Духовно развитие

Страници:  1 ... 3 4 [5]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Как на един човек почва да му хлопа дъската :)  (Прочетена 4318 пъти)
sv555
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 6

svetoslav.stoyanov.391
« Отговор #60 -: Август 30, 2012, 20:30:51 »

Eona Lightholder по принцип да дефакно е имало и други инкарнации и много преди това.
Наблюдаваме ,не се взема страна това което се случи преди малко повече от две години си има много причини за тази намеса ,който няма да коментирам сега минало е
Предупреждението беше крайна мярка с оглед масовата психоза по 21 ,нищо друго няма да коментирам по темата.
Относно наблюденията ми спрямо масата не смятам ,че са много минимални при условие ,че съм на почти 32 год. Усмивчица
Малко ми е минало времето за детски площадки ,и видео игри но благодаря за съветите:)
Лично аз нямам намерение да се меся освен ако крайно не се наложи,хората са лицемери и усетили подобна помощ почват да злоупотребяват.
Ще си наблюдавам и занапред а на всички успех Усмивчица
Да беше грешка да се предупреждава и хората трябва да играят сами играта и да учат сами правилата ,както правят малките деца Усмивчица
Активен
Дом
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 131

« Отговор #61 -: Август 30, 2012, 21:23:06 »

... Да беше грешка да се предупреждава и хората трябва да играят сами играта и да учат сами правилата ,както правят малките деца Усмивчица
Именно малките деца ги учат родителите, а "големите" деца продължават да се учат сами.
Минах преди доста време етапа "аз знам всичко най-добре" и сега ми е много смешно, като се сетя, т.е. като ми присети някой.
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2519

NEVERENDING STORY

« Отговор #62 -: Август 30, 2012, 22:50:07 »

Ние не сме малки деца ,като раса , трети период сме , за мен е пубертетен , но това си е мое мнение Усмивчица)))) това е само метафора.

За жалост сме на етапа учене от грешки с разни  изключения. И понеже сме пубери правим сега е тея тъпите грешки . Важното е ,че се вижда вече доста ясно ,че трябва да се взимаме скоро в ръце ,когато ще станем пълноправен член на космическото, възрастно общество.

Та това  за лицемерните , мързеливи и безотговорни същества , че за нищо не стават , че са мърляви и непослушни , са реплики на един ядосан родител по отношение на пубер и идиотщините му, което не предопределя личността , това е период в повечето случаи.

Има и случаи на пълна деградация , но мънички нещица ,като случая който описах в предния ми пост в темата за тази година , ме карат да си мисля ,че все пак ще съзреем нормано въпреки изцепките.
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1374

• Град: Варна
  • « Отговор #63 -: Август 31, 2012, 02:54:30 »

Наблюдателя също е наблюдаван...
    Наблюдателя когато забрави че е бил част от масите които наблюдава му се припомня.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    sv555
    *
    Неактивен Неактивен

svetoslav.stoyanov.391
    « Отговор #64 -: Август 31, 2012, 08:53:23 »

Съгласен съм с това ,че детето вече пораства и скоро ще трябва да се научи да поема отговорност за постъпките си .Като всяко едно дете то има много да учи и колкото и да пораства то винаги за един родител си остава дете Усмивчица
    Наблюдателя никога не забравя ,че го наблюдават ,но не е подчинен на масата ,а колкото и да се слива с нея докато е тук и бил неизменна част от нея не забравя ,че негова задача е да я наблюдава и да вземе обективна оценка за нейното развитие.
    Той не забравя защо е тук и си следва плана:)
    За съжаление колкото и да е сам и знаейки ,че той може да отвори много врати няма право да говори.Наруших доста от правилата.
    Ние искаме да успеете и се справите сами,защото така трябва,не отричам напредъка в много отношения ,но и в много има много да се учи и променя .
    При децата те се учат на принципа проба -грешка ,копират и пресъздават това което е около тях .
    Повечето го знаят но не го правят ,това държи всички на едно място ,прекалено много тумори трябва да се отрежат и заместят със здрава тъкан за да заличат раните :)За да расте организма здрав и да възмъжава нормално.
    « Последна редакция: Август 31, 2012, 09:07:53 от sv555 » Активен
    sv555
    *
    Неактивен Неактивен

svetoslav.stoyanov.391
    « Отговор #65 -: Август 31, 2012, 10:43:20 »

Evigilatus искрено се извинявам за тона ,и ако съм засегнал или обидил някого по една или друга причина,за което моля за извинение.
    Започвайки да пиша не съм имал за цел да се поставям над останалите изтъквайки се .Идеята ми беше само малко или много да внеса спокойствие сред тези който трескаво чакат негативите и вътрешно изпитват страх от предстоящите събития.Относно поучаването също не е било с лоша умисъл ,нито да поставям някой под мен.
    Относно за искреността не искам да парадирам какво точно съм а предпочитам да стоя в сянка ,причини много ,да приемем ,че аз съм като всички останали загрижен просто за хората ,това е .
    Съжалявам още веднъж за това ако съм засегнал някой и ще се опитам за в бъдеще да не се случва това.
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1230

« Отговор #66 -: Август 31, 2012, 11:09:42 »

Има много хора които се намесват тук сред тълпата, мислейки, че единствения начин да променят света е да го засипят с думи.Смея да твърдя, че когато един човек достигне дадено ниво на съзнание, някак от самосебе си хората, които общуват с него започват да се променят, дори човека нищо да не е казал.Само присъствието на една чиста енергия може да вкара човешките възприятия в такова недоумение, че то да се чуди как да реагира с ограничените си ресурси, тогава започва истинското замисляне над нещата, така хората започват да се осъзнават.Мое мнение.
     Усмивчица
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #67 -: Август 31, 2012, 11:46:27 »

Де да знам , ама постовете на СВ според мен , са поредния продукт на набит компекс и егрегор - расата-тумор-паразит, ниското ниво , пълния с несъвършенства човек , грешника и тнт.

Нали съм си шматка , отворих си фейс-клюка и гледам 387 приятели , от тях 10% са чужденци и около 10% приблизитено познавам само виртуално , е прегледах ги един по един пък не намерих ни тумор, ни паразит , нинякой токоз закъсал и нисш. Критерия ли ми е занижен , подбор ли съм направила , незнам ...ама не познавам такива хора ,за които да си заслужава прочистване на расата или още повече унищожение.

Къде виждате толкова много непростими неща в хората ,които  ви обкръжават. Пък и другото там за съчицата и гредата , кой е толкова безгрешен да се отръпне от цялото и да говори в стил - Вие грешници.

За това нека сме загрижени за себе си първо и сед това за другите, личния пример е най-голямата помощ.

И за хиляден сигурно път - сценарият за развитие може да бъде негативен , ако си го докараме, така че всеки каквито материали си избира с тях ще се строи .
    Активен

Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #68 -: Август 31, 2012, 15:44:36 »

Евги ти колко убийци познаваш ,че да се отъждестяваме с убийците , това ми беше мисълта , защо се отъждествяваме винаги с най-лошото с което може да се представим ,като раса. Не е ли това наложено ...?
    То е и това , но не е всичко, не е и множеството. Както може да е унищожител , човекът може и да е създател . Имам любима картинка за случая Усмивчица

Активен

Дом
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #69 -: Август 31, 2012, 18:26:41 »

Типичен форумски случай на човек, който има нужда от внимание (енергия) и най-сигурния начин да я добие, е да провокира.  Evigilatus и Eona Lightholder му обърнаха внимание, като в същото време го поставиха на място, ето че човекът се извини и се кротна.
    « Последна редакция: Август 31, 2012, 19:37:32 от Дом » Активен
    sharga
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 148

« Отговор #70 -: Август 31, 2012, 19:10:53 »

Ти пък какво се кефиш толкова?Хммм
    Активен
    Дом
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #71 -: Август 31, 2012, 19:38:32 »

Ти пък какво се кефиш толкова?Хммм
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1374

• Град: Варна
  • « Отговор #72 -: Септември 01, 2012, 01:22:37 »

Водата дава живот на хиляди неща.
    Извира от най-невероятни места.
    И винаги се стреми към ниското.
    Снегът на върха на планината убива всичко живо.
    Облакът се носи над теб недосегаем и непотребен за твоята жажда,
    гонен от ветровете.
    Не е ли всичко това вода?
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Страници:  1 ... 3 4 [5]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Как бихте описали цветовете на един незрящ човек?
    Въпроси и отговори
    ... 4 1224 Последна<br />публикация Октомври 12, 2011, 14:48:56
    от ИВЕВЕ
    Съновиденията и виденията на един мой близък човек
    Моите сънища
    Blue Rose 0 1302 Последна<br />публикация Януари 23, 2012, 01:05:36
    от Blue Rose
    Мисли и откровения на един човек
    Послания
    Blue Rose 3 1396 Последна<br />публикация Януари 23, 2012, 14:49:17
    от Щуродино
    Как се усеща светоусещането на човек по снимка
    Въпроси и отговори
    mamagaya 9 1177 Последна<br />публикация Май 14, 2012, 13:10:59
    от mamagaya
    Как детето да стане човек?
    За родителите
    Бунтарката 1 4798 Последна<br />публикация Октомври 11, 2013, 20:32:18
    от Бунтарката

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright