Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Хиперактивност  (Прочетена 2562 пъти)
Sohammer
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 4

« -: Септември 17, 2011, 18:12:46 »

Здравейте, те първа открих този форум и поздравявам създателите му. Нямах време да прегледам определени теми, които ме касаят, но със сигурност ще чета това интересно и приятно място оттук нататък.Имам един спешен въпрос, надявам се ще ми отговорите обективно, защото има много противоположни мнения по тази тема. Наскоро открих, че съм хиперактивен и с голямото си неразбиране на роднините (включително и медицински лица), са категорични, че трябва да ходя на психиатър за да ми предпише медикаменти за преодоляване на това състояние. Чувал съм, че специално психиатрите предписват някакви лекарства за хиперактивност, които водят до халюцинации, особено при децата. Въпросът ми е правилно ли е да се потиска това състояние на човек и как? Имате ли ваш личен опит в това отношение?

Ако темата е дублирана или има подобна, нека модераторите да я преместят към съответното място. Благодаря им предварително!
Активен
Sohammer
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #1 -: Септември 21, 2011, 05:12:43 »

Сори за темата. Написах я от гняв и възмущение. Ще пробвам при психиатъра, да видим какво ще каже. Не разбирам този свят и се надявам наистина да има силен преход през следващата 2012 година. Ужасно е да живееш сред преобладаващата тълпа от неразбиращи хора. Не си мисля да се самоубивам, живее ми се, но проблеми отвсякъде. И неразбирането е ужасно. Може би трябва да изтриете тази тема, намерих подобен случай и чета отговорите на поста му. Трудно е наистина да избягаш от самоличността си и да се приравниш с хората, които съставят нормите за този свят.
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #2 -: Септември 21, 2011, 13:05:32 »

Недей да се извиняваш за темата, добре че писа , защото се е изгубила надолу между другите. Една от идеите на този форум е да предупреждава за опасността от медикаментите с които тъпчат новите хора , само защото не се вписват в монотонното общество. Сега въпросът е само хиперактивен ли си или страдаш от дефицит на внимание, а и също на колко си години. Според мен , едно от най-добрите средства е плуването, водата успокоява и изразходва доста енергия , а и е едно добро начало на деня. Естествено опира до възможности , но ако сметнеш пък колко стуват лекарствата е по-добрата алтернатива. Моят дребен е също хиперактивен във всяко едно отношение, но не страда от дефицит на вниманието и примерно като го хвана с кучето сутрин да изходиме поне едни 3 км , после има спокойствието да се занимава и с други неща , а не да търчи само.
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
Sohammer
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: Септември 22, 2011, 03:23:55 »

Ходих при много от така наречените сензитивни хора, които още от вратата ми казваха, че имам силно биополе и съм високо енергиен човек в резултат на еволюцията (за цвета на аурата не са ми споменавали). Също така казаха, че колкото повече потискам енергията си толкова повече ще избива и ще ме тормози. Случиха ми се много нещастия през последните години, без да очаквам, че ще ми се случват през целият си живот. Изпаднах в тежка депресия. А никога не съм смятал, че ще стигна до това състояние, понеже винаги се зареждам с положителна енергия и се радвам на малките неща от живота. Не само стигнах до дъното, но и обстоятелствата ме принудиха да подкопая тунел до дъното на ада. Мисля си,че аз и както други подобни на мен вероятно ще сме от първите поколения нови хора, които ще плащаме много висока цена за това, че сме различни.
Активен
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #4 -: Септември 22, 2011, 10:58:27 »

Така е мисията на новите хора не е лека , за това и са силни и тунел да прокопаят пак ще излезнат на поовърхността. Успех по пътя нагоре, може да не е леко , но плодовете ще радват теб и всички. Задържането на скоростта не е правилно, както и нерегулируемото движение ,карай бързо но със здраво стиснати ръце на волана. Тука има много хора ,които имат подобен опит , не се притеснявай и за детайлно споделяне  въобще за всичко от което имаш нужди - лопати за копаене на тунела, бензин, инфо за ремонти по машинката и карти за маршрути по пътя. Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк Веселяк
Активен

Amica
Неактивен Неактивен

Публикации: 97

• Град: София
  • Om tare tutare ture soha

dimitrina.hristova
    « Отговор #5 -: Септември 22, 2011, 17:07:14 »

В никакъв случай не ходи на психиатри, пък особено и да пиеш каквито и да е глупости. Природата те е дарила с повече енергия, ролята ти в случая е да се научиш да я овладяваш. Именно поради моята хиперактивност, когато бях по-малка и не бях напътствана беше някакъв ужас покрай мене. А когато тази енергия не е целенасочена, то ставаш разрушителен (меко казано) Усмивчица. Прави нещата, които са ти приятни и се стреми към достигането на завършек, което да ти носи удовлетворение. Тази енергия ти е в повече, защото имаш важни дела за вършене и обикновенно те са с глобално значение.
    Активен
    Sohammer
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Септември 22, 2011, 18:33:48 »

Благодаря ви за подкрепата. Прочетох една тема в този форум, която ми даде отговори на много въпроси. От известно време си мисля защо не съм се запознал с подобни хора като мен, или може би съм се запознавал, но  сме  се разминавали, поради ред причини. Усмивчица
    Активен
    elinikar
    Неактивен Неактивен

Публикации: 220

« Отговор #7 -: Януари 23, 2012, 20:34:35 »

Сега въпросът е само хиперактивен ли си или страдаш от дефицит на внимание

Ео,ще споделиш ли моля те познанията си за справяне с деца с хиперактивност,но имащи дефецит на внимание?Нашият случай е такъв и повярвай,понякога съм на ръба на нервна криза.Мисля,че е въпрос на мотивация,но е толкова изморително...

В училище се върти като шикалка и незнам дали слуша урока,не пише и се разсейва постоянно.Но периодично изумява госпожата със светкавичното писане на тестовете и то верно...
    И всичко става,когато той си иска...
    В къщи за писането на домашни,не ми се говори
    Все още е малък и трябва да следя какво е научил,иначе ще му се натрупат уроците,но.......не се справям.Постоянно се занимава с негови си неща-рисува,сглобява си нещо,...един ден реши да преписва Библията Усмивчица,но уроците не са интересни...

Моят дребен е също хиперактивен във всяко едно отношение, но не страда от дефицит на вниманието и примерно като го хвана с кучето сутрин да изходиме поне едни 3 км , после има спокойствието да се занимава и с други неща , а не да търчи само.
    Имаш голям късмет,че няма дефицит на внимание
    Активен

Ако от омразата можеш да се защитиш,от любовта неможеш!Затова любовта,насочена към земното,убива по-бързо от омразата...
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #8 -: Януари 24, 2012, 00:39:14 »

Елки споко ,това не е дефицит на внимание , а просто избирателно внимание , което се среща при всички нови деца .За това не пасват на системата. Мойто пиле на 2 и 9 месеца се занимава само с букви цифри, като лудо ,знае 3 азбуки и на 3 езика числата до сто ,пише си думички на компа и зайченцата и пеперудките в яслата въобще не могат да го заинтересуват и той естествено беснее и прави чудесии. естествено нарушава спокойствието и реда и диагнозата му е в кърпа вързана , ама тея диагнози да си ги наврат където искат. За това  и голямата тежест пада на родителя . Когато не можеш да му насмогнеш на темпото ,което е доста често ,просто го остави да си се оправя сам и ще видиш ,как самички си напасват програмата без да те утежняват . Естествено обаче трябва да си облечен в железна защита и непукизъм относно учителите , чието мнение в края на краищата не е особено важно, ако не им се връзваш.
    Ако обективно погледнеш имаш едно прекрасно, будно и умно дете ,което се превръща в един интереснен човек , наслаждавай му се, имай му довереи и респект и ще видиш ,че всичко ще е прекрасно.
    Активен

elinikar
    Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: Януари 24, 2012, 18:40:18 »

Елки споко ,това не е дефицит на внимание , а просто избирателно внимание , което се среща при всички нови деца .

Когато не можеш да му насмогнеш на темпото ,което е доста често ,просто го остави да си се оправя сам и ще видиш ,как самички си напасват програмата без да те утежняват . 

Там е проблемът,че не може да се организира сам,избива го на хаотично и дезорганизирано поведение...Енергията му е толкова много,че просто трудно се насочва и канализира и все трябва аз да помагам,но...наистина немога да му смогна на темпото...Има толкова бързи и инпулсивни движения,че почти немога да му уловя мисълта и идеите...

Ако го оставя,може с часове да стърже нещо,което го впечатлява като звук(нетърпим за мен),да пробие кожата на дивана с ножица,защото не се усеща като си пее и блъска с острата част тактувайки си,да нарисува нещо страхотно и после да го скъса,драскайки отгоре...

Ако нямаш нищо против,ще ти пиша на лични Усмивчица
    Активен

Ако от омразата можеш да се защитиш,от любовта неможеш!Затова любовта,насочена към земното,убива по-бързо от омразата...
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #10 -: Януари 24, 2012, 19:19:34 »

Както решиш , но е добре да има информация тук ,защото нямаш представа какъв е броят на тези деца.

Да трябва да насочваш и да го пазиш да не се очисти , но това пак за мен не е дефицит на внимание за диагноза. За мен мерки би трябвало да вземат (професионални де) , когато примерно движенията пречат на умствения процес и детето е с драстично по малък коефициент на интелигентност от връстниците си.

За да се работи качествено с детето трябва да се следи за няколко неща.
    Първо кога е пикът на енергичността. Тогава , трябва да му се предостави мегдан за движение- спорт,разходка ,игра.
    Да не се дават възбуждащи храни в този период- шоколад, с оцветители, кола, с Е-та и тнт.
    След това трябва да им се предоставя почивка- сън следобед до когато може.
    И другото е много внимание и работа заедно - нещо което него му е интересно ,нека той да води играта.

Хич не е лесно и непрекъснато трябва да се пробва за да се улучи правилното темпо и подход според индивидуалността на детето , но това което е на първо място е да се махне стреса и мисълта , че детето не пасва на някакви рамки.
    Активен

elinikar
    Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: Януари 24, 2012, 21:13:09 »

След това трябва да им се предоставя почивка- сън следобед до когато може.
    И другото е много внимание и работа заедно - нещо което него му е интересно ,нека той да води играта.

След първата година заспиваше чак в 7 ч. вечерта и цял следобед щъкаше.
    След 3 години заспиваше в 8-9 вечерта,но следобеден сън неможеше да заспи.

Единственият начин,който помогна за развитието беше точно това-той да води.Години наред следвах всеки негов поглед и обяснявах ли обяснявах...Загуби ли интерес,продължаваме със следващото нещо,което погледне...
    С часове стояхме пред климатици и вентилатори по улиците,неможехме да се движиме защото ги имаше на всяка крачка...

Първите думи и изречения бяха свързани с вентилатори и климатици,също така с жици,контакти,разказвах му приказки за тока и т.н.

Рисунките в началото също бяха свързани с това,после лампи,светлини,звезди,...космос...и постоянно някакви спирали и високоговорители на всяка рисунка...

Е,...сега рисува по добре от връстниците си,теста за интелигентност е на горна граница и нещата се наместват...

Наистина,само родител на такова дете може да ме разбере...
    Активен

Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #12 -: Март 23, 2012, 16:04:49 »

Ели познай , другата седмица ни викат на разговор в яслата по тая тема , интересно ми е какво ще препоръчат , аз обаче силно започвам да проучвам училищата с Волдорф и Монтесори педагогика наоколо. И в София има ама май е скъпичко , защото са частни.
    Мда честити ми първи сблъсъци със системата. Веселяк
    Активен

Sue
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 293

• Град: Ниските земи
  • Нютонист

« Отговор #13 -: Април 04, 2012, 15:54:32 »

Цитат
    Получающий все большее распространение синдром гиперактивности и дефицита внимания близок к развенчанию: немецкие и американские психиатры представили очередные доказательства, что такого расстройства просто не существует, а детей зря лечат психотропными лекарствами.

Читать полностью: http://www.gazeta.ru/science/2012/04/04_a_4122161.shtml

Време е вече да се сложат нещата на място.

пп. Ео, да им разпечаташ статиите на психолозите, които са споменати в статията на газета -ру и да им ги завреш в носа, ако решат да кажат нещо по въпроса за хиперактивността на детето.
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #14 -: Април 04, 2012, 17:13:24 »

Мерси Сю. Моето мнение е ,че умишлено е модернизирана тази диагноза, колкото и конспиративно да звучи. Мне си ми го казаха в очите , желаете ли детето ви да лудия гений на училището или искате да е едно "нормално" дете , няма да има приятели иначе , няма да е приет от социума. Все едно чувах майка ми като се върне от родителска, детето ви е най-силно по успех , обаче дисциплината....., ми ква дисциплина мен ми беше ужасно скучно. Винаги съм си имала приятели на които им е било интересно с лудия зубър, аре бе , като го гледам как от сега му се захласват женките по очите, хич няма да страда от липса на внимание.
    И те са 2 учителки на 10-15 деца , дали не може контрола да се замени с адекватно отношение спрямо индивида. Просто ми е интересно какво ще излезе от цялата работа. Мога да го дам в специално училище , ама трябва да свикват с тези деца , навсякъде. Ще го оставя да ги учи нарочно , да се поизпотят докато намерят пътя  Шокиран Шокиран Шокиран Шокиран
    Активен

Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Хиперактивност или двигателно безпокойство
    Децата индиго
    giti 11 3821 Последна<br />публикация Май 11, 2013, 16:08:34
    от meander

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright