Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Акция: Да заживеем в хармония!  (Прочетена 3121 пъти)
Турист
почиващ на стари лаври
Неактивен Неактивен

Публикации: 580

• Град: Варна
  • martin.kristov1
    « Отговор #15 -: Октомври 24, 2011, 22:13:39 »

Тук от собствения си профил ще ви представя няколко идеи, с които кандидатстваме към този конкурс. Идеите не са напълно мои, но са давани от инициаторите на тази Акция.

---------------------------------------------

1. Курс или обучение по емпатия; упражнения по емпатия
    Могат да бъдат организирани и провеждани там където има желаещи. Хора с такова търсене. Могат да бъдат намерени хора от форума, които биха помогнали в такова обучение

2. Съхранение на инфо, по примера на маите; пирамиди, рисунки по стени ; случващото се сега; да се съхрани за следващите поколения; но не по книги; друг носител.
    Незнам точно как би могло да се организира. Всеки може да си го представи по различен начин. Като саркофаг, където се оставят разни ценности. Като някакъв градеж на специално място. Може да заложите след много години да дойдете на това място отново...

3. Практически опити за зареждане на водата; по метода на Масару Емото; да се ходи групово на водоем, язовир. Колективна медитация; да се преструктурира вода, която се ползва от хората. Да бъде като добро дело, което медитираща група ще извърши за хората от определена област, които черпят вода от даден язовир

4. Засаждане на градини, гори; Дървета; предимно в града, блокове, училища

5. Разпространение на идея за здравословен начин на живот. Повече хора да узнават за това

6. Междуполовото общуване. Психологично, емоционално. Часовете по сексология, извънучебни.  Насочено и към възрастни и към ученици. Да има разбиране към другия пол; с присъщите му специфики. С цел по-лесно преодоляване на конфликтни ситуации
    Може да се разпространят листовки за организирането на такива часове с точното място и час на провеждането им

7. Ден на тишината. Целодневна медитация. Мълчание и общуване на ментално ниво, а не на вербално. Може да се осъществи за определена група от познати и непознати хора с предварително заложено начало и край на сесията. Място произволно

8. Организиране на среща за генериране на идеи. Специална среща. Идеи подобни на тези. Може да се натрупват и други такива идеи, дори и след преминаването на тази акция в дледващ неин етап

Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
    Неактивен Неактивен

Публикации: 362

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #16 -: Октомври 25, 2011, 19:43:09 »

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬(ஜ۩۞۩ஜ)▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Здравейте!
    Идеите, които сте дали са страхотни и  много се радваме на ентусиазма ви/ни  Усмивчица
    Наближава крайния срок за предложения.  До момента има няколко наистина страхотни! Благодарим на всички, които са вложили по нещо от себе си и искат да помогнат на планетата ни и които вярват, че това не е загубена кауза! Очакваме още идеи от вас, не се срамувайте да ги споделите  Усмивчица Темата ни е: как да направим света по-добро място; как да помогнем на нуждаещите се; как да повишим вибрацията на хората;  как да подпомогнем прехода...
    Или с две думи – от всички нас зависи да изберем дали ще предпочетем „глобален” или „локален” подход към нещата...
    Гласуването за най-добра идея ще се извърши от всички посетители на сайта  indigota.com в края на месеца . Ще се позволява по един глас от всеки, последван от кратко обяснение ЗАЩО в отделна АНКЕТА, която ще пуснем след 1-ви ноември.
    Първо гласуваш за конкретната кауза, а после подкрепяш гласа си с обяснение в същата тема. Моля спазвайте указанията!  Усмивчица
    Призоваваме хората, които са публикували идеята си в съвсем кратък и недоразвид вид да вложат още малко усилия , за да бъдат по-конкретни и да се разбере по-точно замисъла им.
    А когато заедно изберем една от идеите,  започва истинското предизвикателство – да повярваме, че тя не е само празни приказки на едни хора в един сайт и да се обединим, за да я осъществим заедно!

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬(ஜ۩۞۩ஜ)▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
    Активен

There's no such thing as MYSELF since I am constantly changing. ME
    Турист
    почиващ на стари лаври
    Неактивен Неактивен

• martin.kristov1
    « Отговор #17 -: Ноември 01, 2011, 19:51:29 »

Ще публикувам тук част от писмото на Йордан, комуто е било по-лесно да пише на посочения в тази тема mail, отколкото да пусне постинг, относно Идея за Акцията "Да заживеем в Хармония"

Моята идея, ако не ме помислите и вие за луд е това:
    - нека задружно се опитаме да прокараме закон....чрез които в училище да се изучава тази материя за която говорим тук , за силата на подсъзнанието и за здравословното ядене нека промяната почне от самото начало и нека покажем пътя на изгубилите се души... Аз много искам и силно вярвам, че ако има хора които искат и вярват като мен може да НАПРАВИМ КНИГА  чрез която да помогнем на хората да разберат това което знаем ние. Когато пиша това - чувствам как цялото ми тяло се чувства красиво радостно изпълнящо се с любов и вяра.
    Всичко това са мои мисли създадени точно сега и в момента и нищо не съм преписал или копирал ,,,пиша това което идва от вътре ,,,а може-би и това което трябва.Нека помогнем с положително за промяната.
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    За Едно
    Leon7, Aldonza, turist, Ich
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 10

• Град: България
  • « Отговор #18 -: Ноември 01, 2011, 20:52:23 »

Вече е създадена анкета, в която регистрираните потребители на форума могат да гласуват по една или две от гореизброените идеи.

http://indigota.com/index.php?topic=5196.0
    Активен
    Турист
    почиващ на стари лаври
    Неактивен Неактивен

• martin.kristov1
    « Отговор #19 -: Май 13, 2012, 08:42:33 »

Дванайсет души вървят през централна градска улица. Всеки е в двойка с някой друг. Облекли са тениските на 6 политически партии.
    По 2 за БСП, 2 за СДС, 2 за Атака, 2 за ДПС, 2 за РЗС, 2 за ГЕРБ. Но всеки в двойката е от различна партия.
    БСП и СДС вървят заедно един до друг. Атака и ДПС са заедно един до друг. ГЕРБ и РЗС също са заедно.
    Вървят и стигат до някакво оживено и обширно място (например за Варна – входа на Морската градина). Носят със себе си пластмасови букви, федербал, топка, фризби, карти за игра. Стигайки до мястото – сядат на земята в кръг и слагат буквите хаотично пред себе си. Седят така 5 мин – после стават и започват да редят буквите в изречение. Например: „Обединени можем да се справим с всичко”. После могат да станат и да поиграят ЗАЕДНО на игри, чрез нещата, които са си донесли. Това може да се направи не само в центъра на града. Може и в централните места на останалите квартали, или където има Пощи, Болници, Пазари.

Не е нужно хората да са със или без партийна принадлежност, може да са от различен етнос, мъже, жени, за предпочитане от различни възрасти, с различно вероизповедание.

Идеята е да сме толерантни към различията, да знаем, че какъвто и да е отсрещния той е преди всичко човек, защото когато закъсаш с колата, когато видиш човек, който припада на улицата, когато търсиш някой да ти даде огънче, за да запалиш – ти не го питаш от коя партия е, каква религия изповядва, колко души е наранил през живота си. Ти го търсиш, за да ти помогне – сега, в този момент и той ще го направи, защото по всяка вероятност и той е изпадал в беда и на него са му помагали.
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Щуродино
    Неактивен Неактивен

Публикации: 257

« Отговор #20 -: Юни 14, 2012, 10:38:25 »

Ще публикувам тук част от писмото на Йордан, комуто е било по-лесно да пише на посочения в тази тема mail, отколкото да пусне постинг, относно Идея за Акцията "Да заживеем в Хармония"

- нека задружно се опитаме да прокараме закон....чрез които в училище да се изучава тази материя за която говорим тук , за силата на подсъзнанието и за здравословното ядене нека промяната почне от самото начало и нека покажем пътя на изгубилите се души... Аз много искам и силно вярвам, че ако има хора които искат и вярват като мен може да НАПРАВИМ КНИГА  чрез която да помогнем на хората да разберат това което знаем ние. Когато пиша това - чувствам как цялото ми тяло се чувства красиво радостно изпълнящо се с любов и вяра.
    Всичко това са мои мисли създадени точно сега и в момента и нищо не съм преписал или копирал ,,,пиша това което идва от вътре ,,,а може-би и това което трябва.Нека помогнем с положително за промяната.

Активен

Омръзна ми да се обяснявам-47 годишна
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

Публикации: 980

• Град: Тук и сега
  • Тук и сега ...

100006741217887
    « Отговор #21 -: Юни 14, 2012, 13:20:03 »

Този човек които е писал това е интересен но кога го е писал е бил малък или новобранец които порасна и се разви към по-добро.
    И кога сега чете това което е пратил преди , му е много забавно и тогава е имал тази борбеност за добро и ново и сега пак я има.
    Тогава дори този Йордан не бе регнат тука и бе само една или много идеи и вяра а сега е факт всичко и то се случва.И този човек е щастлив понеже допринася за светлината дори и само тук във форума.Но кога вижда колко посещаемост има той започва да хвърчи на високо.
    На всички от този форум понеже преди беше мечта за мен да съм един от вас ,сега се чувства част.И се надявам да е така.

Колкото до идеята ,пак искам да стане и да се прокара и се надявам скоро да стане.
    Активен

Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Разбиране -> Хармония -> Прогрес
    Духовни връзки и взаимоотношения
    praiseyou 8 1606 Последна<br />публикация Август 26, 2011, 22:05:50
    от Турист
    Социална акция
    Послания
    Leon7 7 1192 Последна<br />публикация Септември 22, 2011, 00:50:25
    от Житара
    Коментари и препоръки към „Да заживеем в хармония!” « 1 2 »
    Инициативи
    За Едно 24 1326 Последна<br />публикация Ноември 04, 2011, 09:41:34
    от air_fairy
    Анкета към Акция: "Да заживеем в хармония!"
    Инициативи
    За Едно 13 1110 Последна<br />публикация Ноември 17, 2011, 20:07:20
    от За Едно
    01. декември - Национална акция "Да заживеем в хармония"
    Инициативи
    За Едно 8 1802 Последна<br />публикация Декември 01, 2011, 07:30:23
    от Турист

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright