Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Връзката майка дете  (Прочетена 1693 пъти)
i.am.eternal
Nazara
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 46

• Град: Varna
  • We are eternal, all this pain is an illusion

« -: Октомври 05, 2011, 20:50:13 »

Понякога гледам майка се разхожда с 2-3 годишното си дете. И детето плаче или шава в количката защото е недоволно. Но като се замислиш как може едно малко дете, което още няма оформено его и разум, да бъде недоволно. Децата са чисти, и имат силно влияние от майката. Ето каква е причината, поглеждам майката и усещам че тя е изморена изнервена и въобще не е щастлива- логично е детето като 'малко радио' да прихваща всичко от майката. Затова когато родителите са доволни, щастливи и се обичат, детето също е доволно, щастливо и обичано, слуша и се развива без проблеми.

Не смятате ли че цялото онтошение към децата да се промени, изхождайки не от нашата гледна точка,а от тяхната. Не е ли по добре вместо да ги приобщаваме в нашия свят да се опитаме да запазим тяхната ангелска същност и да променим света?
    Когато гледате бебе, не се ли замисляте че то вижда само цветната игра на енергиите, и единствения начин по който може да си общувате с него е като му изпращате любов? Дори да не го карате да проговаря, а да упражните телепатичната си връзка с него докато още не е пораснало, и не се е повлияло от външни фактори.
    Активен

iLLimiTabLe*sTroNg*MiNd
    Финист
    Финист
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 142

« Отговор #1 -: Октомври 06, 2011, 10:29:20 »

направи си дете и го отгледай
    или
    поработи като детегледачка
    или
    просто се позанимавай да се грижиш известно време за деца на съответната възраст...

Тогава мнението ти ще има повече тежест, а и ще е по-зряло, и по-съдържателно от настоящите ти мечти и желания.

Всеки получава точно това от което има нужда! Всеки прави толкова на колкото е способен! Нещата не могат да са разллични от това което са сега - ако искаш нещо да стане разбилчно, не протестриай, не мрънкай, не се възмущавй, а го направи така както смяташ че трябва да се направи!
    И ако наистина добре го направиш и хората наоколо оценят положително успеха ти, неминуемо ще последват примера ти, първо един, после и повече.
    Активен
    i.am.eternal
    Nazara
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 46

• Град: Varna
  • We are eternal, all this pain is an illusion

« Отговор #2 -: Октомври 06, 2011, 10:42:14 »

Едва ли ще го оценят, защото в това болно общество различното се смята за ненормално и бива отхвърляно. Деца съм гледала и съм се занимавала с тях. Просто пускам самата идея да видя дали някой ще я хареса. Има много родители които бият невръстните си дечица или пък се гневят на тях или просто се ядосват че те се държат по детски и искат те да пораснат да станат възрастни колкото се може по скоро. Но след като те се раждат такива и с ангелска същност защо е нужно да ги променяме и превъзпитаваме да им втълпяваме някакви идиотски идеи породени от разума ни? Аз ако имам дете ще му давам всичката свобода на света, и ще се държа с него сякаш и аз съм дете, и то ще се развива повече на енергийно ниво. Представете си свят пълен с възрастни, но с ум на деца , сащински ангелчета, те ще знаят че не е правилно да вредиш на природата и тн. Това знание ще им идва от горе, не от външни фактори като общество и телевизия!
    Активен

iLLimiTabLe*sTroNg*MiNd
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #3 -: Октомври 06, 2011, 12:04:48 »

Итърнал дори да не си майка  все още, мнението ти и темата е много адекватна. Да децата  имат силна връзка с майката и преекспонират енергията, но най- новите деца имат силата да преекспонират своята енергия върху родителите също и то в доста по-голям интензитет от тези които са само преди 10 години родени.

Сега има случаи ,когато детето може да е недоволно по чисто физически причини, като също проблем на тези деца е заземяването, което е грижа на родителя. Имам предвид ,че тези деца имат доста повече нужда от създаване на връзка със физическият план на планетата и за това имаме раздела За родителите със съвети за спорт,хранене,образование и тнт.

Относно говоренето ,понеже ние сме сега на този етап, съм ужасно убедена ,че сигналите се предават телепатично , а само част се обозначават знаково ,чрез думи.

Сега въпреки всички неща, децата са си склонни към опасни експерименти , като да ми врътка копчетата на котлоните и да дава сок на ДВД-то ,и за да не очисти ,щото като му обесняваш и викаш не , а то се хили и продължава, след два пъти като ми запали разни работи имаше ступан памперс , естествено повече знаково отколкото да му причиняваш болка, но сега хахахахахахха повече му влияе ако почна да му дудна и прави всичко само за да млъкна и ми вика - Добре,айде добре Усмивчица) голяма скица.

Но наистина това да се държиш с него ,все едно и ти си дете , не е принизяване или вдетиняване , а да се изчистиш и да работиш с неговата чистота и честота. От друга страна ти си отговорен ,че все пак знаеш какво се случва при играта да завираме неща в контакта и трябва да му го предадеш по всички възможни начини.

Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    loop
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 157

• Град: London, baby :P
    « Отговор #4 -: Октомври 06, 2011, 12:19:23 »

Мамите трябва да се включат и да кажат. Останалите ще си правим догадки.

Но пак правя препратка към каквото съм чела от Лазарев - всичко от родителите е свързано с децата. Може да е нежелана бременност и да си мислиш колко не го искаш това дете и то да се роди или впоследствие на развие тежко заболяване като рак, защото му е заложена програма за унищожение. Или пак родител има проблеми с преодоляването на някакъв проблем и не успява да го изчисти, тогава се изсипва при детето с няколко пъти по-голяма тежест.

Знам ли... сигурно е вярно.

А преди бях чела някаква статия някъде как Африканките не знам си къде не одобрявали изобщо Европейските майки, които слагат памперси на децата си и не могат да ги научат на нищо сами. А те си носят дечицата голички, но никога не ги напишкват, защото имат по-дълбока връзка майка-бебче и усещат кога детето има нужда от нещо.
    Активен
    andromeda3213
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 40

« Отговор #5 -: Октомври 06, 2011, 12:57:32 »

http://www.vbox7.com/play:8312b4e595
     Тъжен
    Активен
    ИВЕВЕ
    Гост
    « Отговор #6 -: Октомври 06, 2011, 16:26:36 »

Едва ли ще го оценят, защото в това болно общество различното се смята за ненормално и бива отхвърляно. Деца съм гледала и съм се занимавала с тях. Просто пускам самата идея да видя дали някой ще я хареса.
    Коя е самата идея? Ако се превърне в реалност, неминуемо би била чудесна. Инак си е просто идея в морето условности, поредното "може би".  Усмивчица
    Различното може да се смята за ненормално, но не винаги. Ако то е поднесено внимателно и по подходящия начин, шансът да бъде прието е значително по-голям, не мислиш ли?

Има много родители, които бият невръстните си дечица, или пък се гневят на тях, или просто се ядосват, че те се държат по детски и искат те да пораснат, да станат възрастни колкото се може по скоро.
    А нима всички не правят това? Нима само отношението родител-дете е такова? Но, разбира се, връзката между детето и майката е много по-силна, може би дори най-силната, не знам, само предполагам. Естествено е да играе фундаментална роля за по-нататъшното развитие на детето и наистина трябва да се подхожда с внимание... Но понякога самото дете трябва да намери път към родителя, т.е. да намери начин те да се разбират. Двустранни са нещата.  Усмивчица

Колкото и разум и следване на общоприетите норми да се изисква от едно малко дете /предполагам, че това имаш предвид, казвайки "да станат възрастни", ако греша - поправи ме/, то аз не виждам начин родителите да постигнат траен резултат. Натрупванията на негативизми от детството няма как да не се отразят.

Но след като те се раждат такива и с ангелска същност защо е нужно да ги променяме и превъзпитаваме да им втълпяваме някакви идиотски идеи породени от разума ни?
    Не всички са толкова духовно извисени. А и ако се възпитават в истински морални ценности, то би било много хубаво.

Аз ако имам дете ще му давам всичката свобода на света, и ще се държа с него сякаш и аз съм дете, и то ще се развива повече на енергийно ниво. Представете си свят пълен с възрастни, но с ум на деца , сащински ангелчета, те ще знаят че не е правилно да вредиш на природата и тн. Това знание ще им идва от горе, не от външни фактори като общество и телевизия!
    Супер. Усмивчица

Активен
    Do_It
    Eyes of consciousness
    Неактивен Неактивен

Публикации: 241

Strange Bird

« Отговор #7 -: Октомври 06, 2011, 16:58:58 »

Понякога гледам майка се разхожда с 2-3 годишното си дете. И детето плаче или шава в количката защото е недоволно. Но като се замислиш как може едно малко дете, което още няма оформено его и разум, да бъде недоволно. Децата са чисти, и имат силно влияние от майката. Ето каква е причината, поглеждам майката и усещам че тя е изморена изнервена и въобще не е щастлива- логично е детето като 'малко радио' да прихваща всичко от майката. Затова когато родителите са доволни, щастливи и се обичат, детето също е доволно, щастливо и обичано, слуша и се развива без проблеми.

Извън идеята на темата ти, примера е малко неуместен. Детето има КОЛИКИ - боли го коремчето, наакано, напишкано, газове в коремчето, уригва се, пръцка - боли го. Те първа стомахчето му се "учи", което дете доскоро е поемало хранителни вещества директно от майката, през пъпната връв. И да го целуваш, и гушкаш, и щастливи родители да има, докато не се изпръцка, няма да му олекне на стомахчето или докато не му смениш памперса, няма да почувства свежест по кожичката си, която впрочем е прекалено нежна, чувствителна в началото.
    Инстинктивни са им реакциите като резултат от реакциите на организмите им, подавайки сигнал. Инстинктивно разпознават майките си, свръзката която се осъществява още по време на бремнността. Така смятам.
    Забелязах обаче, че когато се радвам на малката по-емоционално, е малко по-неспокойна. Когато обаче й се радвам, любувайки й се спокойно, докато я гледам в очите и тя мен гледа, понякога се усмихва и зяпа с интерес. Казаха, че тези усмивки са несъзнателни.
    Вчера например, когато излязахме беше весела - усмихваше се, махаше с ръце, направо купон си вдигаше в количката хахаха. След време се разплака - хранене, разходка - нищо не помогна. И памперса напишкания й сменихме. Клекнах до количката да я гледам, отново любувайки се (спокойно), да й говоря лигаво (все едно да й гукам) и тя спря да плаче. Отново се показа онзи интерес в очите, задаващ въпроси все едно и онази усмивка. Сестра ми каза, че явно иска внимание. После станахме и пак се разплака. А, като яде, може и двете да ни приспи. Почваме да се прозяваме, защото толкова лежерно-лежерно, едва-едва, спокойно, блажено си яде, понякога се унася с биберона в уста, докато цока - аха, да затвори напълно очи и отваря едното, другото почти затворено - не предава фронта. И на нас накрая ни се доспива като я гледаме така.
    « Последна редакция: Октомври 06, 2011, 17:28:07 от Do_It » Активен

Alida
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 256

« Отговор #8 -: Октомври 06, 2011, 21:56:21 »

Не смятате ли че цялото онтошение към децата да се промени, изхождайки не от нашата гледна точка,а от тяхната. Не е ли по добре вместо да ги приобщаваме в нашия свят да се опитаме да запазим тяхната ангелска същност и да променим света?

Би било прекрасно. Просто не виждам как това може да се случи в рамките на 2-3 поколения. Нека си признаем- светът в момента не е най- прекрасното място за обитаване и човек освен ангелската си същност, има нужда и да се опази "цял". А на това все някой трябва да го научи и невинаги е приятно.
    Активен

"Не е важно да видиш, а да разбереш"- Sunshine(sun)
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Вселенската майка
    Духовни учения
    Administrator 0 1321 Последна<br />публикация Юни 16, 2009, 18:44:42
    от Administrator
    Връзката с Атлантида / La conexion atlante
    Филми
    Arcoiris 1 2186 Последна<br />публикация Декември 20, 2009, 20:49:36
    от Arcoiris
    Майка Тереза
    Обща тематика
    Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso 0 556 Последна<br />публикация Март 25, 2010, 22:57:13
    от Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
    Връзката между душата и тялото?
    Здрав дух здраво тяло
    i.am.eternal 6 2840 Последна<br />публикация Юни 06, 2011, 08:33:32
    от Търсач
    Майка ми не ме разбира
    Въпроси и отговори
    Mistic_Aqua 8 849 Последна<br />публикация Април 06, 2013, 20:16:18
    от my life...

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright