Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Странен повтарящ се сън  (Прочетена 1468 пъти)
vins
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« -: Септември 22, 2011, 12:51:27 »

Здравейте на всички.Нов потребител съм на този форум.
От скоро чета теми в него и много ми харесва.Дойде време и аз да си разкажа какво сънувам Усмивчица
От известно време сънувам един и същи сън, в който съм изключително уплашен.
Ще се опитам да го разкажа въпреки , че не си спомням много подробности...
Когато съм бил малък в детската градина е имало някаква лоша госпожа, която ме е затваряла в малка и тъмна стаичка докато другите деца спят следобед.Това е било в случаите когато аз не съм искал да спя(а то е било много често) , защото съм пречел на останалите деца(това е от реалния живот не сън) и може да се каже, че от тогава много ме е страх от тъмното вече около 20 години. Когато съм сам в къщи примерно и искам от една стая да отида в друга светвам всички възможни лампи.Защо го разказвам това? Ами защото целия ми сън преминава в тъмна стая ... може би има някаква връзка със страха ми от тъмното.
Връщам се на съня, че започна да става малко дълго Усмивчица
Та ето го и него:
Сънувам, че съм легнал и спя.В един момент започва да се тропа на вратата на стаята в която съм,а тропането е изключително силно и до някъде зловещо...в смисъл аз знам, че зад вратата има нещо/някой много зъл/зло.В следващия момент аз затискам вратата с всичка сила, а от другата страна някой или нещо иска да влезе при мен.Тук идва един момент в, който не си спомням какво се случва.Следващото което помня е, че съм отново в леглото и както спя усещам някакво присъствие зад мен.В този момент сърцето ми ще изскочи... толкова силно бие и такъв страх какъвто може би никога не съм усещал(страх, който не е в съня,а реален)..завил съм се едва ли не през глава и този/това което е зад мен се протяга към мен.Иска да ме хване...в повечето случаи тук се будя толкова уплашен,че дълго време след това не мога да заспя.Самият сън е по-дълъг, но просто това помня.Обикновено се случва около 2-3 часа през нощта.
За целия ми съзнателен живот и от всичко което съм сънувал не съм имал толкова реален сън.
Лошото е, че започна да зачестява този сън...в смисъл доста често вече го сънувам.
Какво ли може да е ?
И благодаря Ви , че отделихте време да прочетете поста ми, който за съжаление стана малко по-дълъг от колкото очаквах.
п.п.Ако някой не е разбрал нещо ще се опитам да го обясня пак, но и на мен ми е трудно..някои неща просто не знам как да ги обясня Усмивчица
Активен
dariomag327
Requiem
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 79

• Град: Sofia
  • Bless the mind too small for doubt!

« Отговор #1 -: Септември 22, 2011, 13:09:05 »

Опитай с кратка медитация преди сън, в която заповядваш на мозъка си да не сънува, лесно е. Другия вариант е да се презастраховаш с щит около стаята, в която спиш и около теб самия. Това, което разказваш ми звучи на атака от меър (mare, оттам идва думата nightmare). Супер досадно същество, което ти пълни главата с кошмари и се храни от страха ти. Но по принцип се блокират лесно. Освен ако не си го предизвикал някак, не знам по каква причина ще те атакува. Ако пък не е това, има още няколко възможности. И всички се решават с по-горе посочените от мен методи. Успех.
    Активен

Strength and Honor!
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #2 -: Септември 22, 2011, 13:45:04 »

Просто трябва да му кажеш чао-чао на този страх , иначе ще си се връща под всякаква форма на сън и на яве да те папка. Не че е лесно ,ама аз тоя страх от тъмницата на около 18 почнах да го боря, нарочно седях в тъмната стая, първоначално свикваш и виждаш ,че не е съвсем тъмна , после се унасяш и се наслаждаваш на тишината и спокойствието. Защото тъмното не е страшно ,  то е спокойствие и почивка, като го преобразуваш страха в наслада и унуй чудо ще се изпари.
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Alida
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 256

« Отговор #3 -: Септември 22, 2011, 15:20:05 »

Би ли приел един практически съвет? (в случай, че истинския ти въпрос е "как да се справя със страха си и да изгоня натрапника)
    Когато си в тъмното и те е страх, ставаш част от тъмното, един вид се изгубваш в неизвестното (защото нищо не се вижда). Това поражда още повече страх и те кара да се свиеш, усещаш се малък и слаб, води те към нищото. От там и ужасът.
     Най- голямата манипулация в този случай е да повярваме, че е така.
     Само една свещ може да освети цяла тъмна стая. Предлагам ти да я "запалиш".
    Не зная дали  и доколко вярваш, че си създаден от светлина, но факта, че си стигнал до този форум, казва, че идеята не ти е чужда. Насочи вниманието си към сърцето и си припомни случка, в която си изпитал голяма благодарност. (направи го още сега и ако трябва, отдели време, за да си припомниш чувството) Припомни си какво чувстваш към най- добрия си приятел и колко си бил окрилен при най- големия си успех. Сърцето  се отпуска и като че ли се разширява. Това е, защото се е  проявила светлината в теб.
     Когато ти се случи да си пак в  тъмното, припомни си, че си светлина и изрази намерение тя да се запали. Може и да не се получи от първия път, но със сигурност ще усетиш, че сърцето ти го желае. "Светнеш" ли, ще разбереш колко слаб е в действителност оня, който чука и ако изобщо посмее да припари, няма да има никаква власт над теб. Даже и да пропуснеш да се сетиш за светлината в съня си, винаги можеш да го направиш, когато си буден. Пак ще има ефект.
     Ако това ти е трудно, можеш да направиш "номера" на една препатила жена от видео, което срещнах някъде из форума. Тя казвала "В името на Бога, върви си" или нещо такова, важното беше да е "в името на Бога"- и онова ръмжало, ама се махало.
     И аз подкрепям съвета за настройката преди сън, от това зависи "къде" ще изкараш нощта. Едно предложение и от мен- можеш да си представиш, че лежиш  в кристално легло и си облян от светлина, която разтваря всичките неприятни преживявания, стрес и емоции през деня и те зарежда със сила. Ако "останеш"там, тъмната стаичка няма шанс Усмивчица))
    Активен

"Не е важно да видиш, а да разбереш"- Sunshine(sun)
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Преходът-нещо ново или повтарящ се цикъл? « 1 2 3 »
    Великият преход
    Amazon 36 2646 Последна<br />публикация Септември 24, 2010, 18:32:58
    от Ich
    Странен сън
    Въпроси и отговори
    Kissing You Good Night 1 565 Последна<br />публикация Юли 06, 2011, 17:21:49
    от @di
    Странен сън
    Моите сънища
    xsiaze 2 1117 Последна<br />публикация Януари 07, 2012, 03:12:24
    от xsiaze
    Малко смърт + 1 изключително странен сън
    Моите сънища
    Sita 2 1141 Последна<br />публикация Февруари 26, 2012, 16:46:32
    от Sita
    Много странен сън.Реален
    Моите сънища
    mmia737 2 906 Последна<br />публикация Август 04, 2013, 08:35:35
    от perli4ka

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright