Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Живот в СЕГА  (Прочетена 719 пъти)
Do_It
Eyes of consciousness
Неактивен Неактивен

Публикации: 241

Strange Bird

« -: Октомври 01, 2011, 06:27:37 »

Спрете да мислите за миналото, спрете да мислите за бъдещето. Движете се в СЕГА.
Страховете често са свързани с минали моменти с бъдещи (близки или далечни) последици или само бъдеще. Замислете се. Открийте страховете си, колкото ви е възможно. Обърнете внимание в кое време фигурират. Страховете са времевата рамка-окови. Защо страховете не са свързани с момента СЕГА? Защото сте потопени в сегашния момент, във времето наречено СЕГА.
Когато започнете да живеете в СЕГА, се изпитва липса на страхове. Изпитва се мир, покой, любов. Изведнъж всичко потича като поток, сякаш всичко се случва от самосебе си по един добър начин за вас. Ако в дадения момент не получавате желаното от вас, никога не забравяйте, че е за добро и не се съмнявайте дори в това. Ще дойде по-скоро, отколкото го очаквате, но не се съмнявайте, а Приемете го. Вие живеете активно и съзнателно, варирайки, живеейки, действайки, чувствайки във времето СЕГА. Ако искате да постигнете нещо, ще го направите с действия в Сега. (гледайте клипа от 4-тата минута нататък по този въпрос). Макар че, живеейки в Сега, не се изпитват нужди някак (не знам дали за вода няма да се изпита все пак : ) ). Дори самотата е сладко единство без нужда от разваляне.
Страховете и мисълта за бъдещето са оковите на съзнанието за активност, действие. Минало, настояще и бъдеще се срещат в СЕГА. Пречупна. Забележете колко страхове и контрол над съзнанието се налага, от една страна отвън (от външни източници всякакви - медии, институции, рамково мислене - всички в редичка за контрол), от друга страна отвътре (от самите вас).
Може да не разбирате в дадения момент нещо. Приемете нещата. Както има една приказка "Ако има нещо, няма нищо.".
Няма понятия като "те още не са готови.." - те могат да бъдат готови тук и сега, само да го пожелаят, за да го видят и за да Бъдат.
"Света е за смелите."

Заповядайте един клип по въпроса, който смятам представя нещата правилно. Или поне това съм изпитала, което говорят и това се случи.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=A8N4_JDoXNA" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=A8N4_JDoXNA</a>

« Последна редакция: Октомври 01, 2011, 07:00:37 от Do_It » Активен

Уж-Ум
Vakuu
Неактивен Неактивен

Публикации: 54

NO MORE!

« Отговор #1 -: Октомври 01, 2011, 11:49:35 »

Do_It , в тебе виждам себе си, т.е. ти си отново себе си  Сърце това ме радва, колкото повече ставаме себе си, толкова повече сме станали себе си 
Активен

Който ме подценява, че мога да се справя и сам. Може спокойно да се отдръпва и да не се притеснява. Усмивчица
Самотата е илюзия. Усмивчица
Заедността е истина, независимо от илюзиите за самота. Усмивчица
Страници: [1]   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Ошо - Тук и сега
Книги
11WOLF11 0 1795 Последна<br />публикация Юни 18, 2009, 00:55:42
от 11WOLF11
А сега...накъде?
Въпроси и отговори
back2smile 13 797 Последна<br />публикация Ноември 06, 2010, 20:38:23
от dak
Нови способности отключващи се сега!
Видео клипове
The One 0 1004 Последна<br />публикация Февруари 28, 2011, 02:49:21
от The One
България сега « 1 2 ... 6 7 »
За България
fatima 100 5774 Последна<br />публикация Ноември 15, 2013, 10:40:48
от Kissing You Good Night
Вече си съвършен и цялостен точно сега
Духовни учения
The One 9 961 Последна<br />публикация Август 27, 2011, 11:06:30
от Sobercho

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright