Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Познайте кой е?!  (Прочетена 672 пъти)
Турист
почиващ на стари лаври
Неактивен Неактивен

Публикации: 579

• Град: Варна
  • martin.kristov1
    « -: Август 24, 2011, 20:56:43 »

Ти според мен си се надценил.
    Твърдиш че не си духовен учител, но се опитваш да се държиш като такъв с хората от твоята духовна общност.
    Всички те ти имат доверие, вероятно защото си им помогнал с нещо.
    За мен до вчера ти също беше интересен, но след вчерашния ни чат вече не мога да приемам онова, което казваш за истинно, не мога да приемам че споделяш с нас Духа.

Твърдиш че учиш хората си на смирение и състрадание. Приемах го... Но вече не мога. Те ти се подчиняват, защото вярват на онова, което им казваш. Вярват, че е за тяхно добро...

Аз не мога да те приема така. Виждал съм духовни същества, такива които наистина им е дадено правото да правят това, което ти си позволяваш... но ти не си от тях. Аз така го усещам...
    Знам, че ще ми кажеш, че вярвам в немалко заблуди. Всеки вярва в заблуди. Всеки има право да избере да вярва в това, което сам пожелае. Аз също...

ПП: Човекът за когото пиша по-горе НЕ Е потребител на форума. Може би му е хвърлял едно око от време на време. Човекът за когото ви пиша е бил споменаван от мен в мои постинги. Реших, че е редно да ви напиша за него. За моите заключения относно избрания от него път.
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #1 -: Август 24, 2011, 21:03:41 »

Туристче пишеш за човек нали? Значи нищо нечовешко не е направил, съжалявам че някой те е разочаровал, да не би да си имал прекалено много очаквания от човека. А ако предполагаш ,че човека умишлено заблуждава хора и е лъжец ,е добре ако можеш да го изобличиш,  но първо може би трябва още веднъж да си поговорите.
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Турист
    почиващ на стари лаври
    Неактивен Неактивен

• martin.kristov1
    « Отговор #2 -: Август 24, 2011, 21:25:50 »

Да! За човек говоря!
    Съвършено си права - нищо нечовешко не е направил.
    Аз винаги имам големи очаквания и други ми го казват Намигване В случая смятам, че той предлага на останалите нещо, което според мен ги въвежда в заблуда, че е помощ за тях... Идеята е опорочена. Не искам да го изобличавам...

Това което ме подтикна към постинга ми е, че аз запознах част от форумците с него и сметнах за необходимо да изложа пред вас заключенията, които аз си направих...

Че ще ми се наложи пак да си поговоря с него - ще ми се наложи.... (имаме си телефоните), но едва ли ще променя позицията си...
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Еlsha
    Диди
    Неактивен Неактивен

Публикации: 525

« Отговор #3 -: Август 24, 2011, 21:42:52 »

Цитат
    Твърдиш че не си духовен учител, но се опитваш да се държиш като такъв с хората от твоята духовна общност.

Абе, баш за мен си говориш аз да ти кажа! Ухилен То не само за мен де, ама и мен ме уцели! Ухилен Ухилен Ухилен
    Активен

Карма - КаРаМа - движение, живот, анализиране. Усмивчица
    taken
    Неактивен Неактивен

Публикации: 145

« Отговор #4 -: Август 24, 2011, 21:48:20 »

Цитат

Абе, баш за мен си говориш аз да ти кажа! Ухилен То не само за мен де, ама и мен ме уцели! Ухилен Ухилен Ухилен

Айде признавайте си без бой  Пристрастяване Пристрастяване Пристрастяване
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #5 -: Август 24, 2011, 22:14:25 »

Туристче както си цъках тука из форума , после почнах и да модерирам ,случвалали са ми се всички примери ,които си изброил. В усещането си  съм ,че се представям в голямата си част това ,което съм . Та така до един ден в който един съфорумец ми изръси - А , ама ти нали си вегетарянка. Леле, викам си, от къде на къде ,аз дето лапам пържоли и суджуци, какво е накарало този човек да си го мисли. Може ли с някакво условно пазене на поведение или възпитание , да заблуждавам хората за някаква условна духовна чистота ,която не притежавам.
    Как да си изкарам дивотиите пред хората ни в клин ,ни в ръкав. Да не говорим репликите - Не ти прави чест като  Модератор или Модератора трябва да е за пример, подивявам.
    Ние сме всички хора и на всички ни е кипвало или ни е хващала лигата, виж че излезе тема че искат и свободно да си псуват. Ами колебая се понякога, щото как да кажа на хората , че и аз псувам от време на време, в профила ли да си го туря?
    Та Туристче имаме явно грешен образ за някой свързан с духовното.
    Знам че в твоя случай не е точно така, ама и аз се припознах донякъде ,като заблудител.
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Турист
    почиващ на стари лаври
    Неактивен Неактивен

• martin.kristov1
    « Отговор #6 -: Август 24, 2011, 22:26:39 »

.........
    Знам че в твоя случай не е точно така, ама и аз се припознах донякъде ,като заблудител.

С тази разлика че ти не претендираш да си Духовен водач...
    Хората, които те преценяват нямат за Еталон това, което аз имам...
    Благодаря ти че отделяш време да напишеш такъв дълъг и обяснителен пост в тази тема.
    До сега не един и двама и в скайпа ми рекоха, че действам прибързано и е редно да се разбера с човека очи в очи. Може да стане някога, но няма да е тия дни...
    А принципно не виждам и голям смисъл да го правя...
    Бавно преценявам хората, но лошото е че правя резки завой...
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Финист
    Финист
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 142

« Отговор #7 -: Август 25, 2011, 17:30:19 »

Интересна тема, а и много важна, иже кой има право да Води и кого може да води е ключова идея.

Обаче намирам и едно малко противоречие. За въпросният образ прочетох следните две неща:
    Цитат
    Цитат
    претендираш да си Духовен водач...
    добре де, претендира или не претендира да Води други хора след себе си?

Всъшност тази тема може да се отнася до всеки един, който е разбрал нещо повече от другите, иска да им го сподели, но няма качествата да им бъде освен информатор, също и пример. Обаче
    Цитат
    Всички те ти имат доверие, вероятно защото си им помогнал с нещо.
    Ето това е важното според мен - дали човек е духовен или не, дали е водач или не, числя че няма значение, по-важно е дали човек може да е полезен.
    Цитат
    За мен до вчера ти също беше интересен, но след вчерашния ни чат вече не мога да приемам онова, което казваш за истинно, не мога да приемам, че споделяш с нас Духа.
    ето това пък е показател за нашето израстване - вчера сме били под едно ниво, не сме разбирали нещо, сега вече сме над това ниво... но този, който е бил изразител на съответната идея, си е останал с нея. Познавам доста хора, от които съм се научил на много полезни неща, но определено не живеят в Духа на ... хм, в духа на каквото живея аз. Затова и не ги признавам за Майстори, Учители, Водачи и прочие подобни епитети - но едновременно признавам и ползата която те носят на света, защото те са полезни с нещо  с което аз не мога. Тези хора си имат своето място в живота, понякога ти оприличавам на домакини или ханджии по крайпътните Спирки, тук и там, докато Водачът напредва заедно с мен, таман го задмина и откривам че той вече е ехехехееее къде, отново на крачка пред мен.

Цитат
    Твърдиш че учиш хората си на смирение и състрадание. Приемах го... Но вече не мога. Те ти се подчиняват, защото вярват на онова, което им казваш. Вярват, че е за тяхно добро...
    има нужда и от подчинение, и от освобждение от него - това са два етапа, които са еднакво нужни, доколкото съм научил. Да, ти виждаш ограничеността на един човек, на един мироглед, но за други, той е прекалено широк...
    както на първата ми срещата с форумци във Варна тоя август месец, един младеж каза че имам "прекалено голямо поле" ил инещо от тоя род - за него очевидно моето излъчване беше подтискащо силно... дори ми предложи метод за "лечение", само че... само че моето поле наистина може да е "прекалено" голямо, ама когато се срешна с хора, които приемам за свои водачи, аз самият имам същото чувсто, че тяхното поле е "прекалено" голямо, а моето дребно хилаво слабичко, а пък когато някой от тях спомене, че се чувства незначително дребен в присъствието на своя Майстор... тогава всичко си идва на мястото и става ясно, че за всяко нива си има различен размер рало... тогава вече е лесно да не пречим на малките да растат в своите саксийки, да не се дуем от това че нашата е по-голяма, нито обратно да се сдухваме колко ни е малка аурата или нещо такова... но това се разбира лесно със среща очи в очи, а тук във форума си остава само думи... така че освен да кажа на Туриста, че го разбирам и му съчуствам, друго не мога да направя... (бтв, примерът който привеждам не гарантирам да е 100% верен, просто аз така го разбрах, другият участник в него, може да е имал съвсееееееем различна идея)

Цитат
    Виждал съм духовни същества, такива които наистина им е дадено правото да правят това, което ти си позволяваш... но ти не си от тях. Аз така го усещам...
    а пък аз, ако трябва да съм честен, никога не съм виждал ДУХОВНИ същества въобще някога да си... ПОЗВОЛЯВАТ... каквото и да било. Винаги тези хора са се държали толкова УМЕСТНО и КОНГРУЕНТНО, че ако не съм си свалял шапката в знак на уважение към поведението им, тя е падала от учудване. Именно усета за уместно и неуместно, и силата да се държим съответно, за мен е критерият за духовност, а не някакви си там смирения, кротост, непсуване, вегетарианство, количество знания и прочие... затова когато някой ми каже че съм много умен, го псувам, а като каже друг, че съм възпитан, почвам да ръся "умни факти" безразборно...

Цитат
    Знам, че ще ми кажеш, че вярвам в немалко заблуди. Всеки вярва в заблуди. Всеки има право да избере да вярва в това, което сам пожелае. Аз също...
    както казва Тиилк от Старгет сериала: «индиииид»! Воистину всеки е свободен да си избере сам веригите, но все пак тъгата си остава, когато се освободим, но виждаме че тез които са с нас все още са оковане - и тази тъга поражда не само тази тема, но е и в основата на неизчислимо множество Традиционни школи... както е казал Буда като се върнал от нирвата на земята: «искам аз бъда последният, който ще прекрачи през вратата на освобождението».

ПП: Човекът за когото пиша по-горе НЕ Е потребител на форума. Може би му е хвърлял едно око от време на време. Човекът за когото ви пиша е бил споменаван от мен в мои постинги. Реших, че е редно да ви напиша за него. За моите заключения относно избрания от него път.

Цитат
    Аз винаги имам големи очаквания и други ми го казват. В случая смятам, че той предлага на останалите нещо, което според мен ги въвежда в заблуда, че е помощ за тях... Идеята е опорочена. Не искам да го изобличавам...
    Очакванията са в основата на Великото Търсене. Ако човек няма очаквания, ако няма желание да намери нещо голямо, не може да бъде Търсач (на голямото и необятното (както казват някои мои познати)).

Цитат
    Това което ме подтикна към постинга ми е, че аз запознах част от форумците с него и сметнах за необходимо да изложа пред вас заключенията, които аз си направих...
    А ето и качества на Водач, бъдеш или настоящ. На човек който достойно носи отговорност за постъпките си. Когато заведеш някого на място за което си мислиш, че е "чисто и светло", о после се окаже че не е така, би желал тези които си довел/запознал да си тръгнат с теб, амааа... понякога тези които са ни последвали, решават че вече не щът, и остават там, където ние, които сме ги довели ВИЖДАМЕ, че не е нито достатъчно светло, нито достатъчно чисто, за да е здравословно за тях, обаче хората забравят че са се доверявали, тоест че са признавали водачество, и започват да действат на своя глава, игнорирайки "слепотата" си... уви, нито тази тема, нито нещо друго, ще ги накара да слушат, мисля си аз...

Цитат
    Че ще ми се наложи пак да си поговоря с него - ще ми се наложи.... (имаме си телефоните), но едва ли ще променя позицията си...
    и това също едва ли ще помогне, според мен... просто защото... двама събеседници "с пълни чаши" няма да поискат "да ги изпразнят", за да чуят позицията на другия... а и в случая не би било възможно защото, така да се каже, единият пие чай, а другият кафе... единият отива на север, другият на юг... случвало ми се е, с хора, които са много умни, много добри, много благородни и отворени за нови идеи, да не мога да си кажа нищичко СЪЩЕСТВЕНО, просто защото те са затворени "за моя чай", и не искат и не искат да чуат, че тяхното кафе ми горчи...
    и затова, също като теб, Туристе, не виждам голям смисъл да правиш такъв разговор... а и ако се вслушам в интуицията си, думите "Може да стане някога, но няма да е тия дни..." ми вибрират в третото ухо като "никогиш"

Затова и не мисля, че действаш прибързано, мисля че правиш, единственото смиселно нещо - да доведеш до вниманието на колкото се можеш хора, които си завел някъде/принякого, какво е твоето мнения за мястото/човека където си ги завел... това е не само твое право, но според мен и задължение.
    Не знам какъв еталон имаш, но ми е ясно, че за да отговаря човек поне минимум на определено ниво, той никога, никога, никога не трябва да пада под него... затова и 100 доказателсва може да са малко да признаем някого за "духовен", но и 1 е предостатъчно за да го признаем за не-"духовен".

... без значение кой какво влага в тоя термин

П.П. Казват, че в долината на Мъглите, където бродят Търсачите, завоите са САМО ОСТРИ.
    Активен
    Турист
    почиващ на стари лаври
    Неактивен Неактивен

• martin.kristov1
    « Отговор #8 -: Септември 15, 2011, 14:10:13 »

И до днес не се чух с въпросния човек по нито един от комуникационните канали. Само една негова сподвижничка ми се обади да ми каже, че всеки от тях е имал такива периоди и да се успокоя и да си задавам кое ме дразни и т.н. и това беше.

Та сега като отмина време и вероятно от позицията на не толкова силни емоции, които имах като писах темата ще кажа следното:
     Който си е избрал да ходи в този духовен център, където аз ви заведох първом - нека си ходи там. Аз няма да спирам никой, няма да разубеждавам. Може и да ви бъде полезно. Наистина всичко е опитност.

Извинявам се за резкия тон в горните ми постинги, случва ми се понякога. Добре че постоянството на приятелите ме отрезвява рано или късно Намигване
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Кой е най-ранният ви спомен?
    Въпроси и отговори
    Ru Alfa 14 748 Последна<br />публикация Октомври 20, 2013, 18:06:30
    от abrego

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright