Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Коментари и препоръки към „Да заживеем в хармония!”  (Прочетена 1288 пъти)
За Едно
Leon7, Aldonza, turist, Ich
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 10

• Град: България
  • « -: Септември 20, 2011, 23:29:18 »

Тази тема е допълнение към
    http://indigota.com/index.php?topic=5005.0

Ще се радваме да прочетем вашите коментари относно Идеите в „Акция: Да заживеем в хармония!” тук Намигване

Благодарим!
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #1 -: Септември 21, 2011, 14:51:40 »

От една страна ми е тъпо да давам идеи в които мога да се включвам само дистанционно. Но със сигурност мога да издирвам иниациативи , които могат да се включват към акцията. Мисля че има достатъчно адекватни такива , които имат нужда от подкрепа и вече при раздвижване , може да възникнат нови идеи . Иначе по случайност или не тамън си препрочитах Тимур и неговата команда, което ме връща на мисълта ,че хармонизирането е ежедневно , в играта, работата , пътят към къщи и най-голямата акция е личният пример.
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Турист
    почиващ на стари лаври
    Неактивен Неактивен

Публикации: 579

• Град: Варна
  • martin.kristov1
    « Отговор #2 -: Септември 22, 2011, 18:04:58 »

Здравей, Eona!

Хич да не ти пука, че си надалеч и можеш да се включваш само дистанционно. Всяка помощ и проява на отношение към въпроса е от полза.
    Но със сигурност мога да издирвам иниациативи , които могат да се включват към акцията. Мисля че има достатъчно адекватни такива ,...

Страхотно. Ще се радвам, ако издирваш инициативи и ги постваш в темата за предлагане на идеи!

......, което ме връща на мисълта ,че хармонизирането е ежедневно , в играта, работата , пътят към къщи и най-голямата акция е личният пример.

Така е! Права си! Най-голямата акция е личния пример. Но аз лично си представям, че това ще е една обща идея за всички нас, които четем тук и до които достигне посланието. Нещо по-конкретно... Нещо като помощ реална към всички...
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #3 -: Септември 24, 2011, 12:00:08 »

Разбрах, че на някои не им е станалo яснo каква е идеята на тази инициатива:
    защо трябва да се прави конкурс, да се оценяват идеите ...

Може би е добре да се обясни по-подробно какъв е замисълът.
    Активен
    За Едно
    Leon7, Aldonza, turist, Ich
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 10

• Град: България
  • « Отговор #4 -: Септември 28, 2011, 21:57:23 »

Изхождайки от това, че ако една идея събере най-много подкрепа и бъде най-симпатична на гласуващите за нея - решихме, че така най-много хора ще работят върху нейното реализиране.

Но преосмисляйки нещата допускаме, че може повече от една идея да намери своите симпатизанти, така че не е нужно да представяме темата „Акция: Да заживеем в хармония!” точно като КОНКУРС за най-добра идея...

За което се намерят хора - то ще бъде реализирано...

Става въпрос за идеи от рода на поговорката вместо да дадеш на гладния една риба, научи го как сам да си лови...или просто нещо, което да промени мисленето на хората, да възпита нещо в тях..
    И нещо от рода на „Предай нататък” – инициатива, за която повечето от нас са чували...

Дано този път сме направили идеята по-ясна!
    Активен
    kehoy_
    Неактивен Неактивен

Публикации: 188

« Отговор #5 -: Септември 29, 2011, 15:51:29 »

Идеята е да се организира експедиция към тайнствени места в България. Сигурно във форума има много чувствителни хора, които може би са ходили до такива места. А идеята е да се отиде до такива места и да се направи отчет или да се провери какво има или няма в тях.

Leon7 аз много искам !!!!!!!!! Усмивчица Подкрепям на 100%
    « Последна редакция: Септември 29, 2011, 20:57:57 от Модератор » Активен
    Турист
    почиващ на стари лаври
    Неактивен Неактивен

• martin.kristov1
    « Отговор #6 -: Септември 29, 2011, 22:43:45 »

Ще нахвърлям някои насоки във връзка с формиране на идея. Мои насоки. Може пък и на вас да помогнат:

1. Кога да бъде реализирана идеята, като отрязък от деня
    Ако става дума за работещи хора:
    - на работа, сред колектива – в случайни разговори сред колегите. За какво говорим. Неща които сме преживяли вчера... от които сме завладени, понякога наши колеги се вечатляват и искат и те да опитат, да ги заведем там, където се случват тия неща. ИЗВЪН фирмата, в която работим
    - извън работа и извън дома. Там където се срещаме с познати и непознати нам хора. Случайно или с уговорка. Дори и СЛЕД ДЕЛНИЧНИЯ ДЕН
    [помислих си за някава игра, играна от двама, шах, карти, но по алтернативен начин, играна в градинка. (Струва ми се, че е най-добре да има поне двама активисти при осъществяването на акцията на дадено място) Случайните минувачи се заглеждат и заседяват понякога... ]

Да помислим, всеки ли може да отдели време за хоби? Трябва да е нещо с което да бъдеш заразен от другия. Да възникне спонтанно (или поне да изглежда така), а не преднамерено.

На кого може да се помогне:
    - на Майки с деца в колички, на възрастни хора с бастуни, на Младежи пилеещи безцелно времето си по улици и градинки, на Хора с тъжни и апатични лица (може още да се изброява)

Вижте колко души поемат някаква брошурка, която на разни младежи им е възложено да раздават. Хората несъзнателно приемат нещо, когато им подадеш. Хората обръщат внимание. Не всеки е забързан и няма време да поговори по пътя за дома или отивайки на разходка...
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Турист
    почиващ на стари лаври
    Неактивен Неактивен

• martin.kristov1
    « Отговор #7 -: Октомври 04, 2011, 18:20:17 »

Цитат
    Да се измисли единна система, при която ще има един дежурен, който да приема обаждания на граждани или форумци изпаднали
    - в мини беда
    - проблем с институции; към коя да се обърнат
    - къде се намира дадена улица
    - как се стига до определено място и с какъв автобус

Много е земно - за съжаление. Не е велика идея...
    По-скоро е като помощ между Познати, отколкото да има по-глобално въздействие
    Но има моменти, в които си казваш - е, тогава, ако имаше някой, дето да ме светне, че може и тъй да се подходи към проблема...

Организирането ще е проблемно по отношение, че не се сещам как ще се знае винаги кой е дежурен на телефонна линия, дали винаги изпадналия в беда ще намери начин да се свърже с него...
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Турист
    почиващ на стари лаври
    Неактивен Неактивен

• martin.kristov1
    « Отговор #8 -: Октомври 05, 2011, 17:29:35 »

Ще се обърна тук с няколко въпроса към идеята на Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso

Може ли да обясниш малко по-подробно за тезо неща:
    създаване на картини - имаш предвид рисуване на картини ли?,
    колажи - това само на компютър ли се прави?,
    рамки за снимки - а това как става? някой трябва да прави дърворезба или да скове дървена рамка?!,
    глинени съдове - дали има готови съдове, които може просто да купиш и оцветиш; а ако сам създаваш такъв съд не ти ли трябват някой инструменти като въртящо се колело например?!
    създаване на свещи - атова пък как става?
    сапунчета със различни неща вътре - също не си го представям. купува се готов сапун и му поставяш нещо в сърцевината ли как?!
     одеала от пачуърк - тая дума се превежда като КРЪПКИ предполагам...
    , създаване на парцалени кукли - и това звучи интересно, дали могат да се намерят  образци някъде в нета за тия кукли Усмивчица

Идеята ти е доста разностранна. Наистина е нещо хубаво и сплотяващо към което семейството може да насочи вниманието си и да го отклони от по-битови и дребни проблеми... Ще е доста по-живо и емоционално, ще носи положителен заряд и опознаване на близките по начин различен от обичайния...
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
    Неактивен Неактивен

Публикации: 362

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #9 -: Октомври 05, 2011, 17:43:31 »

Благодаря, Туристе,
    много ме развеселиха въпросите ти Усмивчица
    Ще ти отговоря по-подробно, за да си представиш ти, а и другите за колко лесно изпълними и забавни неща говоря.
    Първо да вметна нещо. Навремето хората са се занимавали много активно със занаяти, а занаятите са всъщност изкуство, в по-голяма степен, отколкото физически труд и практичност. Това е сплотявало хората и с тези занаяти те са си изкарвали прехраната. Всички тези хора, сигурна съм, са били много по-удовлетворени от себе си, отколкото многобройните зомбита по офисите днес.
    Така - относно тези неща, за които питаш:
    Относно създаване на картини - говоря за рисуване - отиваш, купуваш си хартия, бои и четка (или дори статив - има един пич, който ги продава супер евтино), прибираш се вкъщи и започваш да експериментираш със цветове, със светлосенки.Не е необходимо да си учил или да си талантлив по общоприетите норми - просто изразяваш себе си. А това те кара да видиш, че изкуството не е само за избрани, които са учили в училище или са обявени за талантливи. Виждаш, че всеки един носи в себе си своето виждане за нещата - с две думи -изкарва те от "кутията" на ограниченото мислене.
    Относно свещите и другите неща - ще се очудиш колко е забавно правенето им, но всичко си правиш сам, не прибавяш неща, към вече закупени вещи Усмивчица
    Имаме голямо предимство днес. Интернет. Много съм щастлива, че е пълно с хора, които учат безплатно другите с кратки клипчета, има и книги и т.н.
    Освен това -все по-популярни стават хоби-магазините, защото голяма част, за съжаление само сред младите хора се интересуват от тях. И така....
    Активен

There's no such thing as MYSELF since I am constantly changing. ME
    Star Rover
    Неактивен Неактивен

Публикации: 53

« Отговор #10 -: Октомври 05, 2011, 18:03:19 »

И още нещо, когато човек твори силно се приближава до процесите и енергията, които е вложил Твореца, Източника, превръща се в съ-творец и пресъздава работата му по свой уникален начин. Това е божествен дар.
    Огледайте се. Нима природата не е една картина? А красотата на комуникацията, взаимоотношенията, любовта? Всичко е изкуство.
    Работата в тази сфера изчиства - човек медитира, когато твори и най-важното - забавлява се.
    То е в основата на всичко, което наричаме душевен изказ.
    Активен

Истинската Любов не умира. Само става по-силна с времето.
    Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
    Неактивен Неактивен

Публикации: 362

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #11 -: Октомври 09, 2011, 11:18:35 »

Ето какво споделя Вдъхновен относно това, което хобито му дава Усмивчица
    http://indigota.com/index.php?topic=5059.msg57904;topicseen#msg57904
    Активен

There's no such thing as MYSELF since I am constantly changing. ME
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #12 -: Октомври 24, 2011, 22:23:27 »

3. Практически опити за зареждане на водата; по метода на Масару Емото; да се ходи групово на водоем, язовир. Колективна медитация; да се преструктурира вода, която се ползва от хората. Да бъде като добро дело, което медитираща група ще извърши за хората от определена област, които черпят вода от даден язовир

7. Ден на тишината. Целодневна медитация. Мълчание и общуване на ментално ниво, а не на вербално. Може да се осъществи за определена група от познати и непознати хора с предварително заложено начало и край на сесията. Място произволно

Аз ще съм в т. 3 и 7, ако има такава група
    « Последна редакция: Октомври 27, 2011, 22:02:21 от Модератор » Активен
    Турист
    почиващ на стари лаври
    Неактивен Неактивен

• martin.kristov1
    « Отговор #13 -: Октомври 24, 2011, 23:23:29 »

Ей, Утро
    знам че ти си по-мъдро от вечерта
    Но знаеш ли, че когато дойдат Музите на Туриста
    и той трудно те дочаква Намигване

Здравейте,

Искам да представя една идея, която можем да осъществим колективно - всеки от града, в който се намира или живее. Просто е. Можем да я възриемем като акция, игра, но преди да споделя характера и, нека ви кажа правилата.

На атачнатото листче оразмерено за принт, ще видите послание, както и отговори към посланието (предполагам се досещате - отговорите под посланието са листчета, като телефони в обява за квартира например - ще се реже с ножица Усмивчица ).
    В избран от нас ден, ще принтнем достатъчно бройки от листчето, които ще разлепим по ключови райони из градовете и ще оставим за седмица-две(примерно).

Цялата закачка е с психологически характер. Няма да промени драстично реалноста, но бихме могли да отключим изключително приятни емоции, мисли и въображение в хората, които забележат посланието. Кой ще отговори не е важно, но взаимодействието, усмивките, отделените красиви мисълформи, които ще се генерират от участниците, ще захранят както тях самите така и средата ни - ще повишат вибрациите макар и леко.
    Накрая, ще направим заедно отчет. Можем да прикачим и снимки от нагледния резултат за по-весело. Ще видим как са реагирали хората, колко души са се включили или не са, колко са наблюдателни и до колко са отворени към...себе си - към Л. ...и ние няма да знаем кои са тези хора, но това, че някой се е включил, че е превъзмогнал страха си от гледащата го баба на спирката или от това, че не знае кой седи зад листа, ще е една крачка към истината - неговата собствена и общия гол.

Молбата ми е това да стане Заедно, след като го фиксираме за да се вложи енергията на колектива.

*атачмънта е с размер А4 има 3 броя послания, всеки с по 10 отговора.

това е от мен за сега.

Тази идея много ми харесва. И знам още поне двам души, изключая автора й, на който им ляга на сърце.
    Така че дори и да не е от спечелилите т.нар. конкурс. Аз ще направя всичко възможно за реализацията й.
    Вече започвам да си представям как предния ден съм разпечатал листове и ставам в 04:00ч. сутринта и отивам да ги разлепям насам натам, за да започнат да ги виждат хората още от сутринта като се запътят нанякъде. От сутринта да им тръгне весело деня.
    Трябва да се уговорим, дали да го направим в делничен ден (сивото ежедневие на хората, забързани за работа) или да е в съботно-неделен...
    Всеки, който е навит за това предложение да си набележи маршрут, по който ще ги налепи, даже няколко маршрута..., но непременно да го направим в един и същ ден Усмивчица

Сполай ви приятели Усмивчица
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    shining_star
    Неактивен Неактивен

Публикации: 730

« Отговор #14 -: Октомври 25, 2011, 20:21:57 »

Тук от собствения си профил ще ви представя няколко идеи, с които кандидатстваме към този конкурс. Идеите не са напълно мои, но са давани от инициаторите на тази Акция.

Турист, а за тези 8 точки ще има ли гласуване?
    « Последна редакция: Октомври 27, 2011, 21:59:04 от Модератор » Активен
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright