Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Тъмните същности  (Прочетена 2032 пъти)
Турист
почиващ на стари лаври
Неактивен Неактивен

Публикации: 579

• Град: Варна
  • martin.kristov1
    « -: Август 16, 2011, 21:46:47 »

Днес ми се яви идея за тази тема, обаче може да не я пренеса в първообраза й, понеже не си я записах тогава

Значи казват че има същества, които се подхранват от нашия страх. Тия същества лоши ли са, негативни спрямо човека. Говорим за невидими същества.
    А те защо съществуват? Нали злото е нееволюирало добро. Те такова нещо ли са? Подлежат ли на еволюция?
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Синьо мечтание
    синьо мечтание
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 59

• Град: BG
  • profile.php?id=1824581147
    « Отговор #1 -: Август 17, 2011, 10:02:10 »

Няма добро,няма зло.Всичко е въпрос на гледна точка.Ядем примерно пилешко,лоши ли сме/спрямо пилетата/?Пилетата ядат червеи-лоши ли са/спрямо червеите/?Ядем растения/лоши ли сме спрямо тях?Всичко е енергия и енерго-информационен обмен се осъществява според нуждата,желанията и мисъл-формите,които има дадена същност.

За  същностите-има такива,които произвеждат енергия,други,които я разграждат,консумират,поглъщат ,трансформират и т.н.Има такива,които се хранят от нашата енергия,която разпиляваме или умишлено отделяме,които я поглъщат и трансформират.Дали еволюират-всичко се мени,всичко се променя.Движението е в основата на всичко.
    Активен
    Турист
    почиващ на стари лаври
    Неактивен Неактивен

• martin.kristov1
    « Отговор #2 -: Август 17, 2011, 11:28:56 »

........За  същностите-има такива,които произвеждат енергия,други,които я разграждат,консумират,поглъщат ,трансформират и т.н.Има такива,които се хранят от нашата енергия,която разпиляваме или умишлено отделяме,които я поглъщат и трансформират.Дали еволюират-всичко се мени,всичко се променя.........

Добре, а като говорим за човек обладан от зъл дух... Какво се случва тогава?
    Този човек внушил ли си е, психично болен ли е, наистина ли е станал подвластен на някакво невидимо същество...?
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    air_fairy
    Неактивен Неактивен

Публикации: 154

• Град: Бургас
  • « Отговор #3 -: Август 17, 2011, 11:53:53 »

Намери инфо за органичните портали Усмивчица
    Активен

Чашата на живота се пие до дъно
    Слънчев лъч
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 205

« Отговор #4 -: Август 17, 2011, 21:43:30 »

"Тъмните същности" както са наречени тук в темата могат да ни атакуват както пряко по "невидим" за повечето хора път, така и косвено, чрез помощта на хора, които те манипулират.

Замисляли ли сте се каква е разликата между тъмните и светлите хора и как може да се разграничават? Много е просто разграничението а то е от последиците. И двете страни боравят с една и съща информация, и двете страни имат способности  и поле за изява, но едните предизвикват във вас страх а другите любов. Наблюдавайте околните и забележете, които предизвикват(отключват) страха във вас, и кои предизвикват спокойствие и любов във вас.

Обикновено се случва тъмните сили да ви предлагат своята помощ а добрите изчакват вие да сте готови и сами да поискате помощта. Замислете се как бихте реагирали ако на пътя ви спре непознат и ви каже, искам да ви помогна?

Започнете да наблюдавате околните и с времето ще се научите автоматично ще ги разпознавате. И помнете няма правилно и неправилно, всичко тук е опитност. Едва светла душа би ви помогнала да извървите по-леко пътя си и да придобиете заложените си опитности, а една тъмна душа би ви попречила да усвоите уроците си отклонявайки вашата енергия към нея.

Моя съвет към вас е започнете практикуване на гледане на слънцето Петър Дънов и много други учители преди него са говорили за огромните възможности, които ни дава слънцето. Слънцето ще прегори и прочисти от вас всички низши прояви на вашето съзнание. Никоя тъмна сила не може да издържи на продължителна практика на гледане на слънцето. Хранете се правилно, дишайте правилно, пийте чиста вода и ще се удивите от резултатите, които ще постигнете.

Ние всички тук сме, за да се учим и да усвояваме уроци. Замислете се какви уроци, бихме научили ако цял живот получаваме всичко,  което пожелаем и живота не ни поставяше предизвикателства с които да се справяме. Преминавайки през тези предизвикателства ние израстваме и трупаме опитност, ето защо твърдя, че няма излишно предизвикателство, дори да се отклоним от пътя ни това е опитност (но отклоним ли се от заложения ни път, би ни било много по-трудно). Замисляли ли сте се колко много уроци има една душа да усвои, и пред колко предизвикателства трябва да се изправи и не всички са приятни. Неприятно би-било, ако една душа се е подготвяла дълги години да усвои даден урок, друга душа се намеси и попречи на душата да усвои заложения и урок, именно за това трябва да спазваме свободната воля на всеки човек. За това по-горе написах да внимавате с хора, които ви предлагат помощ. Трябва вие да сте готови, за да получите помощ. Наистина е хубаво да има човек, който да ви подаде рака да излезете от блатото в което сте придобили поредната опитност, но не би било приятно ако някой ви дръпне и ви попречи да скочите в него. За това споделям моя опит.

Живота ме научи да бъда внимателен, колкото по-наблюдателни ставаме толкова повече ще осъзнаваме хората около нас каква роля оказват в живота ни. Признавам си, че при мен слънцето ми подейства като ускорител на осъзнаването, и ми помогна "невидимото" да стане "видимо".

Като заключение искам да кажа, че нямам нищо против "Тъмните същности", благодарение на тях има движение и развитие, но смятам, че те си свършиха успешно работата и е нужно да им Благодарим и да се отделим от тях.
    Активен

Слънчево хранене - Благодаря ти слънце, че ни подпомагаш!
    Турист
    почиващ на стари лаври
    Неактивен Неактивен

• martin.kristov1
    « Отговор #5 -: Август 17, 2011, 21:56:03 »

Намерих едно инфо за Органичните портали, ама не ми върши достатъчно работа

Цитат
    http://kpohoc.blogspot.com/2011/01/i.html
    Органичните портали обхващат приблизително половината от човешката популация;
    ОП (органичен портал) принадлежат на животинско-подобна групова душа, която съществува, еволюира , и се инкарнира колективно вместо индивидуално. Докато всеки човек с душа има относително уникална енергия оформена от личностното съзнание , опит и есенция, енергията , която вдъхва живот на един ОП е същата , която дава живот на друг такъв.
    В тяхното естествено състояние на оповете им липсва нисшият интелектуален център точно както и при животните. Само чрез крадене на енергия от хора с душа може първо техният нисш интелектуален център да бъде формиран и само чрез тренировки с помощта на образование , медии, култура и среда този център може да стане изтънчен. Веднъж придобили нисш интелектуален център оповете могат да наваксат за липсата на висши центрове чрез умела емулация , практически чрез крадене и взимане на образци от човек с душа.

Видът на откраднатата енергия зависи от метода на придобивка. Чрез физическа близост OP-ът може да изгълта физическа енергия от моторния център на човек с душа , което се проявава като умора или изтощение. Чрез сплашване , изблик на гняв или съблазняване , нисшият емоционален център се пробива. Чрез лъжи или фантазии и моленето за внимание енергията на нисшия интелектуаен център на човек с душа се пресушава.Чрез оргазъм на човек с душа по време на сексуален акт органичният портал може да вземе голямо количество от всички енергии на човека.

В цитата съм сложил избрани от мен изречения, които са ми харесали. Инфото е ново и полезно за мен.
    ОБАЧЕ - тук пише за живи видими хора (Тия ОП-ове с тва търсене на внимание мязат малко на т. нар. Енергийни вампири - тъй ми е по-познато като понятие Усмивчица ), а аз питам за невидими същества, които могат да ти влияят негативно...
    Как един човек, който да речем не се занимава с медитации, и др. духовни практики допуска в себе си или около себе си да му влияе такава "тъмна" същност... И той разбира ли, че е попаднал под нейнов влияние... Двамата някакъв взаимоизгоден договор ли сключват по между си, що ли?

ПП: Докато съм писал тоя отговор и Sungazing е написал своя... Сега тепърва ще го чета...
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Синьо мечтание
    синьо мечтание
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 59

• Град: BG
  • profile.php?id=1824581147
    « Отговор #6 -: Август 20, 2011, 19:30:43 »

........За  същностите-има такива,които произвеждат енергия,други,които я разграждат,консумират,поглъщат ,трансформират и т.н.Има такива,които се хранят от нашата енергия,която разпиляваме или умишлено отделяме,които я поглъщат и трансформират.Дали еволюират-всичко се мени,всичко се променя.........

Добре, а като говорим за човек обладан от зъл дух... Какво се случва тогава?
    Този човек внушил ли си е, психично болен ли е, наистина ли е станал подвластен на някакво невидимо същество...?
    Когато говориш за човек обладан от "зъл" дух,това значи,че има вмешателство от друга същност върху душата на дадения човек.Това е в противоречие с Вселенските закони за ненамеса,затова е недопустимо.Но се случва.Няма значение как го наричаш,всичко би могло да се реши само чрез отделяне на тази същност и изпращането й в нейното време и измерение,молба за прошка и категорично отказване от връзка от какъвто и да е тип с тази същност.Обикновено това става,чрез няколко сеанса при добър енерго-терапевт.Но и сам човек може да се "излекува"   при дадени указания и желание.
    Активен
    kaloian1
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 76

• Град: Плевен
    « Отговор #7 -: Август 29, 2011, 18:44:03 »

Ще ви отговоря от личен опит ,понеже постоянно имам проблеми с такива.Има ги да и това са или демони от др.измерения или наранени Астрали.В повечето случаи нападат хора за енергия,но имат и други инереси-секс,затвърждаване на Егото и др.Притесняват хора защото имат липса на морал,енергия или при конфликти с близки на вас Астрали и искат да им отмъстят.От 10 години се занимавам с такива и са ми ясни от всякаде.Повечето са по-глупави от доста хора ,на психика и физика са като нас само че са енергийни.
    Нашите души до известна степен са и в астрала и те имат достъп до тях,както и могат да влизат във физическия свят.Отностно обсебването ,то е предимно от демони ако разбираме под обсебване вмъкване в тялото и душата ни а при астралите са енергийни вмешателства-облъчват ни с енергия.При обсебване от Демон трябва да се пазим от 10 смъртни гряха защото от това стават по силни,а страха ги храни -да,както и срамът,липсата на вяра и гневът.
    Активен
    Финист
    Финист
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 142

« Отговор #8 -: Август 30, 2011, 10:30:10 »

Цитат
    казват че има същества, които се подхранват от нашия страх. Тия същества лоши ли са, негативни спрямо човека. Говорим за невидими същества. А те защо съществуват? Нали злото е нееволюирало добро. Те такова нещо ли са? Подлежат ли на еволюция?
    Да, има същества които се хранят от страх, но има и такива които се хранят от любов, радост и прочие. И квооо? Ми нищо - има си ги! За средностатистическия човек е по-здравословно да не мисли за тях, да не ги вижда, да не си общува... още повече че няма с какво да им помогне в техния живот, нито те на него. Е, сигурно има и изключения, ама са редки.

Цитат
    За  същностите-има такива,които произвеждат енергия,други,които я разграждат,консумират,поглъщат ,трансформират и т.н.Има такива,които се хранят от нашата енергия,която разпиляваме или умишлено отделяме,които я поглъщат и трансформират.
    Всъшност 99% от "невидимите същества" се хранят с отделената и разпиляна енергия - това е като кръговрата в природата - ние ядем плодовете на растенията, а растенията се хранят с нашите отделения, които от тяхна гледна точка сигурно са "плодовете на хората". Абсолютно идентични кръговрати стават и на енергийно и на астрално и на ментално и на всякакво ниво. Е, имат си своята специфика, понеже се връткат различни "валути", но си е същото. И както има същности които вземат от "нашата" енергия, така има и такива които я произвеждат за нас.

Цитат
    Добре, а като говорим за човек обладан от зъл дух... Какво се случва тогава? Този човек внушил ли си е, психично болен ли е, наистина ли е станал подвластен на някакво невидимо същество...?
    Подобното привлича подобно. Възможно е и да е внушение, и да е психична болест, а може и двете да са, защото едно ще повлече другото след известно време... как да ги различим!? Като правило следва да се оцени комуникативността и разумността на "болния". Тези тъя наречени "зли духове" имат емоционална природа, затова ако човек е тотално изключил мисленето си, или то е отишло на втори план зад емоциите и не можете да се "свържете с него", условно може да приемете че става дума за обсебване, ако пък човека е изпаднал в криза, която осъзнава, но не може да се справи с нея(или не иска), но е способен да мисли ясно - то може да се приеме че става дума за психична болест. Ето затова всичките "аутисти", "истерици", "шизофреници" и прочие са болести - защото тези хора мислят, макар и по странен начин... дори ако не осъзнават странността си, или ако общуват с теб по абсурдни начини, определено мисленето им присъства като такова... същото е и положението с "магнетофонните ленти" - хората които се се обсебили от една идея и не са способни да превключат на друга тема - това си е просто психически проблем, без значение дали е породен от страх или вдъхновение от идеята... при обсебения нещата стоят коренно различно - с него общуването е невъзможно просто защото той е способен само да "емоционира", не е способен да ви чуе, да осмисли думите ми, реакциите му са изключително емоционални, необмислени, нелогични... неподчинени на никаква идея, но може би на някоя емоция... например: "мразя всички руснаци" е пример за обсебване, обаче "ще избия всички руснаци" е вече психическа болест, понеже има и някакво осмесляне... във всички случаи, трябва да се лекува именно това което е причинило болестта - "съществото" или "отклонението"... като на първа стъпка и в двата случая е добре да се направи това което прави съвременната психиатрия - да се подтиснат симтомите, да се успокоят емоциите на човека, я с разговори, я с внушения.
    ...това са само мои размисли на база това което знам за природата на тези тъй наречени "невидими зли същности"... откъде го знам, и дали е вярно - вече е друга тема...

Цитат
    това са или демони от др.измерения или наранени Астрали.В повечето случаи нападат хора за енергия,но имат и други интереси-секс, затвърждаване на Егото и др.Притесняват хора защото имат липса на морал,енергия или при конфликти с близки на вас Астрали и искат да им отмъстят.
    точно така! нещата стоят именно така - имате проблем, който продължава известно време с голяма сила - гаранция че "някой ще се заинтересува от вас". просто... подобното привлича подобно...

Цитат
    Повечето са по-глупави от доста хора, на психика и физика са като нас само че са енергийни. Нашите души до известна степен са и в астрала и те имат достъп до тях,както и могат да влизат във физическия свят.
    90% са не просто по-глупави, но тотално тъпи! тези същества НЯМАТ мисловна природа, ако са способни да мислят въобще, това е само в резултат на "заимствани" и все още "непраносмляни" мисли от предишни жертви - в момента в който ги "изплюскат", отново ще изтъпеят...
    а що се отнася до нашите души и астрала... астралът не е нищо друго освен съзнателно достъпена областта на емоциите, където те са видени под някаква форма. Като тази форма е творение на колективното подсъзнание на човечеството, но и нашето лично подсъзнание лекинко променя образите - затова и астралът е толкова "пластичен".
    Активен
    terpsihora
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 5

• Град: София
  • « Отговор #9 -: Март 17, 2012, 18:14:07 »

ПОМОЩ!!!!!!!! Някой да ми помогне!!! Днес за пореден път изпаднах в нервна криза, не счупих нищо, но набих гаджето си, понеже ме ядоса (за пояснение - аз съм дама) Тъжен Когато не стане на моето, и побеснявам, но този път отидох твърде далеч. Случи се преди 4 часа, после заспахме от психическото изтощение. Аз още треперя! Всяка събота се караме жестоко без важна причина, за глупости само - битовизми и вредни навици, щото живеем заедно от 2 г. Струа ми се, че нещо ме е обсебило. Че съм нервна, живееща в стрес и динамика, че съм сприхава и и всичко ме дразни, ОК, но чак дотук да стигна?! Пукат ми червата, главата ме боли, сърцебиене имам и ми треперят пръстите на ръцете. Мокрих се със светена вода по челото, но в душата ми е рана. Боя се да вляза в църква, срам ме е да влизам в храм, не знам как да се държа, не искам и да има други хора вътре. Православна християнка съм, не практикувам обаче вярата си.
    Вярвам в магии обаче. Една врачка от моя град познава всичко, ходя при нея през 4-5 г. Беше ми казала последния път, че имаме с приятеля ми магия за раздяла, поръчвана от майка му, като разбрах това, се разделихме, после той си ме върна. И така горе-долу мина повече от година, когато пак в някакъв срив, мой познат ме заведе при една друга жена, която още като ме видя, ми каза и тя, че съм имала магия за раздяла с любимия, тръгна веднага да я разваля (за пръв път се занимавах тогава с практическо разваляне на магии, досега винаги съм отказвала да продължа, казват ми, че има магия, аз вътрешно отричам или спирам да го мисля). Този път обаче нямаше мърдане, това беше мин. година май месец, петък срещу събота. Да не би заради това сега така всяка събота от нищото да става проблем и аз така да се преобразявам в звяр??? Къде е истината???
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2561

NEVERENDING STORY

« Отговор #10 -: Март 18, 2012, 00:06:12 »

Истината е някъде по средата , вярвайки че магия не може да те стигне , ти градиш една защита от вярата ,която избутва негативното влияние ,колкото и силно да е . Обаче като има неадекватна енергийна работа , каквато става от повечето развалвачки на магия , става трансформация на друго място , а не чистене , което мисля че е в случая. ВСИЧКО ЗАВИСИ ОТ ТЕБ. Повярвай пак и дръж идеята ,тази съботна деформация да се махне, помоли се просто и повярвай ,че ще заработи.
    От тук обаче трябва да работиш въобще за чистотата и баланса си , защото идва такова време ,че всичко в теб изкача за да се чисти, обаче това трябва да е плавно , а не да те прави луда в един ден.  Може да звучи трудно ,но не е ,моли се и се доверявай че всичко ще се изпълни за теб по най-естествения начин и вярата ти ще задвижи всичко. Не се подценявай, силна си и се дръж докрай , магии и дрън -дрън да си гледат работата , ти сама повече от 100 баячки можеш да се оправяш с негативните лепки.Успех.

Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Alida
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 256

« Отговор #11 -: Март 18, 2012, 12:13:20 »

ВСИЧКО ЗАВИСИ ОТ ТЕБ.

Терпсихора, подвластна си на магии точно толкова, колкото позволяваш на някой или нещо да диктува поведението или това, което излъчваш. На едно друго място срещнах много добре изразен принципа, на който работят магиите: "Магията е като семе, което покълва и се развива в подходяща почва". Ако поработиш върху почвата, т.е.- себе си, това, което е тръгнало да се развива ще изсъхне от липсата на храна и благоприятни условия.
     За да се обърнеш към по- висши сили за помощ не е нужно да ходиш в църквата. Можеш да си четеш Киприяновите молитви сама, в къщи дори без да палиш свещ. Най- важното е искреността на молитвата- да идва от душата ти. Без това условие нито попове, нито врачки и баячки ще ти бъдат от полза, може би ще има някаква, но временна и после- айде пак. Тъжен
     Не е зле да отделиш време за разговор със себе си- за какво се появява тази ситуация в живота ти, какво иска да направи видимо за теб, за да бъде преодоляно. Това се оказва и лечението на раната в душата. Ние сме направени с Любов, от Любов, самите ние сме Любов и когато не сме себе си, боли. Същността на земния ни живот е такава- да се разширяваме като Любов, да превръщаме в Любов всичко, което е нещо друго. Само тази думичка да следваш, тя ще ти покаже какво трябва да се направи, къде трябва да се поправи, ще ти подсказва решения и ще те изведе не само извън магиите, а там, където винаги си искала да бъдеш. И да, наистина за човек, който свети от любов, магиите не могат да се закачат и спират да съществуват за него. Защото същността им е тъмна, а дори една малка свещичка може да освети цяла стая.
     Прииска ми се да ти предложа една хавайска молитва. Не съм я използвала, просто ми е харесала, пък и вярвам на такива спонтанности. (най- странното е, че като я потърсих в нета, излезнаха цял куп такива) Ето ги всичките, виж дали някоя ще ти допадне: http://dreamland-bg.com/index.php?topic=2610.0
    Активен

"Не е важно да видиш, а да разбереш"- Sunshine(sun)
    terpsihora
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 5

• Град: София
  • « Отговор #12 -: Март 18, 2012, 12:29:54 »

Благодаря ви изключително много!
    А още като написах съобщението си с призви за помощ, дойде и буквалният отговор на всичко! В него момент ми звънна телефона - беше майка ми, искаше да ми каже какво е сънувала предната вечер. (Ние сме много свързани, а тя има пророчески и еднозначни сънища.) Сънувала, че лежа на легло и някой хвърля върху мен карти за игра, само че на всяка от тях вместо боите имало черно-бели изображения на дявола - де опашка, де рога. Тъжен Това също ми проясни нещата. Първо - някой явно наистина ми мисли злото. И второ - съдбата си играе с мен, понеже все около късмета си вървя напоследък и ми се случват едни непохватни, глупави неща и в работата, старая се много, а греша.
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Тъмните кристали или имплантите
    Духовни учения
    Alida 3 1493 Последна<br />публикация Март 13, 2013, 20:54:24
    от modlin

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright