Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  1 [2] 3   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Някъде бях чела , че душите на самоубийците не се прераждат. Къде е истината ?  (Прочетена 3175 пъти)
Ianica
Неактивен Неактивен

Публикации: 151

« Отговор #15 -: Март 18, 2012, 22:36:28 »

Това е много интересно. А ти как я освободи? И как разбра, че точно в Сингапур се е родила? Колко време мина от смъртта и преди да се прероди?
Активен
Morena
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 137

« Отговор #16 -: Март 18, 2012, 23:07:16 »

Не е ли прекалено скоро прераждането й?
На едната година се самоубиваш, а на по другата се раждаш/отново/!?!?!
Не би ли трябвало да се види един ден с майка си, баща си след като те починат? Згреших
Активен
kehoy_
Неактивен Неактивен

Публикации: 188

« Отговор #17 -: Март 18, 2012, 23:29:34 »

viosta Усмивчица) Не мислиш ли,че никой не може да ти отговори на въпроса ? .. Ако знаехме, нямаше да си губим времето в реалността, в която живеем. Гаранция - Франция . Всичко друго, което чуеш са теории Усмивчица)))))))))) И въобще кой се интересува от такива неща, защо не гледаш на по-реални аспекти от живота и съществуването, на цветовете и връзката между нещата. Какви са тези самоубийства, принципно и аз съм любознателна, ама чак дотам не прекрачвам.. Знаеш ли защо - реших да разузная какво става след като човек умре и почнах ей така да си питам хората около мен как усещат нещата. И всеки си имаше някакво негово виждане. И аз питам мама : "Абе мамо, това е факт, не може да има 5 мнения по въпроса, аз незнам на какво да вярвам" И тя ми вика "Вярвай на себе си" . Та така и замразих проекта си с търсенето за живота след смъртта, ама според мен на всеки се прощава всичко и винаги се дава шанс. Смисъл все пак безусловна любов е в центъра на нещата ...
Активен
kehoy_
Неактивен Неактивен

Публикации: 188

« Отговор #18 -: Март 18, 2012, 23:54:56 »

И опита ми до сега говори,че трябва да гледаме по-трезво и по-спокойно на нещата, защото иначе отърване от кашата няма. Да се самоубиеш е избор, и трябва да бъде уважаван, не толериран, но уважаван. Представете си един човек в на пръв поглед безизходна ситуация, сложна, болезнена и т.н... И този човек мисли за самоубийство, и когато отсрещния изпадне в истерия като малко дете по никакъв начин няма да бъде полезен. Но представете си един спокоен, разумен човек насреща, който казва:" Да ти можеш да направиш този избор, тази крачка, ти можеш да направиш абсолютно всичко, което пожелаеш, но се замисли това ли е което наистина искаш ? За това ли си тук- да се отказваш? Не искаш ли да видиш колко далеч можеш да стигнеш? Всеки рано или късно си тръгва оттук, защо бързаш, може след зимата да изгрее слънце, не искаш ли да видиш слънчевите лъчи отново " Това е идеята, да подхождаме с разбиране и така да събаряме границите, каквато е смъртта. По мое усмотрение-това е най - ярката граница ( не искам да звуча като сатанист, моля не ме разбирайте погрешно Веселяк)  Трябва да сме търсещите, не отричащите ... Намигване
Активен
xxxx
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 159

« Отговор #19 -: Март 19, 2012, 00:07:47 »

според мен това за самоубийците .. няма никакви наказания и тн.. просто ако всеки знаеше ,че е безнаказано щеше да го прави при най-малката трудност и все пак никой неможе да е сигурен все пак ;d
Активен
sharga
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 148

« Отговор #20 -: Март 19, 2012, 10:37:53 »

Не би ли трябвало да се види един ден с майка си, баща си след като те починат? Згреших

извинявам се не съм обяснил, тя се е лутала месеци след като умряла докато аз съм се сетил да я проверя - и по точно 9 месеца, а след това е изчакала 3 години и осем месеца и тогава се е родила наново. Майка и баща и са загинали когато е била на 3. Тя живееше при баба си.

Това е много интересно. А ти как я освободи? И как разбра, че точно в Сингапур се е родила? Колко време мина от смъртта и преди да се прероди?

Ми освобождаването е лесно. Просто отключваш веригите, много вериги съм отключвал досега само една ми се беше опряла и ми отне към 40 сек. вместо веднага.

Просто видях че се е родила там.

близо 5 години по моя сметка са минали преди да се прероди

А доколкото разбрах не всички се наказват, зависело от човека и обстоятелствата

Активен
Sine Wave Zero
Неактивен Неактивен

Публикации: 336

« Отговор #21 -: Март 19, 2012, 13:07:48 »

Досега възникнаха няколкото основни въпроса по темата:

Има ли нещо, с което самоубийците да са по-различни от убийците ?
Убийците прераждат ли се на Земята ?
Как разбираме въобще кога един човек е убивал в предишен живот?
По какво си личи да "изкупват грехове"?

Защо да няма отговори на предишните въпроси? Защото се получават от източници, неудобни за изтъкване пред мнозинството хора, тъй като ще бъдат приети като поредната илюзия? Навярно точно заради това е по-удобно да се игнорира възможността за намиране на точен отговор.

Замислете се дали около вас няма хора, които ежедневно и съзнателно дегенерират, вървят към пропасти и колко от тях доброволно падат в тях – ако това са 80-90% от близките ви, то очевидно учите урок какво значи самоубийството в очите на страничния наблюдател, който е достатъчно близо до “самоубиеца”. А ако учите такъв урок – честито – имаме отговор – самоубийците също се прераждат, но душите им намират начини да напомнят на техните съзнания как биха изглеждали подобия на картините, които те някога са рисували. И чак когато съзнанието достигне до прозрение какво значи живота на хората около теб за самия теб, тогава е още по-близо до огледалният въпрос: “а какво значи живота ми за хората около мен”.
« Последна редакция: Март 19, 2012, 13:15:18 от Sine Wave Zero » Активен
UltimaView
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 4

« Отговор #22 -: Март 19, 2012, 16:15:48 »

извинявам се не съм обяснил, тя се е лутала месеци след като умряла докато аз съм се сетил да я проверя - и по точно 9 месеца, а след това е изчакала 3 години и осем месеца и тогава се е родила наново. Майка и баща и са загинали когато е била на 3. Тя живееше при баба си.

Ми освобождаването е лесно. Просто отключваш веригите, много вериги съм отключвал досега само една ми се беше опряла и ми отне към 40 сек. вместо веднага.

Просто видях че се е родила там.

близо 5 години по моя сметка са минали преди да се прероди

А доколкото разбрах не всички се наказват, зависело от човека и обстоятелствата

*. Първо душите "съществуват" отвъд времето, в по високо измерение. Т.е те могат да се инкарнират в човешка форма първо в 2000-та година, и след като умрат да се инкарнират в 4ти век преди христа примерно. Могат да се инкарнират във няколко човека едновременно по едно и също земно време, всъщност душата е само част от духа на цялото. Така че няма такова нещо като прекалено скорошно препраждане. много части на духа са преродени едновременно.

*. Второ, няма никакви наказания, или ограничения, има мисия има и несправяне, има урок, има и преждевременно напускане преди урока да бъде научен, ние сме в детската градина, и децата понякога бягат от детската градина, но в крайна сметка порастват по един или друг начин, било то после ги напердашили, или пък никой не ги напердашил, и/или станали престъпни хора нарушаващи "правилата" на обществото. Та така и със убийствата и самоубийствата, няма наказания, няма ограничения. Пак ще ви закарат в детската градина на следващия ден. демек в новото прераждане. Живота който живеете на земята е само детската градина Усмивчица

*. и трето, ади сами да почнете да мислите и да трошите рамките си на мислене вече?
Активен
viosta
Гост
« Отговор #23 -: Март 20, 2012, 10:39:08 »

viosta Усмивчица) Не мислиш ли,че никой не може да ти отговори на въпроса ? .. Ако знаехме, нямаше да си губим времето в реалността, в която живеем. Гаранция - Франция . Всичко друго, което чуеш са теории Усмивчица)))))))))) И въобще кой се интересува от такива неща, защо не гледаш на по-реални аспекти от живота и съществуването, на цветовете и връзката между нещата. Какви са тези самоубийства, принципно и аз съм любознателна, ама чак дотам не прекрачвам..

Кехоу , аз знам , че никой не може да ми даде точен отговор на въпроса , а всеки ще напише неговата истина. Всъщност май трябваше да обясня от къде ми дойде този въпрос за прераждането на самоубийците , че май погрешно ме разбрахте.
Преди 1-2 години бях слушала CD с историята на Ваня Червенкова и по точно за опита да бъде убита..... Та там тя разказваше , след като вече я простреляли как отишла на небето и си говорела с Господ , а той й показвал и разказвал  разни неща .....та на едно място й показал къде били душите на самоубийците и че те не се прераждали и т.н.......
Активен
ИВЕВЕ
Гост
« Отговор #24 -: Март 20, 2012, 11:07:37 »

Досега възникнаха няколкото основни въпроса по темата:

Има ли нещо, с което самоубийците да са по-различни от убийците ?

Нали всичко е свързано, каквото правим на другите - такова ни се връща. Дали ще убиеш някого, или ще се самоубиеш, е горе-долу едно и също, признак на безсилие и немощ.
Но понякога мотивацията е по-важна, отколкото самото действие.
Според мен "самоубийството" не е задължително свързано със смърт, не е ли самоубийство самото раждане в този свят? Ухилен (шегувам се... или не съвсем)
С раждането си, един вид се обричаш на всичките стереотипи - трябва да мислиш за това, да правиш онова, да се стремиш към трето и т.н. "трябва"-та, които май се броят за формула за живот по мед и масло, а ролята им е единствено ограничаваща. И да се поддадеш на тези неща си е своеобразно самоубийство, само че ако тръгнеш да се самоубиваш се предполага, че си наясно поне с причините, а живеейки си безразлично спрямо всичко може да се каже, че се имаш за свободен даже. И да се самозалъгваш, че имаш нещо, което отдавна си оставил да ти бъде отнето, не води до развитие. А щом няма развитие, какъв живот. Тогава човек става един перфектен роб на себе си (и не само), отлично "функциониращ" и усърдно дремещ. Адаптира се, приучава се да живее (живее е малко относително казано) в какви да е условия и мислейки само за себе си да не мисли за себе си. Понеже е по-лесно да се притесняваш дали ще си купиш нова кола, отколкото дали ще се самозатриеш...

Убийците прераждат ли се на Земята ?
Убийците са хора, не по-различни от мен и вас.
Защо така ги категоризирахте, това някакъв нов етикет ли е?
Всеки се преражда някъде - убийци, самоубийци, политици, журналисти, коминочистачи... Всеки се преражда някъде, за да си усвоява уроците.
Ако за един убиец Земята е най-подходящото място, значи, да, тук ще се прероди.
Ако не е - ще се роди другаде. Какво значение има къде? Не е ли по-важно с каква цел?

Как разбираме въобще кога един човек е убивал в предишен живот?
Нужно ли е да разбираме?
Аз, примерно, откъде да знам, че не съм убила някого в минал живот?
Нали затова не си спомняме миналите животи - за да не изпитваме вина, да живеем в настоящето.
Как бих ставала сутрин, ако знаех, че може би съм убила някого? А аз наистина може и да съм... може и да съм била убита, абе, всичко може. Ухилен
Важното е, че сега не бих го направила.

Ако ти разбереш утре, че си убила някого, ще ли тръгнеш да изкупваш вината си?
А защо не го направиш сега, когато си начисто със съвестта си?
Опитвам се да кажа, че трябва да се стремим към прогрес без да го обвързваме с вина за предишните си действия.
Може пък в минал живот да си трупала много положителна карма.
Това не означава, че сега трябва да стоиш със скръстени ръце, а да продължаваш в същия дух, нали? Усмивчица

По какво си личи да "изкупват грехове"?
Няма грехове, според мен. Само дето звучи стряскащо самата думичка.
Както UltimaView каза, само усвоени и неусвоени уроци.
Ако не научиш нещо днес, и утре е ден, и други ден...

според мен това за самоубийците .. няма никакви наказания и тн.. просто, ако всеки знаеше ,че е безнаказано, щеше да го прави при най-малката трудност и все пак никой не може да е сигурен все пак ;d
Да, все пак никой не може да е сигурен все пак. Толкова ли е трудно преди да цъкнете "публикувай" да прегледате какво сте писали? Имайте малко уважение относно думите си и четящите ги.

Разбира се, че няма наказания. Има каквото повикало-такова се обадило.
Всъщност, всичко е безнаказано.
Какво ще се случи, хххх, ако сега решиш и се самоубиеш? Нищо. Ще погубиш живота си, съсипвайки и още много на близките ти. А после ще си понесеш последствията. Пак ще се преродиш. Смисъл - никакъв. Ухилен И пак не съвсем - ако се самоубиеш веднъж, после се преродиш и си научиш урока, нима ще е безсмислено? Зависи от обстоятелствата и, все пак, аз си мисля, че няма смисъл да отлагаш нещо. Дали днес ще си научиш урока, или утре - тъй като време не съществува, няма особено значение. Обаче, като се има предвид, че и за утре имаш неща за учене... Не е ли по-добре сега?
А не умишлено да деградираме, за да можем да отчетем някакво субективно развитие впоследствие.
Активен
Sine Wave Zero
Неактивен Неактивен

« Отговор #25 -: Март 20, 2012, 17:22:35 »

Цитат на: ИВЕВЕ
Нали всичко е свързано, каквото правим на другите - такова ни се връща. Дали ще убиеш някого, или ще се самоубиеш, е горе-долу едно и също, признак на безсилие и немощ. 

Да, отговорила си си на въпроса.

не е ли самоубийство самото раждане в този свят? Ухилен (шегувам се... или не съвсем)

Разбирам, докато пишех предишния коментар и на мен ми дойде една шега наум: “Щом човечеството е още живо, това е достатъчен признак че самоубийците се прераждат” Веселяк

Убийците са хора, не по-различни от мен и вас.
Защо така ги категоризирахте, това някакъв нов етикет ли е?

Категоризирането така или иначе е в основата на тази тема. Прочети, пише “Самоубийците”.

Всеки се преражда някъде - убийци, самоубийци, политици, журналисти, коминочистачи... Всеки се преражда някъде, за да си усвоява уроците.

Именно, натам биех и в предишния ми коментар

Ако не е - ще се роди другаде. Какво значение има къде? Не е ли по-важно с каква цел?

Да, важно е. Но за това Душите имат думата.

Нужно ли е да разбираме?

ДА! По същата логика се учи и История в училище, за да се даде обяснение от къде е тръгнал днешния свят, за да е на това дередже. 

Ако ти разбереш утре, че си убила някого, ще ли тръгнеш да изкупваш вината си?

Защо говориш в женски род?

Няма грехове, според мен. Само дето звучи стряскащо самата думичка.
Както UltimaView каза, само усвоени и неусвоени уроци.

Ти защо мислиш че използвам кавички, където казвам “изкупват грехове”? Да, уроци са, това и аз го казах или ако не си го видяла, сега го казвам втори път 
Активен
xxxx
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 159

« Отговор #26 -: Март 20, 2012, 23:25:48 »

Разбира се, че няма наказания. Има каквото повикало-такова се обадило.
Всъщност, всичко е безнаказано.
Какво ще се случи, хххх, ако сега решиш и се самоубиеш? Нищо. Ще погубиш живота си, съсипвайки и още много на близките ти. А после ще си понесеш последствията. Пак ще се преродиш. Смисъл - никакъв. Ухилен И пак не съвсем - ако се самоубиеш веднъж, после се преродиш и си научиш урока, нима ще е безсмислено? Зависи от обстоятелствата и, все пак, аз си мисля, че няма смисъл да отлагаш нещо. Дали днес ще си научиш урока, или утре - тъй като време не съществува, няма особено значение. Обаче, като се има предвид, че и за утре имаш неща за учене... Не е ли по-добре сега?
А не умишлено да деградираме, за да можем да отчетем някакво субективно развитие впоследствие.

Съгласен съм и с теб но все пак има много гледни точки Усмивчица като цяло неможе да сме сигурни от кое ще си патим.Хората сме устроени така ,че като правим добро и не убиваме несе самоубиваме е правилно като се замислим Хитлер и много други са убивали милиони а никой неможе да е сигурен ,че те са били наказани или т.е.. би трябвало да се преродят доста пъти и двете може да са възможни както и много други Усмивчица но и аз приципно сам против тези работи просто изказвам мнение Усмивчица
Активен
ИВЕВЕ
Гост
« Отговор #27 -: Март 21, 2012, 10:41:22 »

Категоризирането така или иначе е в основата на тази тема. Прочети, пише “Самоубийците”.
Ами добре, в такъв случай да чакаме да се появи някой убиец или самоубиец за интервю. Ухилен
Виждам, че пише "самоубийците", но вие ги изкарахте извънземна раса, едва ли не. А те са като нас. Или по-точно, откъде да знаем, че ние не сме от тях? Усмивчица

ДА! По същата логика се учи и История в училище, за да се даде обяснение от къде е тръгнал днешния свят, за да е на това дередже. 
Да, тя историята е стопроцентова истина... И в училище ние учим с единствена цел осъзнаване на света. Не, изобщо не ни промиват мозъците с безсмислени факти из детайли. Ухилен
Както и да е.

Защо говориш в женски род?
Извинявай!

Ти защо мислиш че използвам кавички, където казвам “изкупват грехове”? Да, уроци са, това и аз го казах или ако не си го видяла, сега го казвам втори път 
Ама защо мислиш, че аз не съм съгласна с теб? Ухилен
Напротив, просто имах нещица за допълване.

Съгласен съм и с теб но все пак има много гледни точки Усмивчица
Разбира се, че има много гледни точки. Иначе би било адска скука. Усмивчица

Хората сме устроени така ,че като правим добро и не убиваме несе самоубиваме е правилно като се замислим Хитлер и много други са убивали милиони а никой неможе да е сигурен ,че те са били наказани или т.е.. би трябвало да се преродят доста пъти и двете може да са възможни както и много други Усмивчица но и аз приципно сам против тези работи просто изказвам мнение Усмивчица
Ох, къде му е краят на това изречение?
Не знам кои много други визираш конкретно, обаче, Хитлер, за да трепе наред евреи и сие, си е имал причини или поне тези, чиито интереси е отслужвал. Мислиш ли, че един жалък човечец, при това шовинист отвсякъде, би могъл да направи такава бъркотия... и да получи такава еднолична и абсолютна (поне за пред хората) власт? И къде са другите - малко скрити зад кулисите, които управляват сега, в цялата тогавашна картинка?
Да, никак не е благотворно за кармата да убиваш... камо ли масово, толкова много хора... И няма как да не си понесат последствията!
Макар че във война човешкият живот се обезценява до неузнаваемост, всъщност за хората не е така...
От друга страна, всичките илюминати, масони и подобните заблуждаващи човечеството притежават невероятни знания, надали законът за кармата им е убегнал. Струва ми се, че те са убедени, че делата им са за добро. И може и да са прави  - дават ограничения, препятствия, трудности, с които ние бихме могли да се преборим. Е, те едва ли го виждат точно от този ъгъл, но пък аз така си мисля. Ухилен
Все пак, никой-никого не е задължил да ходи всеки ден на работа, която не харесва, да слуша музика, пълна с "послания", да живее абсолютно природонесъобразно и общо казано да съсипва сам себе си по всевъзможни начини.
Не знам дали за управляващите наистина е "грях", ненаучен урок или нещо от тоя тип.
Всеки си има глава на раменете, в крайна сметка. А аз сега доста се отклоних от темата...  Прегръдка

Активен
Sine Wave Zero
Неактивен Неактивен

« Отговор #28 -: Март 21, 2012, 12:43:21 »

Ами добре, в такъв случай да чакаме да се появи някой убиец или самоубиец за интервю.  
Виждам, че пише "самоубийците", но вие ги изкарахте извънземна раса, едва ли не
Не знам за каква раса говориш, но по всичко личи че съм неин наследник Веселяк Когато разбера подробности, идвам на интервю. Сега един въпрос – убийците на насекоми, растения, животни, мозъчни клетки и т.н. броят ли се ? Веселяк

Да, тя историята е стопроцентова истина... И в училище ние учим с единствена цел осъзнаване на света.
Ами учим я и с тази цел.
След като всичко е едно, както твърдим, това значи че убиецът е като светеца и остава да разберем как се осъществява това съответствие. С факти от минали отитности това също е възможно. Що се отнася до науката, да – учените грешат и манипулират. Но учените са открили и този компютър от който ми пишеш. Да ни е честит !

Извинявай!
Няма нищо, аз открих причината за недоразумението. Просто не съм си писал пола.

« Последна редакция: Март 21, 2012, 12:55:02 от Sine Wave Zero » Активен
ИВЕВЕ
Гост
« Отговор #29 -: Март 21, 2012, 13:17:07 »

Не знам за каква раса говориш, но по всичко личи че съм неин наследник Веселяк Когато разбера подробности, идвам на интервю.

И аз не знам за каква раса говоря, обаче те чакам на интервю! 

Сега един въпрос – убийците на насекоми, растения, животни, мозъчни клетки и т.н. броят ли се ? Веселяк
Е, защо не. Иначе би ставало въпрос за убийствена дискриминация, предполагам.

Ами учим я и с тази цел.
Тя целта май не е толкова важна, колкото действителността.

След като всичко е едно, както твърдим, това значи че убиецът е като светеца и остава да разберем как се осъществява това съответствие.
Теоретично май е точно така. Пък и откъде да знаем, че светеца в някой мнооооого, мноого далечен свой живот не е бил убиец.

Що се отнася до науката, да – учените грешат и манипулират.
Да беше до науката само... ама то всичко! Ухилен

Но учените са открили и този компютър от който ми пишеш. Да ни е честит !

Няма нищо, аз открих причината за недоразумението. Просто не съм си писал пола.
Нищо, аз пак се извинявам. Просто пиша май по инерция, което като че ли не е особено здравословно за писаниците ми.

Активен
Страници:  1 [2] 3   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Душите близнаци « 1 2 »
Духовни връзки и взаимоотношения
delfin 21 5802 Последна<br />публикация Януари 08, 2010, 01:56:31
от До
Следите на душите - Д-р Майкъл Нютон « 1 2 3 »
Езотерика
Админ 30 6153 Последна<br />публикация Декември 16, 2011, 18:04:13
от Sue
Да искаш да си някъде :) « 1 2 3 »
Обща тематика
Herowar 31 1419 Последна<br />публикация Юли 11, 2010, 15:00:24
от nia.boneva6
Дали няма да ме срещне някъде на кръстопът..... :) « 1 2 3 »
Извънземни цивилизации
Eona Lightholder 42 3086 Последна<br />публикация Октомври 06, 2010, 23:03:07
от ssacrifice
Само земни души ли се прераждат на земята?Фалшиви ченълинги? « 1 2 3 4 5 »
Въпроси и отговори
stefanica 61 7597 Последна<br />публикация Декември 13, 2012, 15:37:50
от alaje

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright