Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Моля ви, нека всички се молим с молитвата Отче Наш  (Прочетена 1466 пъти)
flymusicfan
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« -: Октомври 11, 2011, 12:27:16 »

Отче Наш
Който си на небесата
Да се свети твоето име
Да дойде твоето царство
Да бъде твоята воля както на небето тъй и на земята

Насъщния ни хляб дай ни днес
И прости нам дълговете ни както и ние прощаваме на длъжниците си

И не въведи нас в изкушение
Но избави ни от лукавия
Защото твое е царството и силата и славата
сега винаги и вовеки веков
амин
Активен

Той ни ОБИЧА, а ние обичаме ли Го?
Той се грижи за нас, а ние с какво отвръщаме?Той е  Доброто, а ние добри ли сме?
Той е  Вседържителят, а ние това разбираме ли?
Mitko R
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 99

• Град: София
  • « Отговор #1 -: Октомври 11, 2011, 22:53:58 »

Гледайки подписа ти в мен възниква въпрос - Аз и Бог който ме е създал едно ли сме и онова което се вижда  аз ли съм или не ?
    Активен

"If you wish to find the Buddha,
    first you must look into your own mind,
    outside of the mind,there is no Buddha."
    Pelin
    ОЙ 8:11
    Неактивен Неактивен

Публикации: 284

Red Overtone Serpent

« Отговор #2 -: Октомври 12, 2011, 10:09:00 »

Отче Наш
    Който си на небесата
    Да се свети твоето име
    Да дойде твоето царство
    Да бъде твоята воля както на небето тъй и на земята

Насъщния ни хляб дай ни днес
    И прости нам дълговете ни както и ние прощаваме на длъжниците си

И не въведи нас в изкушение
    Но избави ни от лукавия
    Защото твое е царството и силата и славата
    сега винаги и вовеки веков
    амин
    Привет!
    Не е лоша никак тази идея, защото въпросната молитва е съвършена, но както разказва един мой бивш учител по еврейски език - "На какъв език?"
    Историята е следната:
    Пътувал едно време въпросния учител по странство, в чужбина. Работата му била свързана с други хора и с него пътували и седем жени. Придвижвали се с микробус.
    На сръбската граница митничарите се усъмнили, че вероятно може това да е трафик на жени с цел проституция, Усмивчица пък и преподавателя е един такъв по-пълничък, дет лесно човек може да го обърка с мутра.
    Та спрели ги митничарите, и започнали по-щателна проверка, без въобще да се вслушват в обясненията на учителя, че бил лингвист и преподавател по чужди езици към СУ, че баща му бил много високо в ерархията на Синода и че самият той бил завършил магистратура по Теология и Богословие, със специализации в Гърция, в Израел и пр..
    Накрая, след като нищо не открили митничарите, което да свърже и да докаже съмнението им, че въпросното е трафик на жени, и от нямане на какво повече да се направи, рекли на проподавателя: "Добре, кажи ми "Отче наш"."
    В този момент учителя се почувствал "на гребена на вълната" и с високо самочувствие и увереност им отвърнал: "На какъв език?", щото знаел молитвата на църковно-славянски, еврейски, на латински, на гръцки, на руски, на румънски, на сръбски, на английски и разбира се - на български.
    На свой ред митничарите му отговорили: "Ами ти си българин, кажи я на български!"
    Тогава, представяте ли си какво се случило? Ами преподавателя запецнал. Езикът, на който най-рядко казвал въпросната молитва бил точно българския!
    Започвал, стигал до някъде и... хъката-мъката... Усмивчица
    Как да не се усъмнят митничарите още повече?
    Хе, нямало как и нашия човек взел че започнал едно декламиране на всички езици последователно, за да убеди митническата власт... и успял. Накрая всички, разбира се, много се смяли. Усмивчица

Та, с каква цел разказах тази кратка история?
    Визирах вибрацията, която се създава при изговарянето на думите и силата, която те имат върху ума на човека.
    Според мен, ако ще се казва тази молитва, то е най-добре да се прави това на църковно-славянски, въпреки, че е по-непонятно за ума и смисъла може да не бъде забелязан, а от там и няма как да го облечеш този смисъл с Любов и разбиране/приемане.
    Ето защо е добре тази молитва да се знае и на български език и тъй като вече я има изписана на българси, ще ми остане удоволствието да ви я представя на църковно-славянски  :

Отче наш, Иже еси на Небесех!
    Да святится имя Твое,
    да приидет Царствие Твое,
    да будет воля Твоя, яко на Небеси и на земли.
    Хлеб наш насущный даждь нам днесь;
    и остави нам долги наша, якоже и мы оставляем должником нашим;
    и не введи нас во искушение,
    но избави нас от лукавого,
    Яко Твое есть Царство, и сила, и слава во веки.
    Аминь.

(Мф.6,9-13)
    Активен

"... Защото в (от)даването получаваме и в смъртта се раждаме за Живота Вечен..." св. Франциск от Асизи
    Финист
    Финист
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 142

« Отговор #3 -: Октомври 12, 2011, 14:06:49 »

мислех да не отговарям на темата, иже няма какво да се каже по нея: има предложение, следва да се работи!

обачеее... след всичките бла-бла... flymusicfan, работа по този проект от една година и повече!

само да уточня нещо- към този проект, за да придобие някъкъв смисъл, а да не е празно изгубено време в папагалничане, следва да се добави ПРИЧИНАТА за него...

ЗАЩО, в името на Небесата, да го правим?

аз си имам своята лична мотивация, която не засяга никого, но предложението ти, flymusicfan, трябва да има и по-глобална мотивация... сподели я с нас, и все ще се намери някой да се присъедини към проекта... а без мотив темата е 101% безмислена...
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Нека ги повикаме! « 1 2 ... 14 15 »
    Извънземни цивилизации
    Amica 214 6403 Последна<br />публикация Септември 24, 2010, 10:56:02
    от небесният ангел
    Молитвата!
    Езотерика
    The One 11 1858 Последна<br />публикация Април 03, 2013, 22:48:46
    от Pelin
    Нека песента да говори! « 1 2 ... 6 7 »
    Музика
    giti 100 4828 Последна<br />публикация Юли 07, 2016, 14:29:43
    от pluton
    И нека бъде светлина!
    Ароматерапия и цветотерапия
    Paladin60 0 1840 Последна<br />публикация Февруари 23, 2011, 17:43:57
    от Paladin60
    Името на един филм със скрити знаци моля за малко помощ?!
    Филми
    Emil 1 1095 Последна<br />публикация Декември 26, 2011, 21:34:34
    от meri666

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright