Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: По какъв начин подържате добро здраве и фигура?  (Прочетена 4695 пъти)
sunsea
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 70

« Отговор #15 -: Април 13, 2012, 21:05:44 »

Аз 3-4 пъти в седмицата ходя на пилатес. Пуша, пия от време на време основно биричка, хапвам когато съм гладна, като има случаи да не огладнявам по няколко дни. Избягвам месото, защото не ми е много на сърце, кара ме да се чувствам тежка и подута, а и не ми доставя удоволствие да го ям. И сладки неща не обичам, много рядко ми се преяжда. Вода преди не пиех изобщо, но от 2-3 години не мога без нея, особено лятото. По 4-5 литра на ден, чак си се чудя. Спя много. Опитвам се да съм в хармония със себе си и вътрешно щастлива, и удовлетворена. Като последното си мисля, че е най-определящия фактор
Активен
Sita
13
Неактивен Неактивен

Публикации: 344

« Отговор #16 -: Април 13, 2012, 21:11:56 »

Практикувам 3-4 вида спорт, тренирам всеки ден, бягам през ден, не пия, не пуша, храня се редовно, спя добре и се чувствам, а и изглеждам перфектно, колкото и егоистично да звучи. Не съм боледувал от години.
Активен
protoplasma
Гост
« Отговор #17 -: Април 14, 2012, 03:15:50 »

Цитат на: Sita6
Практикувам 3-4 вида спорт, тренирам всеки ден, бягам през ден
Още един, който си е намерил сърцето на улицата.
Цитат на: Sita
и се чувствам, а и изглеждам перфектно, колкото и егоистично да звучи.
Думата е - "нескромно", млади приятелю. Грижи се и за финните си тела, едно от които е интелекта.
Активен
Sita
13
Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: Април 14, 2012, 10:16:16 »

Думата е - "нескромно", млади приятелю. Грижи се и за финните си тела, едно от които е интелекта.
Вместо улицата, бих използвал природата. Другото няма да го коментирам.
Активен
Soul
love
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 104

for heaven's sake

« Отговор #19 -: Април 14, 2012, 10:37:43 »

Правило  - БАЛАНС

Хранене - без месо - от малък е негодувание за тялото ми, карали са ме родители, и в пубертета си го ядях, но бързо се осъзнах.Абсолютно отсъствие на алкохол, цигари, наркотици. Всеки ден - ядки с кисело мляко и плодове.Всякакви манджи. Сандвичите със зеленчуци сирене+извара и чубрица (страхотна подправка във всичко я слагам).Слънцето също е част от храненето, макар и да е все още не до толкова осъзната и разбрана от тялото.

Йога - колкото може по-често.Раздвижването на всеки мускул от тялото е жизненоважно.Разбира се към това включвам и медитация, макар и тя да е основна частица при извършването на всяко действие в ежедневието.

Ум - абсолютно всекидневна работа в прочистването и събирането на информация.Не се пропуска ден, в който да не се научи нещо, стига да е почувствано, че трябва да се развие, напише, създаде, обмисли и приложи в действие или не-действие.

Тяло - също всеки ден - тренировчица ...според зависи дали ще са лостове, дъмпели или просто лицеви опори и коремни преси.Може 30 лицеви да се направят за деня, но все е нещо...преди години тренирах "Система" и оттам са ме учили, сутрин със събуждането - 20/30 лицеви и ставаш вече с кипнала кръв, разсънен. . Тичане на стадиона - поне един път в месеца, ако не, то ще е колело или някой друг вид раздвижване на краката.Ходене пеш от единия край на града до другия- също важи.Зимата, съответно - сноуборд, тъй като, в пубертета скейтборда беше медитацията от която имах нужда, забравящ всички мисли, проблеми и грижи, отделен от обществото и всички хора.Пояснявам, всичките действия за поддържане на тялото, в най голямата си продължителност не биха могли да бъдат повече от 2 часа.В повечето случай час, а някой дни просто няколко минути.Това по-никакъв начин не би попречило развиването на другите тела, а дори би създало нужния баланс.Това го уточнявам, визирайки Вожда.Сърцето на улицата, не означава ограничаване в развитието на другите тела, стига да си наясно с всичките принципи. Баланса във всяка среда е важна частица за свързването с околността.
 Ще кажа последно, че много действия и средства в умерени количества са полезни, но дори най-полезното, в големи количества, може да обърка цялостното състояние.
 Баланс, приятели
Активен

We live in illusion and the appearance of things. There is a reality. We are that reality. When you understand this, you see that you are nothing, and being nothing, you are everything. That is all.^
Soul
love
**
Неактивен Неактивен

for heaven's sake

« Отговор #20 -: Април 14, 2012, 12:48:51 »

Пояснявам, всичките действия за поддържане на тялото, в най голямата си продължителност не биха могли да бъдат повече от 2 часа.В повечето случай час, а някой дни просто няколко минути.
Извинявам се, за двусмислието и не правилното уточнение. А именно, исках да кажа, че не е задължително всеки един ден да отдаваме повече от два часа на физически упражнения.Всичко е до ритъм, който с времето чувстваме по-силно в нас.Примерно, днес могат да бъдат отделени 14/15 минути упражнения, разделени на две по седем минути в целия ден, поради лошо време или защото предните дни е натоварвано повече тялото, а мускулите се изграждат в период на почивка.Друг ден може да има интензивна тренировка от час и повече, или каране на колело два часа и повече или някакъв друг вид спорт.

И също ще допълня, че занимаването с изкуство, без значение от какъв вид, и до колко го умеем, също е балансиране на телата.И въпреки това, всеки човек може да понесе различно  многото действия и това да доведе до разпокъсване и обърканост.Хубаво е просто да не прекаляваме, но и да не забравяме, че движението е здраве.
Активен

We live in illusion and the appearance of things. There is a reality. We are that reality. When you understand this, you see that you are nothing, and being nothing, you are everything. That is all.^
meander
Каквото дадеш това ти се връща.
Неактивен Неактивен

Публикации: 381

« Отговор #21 -: Април 14, 2012, 14:33:30 »

Soul Здравей.
Явно имаш някакви познания-
Цитат
А именно, исках да кажа, че не е задължително всеки един ден да отдаваме повече от два часа на физически упражнения.Всичко е до ритъм, който с времето чувстваме по-силно в нас.Примерно, днес могат да бъдат отделени 14/15 минути упражнения, разделени на две по седем минути в целия ден, поради лошо време или защото предните дни е натоварвано повече тялото, а мускулите се изграждат в период на почивка.

Източник: http://indigota.com/index.php?topic=4827.msg65891;topicseen#msg65891#ixzz1s0t9qqeX
Но да те питам? Когато бягаш без да те гонят или от някакъв зор, какви мускули си изграждаш и имаш ли файда от тях.Мисля че ако отделяш 15/20 мин. да преметеш около жилището си ще е по голяма файдата.Или ако вместо да медитираш си почиваш.Или ако искаш да останеш сам/а със себе си да помързелуваш вместо да ходиш в нирвана.
Живи и здрави.
« Последна редакция: Април 14, 2012, 14:51:53 от meander » Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
Мухата влиза само в отворена уста!!!
protoplasma
Гост
« Отговор #22 -: Април 14, 2012, 14:48:02 »

Вместо улицата, бих използвал природата.
Изразът е стар и означава, че не цениш това, за което става дума. В случая сърцето. Претоварваш го и ще ти го върне, рано или късно, ако не го оставиш да "диша".
Активен
Sita
13
Неактивен Неактивен

« Отговор #23 -: Април 14, 2012, 15:24:09 »

Вместо улицата, бих използвал природата.
Изразът е стар и означава, че не цениш това, за което става дума. В случая сърцето. Претоварваш го и ще ти го върне, рано или късно, ако не го оставиш да "диша".
Активен
Soul
love
**
Неактивен Неактивен

for heaven's sake

« Отговор #24 -: Април 14, 2012, 17:36:17 »

Но да те питам? Когато бягаш без да те гонят или от някакъв зор, какви мускули си изграждаш и имаш ли файда от тях.Мисля че ако отделяш 15/20 мин. да преметеш около жилището си ще е по голяма файдата.Или ако вместо да медитираш си почиваш.Или ако искаш да останеш сам/а със себе си да помързелуваш вместо да ходиш в нирвана.
Живи и здрави.
Здравей,
 Разбира се, че файда все ще намерим и ще има, въпроса е за какъв вид файда говорим.Естествено всичко което ти изброи има своите ползи и също така може да бъде съчетано, при желание, в зависимост докъде се простира то за движението ни.Има неща, които трябва да се знаят за бягането, тъй като специално него засегна по-темата. Тялото ни до голяма степен се изгражда в зависимост от натоварването, което му прилагаме.От което следва, че ако не отделяме малко време за движение на тялото, то се приспособява на по-слабо натоварване или на никакво и така организма става по слаб(кости,мускули и т.н.) Докато при редовно бягане, организма ни получава нужното натоварване за поддържане на по-добро здравословно състояние. Доказано е, че то увеличава хормона на растеж, който е основен фактор при изграждането на мускулната маса и на тялото като цяло.Известно е, че намалява риска от сърдечен удар, укрепвайки сърцето и понижавайки кръвното налягане. Поддържа еластичността на артериите по много добър начин, тъй като при бягането те се разширяват и свиват почти три пъти повече от обикновено. И също така, засилва имунната система чрез образуването на голямо количество лимфоцити (бели кръвни телца).И още мога да изреждам, но да не прекаляваме хахах...
 Относно медитирането, приятелю, това е най-хубавата почивка на ума...не е задължително да се търсят места, да се застава в поза лотус и всичките там екстри.Просто пуска човек всички излишни мисли, оставя сметките,мислите за работа, за здраве и за болест, за новини и общество...нека минават, но да не се задържат в ума...това е нещо, което може да се прави постоянно във всеки един момент.Първа стъпка концентрация на ума над една мисъл. А Впоследствие оставане и без нея.Мързелувай си няма грижи. Мисълта за Нирвана е като да,  се решава висша математика, докато се учи таблицата за умножение. Има други стъпки преди нея, които човека би бил щастлив да разкрива по пътя.Успех !!
Активен

meander
Неактивен Неактивен

« Отговор #25 -: Април 14, 2012, 17:52:48 »

Здравей.
Радвам се че подхвана разговор.
Аз съм на възраст и няма спомен някой от нашия народ да е търчал за здраве и за да порасне чи и даже да си укрепи тялото.Това което си спомням, а и правя  е да си израходвам енергията само за да свърша работа.
Приказката залудо работи залудо не стой -не за нищо.
А и никой от старите българи няма да можеш да вкараш в фитнес и има защо.
Имам своите наблюдения и мене няма да можеш да ме накараш да търча или да влеза във фитнеса.Предпочитам да нацепя една камара дърва и даже файда има.Закачих те за медитацията не на празно.При медитация  изкривяваш всичко около тебе и си вкарваш нещата там ,ама после те пак си идват.Предпочитам почивката и мързелуването,поне са изпитани от народа ни и нямат странични ефекти освен някоя приказка-тоя много мързелува. Ухилен
Но всеки сам си търси пътя,а и времената не са такива че да си пилеем енергията нахалост.
Живи и здрави.
Активен

Soul
love
**
Неактивен Неактивен

for heaven's sake

« Отговор #26 -: Април 14, 2012, 18:36:00 »

Здравей.
Радвам се че подхвана разговор.
Аз съм на възраст и няма спомен някой от нашия народ да е търчал за здраве и за да порасне чи и даже да си укрепи тялото.Това което си спомням, а и правя  е да си израходвам енергията само за да свърша работа.
Приказката залудо работи залудо не стой -не за нищо.
А и никой от старите българи няма да можеш да вкараш в фитнес и има защо.
Имам своите наблюдения и мене няма да можеш да ме накараш да търча или да влеза във фитнеса.Предпочитам да нацепя една камара дърва и даже файда има.Закачих те за медитацията не на празно.При медитация  изкривяваш всичко около тебе и си вкарваш нещата там ,ама после те пак си идват.Предпочитам почивката и мързелуването,поне са изпитани от народа ни и нямат странични ефекти освен някоя приказка-тоя много мързелува. Ухилен
Но всеки сам си търси пътя,а и времената не са такива че да си пилеем енергията нахалост.
Живи и здрави.
Здраве !
 И то за всички възрасти.
Хубави са вижданията ти и с право казваш, че с времето енергията, която изразходваме е хубаво да бъде целенасочена, имайки своята "файда". Далеч ми е виждането от определението за "фитнес", не подкрепям онзи тип хора, които отдават живота си в трупане на мускули и обездвижване на тялото от тяхното натрупване.С пъти по-хубаво е да нацепиш дръвцата отвън.Щом има за цепене, това може да бъде натоварването за този ден.Друг ден ще се премете около къщата, а друг пък,  ще боядисаш онази ограда, къде стой на онзи край.И така тялото получава все от малко.Проблема идва когато един човек в днешно време прекарва по цял ден на компютър в офис, после на компютър вкъщи, маса, легло и същата рутина.Хората с чиновническата работа и комютъризираното ежедневие, се отделят от народните тренировки тип - хайде да прекопаме градината, забравяйки, че има много начини за раздвижване. Ето на, онзи ден картофи сяхме, после друго ще правим и движение ще става.Работата е, дори да няма за копане и метене, да не стоим, а да скокнем отвън да се разтъпчем.
 Има хора на този свят, които спазват особени техники и живеят невероятно много.Известен пример са хората, които могат да изпадат в Сомати състояние.Но тяхното движение е свързано с техники и строго хранене.Разбира се, също така, състоянието на духа, вибрацията и развитието им е на различно ниво. И така всичките им тела са в определения синхрон.Докато ние тук можем да постигнем друг вид синхрон, тъй като ежедневието и храните ни са други, енергиите и насоченостите също.
Поздрави !

Активен

meander
Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: Април 14, 2012, 22:23:27 »

Здравей Soul
Съгласен съм с тебе че има и рутина в днешно време.И мнението ми е че в днешно време хората някакси я приемат.
Но това за тия в сомати смятам че не е нормално за земния живот, каквито доводи да изтъкват.Иначе би трябвало които му кефне да е в сомати.
Синхрона е хубаво нещо но трудно се постига в днешно време.Тъкмо постигнеш синхрон и някаква "случайност" те разстрои.Но човека не се отказва лесно,и вярвам че ще го постигне.Просто повече хора трябва да постигнат синхрон със живота.И тогава казват че пак ще бъде рай.Е, аз вярвам в това.
Живи и здрави.
Активен

protoplasma
Гост
« Отговор #28 -: Април 14, 2012, 23:54:53 »

Цитат на: meander
А и никой от старите българи няма да можеш да вкараш в фитнес
И отново неподготвен и звучащ, сякаш познаваш всичките стари българи. А и какво имаш предвид под стари и млади българи? Едва ли поколението на Дан Колов.
Които и да са. Влизат и още как. А ако говориш за прабългарите, тогава фитнеса им е бил друг. Пак са имали борби, вдигали са камъни, дървени трупи и какви ли не още изпълнения. Физическата сила, пъргавината и издържливостта, винаги е била на особена почит, всред конните и като цяло - номадските народи, при мъжете, от всички краища на света. За това свидетелстват, много разкази и писмени сведения, за подвизи, спортове, съревнования и надпревари от древността. И именно на тези факти, дължим факта, че сме толкова малоброен народ, а в силовите спортове, винаги сме били фактор.
Вероятно имате предвид бодибилдинга, тъй като, древните много не ги е вълнувало как изглеждат.
Няма спорт, ...освен шаха, може би, в който да няма фитнес нормативи и тестове. Просто сега, вместо да вдигат камъни, телета, дървени трупи и да се набират по клоните на дърветата и по скалите, видат железа, пригодени за целта и се набират по лостове. За всичко си има правилен и много неправилни начини. Това, че днешните го правят по неправилен е отделна тема.
При медитация  изкривяваш всичко около тебе и си вкарваш нещата там ,ама после те пак си идват.
Е по-нескопосано определение на медитация не бях чувал, а имай предвид, че съм чувал доста големи небивалици.
Предпочитам почивката и мързелуването
Вместо медитация - релаксация. Аз не че го предпочитам. Просто първото изобщо не го правя.
Съзерцанието не спада към медитацията, така че, може да се каже, че никога не съм медитирал.
Цитат на: soul
Далеч ми е виждането от определението за "фитнес", не подкрепям онзи тип хора, които отдават живота си в трупане на мускули и обездвижване на тялото от тяхното натрупване.
Айде и този. Поинтересувайте малко, бе момчета! Правете разлика между фитнес, бодибилдинг и културизъм. Ето, аз,...горе-долу, през ден, си посещавам залата и вече ми е като изграден навик.
Нито химии пия, които да ми съсипват бъбреците и черния дроб, нито съм се подлагал на някакъв строг хранителен режим, нито пък се имам за скован. Всъщност, както и в първата си публикация тук, подчертах - нека някой ми докаже, че съм скован и че системата ми е рентабилна. Е, разбира се, не говоря за шпагати, цигански колела и подобни маймунджулъци, но примерно за бързина, взривност, сила, издържливост. Всъщност, само по последния параграф мисля, че може и да има шанс някой от тук, но не и ако става дума за ходене пеша или катерене. Пък ако искате се занимавайте с 200 спорта, ходете на ръцете си по цял ден и ми говорете кое е безсмислено и кое е смислено, няма как да ви взема насериозно, по никакъв начин.
Цитат на: Soul
Проблема идва когато един човек в днешно време прекарва по цял ден на компютър в офис, после на компютър вкъщи, маса, легло и същата рутина.
Това да, но то е само част от проблемите, в едно съвременно, метрополитно общество. Също така и навици, от сорта на - за 100м. разстояние да пали колата. При тази главозамайваща урбанизация, май хората, скоро ще са със закърнели крайници и всичко ще управляват с гласоподаване. Именно, поради това, мисля че извънземните са с такива - невръстни и кекави телца и големи глави с голям фронтален лоб. Това сме ние, след време, когато сигурно и ще дишаме чрез апаратура, за да не се претоварим случайно.
Има хора на този свят, които спазват особени техники и живеят невероятно много.Известен пример са хората, които могат да изпадат в Сомати състояние.
Тези хора са йоги и те, първо, че са тук с определена мисия, която им е напълно известна и второ, че материалното им тяло е само като скафандър, който обличат отвреме-навреме.
Синхрона е хубаво нещо но трудно се постига в днешно време.
За тези, които са го постигнали, времето и обстоятелствата нямат никакво значение, дори и нищо да не им налице, на пръв поглед. За тези, които не могат да го постигнат - също, ако ще да имат всичко наготово.
Активен
Norbit77
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 10

« Отговор #29 -: Април 15, 2012, 00:09:32 »

По ментален ! ям много пия по 2 бири всяка вечер и рядко и трудно ставам от дивана ! поддържам се с визуализации ...
Активен
Страници:  1 [2] 3 4   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
ДОБРО И ЗЛО - КАК ПРОИЗЛЯЗОХА ДВЕТЕ НАЧАЛА?
Космогенезис
delfin 4 2546 Последна<br />публикация Октомври 10, 2009, 05:05:49
от delfin
Упражнения за здраве
Здрав дух здраво тяло
Админ 0 2239 Последна<br />публикация Декември 10, 2009, 02:05:20
от Админ
Йога за здраве
Йога
Админ 0 1577 Последна<br />публикация Януари 09, 2010, 19:21:41
от Админ
По какъв начин да разбера духовната си мисия ? « 1 2 3 4 »
Духовни учения
SPChild 50 7402 Последна<br />публикация Юли 07, 2012, 11:55:12
от Щуродино
В търсене на по-добро училище
За родителите
Турист 4 1525 Последна<br />публикация Април 26, 2011, 20:42:25
от Турист

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright