Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Коментари и препоръки към „Да заживеем в хармония!”  (Прочетена 1333 пъти)
Турист
почиващ на стари лаври
Неактивен Неактивен

Публикации: 580

• Град: Варна
  • martin.kristov1
    « Отговор #15 -: Октомври 26, 2011, 22:45:55 »

Турист, а за тези 8 точки ще има ли гласуване?

Да! И по тези 8 точки ще има гласуване!

Но моля ви не пускайте коментари в онази тема. Още в първия неин постинг е записано, че тук в тази тема е мястото за въпроси и коментари и обсъждане на идеи!

БЛАГОДАРЯ!
    « Последна редакция: Октомври 27, 2011, 22:09:06 от Модератор » Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Турист
    почиващ на стари лаври
    Неактивен Неактивен

• martin.kristov1
    « Отговор #16 -: Ноември 02, 2011, 23:10:53 »

Моята идея, ако не ме помислите и вие за луд е това:
    - нека задружно се опитаме да прокараме закон....чрез които в училище да се изучава тази материя за която говорим тук , за силата на подсъзнанието и за здравословното ядене нека промяната почне от самото начало и нека покажем пътя на изгубилите се души... Аз много искам и силно вярвам, че ако има хора които искат и вярват като мен може да НАПРАВИМ КНИГА  чрез която да помогнем на хората да разберат това което знаем ние. Когато пиша това - чувствам как цялото ми тяло се чувства красиво радостно изпълнящо се с любов и вяра.
    Всичко това са мои мисли създадени точно сега и в момента и нищо не съм преписал или копирал ,,,пиша това което идва от вътре ,,,а може-би и това което трябва.Нека помогнем с положително за промяната.

Виждам, че Идеята на Йордан набира скорост КЪМ МОМЕНТА като брой гласували за нея.
    Интересно ми е обаче, дали тези, които я избират се замислят върху нейното осъществяване. Дали ще има във всички училища подготвени кадри, които да изнасят уроци на тази тема. Дали тези кадри ще са одобрени от Министерството на образованието?
    - Дали народните представители биха гласували Закон, който да позволи изучаването на Езотерика например в училище.
    Лично аз много бих се радвал, ако това се случи...
    - Ако е въпроса до правенето на книга, свързана с тази материя. Това е нещо по-достижимо като цел... поне според мен...
    Как мислят онези, които са дали гласа си за тази Идея?
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
    Неактивен Неактивен

Публикации: 362

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #17 -: Ноември 03, 2011, 11:04:57 »

Туристе и аз съм на това мнение....
    Дори да не е Езотерика Усмивчица това е адски трудно и в действителност.... който е предложил идеята е необходимо да е вложил малко идея и мисъл за реалното и осъществяване. Да бъдем реалисти...
    Наистина идеята набира гласове, но не е обоснована....не знам...
    Активен

There's no such thing as MYSELF since I am constantly changing. ME
    Финист
    Финист
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 142

« Отговор #18 -: Ноември 03, 2011, 12:39:10 »

Езотериката се счита от официалните власти в почти целиця свят за вид религия или религиозно вярване, поради това че много от доказателствата й са субективни.

Според конституициите на повечето държави(БГ в това число) в училищата и университетите е забранено преподаване на предмети с религиозна, верческа и мирогледческа тематика - тези учреждения трябва да обучават само на суха информация, а не на вярвания и на някъкъв мироглед. Това е полето за работа на отделни организации, било то "църкви", било то "културно-образователни". Така че тази идея е неприемлива...

Съществуват обаче частни организации, които преподават езотерика, макар и в най-сухия и вид, като чиста теория и философия, запознавайки хората с мирогледа на философите от христос до ден днешен... има и в БГ такива организации, доста солидни при това. Включително и на нашия форум се появяват реклами на дейността им - аз съм ги посещавал за известно време, и останах много доволен, който иска да порови в раздела реклами...

Но като цяло такива мащабни планове изискват и доста солидна координация и дисциплина каквато нямаме, нооооо... можем да придобием, работейки известно време върху по-малки начинания от тип природоопазване или социална помощ.
    Активен
    Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
    Неактивен Неактивен

Публикации: 362

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #19 -: Ноември 03, 2011, 16:31:52 »

Така е...
    Активен

There's no such thing as MYSELF since I am constantly changing. ME
    Турист
    почиващ на стари лаври
    Неактивен Неактивен

• martin.kristov1
    « Отговор #20 -: Ноември 03, 2011, 20:19:45 »

...........
    Но като цяло такива мащабни планове изискват и доста солидна координация и дисциплина каквато нямаме, нооооо...

А на мен в такъв случай ми е интересно да науча, дали онези, които са гласували в анкетата за тази идея - не са отчитали тези факти относно координацията и дисциплината или са дотолкова големи ентусиасти, че им трябва само мъничко подкрепа, за да задвижат и реализират идеята си...
    Нима те хвърчат в облаците и недовиждат някои важни подробности?!
    Ще се радвам, ако се включи някой от тях във връзка с коментари по тази Идея...
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Еруин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 427

• « Отговор #21 -: Ноември 03, 2011, 22:16:15 »

нека покажем пътя на изгубилите се души...

За да се покаже пътя на загубените, трябва поне един да се намери преди това и да се закрепи стабилно. 
    Кой ще е той Згреших

Колкото за книгата, толкова хубави и ценни книги има, ако някой ги четеше и се напъваше да ги осъзнае...,
    В днешно време всеки иска да пише книга и да бъде прочетен.  Усмивчица На никой обаче не му се чете.

Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #22 -: Ноември 04, 2011, 01:09:04 »

Цитат
    За да се покаже пътя на загубените, трябва поне един да се намери преди това и да се закрепи стабилно.
    Кой ще е той
    Защо не ти? Усмивчица

Еру поста ти ми припомни една част от "Разговори с Бога" на Н.Д. Уолш, там човека пишеше и се чудеше,  "Господи защо точно мен си ме избрал да предавам словото ти и да соча пътя, та аз съм толкова грешен и несъвършен"?

И там му бе отговорено....
    Цитирам по памет или по скоро перифразирам:

Не ми трябва някой който да е съвършен!
    Никой няма да му повярва, защото би изглеждало недостижимо и нереално на останалите да бъдат като него.
    Ти си минал през много изпитания и продължаваш да минаваш правейки "грешки", точно това те прави съвършен.
    Точно това ще даде кураж и вяра на хората, че могат да бъдат като теб и да последват примера ти!

Дори бих казал,че  всеки един от нас показва пътя дори и този който изглежда се е изгубил най-много.

И накрая искам да кажа, че разбирам ключа в поста ти!
    А той е че когато се намерим ние автоматично ставаме пътеводна светлина и затова е достаъчно да насочим усилията си към вътрешната работа вместо навън сочейки с пръст.

Поправи ме ако греша.

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 733

« Отговор #23 -: Ноември 04, 2011, 08:44:08 »

В този ред на мисли, от тази есен вече има Валдорфско училище в България, тук в София...и всичко започна ей така от нищото: някой написал статия за валдорфската педагогика, друг я прочел и му се обадил......и училището е вече факт, одобрени са от министерството, но сами ще си съставят програмата и методите на преподаване, съвсем в началото е всичко... та, практически не е чак толкова невъзможно.
    Активен
    air_fairy
    Неактивен Неактивен

Публикации: 154

• Град: Бургас
  • « Отговор #24 -: Ноември 04, 2011, 09:41:34 »

нека покажем пътя на изгубилите се души...

Кой ще е той Згреших

Бъди промяната, която искаш да видиш. Личният пример е най-силния инструмент.

Колкото за книгата, толкова хубави и ценни книги има, ако някой ги четеше и се напъваше да ги осъзнае...,
    В днешно време всеки иска да пише книга и да бъде прочетен.  Усмивчица На никой обаче не му се чете.

Активен

Чашата на живота се пие до дъно
    Страници:  1 [2]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright