Духовно развитие

Страници:  1 ... 3 4 [5]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Раждане  (Прочетена 4367 пъти)
Orion
Търсеща истината..
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 113

• Град: Варна
  • Отказвам да играя ИГРАТА..

http://facebook.com/Scarl
    « Отговор #60 -: Януари 17, 2012, 18:26:16 »

Лично аз смятам да раждам във вода Усмивчица ако бременността ми го позволява, но задължително с лекарски екип, който да се намеси, ако недай си боже има проблеми..иииии ако може и делфини Веселяк
    Активен

All the world's a stage, and all the men and women merely players..
    Me.Racle
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 117

Silence in action

« Отговор #61 -: Януари 17, 2012, 19:31:35 »

Да и според мен тва е най-якото, с делфините.
    Бебетата наистина ли плачат защото, когато се родят и дробовете им се пълнят с въздух и така се разширяват ?
    Активен

A better YOU means better YOUniverse !
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1230

« Отговор #62 -: Януари 17, 2012, 19:34:17 »

Хм...абе уж е така, ама ето моето не плака о0 ..нищо не каза само ме гледаше любопитно  Ухилен
    Активен
    Orion
    Търсеща истината..
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #63 -: Януари 17, 2012, 20:03:34 »

Хм...абе уж е така, ама ето моето не плака о0 ..нищо не каза само ме гледаше любопитно  Ухилен
    Ами защото е кристалче и не иска да те притеснява с плача си..признай си сега, че се разбирате без думи и си говорите телепатично Усмивчица :*
    Активен

Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #64 -: Януари 17, 2012, 23:47:38 »

Нищо не признавам аз  Ухилен
    По-добре е да гадаят хората
    Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #65 -: Януари 18, 2012, 04:22:12 »

Бебетата наистина ли плачат защото, когато се родят и дробовете им се пълнят с въздух и така се разширяват ?
    Попадал съм на теория, която гласи, че се съдират от рев, понеже идват на този свят и ясно осъзнават това.
    Орион, метни някви материалчета за това с делфините. Аз лично не го бях чувал, а звучи интересно.
    Нищо не признавам аз  Ухилен
    По-добре е да гадаят хората
    Безпощадна сте, мадам

Активен
    Sue
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 292

• Град: Ниските земи
  • Нютонист

« Отговор #66 -: Януари 18, 2012, 09:22:58 »

Попадал съм на теория, която гласи, че се съдират от рев, понеже идват на този свят и ясно осъзнават това.
    Орион, метни някви материалчета за това с делфините. Аз лично не го бях чувал, а звучи интересно.

Като плачат, действително се развиват мускулите на/около дробовете, но бебетата според мен изплакват, защото им е студено и са за първи път отделени от познатото им сърцетупкане на мама. Заради това е добре веднага след раждането, мама да ги подържи, за да се успокоят. Да я помиришат и чуят. Освен това, за първи път са на светло. Това е доста стряскащо и болезнено за очите.
    Опитвам се да си спомня как точно изплака детенцето ми и май беше повече на стрес и раздразрение, отколкото на нещо друго. ... Тя все още така си плаче, когато е обидена.

http://www.premature-bg.com/rajdane/item/3-vodno-rajdane-i-delphini-akusherki.html

Хм, присетих се за една африканска практика, която да помогне на майките да се подготвят за раждането. Тъй като най-травматично е "разкритието", има в едно африканско племе следната практика - след определен месец, жената започва да се упражнява с различни по размер кратунки. (Кратунката е вид тиква, която при съзряването си се вдървява). Не си мислете за нещо твърде голямо. И кратунките, разбира се, бяха много украсени, въпреки че на снимката не можах да разгледам детайлите. Доколкото съм запозната с африканската култура, ще да са били изписани с магически рисунки и символи за успешно раждане.
    Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #67 -: Януари 18, 2012, 12:44:09 »

Цитат на: Sue
    Хм, присетих се за една африканска практика, която да помогне на майките да се подготвят за раждането. Тъй като най-травматично е "разкритието", има в едно африканско племе следната практика - след определен месец, жената започва да се упражнява с различни по размер кратунки. (Кратунката е вид тиква, която при съзряването си се вдървява). Не си мислете за нещо твърде голямо. И кратунките, разбира се, бяха много украсени, въпреки че на снимката не можах да разгледам детайлите. Доколкото съм запозната с африканската култура, ще да са били изписани с магически рисунки и символи за успешно раждане.
    Те за почти всичко са имали демо версия. Всяка жена, след като се омъжи, си изготвя нещо като копие на мъжките атрибути на съпруга й.
    И тях са ги рисували. Та когато той хукне, я на ловен, я на боен поход и това й помага да ...си мисли за него  Ухилен Ако са повече жени си го прехвърлят, но две копия не може да има. Няма да "работят".
    Активен
    Orion
    Търсеща истината..
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #68 -: Януари 18, 2012, 14:01:50 »

Цитат на: Sue
    Те за почти всичко са имали демо версия. Всяка жена, след като се омъжи, си изготвя нещо като копие на мъжките атрибути на съпруга й.
    И тях са ги рисували. Та когато той хукне, я на ловен, я на боен поход и това й помага да ...си мисли за него  Ухилен Ако са повече жени си го прехвърлят, но две копия не може да има. Няма да "работят".
    Хахахах само дето не е вибрирало копието
    Активен

Orion
    Търсеща истината..
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #69 -: Януари 18, 2012, 14:08:05 »

Ето клипче за раждане с делфини http://vbox7.com/play:de92459c
    Малко инфо:
    http://www.premature-bg.com/rajdane/item/3-vodno-rajdane-i-delphini-akusherki.html
    Активен

protoplasma
    Гост
    « Отговор #70 -: Януари 18, 2012, 14:53:02 »

Ето клипче за раждане с делфини http://vbox7.com/play:de92459c
    Малко инфо:

Много интересно  Шокиран
    За тези, които още не са го гледали, глейте го, но не четете коментарите отдолу.
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #71 -: Януари 18, 2012, 14:58:39 »

Аууу късно е прочетох ги  Ухилен
    Много ме кефи делфина как стои там и чака да излезне бебето, все едно му говори ... Сълзи мнгого ме разчувства това клипче...
    Активен
    Orion
    Търсеща истината..
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #72 -: Януари 18, 2012, 15:07:46 »

Охххх и аз сега видях, че вече са постнати Веселяк иначе за клипчето и мен много ме разчувства ..искам и аз така..направи ми впечатление колко лесно си излезе бебенцето и майката колко беше спокойна...
    Активен

Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

Публикации: 972

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #73 -: Май 17, 2012, 13:16:59 »

За раждането искам да изразя моето мнение.
    Самото раждане е просто пренос на духа от духовния свят в материалния физичен.Така се вплитат духовното и физичното в едно.
    Самите родители са само приносители на новия живот.
    Раждането във вода не е лошо но самото дете е във вода в корема на жената.И раждането във вода е за живота от водния свят.
    За мен е важно друго че детето трябва да е близо до неговата майка и после да е близо до основната майка на всички или до Природата.Тази връзка я няма и затова децата ни са различни.В природата всичко живо освен човека е свързано с Природа и планета.
    Самото дете усеща всичко което изпитват родителите му и това е важно.
    Родителя трябва да закриля детето си и после да е приятел с него и да го възприема като равно.
    Самото раждане трябва да е по естествен начин и да е по близо до природата.
    Не очаквам да ме разбере съвременния човек, но и това ще стане.

Активен

Страници:  1 ... 3 4 [5]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Според денят на раждане
    Астрология и нумерология
    A1eksandar 2 4120 Последна<br />публикация Май 01, 2010, 00:11:27
    от До
    Вашата дата на раждане
    Обща тематика
    Аэ съм 5 2681 Последна<br />публикация Декември 08, 2011, 19:17:47
    от Ariam
    “Часът на раждане е написан на лицето на човека”
    Астрология и нумерология
    ~Schwarze_Sonne~ 0 1461 Последна<br />публикация Юли 10, 2012, 12:43:16
    от ~Schwarze_Sonne~

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright