Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Сън или реалност?  (Прочетена 1781 пъти)
Kyoya
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 7

« -: Септември 04, 2011, 22:45:15 »

Напражих тази тема ,защото искам да попитам слувало ли се е на някого да сънува нещо например свързано с бъдещето.В смисъл искам да кажа сънувате че ще излезете ще се срещнете с някого и подобни.Защото на мен това ми се случва може би 1,2 или 3 пъти в седмица ,а понякога не ми се случва изобщо поне на 1 месец.Доста често ми се случват такива неща и то от години. Моля ви кажете ми.

Благодаря за излушването!
« Последна редакция: Септември 04, 2011, 22:51:42 от Kyoya » Активен
Do_It
Eyes of consciousness
Неактивен Неактивен

Публикации: 241

Strange Bird

« Отговор #1 -: Септември 04, 2011, 22:50:31 »

Напражих тази тема ,защото искам да попитам слувало ли се е на някого да сънува нещо например свързано с бъдещето.В смисъл искам да кажа сънувате че ще излезете ще се срещнете с някого и подобни.Защото на мен това ми се случва може би 1,2 или 3 пъти в седмица ,а понякога не ми се случва изобщо поне на 1 месец.Доста често ми се случват такива неща и то от години. Моля ви кажете ми.

Благодаря за излушването!

Дори си има теми точно за това.
Случва се.
При теб буквално ли всичко сънуваш или със символи?
Активен

Kyoya
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: Септември 04, 2011, 22:54:36 »

Ами всичко сънувам по някога просто кадър или даден момент. След като разбера че съм го сънувал малко ,ама съвсем малко се стряскам и това е.
Активен
Do_It
Eyes of consciousness
Неактивен Неактивен

Strange Bird

« Отговор #3 -: Септември 04, 2011, 22:58:08 »

Доколкото разбирам, сънуваш буквално нещата, т.е. не са символи, които да тълкуваш или някаква смесица от двете... което е добре.
Има ли нещо, което те притеснява? Какво по-точно искаш да знаеш?
Активен

Kyoya
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: Септември 04, 2011, 23:13:27 »

Ами притеснява ме това ,че сега си мисля ,че съм изгубил тази ''способност'' само че незнам дали съм я изгубил.И също по някога не сънувъм такива неща някъде около 3 месеца не съм сигурен точно.И дори сега не съм сигурен дали ще сънувам пак.Сложил съм способност в кавички ,защото не съм съм сигурен дали е способност.
Активен
Do_It
Eyes of consciousness
Неактивен Неактивен

Strange Bird

« Отговор #5 -: Септември 04, 2011, 23:51:12 »

Пак ще сънуваш, си мисля. Понякога има такива периоди на "почивка". Мисля, че е въпрос на време. Етапи. Може дори повече да почнеш да сънуваш след време - по-често, повече детайли. А, осъзнато ли сънуваш? Май не?

Активен

Еруин
Неактивен Неактивен

Публикации: 427

• Град: Варна
  • « Отговор #6 -: Септември 05, 2011, 00:03:19 »

Дежа Вю: http://indigota.com/index.php?topic=2002.0
    Сънуват се тези неща, аз продължавам да си мисля, че всички ги сънуват, просто някои не помнят, че са ги сънували и се чудят, защо им е познат даден момент и защо вече имат усещането, че дадено нещо се е случило.

Наистина са на периоди тези сънища. Няма да се притесняваш. Усмивчица
    Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    Kyoya
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: Септември 05, 2011, 00:44:39 »

Осъзнато в какъв смисъл,докато сънувам да знам ,че сънувам или когато сънувам да не знам ,че сънувам.Сънищата ми не са дежа вю имал съм и такива имал съм също и повтарящи се.А, и съм имал и дежа вю в реалноста то кой ли не имал ,ама както и да е.Да наистина понякога така става с мен както казваш ти Еруин ,но много рядко.
    Активен
    Еруин
    Неактивен Неактивен

Публикации: 427

• Град: Варна
  • « Отговор #8 -: Септември 05, 2011, 01:59:06 »

Осъзнато в какъв смисъл,докато сънувам да знам ,че сънувам или когато сънувам да не знам ,че сънувам.Сънищата ми не са дежа вю имал съм и такива имал съм също и повтарящи се.А, и съм имал и дежа вю в реалноста то кой ли не имал ,ама както и да е.Да наистина понякога така става с мен както казваш ти Еруин ,но много рядко.

Явно не мога да те разбера за какво говориш. Пробвай по-описателно.  Ухилен

Принципно има някакъв (разтеглив, тук-там променлив) план по който се движим в живота.
    Понякога сънувайки си разглеждаме плана-пътищата за в момента, за бъдещето, за миналото.
    Плана е изтъкан от много нишки, колкото е ясен, толкова и не е.
    По-общо казано приемайки, че имаме някакъв план за действие, насън понякога си правим справка с него.
    Дежа вю- когато си спомняш тази част от плана, която се случва в момента и все едно ти се е случило вече.  Насън "изтегляш" даден момент от плана, миг и той после се сбъдва същия след време.
    Може пък да си спомняш, че си обсъждал насън някакво събитие от бъдещето/настоящето/миналото.
    Може просто да се събуждаш и да не помниш нищо конкретно, но всичко необходимо  да е наблъскано като информация в подсъзнанието ти.
    Може да си спомняш само част от нещата -тези, които си избрал, а да забравяш как си се добрал до информацията.
    Всичко може.
    Всеки  възприема различно, така че и похватите са многобройни и разнообразни.

---
    Сигурна съм, че допуснах някъде грешка в този си пост. Пиша колкото да добиеш идея за какво говоря, не претендирам, че това е най-точната единствена Истина по въпроса.  Усмивчица

Активен

I told you
    That we could fly
    'Cause we all have wings
    But some of us don't know why
    Do_It
    Eyes of consciousness
    Неактивен Неактивен

Strange Bird

« Отговор #9 -: Септември 05, 2011, 23:22:21 »

Осъзнатото сънуване е да си осъзнат в съня (хахахахаха това е невероятно обяснение), демек да осъзнаваш, че сънуваш в самия сън или по-ясно казано, да си бъден в съня си.
    Можеш тогава да строиш/изграждаш или рушиш структури, елементи от съня, свързано обаче с разход енергия и следователно възможност да се разпадне.
    Активен

Хristo
    Неактивен Неактивен

Публикации: 482

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #10 -: Септември 06, 2011, 00:03:31 »

Да си осъзнат в съня си не означава да знаеш, че сънуваш. Както можеш да бъдеш осъзнат, когато си буден, така също можеш да имаш осъзнати преживявания и докато спиш -  истински, не плод на някаква фантазия.
    Активен
    Do_It
    Eyes of consciousness
    Неактивен Неактивен

Strange Bird

« Отговор #11 -: Септември 06, 2011, 02:52:01 »

Обясни ми, Христо?
    Може аз да бъркам, когато знам, че съм осъзната в съня (знаейки кое какво е, какво значение има с някои изключения, посланието, което носи - знанието, защо е там, какво да правя, ситуациите и т.н.) и че мога да правя много неща в него, ако поискам.
    Определено тези сънища се разграничават от предишните.
    « Последна редакция: Септември 06, 2011, 02:59:59 от Do_It » Активен

Хristo
    Неактивен Неактивен

Публикации: 482

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #12 -: Септември 06, 2011, 12:20:36 »

Do_It, последният ти пост няма нищо общо с предишния ти. В известна степен сама си отговаряш на въпроса си. По-точен отговор не мога да ти дам, защото нямам такива сънища.
    Активен
    Do_It
    Eyes of consciousness
    Неактивен Неактивен

Strange Bird

« Отговор #13 -: Септември 06, 2011, 15:26:35 »

Do_It, последният ти пост няма нищо общо с предишния ти. В известна степен сама си отговаряш на въпроса си. По-точен отговор не мога да ти дам, защото нямам такива сънища.

Точно за това постоянно пиша.
    Думи. Вникване.
    Напоследък често ми се случва, ама другите да не разберат какво пиша, дори когато е в прав текст, което съвсем искрено на моменти ме удивява, разсмива и си го представям, сякаш им е "замазано пред очите им", да го кажем така.
    « Последна редакция: Септември 06, 2011, 15:40:09 от Do_It » Активен

Финист
    Финист
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 142

« Отговор #14 -: Септември 06, 2011, 15:59:21 »

Kyoya, тази "способност" не се губи, само преминава от активно в латентно състояние с времето... всъшност, аз смитам, че подобно изчезване е съвсем нормално и дори планомерно в живота ни. Според мен просто се "очаква" да започнем да изполваме това предсказване вече в будно състояние, а насън идва един вид колкото да "вкусим от тортата".

Символично или алегорично ще се представят нещата, зависи от характера на човека който вижда, от сложността на ситуацията която се вижда, от нивото на съзнанието по време на видението и т.н. И да, алегоричността наистина зависи от осъзнатостта на съня, макар и не от това дали си даваш сметка че сънуваш или дали можеш да го контролираш, по-скор ое обратното - ярък(съзнателен) и оставен на савотек сън дава най-малко алегории, бидейки по-близо до будно състояние, но с най-малко намеса от "гледащия", която да замърсява картината.

П.П. Една езотерична максима казва, че "целта на общуването е послнието/отговора" - тоест ако не можеш да изпратиш ясно послание, или да получиш ясен отговор, проблемът е в теб. НЕ можем да караме хората да вникват в нашата терминология, ако те не искат, но можем да се опитаме да говорим с техния "език", помнейки че "думите са многозначни"... един вид общувайки на тяхното ниво.
    Активен
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Драконите - мит или реалност? « 1 2 »
    Езотерика
    Special_boy 26 5790 Последна<br />публикация Декември 08, 2012, 23:58:27
    от Strannik
    Енергийна реалност на човека
    Духовни учения
    Kaloyan 4 3372 Последна<br />публикация Юни 26, 2010, 01:18:56
    от Kaloyan
    Второ слънце, мит или реалност
    Астрология и нумерология
    Evolution 5 2600 Последна<br />публикация Януари 27, 2011, 17:37:43
    от Житара
    Паралелна реалност « 1 2 »
    Обща тематика
    Sita 15 2583 Последна<br />публикация Май 08, 2011, 22:39:16
    от Мар
    Разделното хранене – мит или реалност ?
    Природосъобразно хранене
    Слънчев лъч 0 1072 Последна<br />публикация Февруари 13, 2012, 23:00:33
    от Слънчев лъч

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright