Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3 ... 5   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Как на един човек почва да му хлопа дъската :)  (Прочетена 3749 пъти)
Emil
Гост
« -: Октомври 12, 2011, 01:10:13 »

Добър вечер Усмивчица

Та да не прозвучи странно или пък обидно преди да почна да лея словата си искам да кажа че ни повече ни по-малко имам и чувството да се иронизирам сам по същия начин от време за време.

Та значи аз съм човек воден предимно от логиката(разбира се като част от непросветените) и чета от време на време този форум(предимно като ми е тъпо и искам да се поразвеселя).Честно казано направо останах зашеметен колко просветлени хора има по този свят,а аз смятах че са тъй малко тези избраници.Та като човек дето е прагматик както го е създала майката природа докато родителите му са палували преди 22 години искам да задам няколко въпроса на тези просветени хора че някой неща адски много ме мъчат напоследък свързани с тази тематика.Впрочем преди да ги задам евала за Индиго детектора още малко ще стане нещо от рода на полиграф само де се вземе се начертае една схема на някой от продуктите на AutoDesk Веселяк

Та първия ми въпрос знам че по природа трябва да е интелигентен ама какво да се прави любопитство приятели и няма да е толкова умен.

1.Чудя се и не мога да си отговоря на този въпрос логически.Нали децата Индиго според тези неща дето говорите трябва да са не егоисти,но да са индивидуалисти.Е как стана така че стотици,даже хиляди хора които се водят индивидуалисти всеки със свое мнение си припокриват мненията едно въз друго в някакъв сихрон в този и другите сайтове и форуми за Индигота....Заприличва ми повече на някоя секта на Иехова как седят като зомбирани и всички са на едно мнение Знам тъпа работа и предполагам има лесен отговор ама моля за снизхождение.....Все пак на нас обикновените хора ни трябват прости отговори.

2.Мислех цяла година защо хората се депресират.Какво води до състояние на депресия и нараняемост било то на обикновени хора или просветени.....И мисля че разбрах след като бях в депресия май че....Та хората като нямат ясно обоснована цел с теоретична подготовка и практика се депресират...Както се вика целите в живота,новите и новите върхове карат човек да не спира.....Но винаги съм си мислел че има и хора които хем искат да изкачат върхове и хем не хмммм....Това до какво води до самозаблуди....Как да накара обикновения човечец разума си да излезе от тази "депресия".И стигнах до извода че се опитва да го измами и един вид да измами човек сам себе си като се накара да се чувства значим просто.И имам чувството просто разбира се чувството че повечето хора правят магии,или на тях им правят,или за оракули или магьосници и прочие понеже не желаят да излязат от приказката пък и нямат желание да изкачат един вид върхове в своя живот.....Та прав ли съм или?

3.Прочетох в този форум наистина в реалност без капка чувство за ирония които сам не бих могъл да съчиня или напиша.В смисъл има пъти по умни хора от мен тук или от по голямата част от населението на тази страна.Но едно нещо така и не разбрах....Има неща които не мога да съчиня,но са част от този свят вече.Не видях нищо необикновено в смисъл изградено нещо ново.Даже един кламер направен по различен начин еии така сложен да се види новия дизайн на кламера колко е практичен.Та идеята е може ли понеже съм тъп и си го признавам пък и съм горд с това да ми дадете линк към някое ново постижение на някое Индиго направено.В смисъл нещо ново донесло в този свят понеже иначе ще станем като папагалите,а в час преди време в училището пък и сега в университета имаме много такива.Разбира се не ви карам да разкривате някои таен мистериозен план от рода на тези на "зидарите" и тайните масони хихихи :)Нещо малко което може да се сподели с човек като мен гледаш света някак си опростено.

4.Защо тези деца Индигота като стават все повече не спрат тези войни най-накрая?!И как за бога като държава с най-много такива красиви,интелигентни и умни хора сме на последно място в Европа?!Има ли някои от тези деца или вече възрастни Индигота дето е гласувал през последните години за някоя партия майка и някак си не е видял истината

5.Горе долу да очакваме ли края на света.....Или пък някое ново откритие примерно против рак или пък спин,а може даже против стареене в близкото обозримо бъдеще?! Усмивчица

Въпреки че не е по тази тематика видях че много хора твърдят че са изпадали в депресия било тя лека или тежка?!Знаят ли значението на тази дума в медицинските речници или при тях болестта протича по друг начин?!

Още една вметка тип въпрос горе долу колко Индигота се падат или там от другия вид състрадателни и мили хора на 10 000 примерно?!Понеже до сега май ни един такъв човек не съм срещал.

P.S:Моля сестра ми ако чете това да не влиза в дебати с мен.Както се вика не споря с кристално дете дето чете такава тематика чисто професионално

Активен
Alida
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 256

« Отговор #1 -: Октомври 12, 2011, 09:55:41 »

Ако съдя по туй чудо, което слезна като моя дъщеря и ми разказа играта (май отговорих за кламера Ухилен), на народа открай време му хлопа дъската и се чуди защо му е шумно. Ходи с чук и пирони и кове чуждите дъски, докато не срещне някое индиго, което така да му я разтрака, че да се сети да се качи на капандурата и да види какво става там   Ухилен 
Като се има предвид, че нашето семейство не е нищо особено, стигам до извода, че сте на всеки километър, че и по- нагъсто. Хитринката на Ежко "Давайте, крачета, да бягаме", може да те вкара право в лапите на друго индиго и така докато каталясаш. Това ако не е депресия...
 Да пием за чистите и здрави капандури
Активен

"Не е важно да видиш, а да разбереш"- Sunshine(sun)
ИВЕВЕ
Гост
« Отговор #2 -: Октомври 12, 2011, 13:46:52 »

1.Чудя се и не мога да си отговоря на този въпрос логически.Нали децата Индиго според тези неща, дето говорите трябва да са не егоисти,но да са индивидуалисти.Е, как стана така че стотици,даже хиляди хора, които се водят индивидуалисти,всеки със свое мнение си, припокриват мненията едно въз друго в някакъв синхрон в този и другите сайтове и форуми за Индигота....Заприличва ми повече на някоя секта на Иехова как седят като зомбирани и всички са на едно мнение
Е, според теб, трябва в името на тая индивидуалност индиговите да твърдят, че небето е розово, зелено, жълто... Бе, всякакъв друг цвят, само синьо да не е? Един вид, за да не мислят еднакво....
Между индивидуалност и начин на мислене разликата е огромна!

Знам, тъпа работа, и предполагам има лесен отговор, ама моля за снизхождение.....Все пак на нас обикновените хора ни трябват прости отговори.
Аз като ти отговарям, или поне се опитвам, да не ме сметнеш за марсианец. Главното нещо, което не харесвам у подобни форуми са разделения и сравнения от типа "аз съм чудо на природата, ти си идиот" или обратното. Тъй че нито ти си обикновен, нито другите необикновени. Индигови или с леопардов десен - все същото е, тъй че не бъди толкова категоричен относно индиговия етикет, нищо, че е модерен. Усмивчица

2.Мислех цяла година защо хората се депресират.Какво води до състояние на депресия и нараняемост, било то на обикновени хора или просветени.....И мисля, че разбрах след като бях в депресия, май че....Та хората като нямат ясно обоснована цел с теоретична подготовка и практика се депресират...Както се вика целите в живота,новите и новите върхове карат човек да не спира.....Но винаги съм си мислел че има и хора които хем искат да изкачат върхове и хем не, хмммм....Това до какво води - до самозаблуди....
Депресия е много абстрактно казано. Във всеки човешки живот има възходи, а при повечето - преобладаващи падения. Вместо да вървят нагоре, устремено пълзят надолу - това се случва с масата под влиянието на разните медии и другите простотии от тоя калибър. Та, от тази гледна точка състоянията на отчаяние и безсилие не са чужди никому, даже и на най-духовно извисените. Усмивчица

Как да накара обикновения човечец разума си да излезе от тази "депресия".И стигнах до извода, че се опитва да го измами и един вид да измами човек сам себе си като се накара да се чувства значим просто.И имам чувството просто, разбира се, чувството че повечето хора правят магии или на тях им правят,или за оракули или магьосници и прочие понеже не желаят да излязат от приказката, пък и нямат желание да изкачат един вид върхове в своя живот.....Та прав ли съм или
Прав си. Усмивчица

3.Прочетох в този форум наистина в реалност без капка чувство за ирония, които сам не бих могъл да съчиня или напиша.В смисъл има пъти по-умни хора от мен тук или от по голямата част от населението на тази страна.
Емиле, извинявай, ама говориш глупости. По какво определяш кой-колко е умен? Стига, погледни реално на нещата. Няма такова нещо като "по-умен", докато сам не се заклеймиш за глупак. Съмнявам се, че като квалифицираш разни непознати като по-възвишени, ще помогнеш с нещо някому - нито на прехвалените съфорумници, нито на себе си. Усмивчица

Та идеята е може ли понеже съм тъп и си го признавам пък и съм горд с това да ми дадете линк към някое ново постижение на някое Индиго направено.
Не може, никакъв линк няма да ти давам - ако толкова те интересува, потърси си сам. Обаче премисли върху епитета "тъп". Не го ли направиш, е, нямам избор - ще се съглася с тебе. Усмивчица

4.Защо тези деца Индигота като стават все повече, не спрат тези войни най-накрая?!
Спокойно де, всичко с времето си. Една птичка пролет не прави, а пък и аз като един обикновен, наблягам на думата НЕ-ИНДИГОВ човек, съм на мнение, че е пълна простотия да възлагаме на някого да ни избавя от ада, който сами сме си създали. Да, индиговите са по-различни и можещи, но ние не им ли позволим да ни помогнат, няма как да се случат нещата. А пък и нима трябва да стоим със скръстени ръце в очакването някой да се появи, евентуално - някога, някъде? Аз не искам така. Усмивчица

И как, за бога, като държава с най-много такива красиви,интелигентни и умни хора сме на последно място в Европа?!Има ли някои от тези деца или вече възрастни Индигота, дето е гласувал през последните години за някоя партия майка и някак си не е видял истината
Сами сме си виновни, бре! Цялата политическа система е проформа, така устроена, че да функционира в името на богатите, за сметка на бедните. И докато бедните сами не си помогнат, няма кой. Усмивчица

5.Горе долу да очакваме ли края на света.....Или пък някое ново откритие- примерно против рак или пък спин,а може даже против стареене в близкото обозримо бъдеще?
Края на света - едва ли. За другото не знам.

Общо взето мнението ми малко хаотично се получи, нищо, надявам се да си ме разбрал. На няколко места, докато ти четях поста, имаше пропуснати пунктуационни знаци - добавих ти някои от тях, защото липсата им ми бодеше очите. С редакция на неуместните повторения не съм се занимавала, въпреки че малко дразнещи бяха и те, ама нищо, не е толкова важно. Леко съм педантична в тази област, въпреки че и аз допускам грешки.  Прегръдка
Активен
Emil
Гост
« Отговор #3 -: Октомври 12, 2011, 15:58:53 »

Готов съм с ИВЕВЕ да се обзаложа че след 50 години ако сме живи и здрави разбира се че войни ще има и всичко друго дето сега го има и никакъв променен свят няма да има хихихи Веселяк Единственото променено е че 90% от хората в този форум ще са измрели от отдавна през далечната все още 2061 година Плезещ се Усмивчица

Живеем в демократично пазарно ориентирано общество.Човек сам може да си отговори по какво се съди дали човек е умен или не е умен нали Усмивчица

Ми човек да е тъп е благословия ИВЕВЕ нали знаеш какво пише в Библията(пък и да вметна че това е дума или по точно израз,дали ще е обиден или не зависи от човека как го разбира) Усмивчица

Така и не разбрах какво да търся за кламера.....Може би "Индиго създаде уникален кламер" хихихи Веселяк

Ти Индиго ли си?!Май беше споменато че не си?!От къде знаеш че няма има край на света тогава ИВЕВЕ?!

Ми изобщо не си и правя труда да пиша на български език точно :)Света е 7 000 000 000 България е 7 000 000 една плюмка сравнение с другия свят като възможности.Важното е да е що годе грамотно и разбираемо хихихи :)Лошо няма човек да е педантичен и Сталин е бил,ако не вярваш питай хората от ГУЛАГ хихихи Веселяк
Активен
Уж-Ум
Vakuu
Неактивен Неактивен

Публикации: 54

NO MORE!

« Отговор #4 -: Октомври 12, 2011, 16:43:59 »

Готов съм с ИВЕВЕ да се обзаложа че след 50 години ако сме живи и здрави разбира се че войни ще има и всичко друго дето сега го има и никакъв променен свят няма да има хихихи Веселяк Единственото променено е че 90% от хората в този форум ще са измрели от отдавна през далечната все още 2061 година Плезещ се Усмивчица
Аз пък съм готов да се обзаложа, че за тебе няма да има никаква промяна през следващите 50 години, все така ще си останеш и единственото променено е че ще си умрял до 2061 година Плезещ се Усмивчица

Живеем в демократично пазарно ориентирано общество.Човек сам може да си отговори по какво се съди дали човек е умен или не е умен нали Усмивчица
ти живей в такова общество, аз ще си живея в каквото аз си искам, "не съди хората по себе си" ако обичаш, кога ще мреш, и кога е края на света ти, и в какви общества живееш си е твоя работа, обаче ние в кви живеем си е наша работа, нали така ?  Усмивчица

Ми човек да е тъп е благословия ИВЕВЕ нали знаеш какво пише в Библията(пък и да вметна че това е дума или по точно израз,дали ще е обиден или не зависи от човека как го разбира) Усмивчица
Emil, бъди благословен! Никой не знае какво пише в библията щото всеки има свободна интерпретация Усмивчица

Ти Индиго ли си?!Май беше споменато че не си?!От къде знаеш че няма има край на света тогава ИВЕВЕ?!
Абе и аз не бях индиго до преди няколко години ама вече го задминах, че и кристал минах, че сега съм около диамант, но не съдя хората по себе си нали, край на света, я някой да каже какво е свят, и дали той се ограничава само с материалното и кои са тези които ограничават света си, в разни умности, тъпости, години, 2061ви, и разни пазарни общества, демократичности и т.н.

Ми изобщо не си и правя труда да пиша на български език точно :)Света е 7 000 000 000 България е 7 000 000 една плюмка сравнение с другия свят като възможности.Важното е да е що годе грамотно и разбираемо хихихи :)Лошо няма човек да е педантичен и Сталин е бил,ако не вярваш питай хората от ГУЛАГ хихихи Веселяк
Добре че поне български знаеш, иначе нямаше да можеш да си пишеш с нас, а и ромски аз незнам и нямаше да те разбирам, хихихи  Веселяк

Много се радвам, че пишеш тук, защото си много весел, добре си дошъл да се повеселим с теб
« Последна редакция: Октомври 12, 2011, 16:54:42 от Уж-Ум » Активен

Който ме подценява, че мога да се справя и сам. Може спокойно да се отдръпва и да не се притеснява. Усмивчица
Самотата е илюзия. Усмивчица
Заедността е истина, независимо от илюзиите за самота. Усмивчица
Финист
Финист
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 142

« Отговор #5 -: Октомври 12, 2011, 17:02:56 »

лазерен "кламер":

Портативен Лазерен Модул © - формално наименование на лазерен меч, като принципно нов прибор, разработен по време на дипломно проектиране в рамките на специалността "Конструиране на оптични прибори"  от Алексус по време на следването му в Белоруския Национелен Университе

Курсовият проект се явява интелектуална собственост на Белоруския  Национален Технически Университет. Никаква негова част не мчоже да бъде използвана за каквито и да било цели, освен лично запознаване, без съгласието на автора.

http://jedi-temple.info/index.php?id=174&d=lightsaber_by_ImmAlexus-demo_version.rar

http://jedi-temple.info/index.php?id=174&d=lightsaber_by_ImmAlexus-almost_full_version.rar
(парола 42BD766B-3052-18FE7D)

почти пълна версия на проекта, но са махнати раздела с теоретичните изследвания от различната литература(можете и сами да си ги прочетете в книгите и учебниците), а също спецификацията на уреда. Също липсват аутокад чертежите.

въпреки че проекта е вдъхновен от фантасмагорична идея, нищо фантасмагорично в него няма - е напълно работоспособен, и почти идентичен по поведение на "лазерните мечове" от филмите. Всъшност, всичко освен малкия размер на батерията е реализуемо от днешната техника
Активен
ИВЕВЕ
Гост
« Отговор #6 -: Октомври 12, 2011, 17:34:24 »

М, чудесно, радвай си се на благословията!!

Нито те знам, нито те познавам, ама искрено ме разсмиваш! Душичка заблудена! 
Вярно е - не съм индиго, предпочитам тези по-бляскавите етикетчета. 
А колкото до края на света - и утре да е, не ме интересува особено.  Усмивчица

А така!! Да не вземеш да се преумориш, "трудейки се да пишеш на български език точно"...   Веселяк 

Активен
Emil
Гост
« Отговор #7 -: Октомври 12, 2011, 17:51:59 »

Аз пък съм готов да се обзаложа, че за тебе няма да има никаква промяна през следващите 50 години, все така ще си останеш и единственото променено е че ще си умрял до 2061 година Плезещ се Усмивчица

ти живей в такова общество, аз ще си живея в каквото аз си искам, "не съди хората по себе си" ако обичаш, кога ще мреш, и кога е края на света ти, и в какви общества живееш си е твоя работа, обаче ние в кви живеем си е наша работа, нали така ?  Усмивчица

Emil, бъди благословен! Никой не знае какво пише в библията щото всеки има свободна интерпретация Усмивчица

Абе и аз не бях индиго до преди няколко години ама вече го задминах, че и кристал минах, че сега съм около диамант, но не съдя хората по себе си нали, край на света, я някой да каже какво е свят, и дали той се ограничава само с материалното и кои са тези които ограничават света си, в разни умности, тъпости, години, 2061ви, и разни пазарни общества, демократичности и т.н.

Добре че поне български знаеш, иначе нямаше да можеш да си пишеш с нас, а и ромски аз незнам и нямаше да те разбирам, хихихи  Веселяк

Много се радвам, че пишеш тук, защото си много весел, добре си дошъл да се повеселим с теб

1.Ауч и от къде разбра че няма да има промяна?!Промяна има още от вчера до днеска хахаха боядисах си косата хахаха Веселяк .Ето това се нарича то КОНКРЕТИКА БЕ ХОРА....Човека знае кога индивидуално всеки ще умре....Може ли малко повече подробности....И дали ще спечеля от тото?!

2.Ми аз си живея в "моето" общество,но ти идваш в него(своеобразно като пишеш в МОЯТА тема).Друг е въпроса че доста хора живеещи си в "техните" общества от време на време се хоспитализират Веселяк

3.Благодаря дядо Попе,но мисля че да не те послушам буквално.Че има хора дето правят библията по свое му като сектата Йехова има....Но те са нещо от рода на това както дявола чете евангелето Веселяк

4.Странно как винаги такива просветени личности(хахаха) се оприличават своето "аз" на скъпоценни камъни в крайна сметка,а не примерно на олово Веселяк Ми аз примерно ограничавам света си около тъпите работи(както се вика като за тъп човек) нещо от рода на материалното(ново Ipad че,нова кола и прочие).Както се вика нещо ново и променено Усмивчица Ама виж го от хубавата страна ако имаше само духовно извисени хора тип "диаманти" още да си пращаме хартиени писма хихихи Веселяк

5.Еиии разконспирира ме че съм циганче-магналче :)Такава дума Ром аз не знам.Думата циганин знам и се радвам че съм циганин Плезещ се Все още циганска писменост не сме измислили иначе да пиша на нея....И искаш не искаш щеше да се научиш понеже скоро ще станем равни по брой с вас българите Усмивчица

6.Веселбата ще е напълно всеобща и се забавлявам с вас не по малко Усмивчица

лазерен "кламер":

Портативен Лазерен Модул © - формално наименование на лазерен меч, като принципно нов прибор, разработен по време на дипломно проектиране в рамките на специалността "Конструиране на оптични прибори"  от Алексус по време на следването му в Белоруския Национелен Диверсиите

Курсовият проект се явява интелектуална собственост на Белоруския  Национален Технически Университет. Никаква негова част не мчоже да бъде използвана за каквито и да било цели, освен лично запознаване, без съгласието на автора.

http://jedi-temple.info/index.php?id=174&d=lightsaber_by_ImmAlexus-demo_version.rar

http://jedi-temple.info/index.php?id=174&d=lightsaber_by_ImmAlexus-almost_full_version.rar
(парола 42BD766B-3052-18FE7D)

почти пълна версия на проекта, но са махнати раздела с теоретичните изследвания от различната литература(можете и сами да си ги прочетете в книгите и учебниците), а също спецификацията на уреда. Също липсват аутокад чертежите.

въпреки че проекта е вдъхновен от фантасмагорична идея, нищо фантасмагорично в него няма - е напълно работоспособен, и почти идентичен по поведение на "лазерните мечове" от филмите. Всъшност, всичко освен малкия размер на батерията е реализуемо от днешната техника

То аз мислех за нещо градивно,а какво ще първото нещо което ще бъде измислено от предполагаемо Индиго поредното Оръжие Усмивчица Ухилен

М, чудесно, радвай си се на благословията!!

Нито те знам, нито те познавам, ама искрено ме разсмиваш! Душичка заблудена!  
Вярно е - не съм индиго, предпочитам тези по-бляскавите етикетчета.  
А колкото до края на света - и утре да е, не ме интересува особено.  Усмивчица

А така!! Да не вземеш да се преумориш, "трудейки се да пишеш на български език точно"...  Веселяк  

1.Благодарско

2.Че кои са тези бляскави етикетчета ИВЕВЕ?Да не би съдържанието да се познава по опаковката?! Усмивчица

3.Няма спокойно си взема някой Индиец тоест Индиго да ме спре Усмивчица

========================================================

Хахаха последователите или там възвишените хора сте много страни и много радвате окото.Почваме със сарказъм(присъщ за нас непросветените),насочваме темата към расизъм и после директно към създаването на нови оръжия(използвайки базата кламер) :)Аз имах предположение че такива възвишени и умни хора за разлика от нас простите са съществували преди доста повече време,но все повече се убеждавам :)Чичо Адолф от вас ли беше Веселяк

P.S:Така ли ме струва или "небето" почва да става оранжево клонящо към червено хихихи Веселяк
Активен
ИВЕВЕ
Гост
« Отговор #8 -: Октомври 12, 2011, 18:02:44 »

1.Благодарско

2.Че кои са тези бляскави етикетчета ИВЕВЕ?Да не би съдържанието да се познава по опаковката?! Усмивчица
Хехе, вариации - всякакви.

Какво си тръгнал да правиш, че да те спира някой?   Згреших

Хахаха последователите или там възвишените хора сте много страни и много радвате окото.Почваме със сарказъм(присъщ за нас непросветените),насочваме темата към расизъм и после директно към създаването на нови оръжия(използвайки базата кламер) :)Аз имах предположение че такива възвишени и умни хора за разлика от нас простите са съществували преди доста повече време,но все повече се убеждавам :)Чичо Адолф от вас ли беше Веселяк
Ааа, фен съм му на Хитлер!! Жалко само, че не са му се осъществили плановете. Хихи, ама пък от друга страна нямаше да водим тоя "разговор"...

И на шега расистки подхвърляния са забранени в този форум
« Последна редакция: Октомври 12, 2011, 20:56:11 от Eona Lightholder » Активен
Emil
Гост
« Отговор #9 -: Октомври 12, 2011, 18:14:42 »

1.Благодарско

Хехе, вариации - всякакви.

Какво си тръгнал да правиш, че да те спира някой?   Згреших

Ааа, фен съм му на Хитлер!! Жалко само, че не са му се осъществили плановете. Хихи, ама пък от друга страна нямаше да водим тоя "разговор"...

1.Щом казваш Усмивчица

2.Еми да не фана се науча пиша грамътнъ че току виж.....Съм проговорил и прописал през по-голямата част от ежедневието си на български език,а не на майчиния си Тъжен

3.Еее да може да си права,но от друга страна лично егоистично се радвам че не са Усмивчица Иначе сега много мой братя и сестри нямаше да ги има,а само чисти арийци високи по два метра....Руси(и аз съм рус вече де,рижав ама си оставам мангал нали? Веселяк Усмивчица ) със сини очи...Каква хубава утопия ама нъц Веселяк
Активен
ИВЕВЕ
Гост
« Отговор #10 -: Октомври 12, 2011, 18:23:40 »

1.Щом казваш Усмивчица

2.Еми да не фана се науча пиша грамътнъ че току виж.....Съм проговорил и прописал през по-голямата част от ежедневието си на български език,а не на майчиния си Тъжен

3.Еее да може да си права,но от друга страна лично егоистично се радвам че не са Усмивчица Иначе сега много мой братя и сестри нямаше да ги има,а само чисти арийци високи по два метра....Руси(и аз съм рус вече де,рижав ама си оставам мангал нали? Веселяк Усмивчица ) със сини очи...Каква хубава утопия ама нъц Веселяк

Не ми пука изобщо от какъв етнос си... Едно питане имам само, извън темата, - щом си толкова горд, че си циганин - защо пишеш на български, защо знаеш български и най-вече - защо, по дяволите, живееш в България?  Усмивчица
Активен
Финист
Финист
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: Октомври 12, 2011, 18:57:13 »

Дай Боже, повече задаващи такива въпроси като тебе, Емиле!

Тааа, пригответе се за четене, ще бъда многословен Веселяк

Ще се опитам да изложа моето отношение към тях, без да гарантирам за удовлетворяващ те отговор. обаче първо ще уточня нещо, което струва ми се е важно:
едва ли ще намериш тук или другаде ПРОСВЕТЕЛНИ, УМНИ, МЪДРИ хора... уви, няма ги, няма ги, крият се в дън горите тилилейски... а ние тука само се кефим на тия хора и ги пунтираме, и се стремим да станем като един ден, дай Боже.

0.
Ще започна с нещо, което не си посочил като въпрос, но то е важно. ЛОГИКАТА. Казваш, че "непросветените се водят предимно от логиката", и подразбираш че "просвет(л)ените" явно не... тогава от какво се водят? емоции? интуиция? уви не... от времето на питагор и платон, отбивайски се на изток през кун-фу-дзъ и такуан сохо, и завръщайки се обратно в наши дни до кант, ницше, и завършваки с разните теософи, антропософи и прочиесофи - всичко твърдят, че ИМЕННО ЛОГИКАТА като основополагащ мотиватор е отличителната черта на намерилите мъдростта... при това колкото повече мъдрост откриват, толкова повече се водят от логиката. Обратно, средностатистическите "заблудени" се водят предимно от емоциите си, които на всичкото отгоре често наричат интуиция. Страсти, желания, емоции, чувства, преживявания, чест и безчестие, дойстоно и недостойно, добро и зло - всичко това са емоционални категории от ежедневния ни живот, моя, твоя, на всички ни тук... (ако има някой скрит мъдрец сред нас, моля да ме извини, него не го включвам). А това което наричаме логика е само някъкъв наченък на такава, едно малко стръкче, което ни помага да си вършим ежедневните дейности по препитанието... и това дребно стръкче му е предназначено след векове и хилядолетия да се превърне на могъщ дъб... но дотогава има време...
Що се отнася до количеството просветлени хора... хммм... тези които за един са просветлени, за друг са глупаци... а тези които на него пък са мъдреци, считат себе си за нищожни, пред други по-мъдри от самите тях, които виждат че и над тях има хора... това е то ЙЕРАРХИЯТА за която се говори в много "духовни" книжки, а не някакви си там управленчески структури. Става дума за това, че всеки вижда хора на своето ниво, над своето и под своето, и в трите групи има огромно мнозинство... обаче това е валидно за всеки един човек и така се създава една йерархична структура на база на субективните оценки на хората едни за други... има ли връх тя? едва ли! та нали всеки мисли някой друг за стоящ над себе си... разбира се това е валидно само за смирени и честни със себе си личности... оти има и такива дето считат себе си за "върха на пирамидата", а под тях долу в ниското са всички други Веселяк много ясно, че такива отнети и суетни личности въобще не ги отчитаме в тая схема...
Същото се отнася и за индиготата... Питагор със своята теорема сигурно по негово време са го считали за индиго, ама днес всяко дете-осмокласниче ще ти я докаже с лекота... днес ДРУГИ са индиготата... след още 20 века примерно може би ще е нормално да се раждаш гений-математик или съвършен художник... обаче тогава ще има ДРУГИ индигота, други новоредени, които ще донасят някое ново качество... и кое - няма как да се прескаже, иначе няма да е НОВО Веселяк

И сега вече към въпросите ти да присътпя..

Цитат
1. Нали децата Индиго ... трябва да са не егоисти, но да са индивидуалисти. Е как стана така че стотици, даже хиляди хора които се водят индивидуалисти всеки със свое мнение си припокриват мненията едно въз друго в някакъв сихрон в този и другите сайтове и форуми за Индигота....Заприличва ми повече на някоя секта на Иехова как седят като зомбирани и всички са на едно мнение.
Отговорът се крие в самия ти въпрос и е чисто логически. Разковничето е в ясната терминология. Какво е индивидуалист? Това значи да имаш свое лично мнение, което да следавш без значение какво казват другите... а те разбира се могат да са на същото мнение като твоето! Особено ако мнението ти е ЛОГИЧЕСКИ ОБОСНОВАНО, и околните също разсъждават логически, нормално е да стигнете до идентични отговори... да вземем питагоровата теорема. Днес са известни множество способи да бъде доказана(да приемем условно 15). Иванчо като индивидалист ще с вземе та ще я реши по 16ти начин, и хопала... пак до същия извод ще стигне! Това значи ли че не е индивидуалист защото е на "същото мнение" като още 100 милиона математици? Съвсем не! Индивидуалността не се крие в мнението което изразяваме, а в това да достигнем това мнение самостоятелно, и да имаме волята да го остояваме no matter what.

Цитат
2.Мислех цяла година защо хората се депресират... И мисля че разбрах след като бях в депресия май че.... Та хората като нямат ясно обоснована цел с теоретична подготовка и практика се депресират... хем искат да изкачат върхове и хем не.... И стигнах до извода че се опитва... да измами човек сам себе си като се накара да се чувства значим просто. И имам чувството ... че повечето хора правят магии, или на тях им правят... понеже не желаят да излязат от приказката пък и нямат желание да изкачат един вид върхове в своя живот.....Та прав ли съм или?
ДА! Прав си!
Както сам си разбрал, няма по-добър учител от личното преживяване(както твърдят в унисон всички духовни учения известни на мен). Забелязал си и самозаблуждаването и приказката... май нямаш нужда да гледаш "Матрицата" Веселяк Какво да правим обаче с хората които имат проблем с прекалено задълбаване в самозаблюдите си? Ако им кажем директно истината, ще ни напсуват и ще си заминат, или пък ще ни погледнат с вдигнати вежди и дълбоко съмнение в сърцето един вид "глей па тоя кви глупости, немъл съм магия, истерясал съм си бил, а как ще обясни че всеки ден ме блъска кола като пресичам магистралата на път за работа?" Когато човек не иска да слуша, ня ма смисъл да му говориш, когато човек не иска да се погледне себе си няма смисъл да му поднасяш огледало(това последдното го напомням и на някои юзери в този форум, дето имат манията да поднасят огледала на жумящи Плезещ се ) Та решението е да приемеш "игрова позиция", да кажеш на "пациента" - дааа, имаш магия, и да започнеш да му разбиваш илюзиите една по една, започвайки с най-незначителните, които може "да преглътне", едновременно възпитавайки в него твърдост в тялото и душата и постепенно извеждайки го от блатото на илюциите... това не става за един ден, нито за месец и дори за година не става... всъшност в много книжки таааакааааа фиииинно НИ се намеква, че... и за един живот не става, и за няколко живота не става дори... Освен това, да кажем, че си се освестил малко, обаче тогава пред теб се появява нова задача, по-интересна и по-трудно., и напълно релано е да се депресираш след да кажем 10, 20, 30 неуспеха, колкото и да си казваш че има следащ опит... и кво? ми нищо - нормално е! има периоди на борба със задачите които живота поставя пред нас, и периоди в които се справяме с една задача и преминаваме към следваща, само за да се депресираме и после да се оправим, за да се депресираме след това, за да можем да се оправим... вечна цикличност...

Цитат
3. Има неща които не мога да съчиня,но са част от този свят вече. Не видях нищо необикновено в смисъл изградено нещо ново. Даже един кламер направен по различен начин еии така сложен да се види новия дизайн на кламера колко е практичен. Та идеята е може ли понеже съм тъп и си го признавам пък и съм горд с това да ми дадете линк към някое ново постижение на някое Индиго направено.
айдееееее.... поредния маниак за доказателства... а така хубаво започна всичко! Ще повторя една хм "езотерична" концепция(в кавички, щото доколко е езотерична е спорно): не е важно моя учител по математика да може да решава система уравнения с двоен интгерал и 4 неизвестни, от трета степен, при това наум... важното е да ме научи аз да го правя това! това първо
а второ: наистина ли мислиш, че НЯКОЙ ще седне да ти се фали - глей сега тука, измислих как се прави супермодерна акрилна боя, устойвиа на горене, замразяване, вакуум, високо налягане, не е се отмива, сврътънък слой, перфектен изолатор, не се електризира, има безброй отттенъзи и т.н и т.н.Хммм или пък си мислиш че някой ще каже - АЗ, собственоръчно построих ракета(примерно)? или "с марийка намерихме квадратурата на кръга"... Мислиш ли, че някой нанаправил сериозно откритие ще седне да се фали в некъв форум за него?Хммм Или с това колко дипломи има? Или колко езика знае? Освен това, я ми кажи ОКОНЧАТЕЛЕН КРИТЕРИЙ, по който ще кажеш че оня човек е индиго, а оня неее... и при факта, че хорато които на 4 очи ми НАМЕКВАТ че са индигота, публично отричат подобно и въобще осмиват "цялата индиго истерия"(цитат на една леличка-индиго, която отрича да е такава) И смяташ, че ще споделим успехите на тия хора, ако имат такива, разкривайки самоличността им? всъшност няма никаква гаранция, че по всичките "индиго-форуми" има дори и едно истинско индиго човече, а на просто фенове на идеята, искащи да бъдат самите те индигота, и поради това "самозаблуждаващи се", че са такива? заслужава си да помислим над това! това беше второто
и трето - мислиш ли че само научните открития и земни успехи са критерий за резултатите на индиготата и на човечеството въобще? да е решила науката некви проблеми? да е премахнала медицината некви болести? техниката да е направила живота по-добър за "света като цяло" - не мисля! винаги едни се облагодетелстват, а други не... едно нещо се побеждава, но друга вреда се причинява... не там търсиш резултатите!
извод от всичко това: мисля, че въпроса е несериозен и сам не очакваш отговор, поне не и сериозен такъв

Цитат
4. Защо тези деца Индигота като стават все повече не спрат тези войни най-накрая?!И как за бога като държава с най-много такива красиви,интелигентни и умни хора сме на последно място в Европа?!Има ли някои от тези деца или вече възрастни Индигота дето е гласувал през последните години за някоя партия майка и някак си не е видял истината
4.1. Никой няма да спре войните, защото
първо, че войните са нужни за да ни дойде ъкълъ у глъвътъ(иже той сега седи или в гъзъ, или в юмруците ни) - за доказателство мошже да се гледа филма "Братя по оръжие" и да се сравни разликата в мирогледа на героите от първите епизоди за началото на войната и последните епизоди за края на войната
второ, че насила хубост не става - аз те карам да не се биеш, а ти искаш да се биеш.. е кво да те бия за да не се биеш лИ?
трето, от някъде трябва да се генерира психическа енергия - и ако тя не се генерира от конструктивна и духовна дейност(поради липсата на образовани инженери примерно), то тя ще трябва да се генерира от войни и други деструктивни дейности
четвърто, има много по-важни неща от войните... за справка, статията "войната която ме интересува" от амин райхани, има я публикувана във форума маждикгейт, а сигур и в оригинал може да се намери из нета
пето, шесто и т.н. няма да изброявам

4.2. държава с най-много такива красиви,интелигентни и умни хора
първо това не е вярно, антропологията и статистиката показват, че красивите, умните, ентелегентите са равномерно разпределени във всички държави, просто се занимават с различна дейност - в щатите правят космически кораби, в япония компютри, в чехия бира, в гамбия усъвършенстват техниката за защита от лъвове с тояга, в казахстан практикуват йога за справяне с глада, в ирак стават стратези и тактици, в българия пък нещо друго...
второ, тия критерии са въпрос на вкус, има държави където кльощавите мацки се считат за грозни, и красива не си ако нямаш поне 120 кила, има и държави където не си мъж ако не си нагримиран, има държави където се ценят високите, и държави където се ценят ниските, същото важи и за ъкълъ - на едно място се цени дар слово, на друго математика, на трето абстрактното мислене, другаде музиката, някъде спорта... каква полза от ораторско майсторство в една козарска държава, ако не можеш да преброиш търчащи 261 кози за 2 минути? Или каква полза от това че смяташ двойни интеграли, ако не разпознаваш тия кози всичките по окраската и формата на ушите и опашката? Определено ще те счетат за тъп, нищо че имаш докторска степен в Софийския Университет примерно...
трето, ако наистина бяхме най-най-най, щеше и държавата ни да е такава. Духовните учения казват, че нивото на развитие на хората се определя от средата в която живеят, просто защото именно хората си създават средата... ходи ми намери цигански катун в Русия примерно, ходи виж Париж какъв лайнарник е, с извинения(последното ми посещение беше преди 4 години)... така че явно не сме най-най, и явно не всичко е толкова еднозначно
четвърто, по какви критерии сме на последно място? наука? социална загриженост? брой прослушани опери на глава от населението? прираст? смъртност? доход? брой "общо нарушители" спрямо броя "глобени нарушители"(тука баш може и на първо място да сме)? с подобни прекалено общи изявление може да стигне до произволен извод
пето, какво отношение ъкълъ и красотата имат към средата в която живеем? точно нулева е връзката! Социална загриженост е КАЧЕСТВОТО което е важно за да живееш добре, а не да си готин пичага.
шесто(свързано с петото), лесно е да се мрънка, трудно е да се направи нещо... ти в коя група си? от тия дето правят нещо или от тия дето не правят нищо(но мрънкат)? Присъедини се към някоя от акциите ни в инициативи и да видим дали няма да станат по-добре нещата, басирам се че ще станат... кеф ти социално доброволчество в софийско, кеф ти садене на фиданки във варненско, кеф ти молитви казвай, кеф ти нещо друго ПОЧНИ ДА ПРАВИШ, и ако ти хареса и има полза, предложи и на нас... бас държа, че тогава освен друго няма и да задаваш настоящия си въпрос, иже на собствен гръб ще знаеш отговора му.
...защо сме така както сме... ами защото има мнозина дето само задават въпроси и мрънкат, вместо да излязат да направят нещо... колцина отидоха да защитават правата на животните миналата седмица като имаше демонстрация по повода? а колцина дори от тия демонстриращи, ще отидат да кажем в приют Богров, да се погрижат за кученцата - много малко сигурно... оти е трудно това нещо, не е като да поразмахваш плакати, или като да се възмущаваш по форуми колко били зле нещата, вааааай...
тааа... ...защо сме така както сме... ами щото така сме си го направили... и, същото е като с войните, така ще бъде дотано не се научим да си го правим по-добре...

4.3. гласуване и партии
има епохи когато на политическото поле се води битката за бъдещето, има и епохи когато тази битка е ДРУГАДЕ... дали понастоюящем там се води битката или другаде, мисля, всеки сам трява да си отговорим... (хахаха, интересно ми е дали отговорите ще са идентични и поради това "сектантски" или пък ще са различни?)
второ, какво да правим когато всички възможности изглеждат еднакво прецакани? да си изберем една и да участваме доброволно в по-малкото прецакване... хммм, може и така, но може и друг подход да се приложи: "когато всички действия са лоши, нека изборът ти е въздържане от действия"... съвсем в духа на "мъдреца действа чрез бездействие"

Цитат
5.Горе долу да очакваме ли края на света.....Или пък някое ново откритие примерно против рак или пък спин,а може даже против стареене в близкото обозримо бъдеще?!
да, края на света ще дойде... някой ден!
това е сигурно, както е сигурно, че всичко което има начало има и край... начи чел съм че света ще се свърши в един грамаден колапс, в една масова черна дупка... но много преди това ще изчезнат слънцата... още преди тях планетите, още преди тях... органичния живот.... и няяааакъде там по пътя ще изчезне бозайникът homo sapiens... кога ще се случи това... ооо, няма причини за тревога, милиони и милиони години ще минат преди тези потресаващи събития ще потресат вселената....
обаче един въпрос - какво отоншение има това КЪМ НАС? КЪМ МЕН? КЪМ ТЕБ? Към нашите СЪЗНАНИЯ? мисля че точно нулево... дааа, днес съзнанията ни "обитават" органични тела тип homo sapiens, обаче това продължава в космически мащаб някакви си там секунди планетарно време...(планетарно време е типичното време за съществуване на планета)... а нашата планета дори не е преполовила живота си, доколкото може да се вярва на геолозите... така че, шапка на тояжка! животът продължава...
Що се отнася до болестите... мииии... не, няма да се открие нищо ново!.... хората ще се раждат, ще живеят и боледуват, после ще остаряват и умират! нема начин! така е било, така е и така ще бъде! нещо повече, НЕ Е НУЖНО да се премахват болестите и старостта... и даже повече от това - болестите и старостта са нужни за нас, за развитието на нашето съзнание! А вече който наистина му трябва, той ще си намери и лечението от рак, и от спин и от всичко... самият аз познавам една лелка, дето трябваше да е умряла преди години от рак. на червата... живее си и не и пука вече над 10 години... макар че нещо сърцето вече и посдава багажа...
има и друг момент... всичките тия "лекарства" за нашумелите болести са ОТДАВНА ОТКРИТИ и въпросът с тях не е дори в това че някой крие, никой не крие, точно обратното - мнозина се опитват да набият фактите в главата на хората, но отново казуса "мижат пред огледалото" излиза на дневен ред. Не щът и не щът днешните хора да приемат, че "лекарството" може да е нещо различно от хапче или сиропче... не е ли гранулка да се глътне не е лекарство значи... и обратното, щом има хапче, значи лекува, нищо че в него няма и грам въздействащо вещество... но уви, чувал съм даже от хора, сериозно занимаващи се с философия, да казват, че "сигурно експериментите показват, че така е по-ефективно"... ноооо оставям изцепката без коментар и се връщам на темата: лечението се състои не само от това да въздействаш на тялото, за да се излекува, но и в това така да го подготовиш, че да е невъзприемчиво към външни въздействия и да го направиш толкова гъвкаво, че в каквото и състояние да изпадне, да се излекува само... накратко, стимулиране на хомеостазата и имунитета... обаче поради неясна причина, днес това е почти игнорирана тема от "официалната медица", а за сравнения в "древния примитивен китай" на един лекар са плащали, само ако всички в селото са били здрави... един да се разболее - спирали му надницата, нали щом имало болни, значи не си вършел работата добре... а днес как е? колкото повече болни излекуваш, толкова повече парички ще ти паднат, щото нали от всеки болен вземаш и за прегред, и за лекарство, и за консумативи, и за здравна застраховка и за какво ли не... аз ако бях лекар, и исках да имам пари, щях така да правя, че никога да не спира потока от болни при мен... това е

Цитат
Въпреки че не е по тази тематика видях че много хора твърдят че са изпадали в депресия било тя лека или тежка?! Знаят ли значението на тази дума в медицинските речници или при тях болестта протича по друг начин?!
има депресия като състояние на настроението и депресия като болест, продължителна и обсебваща поведението нагласа... ти знаеш ли значението на тази дума в двата и смисъла? Аз например познавам и двете усещания от опит. А как точно са дефиниране в медицинските речници не знам и не щъ да знам, обаче особено много държа като ида на лекар ТОЙ да знае! А как е протичала болестта при мен... мога да ти разкажа на по бутилка мастика или ром или водка или бренди... по твой избор...
Всъшност каква е целта на този въпрос? Дали е завоалирано обвинение на форумците в измисляне на болести или пък... о дааа! сещам се! целта е да се намери някой с който да се напием... супер! предложението ми по-горе "за на по бутилка" важи с двойна сила.
Активен
Финист
Финист
**
Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: Октомври 12, 2011, 18:58:32 »

Цитат
Още една вметка тип въпрос горе долу колко Индигота се падат или там от другия вид състрадателни и мили хора на 10 000 примерно?!Понеже до сега май ни един такъв човек не съм срещал.
не разбирам въпроса ти? можеш ли да уточниш?
нито едно индиго ли не си срещал? (това е разбираемо, обяснил съм виждането си по въпроса по-горе)
нито един мил и състрадателен човек не си срещал? (странно... може би е време да прегледаш познатите си)
или пък имаш предвид, че нито един от тия хора, които си очаквал да са състрадателни в някаква ситуация, не са били? нищо чудно, защото никой не е дължен да отговаря на очакванията ти... още повече ако (предположително) е индиго, нали сам казваш че те са били "индивидуалисти"...
а да не би пак да бъркаш състраданието със онази блудкава тенденция да се лигавим с изпадналите в беда хора от тип "ооо, милото дете, не плачи, ще ти мине като на кученце, ти не си виновно милото зайче-байче"... това безспорно е много полезно когато сме в детската градина, но за възрастен човек е малко... прекалено ли, как ли да кажа....
Пък и тия статистики са много относителни, щото аз веднага се сещам за една специфична група от около 20-30 хиляди души, за които смело заявявам, че са всичките до един мили и състрадателни, тоест 100%... ама се сещам и за една друга специфична група от около 5000 човека, които вярват в егоизма и самостоятелността и мога да кажа, че от тях няма нито един състрадателен... тоест 0%...
и... абе честно казано този въпрос може би е по-добре да го зададеш на Статистическа агенция "МБМД" или на Национален Проучвателен Институт... не мисля че някой тук на форума познава не 10 000 но дори и 1000 човека лично, че и да се поддържа с тях толкова активно, че да даде статистика за тях...

П.П. Посвещавам тези два свои поста на Ивеве и Уж-ум, с пожеланието да не се оставят да ги "водят" към агресивни емоции чрез разговор, но да гледат по-спокойно и непривързано на нещата
Активен
Emil
Гост
« Отговор #13 -: Октомври 12, 2011, 19:08:40 »

Финист първо да ти се извиня не няма да то итговоря сега,а после понеже излизам трябва да се видя с колеги и закъснявам....

ИВЕВЕ аз съм такъв какъвто другите мислят че съм.Ти каза че съм циганин и какво от това не мога да разбера?!Мене не ме е срам даже съм горд че съм от циганския етнос Намигване :)Да ти кажа че не аз искам да горя хора и възхвалявам тези които са го правили или най-малкото да ги почитам Усмивчица

Това че съм примерно от цигански етнос не значи че не съм българин,както го пише в личната ми карта.Това че не ме интересува толкова граматиката на българския език е разбираемо поради факта че не изучавам български и език и литература та да ставам преподавател.Просто е в България взимаш 1000 лева заплата в чужбина десет пъти по толкова ако си кадърен.И познай какво никъде не пише в CV за задължение да знаеш Български език Усмивчица

P.S:Дай ми лична карта да ме направят на която и да е страна гражданин от Европейския Съюз и няма да съм български гражданин....

Това че те е яд че повечето се возим без пари в градския транспорт и че ни позволяват свое еволия да надуваме музиката си е твой проблем.И ти да можеше да се возиш без пари и ти би го правила Усмивчица

Моля те Емил, да не отговаряш на провокации, свързани с етноса ти , както са предупредени и тези ,които те провокират. В този форум подобни конфликти и дискусии няма да се толерират.
« Последна редакция: Октомври 12, 2011, 21:01:25 от Eona Lightholder » Активен
Emil
Гост
« Отговор #14 -: Октомври 13, 2011, 03:39:12 »

"Пълним ли пълним таз чаша дето не може и не може да се напълни"......

Едно си говорим друго правим.Тази тема се удари на доста философстване,но нищо ще отговоря на Финист или поне на повечето точки.

Впрочем една вметка да сложа в тази тема относно на две неща който прочетох в поста ти дето ме засегнаха малко хихихи :)Къде за бога го сложи Фридрих Ницше в тази тема аз не мога да си обясня ? Усмивчица По тази логика по-точно би било да го сложиш в една реклама за безопасен секс на презервативи Durex със заглавие от рода "Ползвайте нашите презервативи ако не искате да фанете полово предавани болести и да пишете книги за Вагнер измъчвани от сърбежи" Веселяк.И защо точно избра Питагор и Платон,като пример?Може би понеже са като "холивудски звезди" на тази тематика?Ми къде изпускаме хора като Леонардо Фибоначи или Чарлс Бабидж(така де като сме тръгнали да го раздаваме на примери хихихи) Веселяк

1.Ми ти повече неща от колкото някога се бих сетил да изредя.Добре ще отговоря така  вместо 10 изречения да пиша.Логика-практична,Логика-непрактична.

2.Когато хората прекалено ставан "просветени" от прекалено четене на книги и философствания и станат прекалено възвишени почват да виждат(както беше споменат примера с небето) само в синио примерно и се изкачват твърде на горе по стълбицата и става накрая както завършва цитат "Аз съм принц по рождение и боговете ми са братя! О, колко красива е земята и колко са щастливи хората!" Смирненски....

Впрочем ако мислиш че всеки осмокласник може това или онова аз пък мога ти покажа 100 души на по 22-23 дето не могат да ти кажат колко е 8x8=? Веселяк

3.Еххх хареса си го този Питагор и това си.....Хайде сега да не говорим за различните начини на доказване че стигаме до "примера с катерицата" и какво избира тя-най-лесния път(под наклон вместо на вертикала да се катери).Та така и с математиците може създаваш различни алгоритми на работа на различни неща,но това че ще работят далече не значи че са оптимизирани,верни и точни.

4."Матрицата" съм я гледал и обичам да я гледам от време на време главно първата част и до голяма степен не заради философстването,а заради Тринити Усмивчица

Това последното с опитите малко ми прозвуча като филма "Гатака" май така се казваше....Имаше вътре един израз когато двамата се състезаваха в плуването че всеки удар на вътре значи един за връщане на задe(впрочем заради тази мисъл щях да се удавя от смях веднъж като се сетих за нея на 2-3 километра на вътре в морето в Гърция) Веселяк

5.Май не си ме разбрал правилно не съм искал някой да ми се хвали колко дипломи има или какво що и така нататък.Ето ти два сайта: http://www.freebsd.org/ ,http://www.ubuntu.com/ дето винаги има конкретна логика и помощ без хвалба....Просто конкретна и цялостна DataBase от знания и конкретна логика.Мога ти дам още 100 сайта на различна тематика дето са пъти по уместни и полезни(е разбира се без магьосници и феи ако те са ти целта).Та идеята е че тези Индигота са тип метне хихихи Веселяк

Какви лица,какви хора не мога разбера?!Това по тайно общество от масоните бе Веселяк Спомням си преди време като бях лапе отидох до библиотеката и поисках книга за конструкция на ядрени оръжия и термоядрени.Жената се пули дадено време понеже бях 1.20 от земята.После ми даде 5-6 книги даже със схеми и чертежи(тогава бях пленен от семейство Кюри и опитите им и си беше в реда на нещата) :DТези Индигота значи са направо много опасни....Сигурно са част от някаква слънчева организация от рода на "Защитниците" ВеселякВеселяк Веселяк

6.Ми предвид смъртността примерно мисля че доста е напреднала медицината.Виж за пример туберкулозата,чумата и другите заболявания....Виж графики и ще разбереш че хората умират пъти по малко от преди 100 години благодарение на тези зли хапчета и лечения.

7.Това последното с генерираните енергии и прочие не знам защо ми прозвуча че 90% от населението не са сексуално задоволени или нещо друго та търсят на къде да го избият другаде хахахаха

8.Казахстан ако не се бъркам е страна богата малко или много на природни ресурси и са голяма част мюсюлмани.Аз до сега не съм виждал в джамии да практикуват Иога,но човек всеки ден нещо ново научава Усмивчица

Моля те спомени името на коя страна държат жените им да са по 120 кила и че това е красиво.По презюмцията че тези които са слаби и стегнати ще са комплексирани и ще са по лесни заради вродения комплекс на отхвърлените жени Веселяк Усмивчица

Това с козите споменаваш България ли не мога разбера?!Ааа не за България ни пращаха сме овчари забравих Усмивчица

9.В Русия няма зачитане не човешките права камо ли тези на етносите.....Там сме дискриминирани и заради това няма катуни....По същата логика мога те питам защо в Германия няма катуни,а се създават чак сега?!Къде са тези хора изчезнали през периода 42-45 година?!Плюс това Русия е 17 милиона и кусур квадрани километра при население 140 милиона което над половината е съсредоточено в десетте най-големи града.Обиколил ли си целия Сибир,Камчатка и Тайгата за търсене на катуни?!

10.Акъла е периметъра ти на взаимодействие с този свят,красотата липсва на създадени комплекси....Всеки един инвалид,осакатен човек или човек с порок даже и цигари създава даден комплекс(като пушач моя е няколко жълти пръсти от цигарите).

Няма социална загриженост,а социален идиотизъм.По тази логика ако аз взимам 1000 ти 10 000 дай ми 4000 та да сме на по 5000 и двамата че искам да си взема BMW X6 за 300 000.....Удряме го на идиотски Марксизъм.

Впрочем ако искаш да си социално загрижен нямаш проблем Веселяк Казах ти че предпочитам тъпите работи като за тъпи хора....Дай една BMW X6(не за друго в САЩ си е гъзария да имаш Европейска Кола),една компания американска и едно американско гражданство....Както един грък ми каза на тема социален комунизъм....Комунист в душата,капиталист в джоба и съм на неговото мнение хихихи Усмивчица

11.Защо мислиш че искам да съдя фиданки?!Искам да правя нещо,но не е да съдя,а да сека при това орехови дървета че струва 5000-6000 едното,но общината не дава даже да е твое Тъжен

Какво ще спечеля от една подобна акция на доброволни начела?!

МИ ДА ИМАХ инициатива още в 6 клас ама се отказах в 7 клас....Мислех да си строя ядрен реактор затворен ТИП.ПЪк виж тези от Toshiba се сетиха и те (сериозно го обмислях впрочем като мъник)....Та ако има навити?!Трябва ни само Уран 238(едно хубаво стабилно изотопче Веселяк) в големи количества и няма плащаме сметки за ток.А да и разрешително от общината ще трябва хихихи..... Веселяк

12.Да същите дето отидоха да милват малките сладки кученца утре ще вземат по едно две кученца и като пораснат ще ги изхвърлят на улицата.Виж ме колко съм морален :)Не трябва да ходи човек да помага на кученца сладки малки,а да се въведе ограничение при развъждането на кучетата и огромни глоби....Затвор до 10 години за изхвърлено куче на улицата и проблема се реши за постоянно иначе не....

13.Ти се въздържай,на мен ако ми предложат 100-200 лева и софра мисля си продам гласа.Ако ли не ще гласувам да ДПС и за моя любим лидер Ахмет Доган Усмивчица

14.Края на света няма да дойде след няколко там милиона години,а няколко десетки милиарда или повече.Горивото само на нашата звезда наречена Слънце ще стигне за още около 5 милиарда години(учените ту повече ту по-малко казват).Края на света сега напоследък според учените ще дойде когато вселената се разшири на макс и цялата енергия се изгуби и после може би вселената се свие....Но напоследък откриха така наречената черна материя която впрочем отговаря защо галактиките са като диск и не се разпадат.Понеже предполагаемата черна дупка в центъра на всяка галактика е доказано че няма достатъчно маса да оказва гравитационно привличане достатъчно на най-отдалечените звезди системи в края на галактиката примерно нашата.Разширението пък е предизвикано от черна енергия или някакви подобни щуротии Веселяк

15.Модерната медицина не предлага крайно решение на много проблеми да,но винаги съществува процент на отклонения.Да може тази лелка да се е спасила но още 999 са умрели при не адекватно лечение.

Мъдростта и акъла дефакто трябва да се получи със страдание и болка ли не мога да разбера?!Ако това е пътя защо черквата е гонила хора през вековете и там отчета папи са се самобичували пък до изводи големи не са стигнали?!Защо полицията бие много наши братя и сестри бая пък акъл в главата им не идва?!Явно себе опознаването може да дойде и като си пич,а?Усмивчица

16.Не разчитай толкова много да знае лекаря в днешно време.Половината лекари се изнесоха та и повече от България :)Както се замислих за онзи виц с лекаря и инженера сещаш се нали?!

17.Не е проблема че не съм срещнал нито един мил и състрадателен човек.Срещнах много такива през живота си,но не срещнах нито един "ЗАДНИК" за жалост Тъжен

Преди време си задавах един въпрос дълго време защо нацистите или другите диктаторски режими са си правили труда и са се морили да трепят тъй стриктно хората и далечко?!И после си отговорих: Ми та да не гледат състрадателните хора,а само да знаят че току виж да си повърнали обяда в ресторанта от състрадание Веселяк

Аз се сещам поне за един човек мил и състрадателен към горките дечица в Аржентина.Мил старец и добър човек помагащ на съседи и даже непознати с каквото може....В миналото малки непознати дечица са го наричали чичо,чичо и пак чичо....Помня даже името му Йозеф Менгеле Усмивчица

Сещам се и за няколко не хуманиста,а отдадени на науката студени хора.Измислили машини като комбайни,трактори,сеячки и прочие....

Тамън  се запалих и да спомена за едни прекрасни иследвания които до ден днешен помагат на доста хора,но мисля че няма смисъл че току виж и ти си върнал обяда си Усмивчица

P.S:Това последното мисля че трябваше да го посветиш на всички съседи хуманисти по земното кълбо тъй ослужливи с каквото могат.Днес ти дават захарницата на заем утре те слагат в нечии списък Усмивчица

=============================================================

И до къде стигнахме по тази тема освен много философстване безсмислено?!До никъде?! :)Поне пък стана интересно де човек да разтоварва и да се подхилва Веселяк

Хайде до утре че трябва да лягам,че утре ранно трябва да ставам да взема едни парични за по една програма за интеграция че да достроим най-накрая този 3 ти етаж и сложим дървената дограма че с тази алуминиева е доста спарено

« Последна редакция: Октомври 13, 2011, 04:02:21 от Emil » Активен
Страници:  [1] 2 3 ... 5   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Как бихте описали цветовете на един незрящ човек?
Въпроси и отговори
... 4 967 Последна<br />публикация Октомври 12, 2011, 14:48:56
от ИВЕВЕ
Съновиденията и виденията на един мой близък човек
Моите сънища
Blue Rose 0 1081 Последна<br />публикация Януари 23, 2012, 01:05:36
от Blue Rose
Мисли и откровения на един човек
Послания
Blue Rose 3 1171 Последна<br />публикация Януари 23, 2012, 14:49:17
от Щуродино
Как се усеща светоусещането на човек по снимка
Въпроси и отговори
mamagaya 9 990 Последна<br />публикация Май 14, 2012, 13:10:59
от mamagaya
Как детето да стане човек?
За родителите
Бунтарката 1 3828 Последна<br />публикация Октомври 11, 2013, 20:32:18
от Бунтарката

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright