по мярка.
    Хубавото за мен може и да не е добро за теб...и обратно.
    Но това не значи че някой ще тръгне гол или ще разкъса дрехите на човека до себе си защото не му допадат да речем...
    Не е лесно всеки сам да бъде шивач и да си ушие своя дреха -удобна,шарена,индивидуална... в която да се чувства добре.
    По-лесно е да си облечеш нещо вече готово и направено от друг...
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Търсач
    Търсач
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Май 06, 2012, 18:38:45 »

Ако това е проблема според теб Търсач, моля сподели как е правилно, тъй като аз също подкрепям казаното от Усмивка и винаги ученията са ме отвеждали до момента, в които трябва да променим ъгъла, поглеждайки ума отстрани и ставайки негови наблюдатели.
    Когато Кундалини се събуди в нас и премине през Аджна-Третото око в главата настъпва тишина.
    Всичко това е един жив процес и става спонтанно.
    Активен

Soul
    love
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 104

for heaven's sake

« Отговор #7 -: Май 06, 2012, 20:28:23 »

Хихи... това от собствен опит ли го казваш или рецитираш учителя? Аз имам реализация и съм издигнал кундалини за пръв път от преди няколко години, по програмата на този учител, който ти представяш в България, но както аз, така и ти би трябвало да знаеш, че кундалини се издига в началото с няколко нишки, а впоследствие с повече, което също е от значение. Също така, би трябвало да си наясно, че кундалини не стои постоянно издигната, което означава, че няма как да сме постоянно в това състояние на покой и тишина в главата. Реализацията (от програмата на Шри Матаджи) не е Просветлението, Търсач. Ако имаш различно от това мнение, с удоволствие бих те "изслушал" на ЛС или в друга тема, примерно.
      При мен лично спокойствието на ума е зависимо от много фактори, а смятам, че не съм единствения хахах
     И да ! Странник си го каза ... за всеки си има собствен начин за постигане, въпреки че можем да ползваме и вече готовите такива. Преминал съм през много методи на медитация и учения и т.н... все готови- разработени. Но след всички тези дрехи на гърба ми, използвах само материала да си ушия онез, които да паснат на мен.
    Активен

We live in illusion and the appearance of things. There is a reality. We are that reality. When you understand this, you see that you are nothing, and being nothing, you are everything. That is all.^
    Търсач
    Търсач
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Май 06, 2012, 20:41:41 »

Да, от собствен 22 годишен опит. Ако имаш дисциплина и практикуваш редовно Кундалини ще увеличи броя на нишките и ще постигнеш не само състояние на покой и тишина, но и доста други неща.
    Активен

Harpi
    Неактивен Неактивен

Публикации: 83

• Град: Бургас
  • « Отговор #9 -: Май 06, 2012, 23:32:33 »

Да, от собствен 22 годишен опит. Ако имаш дисциплина и практикуваш редовно Кундалини ще увеличи броя на нишките и ще постигнеш не само състояние на покой и тишина, но и доста други неща.
    Добре , но това кара ли те да се чувстваш по - добре. Говоря за издигането на кеундалини и нишките и паяжините и т.н.
    Покоя и тишината ще си ги търсиш в гроба , извинявам се за цинизма. Хайде , добре - глупости говоря , аз също се интерисувам от духовните практики , който помагат на всеки индивид да достигне максималния понтециал на личноста, но тук говорим вече и за граници които прекрачваш и достигането на  " доста други неща" това за доброто на личноста ли е или не е Хммм Може ли да е за нейно добро , когато определено я довежда до състояния, в които не се чувства добре??? Н е е ли инстинкта /рационалното / по - добро и по - правилното за следване.
    Говоря зя състояния в медитация , които определено не те карат да се чувстваш добре , но въпреки това виждаш и осъзнаваш неща от действителноста по правилно. И ето ти парадокс -  не се чувстваш добре , но е за твое добро. И ако има такива парадокси които противопоставят инстинктите на развитието на потенциала на личноста означава , че нещо е тотално объркано. Правилния принцип би бил този , който те кара да действаш така ,че да се чувстваш добре когато развиваш своя потенциал и възможности , а не обратно.
    Чувствам се притеснена от факта , че инстиктите , които трябва да защитават личноста се противопоставят на нейното развитие.
    Активен

Можеш да си задаваш въпроси и да си отговаряш. Отговорите на всеки един етап от твоя живот ще са различни и верни .

Най - трудни за разбиране са простите неща . Усмивчица
    Търсач
    Търсач
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: Май 07, 2012, 09:22:47 »

Добре , но това кара ли те да се чувстваш по - добре.
    Разбира се, защото започваш да усещаш собствените проблеми и проблемите на другите.
    Това е един жив процес - Еволюцията.
    За съжаление не са много тези, които желаят да видят собствените си грешки и да се коригират.
    По-лесно ни е да търсим грешките в другите.
    Активен

Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #11 -: Май 07, 2012, 12:17:00 »

И друг път съм споменавал че ако дърпаш едно цвете за листата то няма да порасне по-бързо.
    Най-много да го скъсаш и убиеш.
    Когато човек и съзнанието му е готово всичко се случва и му се дава по естествен път.
    Според това къде се намира съзнанието е и посоката към която е устремен човек.
    Ако мислиш за пари,благополучие и др. такива на това и ще робуваш...
    Ако следваш техники,секти,религий или доктрини това и ще ти се случва... с всички последствия от това...
    Когато съзнанието не е готово да овладее далеч по-могъщи и фундаментални сили  не му се дава и достъп до тях.
    Дете с огнестрелно оръжие е опасно да си играе...
    Нека думите ми не се приемат като снизходително отношение или критика към когото и да е!
    Бъдете внимателни и балансирани в израстването си.
    Бързия растеж на всяка цена за кратко време в природата води до мутации и нежелани непредвидими последствия.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Търсач
    Търсач
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: Май 07, 2012, 15:33:20 »

Бъдете внимателни и балансирани в израстването си.
    Самото израстване е жив процес, а ние не може да го контролираме. Може ли да накараме насила едно цвете да цъфне?

Всичко става спонтанно, както му дойде времето.
    Активен

Harpi
    Неактивен Неактивен

Публикации: 83

• Град: Бургас
  • « Отговор #13 -: Май 08, 2012, 21:47:52 »

Добре , но това кара ли те да се чувстваш по - добре.
    Разбира се, защото започваш да усещаш собствените проблеми и проблемите на другите.
    Няма как да ме убудиш , че да усещаш проблемите собствени и чужди може да те накара да се чувстваш добре. Освен ако не си мазохист
    Активен

Можеш да си задаваш въпроси и да си отговаряш. Отговорите на всеки един етап от твоя живот ще са различни и верни .

Най - трудни за разбиране са простите неща . Усмивчица
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

Публикации: 525

« Отговор #14 -: Май 08, 2012, 22:40:34 »

Няма как да ме убедиш , че да усещаш проблемите собствени и чужди може да те накара да се чувстваш добре. Освен ако не си мазохист

Може, ако усещането ти помага да разбереш себе си или другите по-добре. Както и ако ти дава различна перспектива в/у "проблемите" като цяло.. Усмивчица 
    Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
    Страници:  [1] 2 3 ... 6   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    СИЛАТА НА МИСЛИТЕ « 1 2 ... 5 6 »
    Духовни учения
    giti 83 9424 Последна<br />публикация Февруари 03, 2011, 10:41:13
    от Amaranth
    Мислите преди заспиване
    Моите сънища
    Админ 13 3156 Последна<br />публикация Юли 27, 2013, 12:39:23
    от perli4ka
    Йога и мислите
    Йога
    Ivs.SY 3 1345 Последна<br />публикация Февруари 24, 2011, 12:41:08
    от Mitko R
    Какво мислите ще е бъдещето на хората? « 1 2 »
    Въпроси и отговори
    Sentinel 20 1382 Последна<br />публикация Май 18, 2011, 09:15:20
    от johny
    Контрол на мислите - контрол на реалността
    Въпроси и отговори
    malechko-palechko 7 918 Последна<br />публикация Август 22, 2012, 09:15:30
    от Lakshmi

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright