Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Теория за огледалата и приемането  (Прочетена 1958 пъти)
Уж-Ум
Vakuu
Неактивен Неактивен

Публикации: 54

NO MORE!

« -: Октомври 14, 2011, 10:54:57 »

Любовта като излъчване е производна на любовта като приемане. Тя се чувства и така се предава/излъчва. Тя се поглъща и излъчва едновременно. Т.е. ако искаш да излъчиш любовта, просто я почувствай тя сама ще се излъчи. Основната заблуда при човеците е, че си мислят, че има тяхна любов. Проблема идва от това, че любовта не е ничия, тя е на всички, тя е на вселената, от вселената. Но това е когато се съзнавате като едно цяло с вселената. Можете само да предавате любовта, и това става само с чувстване, чрез приемане на тази любов.
Преди да почнем да се съзнаваме като едно цяло наистина по-правилно е да се каже: да чувстваш собствената си любов е необходимо, за да я предадеш по предназначение. преди да се осъзнаеш като едно цяло с вселената, любовта временно е твоя доколкото ти я насочваш, и ти й придаваш предназначеност към кого точно и това става през теб, чрез теб, чрез чувстване. Всичко друго колкото и силно да вярваш и да си внушаваш, че го правиш от сърце и добри намерения е само симулация. Даже ако искате да светите, просто чувствайте себе си. (истинското себе си, не личността си)
много банален пост написах

едит: ахааа сетих се защо го пиша... опитвам се да кажа противно на iti2, че нямаш какво да изкачваш и че не е никак трудно. просто бъди себе си. но като се сетя колко години, отказвах да се намеря, и все пак не е трудно! т.е. не изисква труд или усилия, а просто покой, да зацениш истински ценните неща у себе си, които те правят истински щастлив. Изисква примирение със себе си, та да можеш да се приемеш такъв какъвто си. И ако има нещо у теб, което опитвайки се да приемеш, че си такъв и това те прави не щастлив, означава че се опитваш да се приемеш, като такъв какъвто не си. Всичко което сте, при приемане, ви прави щастлив. По това как се чувствате, докато се приемате или докато приемате нещо от себе си, можете да разберете дали това нещо е наистина от вас, дали наистина сте такъв, какъвто се опитвате да приемете. Ако ви прави нещастен, значи се опитвате да се приемете, като такъв какъвто не сте. Това е процеса на самофилтриране до оставане само на чистата ви същност, която всъщност сте. Пример: Ако се мислите за убиец и докато се приемате като убиец това ви прави нещастен, значи не сте убиец! т.е. започвайте да се мислите за такъв какъвто, като се приемете като такъв, това ви носи щастие. да си таковам плетениците, дано да е на разбираем език написано

Накратко бъдете такъв, какъвто сте щастлив. Или още по накратко: бъдете щастлив. просто се чувствайте щастлив. аз май на вие говоря Хммм нещо не съм в ред днес много мед ядох, май, за закуска

edit2: вашата същност е определена при сътворяването ви като душа, вашата същност не се определя от делата и постъпките ви, вие не определяте вашата същност, вие само я намирате, тя вече е определена от твореца и то така ви е създал, че да сте най-щастливи от това какви сте. Създал ви е така както най-много се харесвате.

едит3: първо делата ви са търсещи себе си, когато намерете себе си, тогава според делата си може да се види какви сте. Едва тогава. Но няма да ви е нужно да виждате какви сте, защото делата ви ще идват от това, че сте такива каквито сте.
« Последна редакция: Октомври 14, 2011, 11:41:51 от Уж-Ум » Активен

Който ме подценява, че мога да се справя и сам. Може спокойно да се отдръпва и да не се притеснява. Усмивчица
Самотата е илюзия. Усмивчица
Заедността е истина, независимо от илюзиите за самота. Усмивчица
air_fairy
Неактивен Неактивен

Публикации: 154

• Град: Бургас
  • « Отговор #1 -: Октомври 14, 2011, 22:16:44 »

Айде моля те се поспри малко и пиши мнения след закуска Ваку, но когато си в кондиция. Този пост е пълна каша, пълна с противоречия. Вземи си изясни теорията за огледалата, която си е стара колкото света. И не е нужно да я прилагаш навсякъде се пак. И леко се разочаровах, че виждам за пореден път изявления от рода: Основната заблуда при човеците е, че си мислят, че има тяхна любов. По ред причини всъщност. Една от тях е , че всеки от нас си е избрал да е човек, тук и сега. И няма такова нещо като Създателя да ни прави такива /лично мнение/. Та за кой точно фрагмент от душата ти говориш всъщност? Един от многото в тази реалност, тези фрагменти, разпръснати в мирозданието, за Висшите ни същности на различните нива или за монадата? Да не би да не съм те разбрала нещо.
    Активен

Чашата на живота се пие до дъно
    Уж-Ум
    Vakuu
    Неактивен Неактивен

NO MORE!

« Отговор #2 -: Октомври 14, 2011, 22:42:04 »

air_fairy - Въпреки че твоето разочарование от мен е вече споделено, аз пък от теб ще ти задам едно въпросче...

ти току що отрече твореца ли ? или само така ми се стори?

човека личност ли е или нещо повече? по моята много по опростена представа човек е съставен от две основни неща, душевност и личност. личността на човека е това което не е, личноста е такава подходяща, че тя ни помага да видим какво не сме, за да можем да се намерим по-лесно, да намерим душевността си, същността си. аз пък си мисля че механизма, който съм развил като идея за намиране на себе си в предния ми пост, който засягаш е доста гениален, но за сега само аз се разбирам. ще почакам още малко да видим дали и някой друг ще го разбере Усмивчица

един съвет специално за теб. от 2 седмици ако не от 3. ми идва да ти кажа едно нещо и все се спирам. Имам едно послание от моя водач за теб... то е следното: намери уюта си, това е което си загубила, от там си загубила връзката със себе си. уюта ти се създава когато се свързваш със себе си чрез най подходящата за теб отредена свръзка със себе си. Ти си го избрала преди да се инкарнираш, т.е. душата ти го е избрала! Той ти е най-подходящия. Но съм спокоен, защото когато си залипсваш и започнеш да се загубваш достатъчно много, сама ще пожелаеш да се намериш. Всичко си идва на мястото рано или късно Сърце, когато ти липсва уюта ставаш изтормозена, рязка, изгубваш контрол над покоя си. и неговоря за земни проявления, говоря за проявления на уменията ти.
    « Последна редакция: Октомври 15, 2011, 00:57:12 от Модератор » Активен

Който ме подценява, че мога да се справя и сам. Може спокойно да се отдръпва и да не се притеснява. Усмивчица
    Уж-Ум
    Vakuu
    Неактивен Неактивен

NO MORE!

« Отговор #3 -: Октомври 14, 2011, 23:40:53 »

Аман от чужди послания и посредници, чрез чужди водачи!:( Нищо лично.. ама... ако има нещо важно за нея, тя сама ще го получи.. не е вчеращна! Дори и да става дума за послание от друг(духовно замислено или както се нарича и планувано), май пак усещам посредник приемащ каквото на него му е угодно, а не същността!:(
    Ако има нещо грешно във възприемането ми, твоят водач да възрази(в смисъл не твоето Его и възприемане)
    мила elsha, нямаш си ни най-малка представа, колко добре се изразяваш в този си пост, този пост е същото послание, което предадох на air_fairy в предния ми пост, не не е вчерашна, но се опитва да се направи на такава.
    таа air_fairy, АМАН ОТ ЧУЖДИ ПОСЛАНИЯ И ПОСРЕДНИЦИ!

elsha, благодаря за включването, малкото ти аз дори няма и най-малка представа, колко умножителна мощ предаде на същото послание към air_fairy
    « Последна редакция: Октомври 15, 2011, 00:48:52 от Уж-Ум » Активен

Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

Публикации: 525

« Отговор #4 -: Октомври 15, 2011, 00:03:12 »

Цитат
    този пост е същото послание, което предадох на air_fairy в предния ми пост, не не е вчеращна, но се опитва да се направи на такава.
    таа air_fairy, АМАН ОТ ЧУЖДИ ПОСЛАНИЯ И ПОСРЕДНИЦИ!

Да де! Аман от чужди послания! Ти и предавай каквото искаш, ама не и предавай чужди послания!:)
    Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
    iti2
    Неактивен Неактивен

Публикации: 98

« Отговор #5 -: Октомври 15, 2011, 13:39:52 »

Благодаря на Уж-Ум за опита да ми разясни каква е същноста на човек и къде да търси отговора.
    Някой може ли да ми даде линк с четиво към теорията за огледалата и себеоткриването.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #6 -: Октомври 15, 2011, 14:10:02 »

Благодаря на Уж-Ум за опита да ми разясни каква е същноста на човек и къде да търси отговора.
    Някой може ли да ми даде линк с четиво към теорията за огледалата и себеоткриването.

Уж-Ум е най-добрият експерт в тази област и предполагам, че ще ти обясни всичко подробно.
    Какво по-точно те интересува?
    Активен
    iti2
    Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: Октомври 15, 2011, 15:14:15 »

Уж-Ум е най-добрият експерт в тази област и предполагам, че ще ти обясни всичко подробно.
    Какво по-точно те интересува?

Интересува ме как човек може да се справи с проблема - Липса на идентичност ? Как се работи с такива хора за да могат да се самоосъзнаят и открият своята лична идентичност и вътрешен Аз  и да не се изгубват в света отново идентифицирайки се чрез другите, а вместо това да разкрият и да покажат  себе си  на останалите ?  
    Активен
    air_fairy
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #8 -: Октомври 15, 2011, 21:58:22 »

Ваку, благодаря ти за посланието Усмивчица Не живея в илюзията , че съм намерила себе си напълно, мога само да претендирам, че съм усетила много от фрагментите си и съм ги интегрирала достатъчно в това си проявление. Не съм разочарована толкова, колкото тъжна, че за пореден път ставам свидетел на някой, който има сетивност, но не може да я вкара в релсите на собствената си реалност. И затова си създава своя собствена. Не , че има нещо грешно, просто е поредното обучение, от което трябва да излезем отличници за да продължим по пътя.
    Не отричам Источника, по-скоро съм му благодарна че ми е дал избора да съм такава, каквато искам да бъда, да се развивам и проявявам /споделям/ себе си със другите. И от там идва и моето несъгласие с теб. Не Источника избира какви да сме, а самите ние. И ние не сме само това, което сме, само тук и сега. Ние сме както частица от себе си, така и имаме потенциала да сме събирателния образ от многото ни опитности и фрагменти. Затова и въпроса ми за коя точно душа говориш. И за кое ниво на душата. Ако не разбираш въпроса ми значи трябва да слушаш по- внимателно какво ти се казва от духовните същности. Огледалото е само началото.
    Но Ваку, ти вървиш по пътя си и аз ти пожелавам вълнуващо пътешествие. И само ще си позволя един съвет. Знам колко поглъщаща е тази реалност. Не губи реална преценка и връзка с физическото, защото никой от нас не е тук без причина. Цялата опитност, която си спомяме няма смисъл освен ако не бъде проектирана ТУК и СЕГА. Всеки ден, със всички, но елегантно и ненатрапчиво, само когато бъде необходимо и когато бъде пожелано. Никой на този етап няма нужда от още един ментор, който тепърва да ни обяснява мирозданието.
    И моля те Ваку, вземи поеми отговорност за собственото си мнение, без да го проектираш върху тези , които реагират на него. Или да обръщаш отражението както ти е угодно. Това работи само до време.
    Елша, прекрасно е , че заставаш зад позицията че всъщност няма значение кой какво ни поднася като информация и не е необходимо да ахкаме ако това е някой си на някой си Усмивчица Всъщност това, което идва като послание е от съвсем друго ниво от моето и отдавна е загубило смисъл. /това е за Ваку, който тепърва трябва да се научи да разпознава сигналите и да си прави проверки/
    Ити2, Идентичност и Вътрешен аз не са самозаменими понятия. Дори понякога са много различни. Идентичност се изгражда със самосъзнание за собствена стойност, самочуствие и подобни. Те ти помагат да се проявиш в обществото и да се интегрираш в него. Вутрешното аз е компаса, който може да използваш вървейки по пътя си. Теорията за огледалата не е особено подходяща в случая, особено версията на Ваку, аз съм ти и ти си аз Усмивчица С малко повече работа и реална оценка на качествата ти ,силните страни и слабостите нещата могат да се коригират. Номера е да се работи със силните страни , а слабите да се преодоляват малко по малко, но без фокуса на вниманието да е върху тях само. Например: "Аз не съм толкова добър в еди какво си....не изглеждам еди как си, аз съм не като еди кой си...." Това е неправилна настройка. Опитай със Аз съм добър в еди какво си....Приятелите ми ценят еди кое си...., направих това и това.....Фокуса трябва да е само на +. Пробвай с "Аз съм...." вместо с "Аз не съм....." Успех
    Активен

Alida
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 256

« Отговор #9 -: Октомври 15, 2011, 21:59:41 »

Не е точно линк. По- скоро, ще споделя как  го открих за себе си.
     Свекърва ми един ден пак ме беше хванала за слушател да ми се оплаква колко не можела да понася еди кои си, как се чувствала като се засрещнат, какво излъчвали... ей такива работи. На мен тези приказки са ми дошли до гуша и вече се отнасях, за да "изключа бушона", когато ми мина през ума: " Ама тя говори за тяхното отношение към нея"- и колкото повече тя говореше, толкова повече се убеждавах, че е така. Следващите седмици проверявах наляво и надясно дали това важи за всички, с които контактувам. Точно така си и беше. Най-вече с мен. Каквото изпитвах, хората го отразяваха обратно. И така тръгна- вече знаех какво трябва да направя, ако не ми харесваше кой какво си мисли за мен (ако имах колебания-питах се аз какво изпитвам към него) и променях  отношението си. Работи
    Малко трудно е в началото, но като започне да се вижда резултатът, удовлетворението е голямо. Особено, когато знаеш, че си в дъното на тая работа Ухилен
    За себеоткриването обаче, предпочитам да не казвам нищо- едно, че не съм сигурна дали това, което усещам, се усеща по един и същи начин и другото е убеждението, че там всеки е сам за себе си и готови рецепти няма. Но пък който търси- намира
    Активен

"Не е важно да видиш, а да разбереш"- Sunshine(sun)
    Уж-Ум
    Vakuu
    Неактивен Неактивен

NO MORE!

« Отговор #10 -: Октомври 15, 2011, 22:59:06 »

Ich - как ми хвърли топката не е истина. , прекалено абсолютно е изказано, едва ли може да го подкрепиш с достатъчно доводи "най-големия експерт" - дрън дрън, но ще се опитам де Усмивчица

няма да коментирам отговора на air_fairy  за да не се създават излишни усложнения, само ще кажа една корекция:
    air_fairy - груба грешка е да ме дефинираш като такъв или онакъв, или с такава или онакава представа или версия, всеки е безкраен в своята същност и всяка дефиниция/дефиниране/рамкиране е ограничение и следователно е илюзия. Докато се опитваш да определяш, как мисля, или какво съм, нито ще опишеш как мисля, нито ще се види какво съм. Единствения начин да обхванеш някой цялостно, като такъв какъвто е, става като го приемеш като какъвто е. То не се описва, не се определя, то се чувства. ахх май това дето нямаше да го правя го направих ... няма да замазвам, директно ще ти го изпльокам, постовете и стилът ти ми изглежда като, че ли си най-голямата експертка, но може и да бъркам...
    « Последна редакция: Октомври 15, 2011, 23:30:18 от Уж-Ум » Активен

air_fairy
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #11 -: Октомври 15, 2011, 23:39:25 »

Защо бе, коментирай си. Аз няма да се почуствам в усложнение. Пробвай се, интересно ми е да ми отговориш конкретно на въпросите.
    И докато ме молиш да не класифицирам недей да го правиш и ти.Аз нямам самочуствието да съм експерт, имам само толкова, колкото да изразя конкретно мнение. Ти се огледа в огледалото и сам се идентифицира с епитети. Не аз.
    Активен

Уж-Ум
    Vakuu
    Неактивен Неактивен

NO MORE!

« Отговор #12 -: Октомври 15, 2011, 23:57:59 »

iti2 - идентичност = личност(малко аз) - нещото с което се дефинираш или да се заблуждаваш, че си.
    Защо заблуждаваш?
    Защото ти не си само личност, ти си повече. Личността е само едната половина от теб, да речем черната част от ин ян знака. Личността е това което може да избираш, защото то е илюзия, имено затова можеш да го избираш! Но необходима илюзия.
    Защо е необходима?
    Защото без илюзия няма и истина. Истина - душевност. Истината е една и не подлежи на избиране, не подлежи на промяна, тя е абсолютна. Душевността - бялата част от ин ян знака. Двете са неразделни части от цялото. Едното без другото неможе. Без лъжа няма истина, без истина няма лъжа.
    Личността ти има едно внимание. Това внимание е умът ти. Малкото ти аз вижда това което умът ти осветява. Умът ти е това, което вживява малкото ти аз(личността ти), в разни илюзии, то е това което е заблуденото, то е това което обмисля нещата, то е това което мисли, то е това което вярва в нещата, то е това което знае това или онова, то е това което служи на личността(егото) ти.Умът ти не разбира от истина, той няма понятие от душевност, той борави само в света на материята, изборите, представите/знанията, накратко заблудите. А кое е това нещо с което ти разбираш за истината и лъжата, за света на материята и за света на душата? Това е съзнанието. Т.е. със съзнанието ти съзнаваш личността си, ти съзнаваш и душевността си. Съзнанието е това с което голямото ти аз вижда. Спокойно можеш да ползваш голямото си аз, за да наблюдаваш малкото си аз, винаги във всеки един момент в кой филм се е вкарало малкото ти аз, точно какъв избор на илюзия е избрало, винаги чрез съзнанието си може да измъкваш малкото си аз от всяка илюзия. Просто изключваш умът, т.е. излизаш от всички илюзии, и какво остава? Ами остава само истината. Т.е. със съзнанието постоянно следиш малкото си аз къде точно се намира и в какво точно вярва във всеки един момент. Това е да бъдеш себе си, да си наясно със себе си. Да си наясно със илюзията на малкото аз, и да си наясно със истината която си. Да се съзнаваш. Спираш да вярваш, на умът си, спираш да знаеш с умът си. Просто се съзнаваш, като такъв какъвто си, без да се мислиш, без да се опитваш да се определяш, като такъв или онакъв, защото ти не си такъв или онакъв, ти си точно такъв какъвто си. Съзнанието е по висше от знанието. Чрез съзнанието запазваш себе си да не се загубваш. Просто следиш малкото си аз, и си наясно с какво прави малкото ти аз във всеки един момент, т.е. точно в каква илюзия е избрало да се вживее и така не позволяваш да се изгубиш така биваш себе си и успоредно на това си вживян в който си искаш филм с малкото си аз. Чрез съзнанието ти съзнаваш, ти наблюдаваш, чрез съзнанието осветяваш, защото голямото ти аз вижда само осветеното.
    Има още много да се говори по темата, но това е специално за iti2.

Относно показването: Показването е метод да се намериш. Покажи се смело, на другите със слабостите си със заблудите си със всичко, покажи се на другите, та да можеш да се видиш, и така да се намериш, кое си и кое не си. Колкото и да се показваш, другите немогат да те видят, ако не им е достатъчно голямо съзнанието и ако не са намерили себе си. защото те ще виждат само собствените си представи за теб, т.е. дефиниции за теб, а ти не си само дефиниция, ти не си само личност. единствения начин да те намерят, е да те приемат такъв какъвто си, без да се опитват да те определят. Само умението приемане води до съзнание. другите умения като проверка, изучаване водят до знание, а не до съзнание. знанието е илюзия на малкото аз, то не е съзнаване. знанието определя нещата, дефинира ги, от там идва проблема, ограничава ги, рамкира ги, а нещата не са ограничени. Нещата са свободни да бъдат такива каквито са, а не такива или онакива.
    « Последна редакция: Октомври 16, 2011, 00:36:06 от Уж-Ум » Активен

iti2
    Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: Октомври 16, 2011, 00:50:33 »

ГОЛЕМИ БЛАГОДАРНОСТИ КЪМ Уж-Ум за прекрасното обяснение, което ми даде ! БЛАГОДАРЯ ТИ !

Проблема ми е в изграждането на илюзията за своята личност. Показах се на другите в един период от време и успях да  достигна до вътрешната си същност и до съзнаването на това,което ми е дал твореца отгоре като душевност. Проблема е както и ти казваш в поста си накрая в тов да се покажа на другите със своите недостатаци, осевн със плюсовете си. Свикнала съм да се гледам през очите на другите, което е много лошо, свикнала съм да се ръководя от идеите на близките си хора , а не от свойте собствени и от това , кое наистина ще ме накара да се чувствам пълноцена и щастлива. Донякъде присъства елемента на страх от това, че няма да се харесам на всички, което ме води до най-лесното решение за мен. Да се поскривам зад завесата на живота образо казано, да живея тихичко и да се ръководя от идеите на другите хора. Това не е никак хубаво защото води до липса на самочувстиве,на вяра в себе си и тн.  и в крайна сметка както аз казвам , чии живот живея - своя или на някой друг ?
    За капак на цялата ситуация като сложиш и двама родители в къщи, който са властнически настроени и командирски с много тежки характери и много тежка и задушаваща енергия  картинката на моята личност като човек съвсем изчезва пред очите ми...

Аз ти благодаря още веднъж за хубавото обяснение и ако имаш някакво четиво за справянето с подобни проблеми на хорицата като мен или нещо друго като съвет ще се радвам ако ми препоръчаш Усмивчица Можеш да ми пишеш и на лично съобщение за да е става личен разговор тука  Усмивчица
    Активен
    Уж-Ум
    Vakuu
    Неактивен Неактивен

NO MORE!

« Отговор #14 -: Октомври 16, 2011, 02:10:05 »

Илюзии на Ричард Бах.(щастието ти зависи само и единствено от теб, и не само щастието) Селестинското пророчество на Джеймс Редфийлд.(властническите драми, които се развиват у хората лишени от самосъзнаване)

това не съм ли го писал в тоя форум бе, май ми се спи и немога да се сетя къде съм го писал, неможе да не съм го писал...

Щастието, покоя са състояния, в които се намираш, те са независими от околната среда. Ти може да играеш сценка на най-уплашения човек, но вътрешно да съзнаваш, че само играеш и да се чувстваш спокойно и щастливо, всичко в света на материята е театър. Усмивчица Всичко извън теб е театър, всичко в теб е истина. Ти имаш свободата да избираш как да се чувстваш.
    Активен

Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Теория на торсионните полета « 1 2 »
    Езотерика
    delfin 15 3460 Последна<br />публикация Октомври 21, 2010, 15:55:40
    от Странник
    Теория на струните
    Космогенезис
    izida 7 3701 Последна<br />публикация Февруари 28, 2010, 04:43:36
    от Еруин
    Фрактална теория за произхода и смисъла на Живота
    Космогенезис
    Evolution 3 2993 Последна<br />публикация Ноември 10, 2010, 00:15:53
    от onzi
    Забавната теория - The Fun Theory
    Инициативи
    Georgio 1 626 Последна<br />публикация Декември 25, 2010, 14:05:21
    от nia.boneva6
    „Три очерка по теория на сексуалността“ - ФРОЙД
    Книги
    viosta 0 677 Последна<br />публикация Февруари 09, 2013, 18:33:51
    от viosta

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright