Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Откровения за живота и още нещо…  (Прочетена 1470 пъти)
Турист
почиващ на стари лаври
Неактивен Неактивен

Публикации: 576

• Град: Варна
  • martin.kristov1
    « -: Октомври 12, 2011, 22:42:27 »

Бих искал да ви представя една публикация във вестник, с която се сдобих по малко особен начин. Миналия месец бях на Кръстова гора и на връщане маршрута ми минаваше през Пловдивската автогара. Там случайно се запознах с една жена на възраст малко над средната, чакаше автобус в друга посока. Разменихме си мейл адресите и по-късно тя ми прати свойта статия.... (Разреши ми да я публикувам тук)

Това откровение ме впечатли и реших да го споделя в нашия форум Усмивчица
    ============================

Четейки статията на  петнадесетгодишната Ралица от Павликени  си помислих, че и аз искам да напиша една експресия на хората от третата възраст.
    Аз съм омъжена жена на 49 години, майка на три прекрасни деца. Обичам да чета вашия вестник  и с нетърпение и трепет очаквам всеки негов брой, защото винаги научавам по нещо ново, което ме обогатява.

Първото, което искам да споделя, е че съм си изградила една теза, която е мото в моя живот, а тя е „Човек могат да го манипулират, толкова, колкото позволи.”
    Веднъж една непозната жена ми разказа за нерадостния живот, който води, понеже е позволила да я манипулират по-вече от колкото трябва. Съжителствайки със сина си и снаха си, тя се беше превърнала в робинята „Изаура”. Всички задължения бяха нейна грижа и покрай любовта към внучето и децата накрая се оказало, че младото семейство не правят нищо и не поемат никакви отговорности.

Все по-често се случва да се срещаме с безотговорното отношение на младите хора, за това, че задълженията трябва да се разпределят справедливо, за това, че и възрастните хора имат нужда да живеят своя личен живот, и  не са  длъжни до края на дните си да се грижат за децата си. Даже напротив от своя  страна пък те /децата ни/ , ако ние сме били грижовни и достойни родители трябва, да ни удостоят с вниманието и грижите си, когато му дойде времето.

От същия брой зачетох статията на проф. Ачкова, от която ме впечатли следната препоръка „не губете умението да изпитвате радост”. Запитвали ли сте се кое ви радва в ежедневието? Внасяйте в него малки радости и ще видите, че животът няма да изглежда толкова еднообразен. Например това може да бъде полетът на ято птици, който почти винаги, ако потърсим с поглед, намираме. Цветята, за които се грижите, дърветата, които обхващате с поглед. Достатъчно е десет минути да се загледате в техните корони, очертанията на планините по време на път, природата, която виждате също добре въздейства. Ако пропуснете да видите изгрева, то вижте залеза, дори това чудо на природата да не бъде споделено с никого, пък и ако той се отразява във вода – няма равно на себе си.

Винаги съм търсила полезното въздействие на природата върху тялото и душата и след дълги години на общуване с много хора, вслушвайки се в техните съвети и четейки литература, открих моя здравословен начин на живот. Той е свързан с кучето ми порода „Лабрадор”, с което никога не скучая и не се чувствам сама. Имам късмет, че се намирам в район, където има растителност и много дървета. Там съм рано с моето куче. Въздухът е чист и мога да дишам дълбоко. Дали ще се разхождаме, ще се движа бързо или ще бягаме – си решавам сама. Ако по пътя намеря дъб или бреза, 10-мин. допир е достатъчен за стимулиране на имунната система. Необходим е час, час и половина за разходка. След като се върна – вземам душ с променлива вода. Ако ми остане време, обтривам тялото си с кърпа или с кубчета лед. След това консумирам плодове според сезона като съм ги извадила предварително един час от хладилника. След 20 минути си приготвям овесени ядки със затоплено домашно прясно мляко – една супена лъжица, към които добавям лъжица мед, ленено семе и една супена лъжица ядки (орехи, бадеми, лешници, тиквено, слънчогледово и сусамово семе). Орехите, чиито ядки имат формата на мозък са много полезни за подхранването му, но не подценявам бадемите,лешниците,които влияят благотворно върху организма.Сусамовото семе служи за подсилване на костната система. Не губя много време за кафе, което пия – едно на ден до обяд, понеже две вече вредят на сърцето.

Прави ми впечатление как хората се обездвижват с безкрайните разговори на кафе, със сапунените сериали, с компютъра и заседяването в заведение „уж за по чашка”. За тялото не е полезно да се стои с часове в една и съща поза, а само  половин час. Дори кръстосаните крака с часове, също вредят на здравето. Неизменна част от моя живот е музиката. Да не прозвучи като реклама, но радио „Едно” е любимата ми станция, която ме зарежда положително. Още щом се прибера вкъщи, пускам радио „Едно”. Съчетанието на класическа музика с класически хитове е върхът.  Даже някои ги запявам,подсвирквам или заигравам. Искам горещо да препоръчам и консумацията на пчелно млечице – сутрин на гладно по 1-2 капки  и пчелен клей колкото грахово зърно за засилване на имунната система. Правя си и билкови чайове – най-различни. Най-използваните от мене билки са „котешка стъпка”, мащерка, маточина”, „еньовче”, „мента”, „Бял равнец”, „Шипка”, „Трънка”, „Черен и бал бъз”, коприва,магданоз,чесън,лук и зехтин в неограничено количество. Не смесвам много билки, защото например бял равнец с мечо грозде са противопоказни. Особено тонизиращо е съчетанието на банан със семената на коприва. Стремя се да не ям тлъсти меса, а повече пилешко и риба – особено пъстърва, а също е хек, която не е калорична.

Гръбначният стълб трябва да го държим изправен, за да се предпазим от много заболявания. Водата също е от значение. За предпочитане е изворната или преварена вода,която се пие на глътки. Тя не трябва да бъде студена, а храната гореща, защото това уврежда вътрешните органи.Консумирам
    айран,вместо газирани напитки.Топля си слънчева вода в бирени бутилки, която ми действа ободряващо – плискам си лицето често.

Не на последно място е общуването. Намерете си кръг от хора, които да ви зареждат положително. Успеете ли да премахнете негативизма у вас, то тогава ще можете да понесете по-твърдо ударите на съдбата и ежедневните нерадостни сцени. Вслушвам се и в съветите на различните хора, но не безпрекословно, а само това, което ще ме накара да се чувствам по-добре. Човек трябва хем да е широко скроен, хем да устоява позициите си.

Много е важно да си правиш малък план за деня, който можеш да изпълниш. Мото в моя живот е поговорката: „Умен човек – сто начина. Глупав – сто оправдания.”
    Действам според ситуацията, а също не влизам в безсмислени разговори и спорове, но винаги услужвам на доказано добри хора и зачитам тяхното мнение. Към приятелският си кръг се дистанцирам малко, за да не досаждам, но не се и отдалечавам, за да не се отчуждим. Избягвам хората който, обичат клюки  толкова неща могат да се прочетат и научат през това време. Не взимам под внимание думите  на негативните, заядливи и невъзпитани  хора, страня от тях. Не изпитвам завист и омраза. Времето е забързано, за да го губим с незначителното, с малко думи трябва много да казваме. Правя стречинг упражнения, както масаж на лицето и ушите. Обърнете внимание на стените във вашият дом. Нека те да са цветове, който носят ведро настроение.
    Например: цвят фреш (жълто-зелено), оранжевият е цветът на здравето, но да са такива, който ще ви доставят удоволствие като ги гледате. Избягвам течение, цигарен дим и климатик лятно време (цигареният дим целогодишно). Нося шапка в топло и студено време.

Денят няма да е същият без колоритната ни природа, без моето куче, движението, без музиката и общуването. За това създайте си свой свят и ще видите, че няма да чувствате самота, щом сте добронамерени.
    Ами, това е в общи линии, което исках да кажа. Бъдете ми живи и здрави, хора  от третата възраст, към които и аз се доближавам. Винаги контактът ми с вас е много по-качествен, отколкото с младите, защото от вас научавам много истини, от които се възползвам.
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Щуродино
    Неактивен Неактивен

Публикации: 257

« Отговор #1 -: Април 15, 2012, 15:21:54 »

моля,не подценявайте младите :)сърдечен поздравмъдростта не зависи от годините
    Активен

Омръзна ми да се обяснявам-47 годишна
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Музика за любов (Св. Валентин) и още нещо... « 1 2 »
    Музика
    До 19 2580 Последна<br />публикация Март 21, 2013, 16:06:28
    от Ru Alfa
    Откровения на Кармата - Рудолф Щайнер « 1 2 »
    Книги
    Ich 27 2819 Последна<br />публикация Април 09, 2012, 08:57:10
    от Ich
    Поредица от въпроси - малко откровения и търсене на мнения.
    Въпроси и отговори
    Sita 12 668 Последна<br />публикация Декември 14, 2011, 22:15:53
    от АСИ
    Мисли и откровения на един човек
    Послания
    Blue Rose 3 1171 Последна<br />публикация Януари 23, 2012, 14:49:17
    от Щуродино
    КОЕ УБИВА ЛЮБОВТА? - ОТКРОВЕНИЯ НА ПСИХОЛОГА
    Въпроси и отговори
    Ich 1 614 Последна<br />публикация Юли 04, 2016, 14:38:31
    от Selina

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright