Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: КАКВО ЩЕ СПЕЧЕЛИМ, АКО СЕ НАУЧИМ ДА СЕ ХРАНИМ В ЗОНАТА?  (Прочетена 4000 пъти)
fantasybg
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 12

« -: Август 30, 2011, 01:08:49 »

КАКВО ЩЕ СПЕЧЕЛИМ, АКО СЕ НАУЧИМ ДА СЕ ХРАНИМ В ЗОНАТА? 
Никога няма да огладняваме между храненията, защото мозъкът ни се захранва постоянно с основното си гориво - кръвната захар. Ще изглеждаме по-добре, тъй като излишните мазнини изгарят по най-бързия начин. Ще се движим по-добре, защото увеличаваме притока на кислород до мускулните клетки. Ще мислим по-добре и ще бъдем психически по-издръжливи, защото поддържаме стабилни нивата на кръвната захар. Ще избегнем евентуално бъдещо заболяване, защото тъканните хормони, контролиращи всички основни жизнени функции, са в постоянен баланс. Рязко ще намалее вероятността да развием рискови заболявания с генетичен произход като затлъстяване, сърдечносъдови болести, рак, диабет, депресия, алкохолизъм и др.

Какви са правилата в диета "Зоната" на д-р Бари Сиърс?
Диета "Зоната". Какво представлява Диета "Зоната"?
Хранене в „зона“

Д-р Бари Сиърс съветва да се храните всеки ден според едно желязно правило:
- въглехидратите да са 40% от менюто ви, а протеините и мазнините да са съответно по 30%.
Друго правило от диета «Зоната» на д-р Сиърс е контролирането на нивата на инсулин в организма.

Откъде идва името на диетата на д-р Бари Сиърс?

"Зоната" е определeна като състояние на организма, в което той работи оптимално. Какво значи оптимално? Това е кондицията, при която човек не се уморява физически и умствено и няма проблеми с излишни мазнини.

Каква е продължителността на диета "Зоната"?

Този диетичен план не е замислен да трае седмица или две, а е за цял живот. Необходимо е на всяко ядене да изчислявате калориите - те не трябва
да надхвърлят 500 ккал за основно хапване и 100 ккал - за междинно хранене.

На какво набляга диета "Зоната" и какво изключва?

Д-р Сиърс препоръчва да се ядат много сурови зеленчуци, плодове, ядки, храни, богати на протеини, и да се пият по 8 чаши вода дневно. Трябва да предпочитатe ненаситените пред наситените мазнини. Изключват се от диетата полуфабрикатите и много солените блюда.

Как слабеем с диета "Зоната"?

Хапването на много въглехидрати е равнозначно на по-голямо производство на инсулин. Инсулинът е отговорен за натрупването на мазнини в коремната област и ханша. Спасението са протеиновите храни.
Защо? Защото те предизвикват секрецията на друг хормон - глюкагон, който има обратно действие на инсулина. Докато инсулин се секретира усилено от панкреаса, когато са високи нивата на кръвната захар, то глюкагон се произвежда, когато те са ниски. В резултат на действието на глюкагона
се стимулира черният дроб да отдели гликогена в него (това е резерв от глюкоза), за да се използва като енергия за организма. Така започва и горенето на подкожните мазнини.

За какво трябва да внимаваме в диета "Зоната"?

Ако винаги следите да хапвате 40% въглехидрати и по 30% протеини и мазнини - ще поддържате в организма си баланс на двата хормона инсулин и глюкагон.
Диета «Зоната» групира храните в два блока – протеинов и въглехидратен. Трябва да хапвате по равен брой и от двата вида.
Kak ga стартираме диета "Зоната" ?

Д-р Бари Сиърс е групирал храните в протеинови и въглехидратни блокове, за да облекчи прилагането й. Основното правило е да ядете по равен брой и от двата вида.

Диетата се основава на балансирано съчетаване на храната на белтъци, въглехидрати и растителни мазнини. Парадоксално е, че д-р Сиърс препоръчва: "Яжте повече - и ще отслабнете.”

ПРИМЕРНО МЕНЮ
Меню за седмицата:

ПЪРВИ ДЕН

Закуска: омлет от белтъци, стафиди, кафе (чай) без захар и мляко, 2 филийки хляб.
Обяд: салата от раци месо.
Следобедна закуска 50 грама обезмаслено кисело мляко
Вечеря: кюфтета от говеждо месо.
Преди лягане: 50 грама олекотена шунка , 100 г ягоди (малини), ядки (фъстъци).

ВТОРИ ДЕН

Закуска: 50 гр бекон, 1 / 2 чаена чаша овесено брашно и 1 супена лъжица бадеми залети с чаша минерална вода, чай (кафе) без захар.
Обяд: 170 грама пилешко (мляно месо), пържени в олио, 1 домат и няколко листа зелена салата, парче твърдо сирене, 1 / 2 ябълка, една шепа ядки.
Следобедна закуска: салата от зелен грах и броколи, 150 г соево сирене "тофу".
Вечеря: пилешко филе с лимон, салата от спанак, 100 г ягоди.
Преди лягане: 50 грама мазнини извара, праскови, 3 маслини.

ТРЕТИ ДЕН

Закуска: салата с плодове и извара, чай (кафе) без захар.
Обяд: салата от месо от раци.
Обяд: 50 грама обезмаслена извара, 1 чаена чаша парченца ананас.
Вечеря: рибно филе със сирене.
Преди лягане: 50 грама шунка пуешка, 1 / 2 чаена чаша стафиди, някои ядки (сушени кайсии).

ЧЕТВЪРТИ ДЕН

Закуска: 50 г печен бекон, кисело мляко с ягоди и бадеми, чай (кафе) без захар.
Обяд: 150 гр печено на фурна пилешко, салата от пресни гъби, 1 портокал.
Следобедна закуска: 50 грама на сирене, 1 / 2 ябълка.
Вечеря: свинско месо с горчица.
Преди лягане: 200 грама червено сухо вино, 50 г мазнини заквасена сметана (кисело мляко).

ПЕТИ ДЕН

Закуска: плодове, чай (кафе) без захар.
Обяд: пилешко филе със зеленчуци, филия пълнозърнест хляб.
Следобедна закуска: пюре от авокадо с лимон, 50 г шунка (бекон).
Вечеря: 1 / 2 чаша стафиди, кюфтета, 1 / 2 ябълка.
Преди лягане: 50 грама шунка, плодове, 3 ореха.

ШЕСТИ ДЕН

Закуска: 150 г шунка, домат, резен пъпеш (диня), чай (кафе) без захар.
Обяд: сандвич от хляб с пуешка шунка (раци месо), листа салата, 50 г сирене, 1 / 2 портокал.
Следобедна закуска: 100 грама обезмаслена извара, 1 / 2 чаена чаша пресни или консервирани резена ананас, една шепа бадеми.
Вечеря: пържено филе от пуйка в растително масло, сварени зелени зеленчуци, плодове.
Преди лягане: 50 г шунка, чаша плодове, 3 маслини.

СЕДМИ ДЕН

Закуска: омлет на белтъка и бекон, парче черен хляб (или хляб с трици) 1 / 2 грейпфрут, чай (кафе) без захар.
Обяд: приготвена пита от 150 грама варено пиле, нарязани чушки, парче от лук и парче от авокадо, 2 сини сливи (сушени сливи).
Следобедна закуска: 1 твърдо сварено яйце, 1 / 2 ябълка, една шепа бадеми.
Вечеря: сьомга с чесън и розмарин.
Преди лягане: резен шунка (пилешко).

Какъв резултат да очакваме с диета "Зоната"?
За тези 14 дни може да свалите около 5 кг с диета "Зоната".

От тук можете да изтеглите книгата на
Д-р Бари Сиърс ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

http://hotfile.com/dl/127238805/45b0687/___-_-__.rar.html
Активен

Гледай без страх в лицето на враговете.
Бъди смел и откровен и бог ще те възлюби.
Винаги казвай истината,дори да доведе до смърта ти.
Зашитавай безпомощните и не върши зло...и можеби един ден,когато аз съм безпомощен..ще дойдеш и ще ме защитиш.
Страници: [1]   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Какво е Йога
Йога
Админ 0 1121 Последна<br />публикация Януари 09, 2010, 19:22:08
от Админ
Какво е предателството за вас? « 1 2 3 4 »
Духовни връзки и взаимоотношения
DArkAngel 56 4298 Последна<br />публикация Декември 22, 2012, 19:59:49
от perli4ka
Как да се научим да виждаме аурата « 1 2 3 4 »
Духовни учения
Evolution 56 12603 Последна<br />публикация Август 14, 2013, 18:28:52
от Kissing You Good Night
Дали, ами, ако? « 1 2 3 4 5 »
Обща тематика
WeRMany 65 1495 Последна<br />публикация Ноември 06, 2012, 00:27:07
от вожда
Ако сексуалните прояви отвеждаха до Бог...
Йога
Търсач 1 633 Последна<br />публикация Март 12, 2013, 12:42:11
от Търсач

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright