Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Седмата посока" от Жанет Орфану  (Прочетена 2317 пъти)
Бунтарката
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 179

• Град: София
  • « -: Ноември 06, 2009, 14:47:04 »

Като за начало имам огромното желание и удоволствие да ви запозная с 4 принципа ,завещани ни от Толтеките:

- Бъди безгрешна в словото си -следи за думите си;

- Не приемай нищо лично;

- Не предполагай, а питай;

- Винаги прави най-доброто, на което си способна!

Колко много хора имат един сериозен проблем: Обидата.

Обиждат се на всичко и всички. И най-смешното е, че те дълбоко приживяват тази обида, а другият човек, този който ги е" обидил", най-често си няма и най-малка представа какво става и защо е всичко това! Той просто е постъпил, както е счел за правилно според своите критерии за правилност. (Друг е въпросът дали са негови и как си ги е създал, но това е друга тема). Т.е. става нарушение на втория, третия и четвъртия принцип едновременно. А много често и на всичките.
    Продължавам да се изненадвам, когато умни и интелигентни хора избират най-ниско вибрационно решение - обидата, като реакция на нечия дума или постъпка.

...Даден е приоритет на ума и интелекта, те са овластени да вземат решенията!

Умът и интелектът са средства, с които ние мислим и когато оставим те да вземат решения, обидата става доста естествен избор - засегната е логиката! С други думи -  отново слуга на Егото! Другият вариант - разговор по горещата тема с този, който ни е "обидил", изисква наличието на други неща, на чувства , които не са подвластни на логиката, а на сърцето ни, като търпение, приемане и търпимост към различията, смирение и любов. Което пък ни прави домакини на Бога. Е, определено е по-лесно да се обидим, макар че цената, която плащаме по-късно с вътрешния си дискомфорт, а после и с множеството болести, е хилядократно по-висока.

Да наистина никой не може да ни разтрои без наше съгласие!

Как въобще някой би могъл да ме обиди?

Как е възможно?

Та нали само аз избирам как да гледам и как да реагирам на постъпките на другите хора? Каквото и да казва или прави някой друг, само и единствено аз избирам как да гледам и как да реагирам на това, Има различни варианти на реакция.
    Мога да си тръгна с усмивка, мога да не обърна внимание, мога просто да благословя, но мога и да попитам защо постъпва другия така, нали? Но колкото и да е странно, хората все още избират да се обиждат и не стига това, но и наистина вярват, че те също така са в състояние да обидят някого!

От книгата "Седмата посока" на Жанет Орфану, с хиляди благодарности към нея.

Аз избирам да съм домакин на Бога, а не слуга на Егото си, а вие?
    « Последна редакция: Ноември 07, 2009, 14:09:53 от delfin » Активен

Внимавай какво си пожелаваш!
    Бунтарката
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 179

• Град: София
  • « Отговор #1 -: Ноември 06, 2009, 14:48:32 »

Толкова простичък въпрос и бях уверена, че всеки знае отговора. Не е нужна особена интилигентност, за да знаеш, че посоките са 6 - изток, запад, север, юг, нагоре и надолу. Нали живеем в триизмерен свят, какво по-просто от това?

Оказа се, обаче, че верния отговор е 7.

И че има още една, СЕДМА ПОСОКА, за за която не знаех почти нищо. Абе направо нищо не знаех.

И тя се нарича Навътре.

Оттук започва пътят към Дома!

Най-трудното, най-великото ,най-интересното и предизвикателно пътуване от всички възможни - Пътят Навътре!

Най-характерното за този път е, че е уникален за всеки един от нас!

От книгата "Седмата посока" на Жанет Орфану
    « Последна редакция: Ноември 06, 2009, 21:40:05 от delfin » Активен

Внимавай какво си пожелаваш!
    Инил
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 186

« Отговор #2 -: Декември 10, 2009, 17:46:37 »

Книгата е супер! Заслужава си да я има човек. Усмивчица
    Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright