Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: По какъв начин подържате добро здраве и фигура?  (Прочетена 4367 пъти)
Слънчев лъч
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 205

« -: Август 11, 2011, 22:45:31 »

Здравейте дами и господа, днеска гледах един филм, който ме вдъхнови да ви задам въпроса По какъв начин поддържате своята фигура да изглеждате добре и в същото време да сте здрави и енергични?

Ще се радвам да споделите вашите "малки" тайни!

Активен

Слънчево хранене - Благодаря ти слънце, че ни подпомагаш!
Чиста енергия
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 118

• Град: Варна
  • « Отговор #1 -: Август 11, 2011, 23:11:33 »

Моите 'малки тайни': без алкохол, тютюн, кафе. Сравнително здрословна храна, чай. Колоездене, между 50-100 км, в зависимост от импулса, интуицията, тук да мина, тук да спра. Плуване, почивка пак плуване, пак почивка. Пак колело. Медитация на някое енргийно място, като побити камъни, алджа манастир или просто някоя спираща дъха крайбрежна скала с неуписуме гледка. Пия вода, която  си наливам, съхранявам, от извори. Сънгейзинг. Непринуден разговор с някой старец на пътя, или разказ на някой рибар на вълнолома. Пак колело Усмивчица Вечер по-лека храна, или ако е обилно изгладняло хранене, да е поне 2 и повече часа, преди сън. Чай. Хубави мисли. Хубава музика.
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #2 -: Август 11, 2011, 23:59:03 »

Тичам по цял ден след един малък изтребител, досега резултата е 34 свалени кила , ходиме най-малко 3 км на ден из гората. Папкаме домачета и кастауички и сиенце ,пиеме муко и дичка по много.
    Не се тъпчеме с лекарства ,като настинеме и градим имунитет.
    Спокойствието също ни е носител на здраве .
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    loop
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 157

• Град: London, baby :P
    « Отговор #3 -: Август 12, 2011, 11:09:39 »

Искаше ми се и аз да знам тайната, защото съм изумена от мистерията.

Стоя си по цял ден пред компютър, седнала на супер неудобни столове, откакто... откакто се помня. Прекарвам много над 8 часа в това положение и въобще не се сещам да си правя почивки. Не спортувам. Освен ако не броим някое и друго разтягане, когато ме обвземе музата за няколко сесии веднъж на много месеци.

А не съм се разплула и не съм станала 100 кг. Нямам представа защо. Да не говорим, че вече не съм на 18-20.

Като ученичка спортувах, признавам си. Но това беше доста отдавна. Така че надали има остатъчен ефект до днешно време.

Пия кафе! Защото ми е любимата напитка. С мляко и без захар. Просто ми доставя такова удоволствие, че няма как да го огранича.

А и алкохол пия. Не че се наливам с промишлени количества, но се случва... честичко. Чашка-две вино вечер; или половин-една бира; или някой коктейл... ама толкова, щото повече не мога да изпия. Обикновенно това ми е достатъчната доза да успея да се самозавлека до леглото и да заспя блаженно.

Обаче пък храната е друго нещо. Като малка не обичах да ям. Така съм се родила. Просто изитвах такова отвращение и досада в процесите на хранене. Все още се разказват истории как са ме държали на масата от сутрин до обед, за да си завършя закуската; после тъкмо се оттърва и настане време за вечеря. Нашите са измисляли какви ли не методи да ме заклещват и да ми слагат храна в устата. До късни училищни години. А аз съм измисляла методи да съхранявам всичко временно и да го изхвърлям. Направо не знам как съм оцеляла. От училище съм си прибирала закуската и съм я носила вкъщи с думите "Вижте, какво ядоха другите".

И даже имам спомени от онова време как им се чудех на другите деца - защо се тъпчат и после се чудят що са дебели. Аз и до ден днешен си го задавам този въпрос с разни хора.

За щастие започнах да се храня. Иначе колко здравословни проблеми съм имала до късен пубертет с това неядене. Не че сега много се храня, не в обилни количества. Често забравям и пропускам хранения. Но пък добре си подбирам храната. Старая се да е здравословна, или ако не е, поне да балансирам. Тук си пазаря Органик продукти от различни производители. Ям много плодове и зеленчуци. Рядко пържено, най-много задушено със зехтин. Често имам дилемата с месото, защото го спирам, но след някой и друг месец все някой се намира да ме увика и пак започвам. Но поне се старая да не го консумирам много и да подбирам животни, които не са били измъчвани много, ако това е възможно.

Преди няколко месеца се разплаках, когато видях, че едното краче на пилето беше счупено. А после разбрах от един пакистанец какво всъщност означава халал-миит и както той ми обясняваше, че това бил правилният начин за убиване, ми се искаше да го набия.
    « Последна редакция: Август 12, 2011, 11:59:42 от loop » Активен
    stefanica
    Неактивен Неактивен

Публикации: 182

• Град: sofia
  • « Отговор #4 -: Август 12, 2011, 11:31:14 »

Отражението на нашите мисли,често е и нашия живот.Хаотичността на психическата ни настройка е измерима с физическата.Много е важен за мен енергийния баланс и пречистването.Чистотата на мислите и действията ни.Хората като цяло са забравили да се наслаждават на много неща,примерно храната и самия процес на хранене.Аз приемам готвенето и храненето за изкуство.То може да бъде терапия за сетивата и вкусовите рецептори.Да извлечем максималното от това.Наблюдавам и хората как се хранят ами те просто се тъпчат за да са сити и да не изпитват глад.В крайна сметка опорочават целия процес.... А и начина на приготвяне на храната също е важен ако го правим с любов и въображение освен,че став вкусно е и красиво Усмивчица гали сетивата и изпълва душата Усмивчица От такава храна човек не пълнее Намигване изтънчения ценител не набляга на мазнотии ! Правете всичко с любов и творете красота,която преживявайте чрез сетивата си,така доставяте удовоствие на вас и на тези на които ще споделят този процес Усмивчица Мозъчните импулси които се задвижват след това имат такава честота на трептене ,че отделят и хормона нащастието както и честотата изгаря натрупаните калории Намигване Всички видове физичести процеси могат да бъдат задвижени и психически! Открийте вашата лична методика както и килограмите в които се чувствате най-добре после всичко е лесно сензитивно и красиво Усмивчица  Не забравяйте,че храната е като правенето на любов! Усмивчица
    « Последна редакция: Август 12, 2011, 11:37:24 от stefanica » Активен

Щом има желание,винаги има и начин Усмивчица
    @di
    Неактивен Неактивен

Публикации: 126

• Град: Стара Загора
  • « Отговор #5 -: Август 12, 2011, 11:42:50 »

Хм ... и аз не съм от тези които се обраничават ... а на 43 имам фигура на които много на 18 биха завидели.
    90% от това което е писала loop се отнася и за мен

Това което е писала stefanica е вярно ... но простичко казано - всеки има нужда да намери баланса и хармонията в живота си - тогава и тялото не реагира с патология, рецептата за всеки от нас е индивидуална ... тя не е математична формула.

Задайте си въпроса защо се тъпчат хората ... защото подсъзнанието им ги подтиква на компенсират нещо ... после за задвижват едни ми ти физиологични механизми (не е нужно на дълго да ги обяснявам) ... и така човек попада в един омагьосан кръг от който трудно се излиза ...
    Активен
    Чиста енергия
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 118

• Град: Варна
  • « Отговор #6 -: Август 12, 2011, 12:24:41 »

stefanica мн добре си го описъла, за пореден път съм очарован. Това е свещен процес, тялото ни асоциира мисловните процеси с физическите такива. Последния път, след страхотна медитация на Побити Камъни изядох 2 краосана, нищо мн здравословно или хай енергично, това си носех в сака. Но сякаш вкусвах краосан, преди това не бях изпитвал таква острота и удоволствие от кроасан. Сякаш не бях вкусвал такъв, преди това. Беше духовно и вкусово величие, такава наслада. След това, този вкус се запечата в непцето ми, сякаш. И като хапвам кроасан, дори и да бързам, щом го вкуся, се сещам, просто от вкуса изплува онази нирвана. И започвам сякаш автоматиччно да се храня бавно и с голяма наслада, било то на светофара. Какво ли остава за вкусна храна, приготвена с мн любов, внимание, вкус, окраса. Ммммм Усмивчица)))))))))))) огладнях
    Активен
    Maria stoikova
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« Отговор #7 -: Декември 21, 2011, 12:06:30 »

Practikuvam Jon kehou meted I taka podarjam mislovnite si process
    I energizes si zdrava

Писането с латински букви във форума е забранено !!!!!
    « Последна редакция: Декември 21, 2011, 13:44:32 от Eona Lightholder » Активен
    protoplasma
    Гост
    « Отговор #8 -: Декември 21, 2011, 21:10:03 »

Пия, пуша... и освен тези три неща - спя през деня, като бухал, ям когато огладнея (понякога по два-три дена не огладнявам), без капризи за храна. За мен, щом седъвче нещо - става за ядене.
    Ако някой ме бутне в която  и да било дисциплина, от шах, карти, дама и не се сърди човече - до сумо, лека атлетика, бокс, гребане и каквото там се сетите, в което сте добри, ще призная, че неговата методика е по-добра от моята и ще приема някой съвет от него. Приемам предизвикателства и от жени, както и от тревопасни, но само за интелектуални съревнования.

p.s.Единствения ми пречистващ пост е по пълнолуние. Чат-пат посещавам стадиона (с всиките му екстри) и от както се помня, бръмча пеша - не обичам превозни средства. Качвам се, само ако е крайно наложително.
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1236

« Отговор #9 -: Декември 23, 2011, 16:07:14 »

Не се движа много ,освен в къщи(покрай детенцето).Стоя от 10-11 сутринта до16-17 часа следобед на компютъра(е постоянно ставам-сядам Усмивчица),после се сещам ,че трябва да ям нещо,пия много кафе,пуша по около 1 кутия цигари на ден.
    След дейността с храненето,почиствам всичко в къщи на силна музика,едновременно "пея" много силно Ухилен и се разтоварвам от кофти енергии,когато приключа с това се занимавам с бебо по-обстойно,играем,учим се на разни неща и така на татък.В 21:00 той си ляга ,а аз сядам обратно на лаптопа и съм там до 5-6 сутринта ,когато си лягам обикновенно.Като цяло какво се получи?
    Спя по 6 часа в денонощието,храня се веднъж-два пъти,колкото да не умра от глад,пуша,пия кафе и си повреждам зрението Усмивчица ,но се чувствам пълна с енергия,сита,в добро здраве.Не съм боледувала от 2 години.Тежа 50-51 килограма и съм висока 162,мисля,че е нормално тегло за ръста ми. Усмивчица
    Тренирам по веднъж в годината за по три месеца в къщи. Не ям много месо,обичам салати и постни манджи ,но не съм вегетарианка. Усмивчица
    Активен
    Me.Racle
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 117

Silence in action

« Отговор #10 -: Декември 23, 2011, 20:06:20 »

Любов (::

Активен

A better YOU means better YOUniverse !
    Lily of the valley
    Гост
    « Отговор #11 -: Февруари 25, 2012, 20:06:25 »

Аз се храня предимно със жива храна - кълнове, ядки, зеленчук, плодове. Хапвам риба, (обожавам суши и сурова сьомга ) различни видове масла, водорасли, яйца, сирена; млека по-рядко, а месо - почти никак. Само от месото което татко ми отглежда не отказвам - заек, пуешко, пиле Усмивчица и то когато съм на гости . Мед!! много мед и пак от татковия само Усмивчица Тестяни, захарни изделия ям само на РД по малко или ако изпитам наистина нужда от конкретен купешки сладкиш (правя си мои на растителна основа, много са вкусни Усмивчица )Отне ми около година докато намаля месото до сегашния минимум. И се чувствам много леко, във всяко отношение. Липсва ми спорта обаче и това е нещо с което започнах да се занимавам от 2 седмици. Макар и вкъщи, към стречингите, пилатеса и гиричките ще добавя кундалини йога. Дай боже да имам енергия, ще ходя да потичвам в морската през уикендите кат се постопли Усмивчица
    Активен
    Lily of the valley
    Гост
    « Отговор #12 -: Февруари 26, 2012, 10:45:20 »

другото, което исках да добавя е, че спорта независимо какъв, помага да си психически стабилен и с адекватни реакци, , разкарваш заседнали мисли, отпушваш си каналите за добрия избор. Той не винаги е видим, ако си се задръстил. Става водовъртеж.
    А йога помага за търпението и ни прави доста гъвкави и живи Усмивчица
    Това е моя опит от поне десет години наблюдение върху мен самата.
    Активен
    Житара
    Неактивен Неактивен

Публикации: 419

« Отговор #13 -: Април 13, 2012, 15:08:48 »

Човек сам по себе си е едно уникално слънце, всеки си има начините за да се поддържа на определено вибрационно ниво и физическо ниво, те не са погрешни, медитацията е един начин, като тя има много разновидности за който можеш да прочетеш в други теми. Ползвах слънцегледането като още един начин, спортът пък е друг начин. Всички практики изброено до тук, не само от мен са различни състояния на духа, дори тютюнопушенето, дори пиенето на алкохол. Иска ми се да наблегна повече на разходките из природата които влияят доста позитивно върху състоянието на духа (ако са свързани и с физическо натоварване като да кажем бягане или изкачване) и на тялото. И пак, всеки си има своите начини и ти ще откриеш твоите ако ги потърсиш. Нужна е практика, пробвай това-онова, което ти допадне най-много, то ще да е. Успех!
    Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    Sue
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 293

• Град: Ниските земи
  • Нютонист

« Отговор #14 -: Април 13, 2012, 16:44:30 »

Капоейра, когато имам възможност. 1-2 пъти в седмица.
    1-2 пъти в годината сауна Усмивчица и басейн Усмивчица.
    Ям, когато съм гладна, до насищане( понякога малко, понякога повече). Ако ме гони глад за нещо, слушам си тялото. Рядко сладки неща и шоколад. Не пия, не пуша, и от пороците само на кафе налитам.
    Усмивчица Живея на принципа "слушам си тялото, то знае"

Планирам да включа медитация и йога, но ми е малко кът времето. За сега се справям с динамичната медитация по време на спорт. Статичната е тук и във фейсбук, в съпровод от медитативна музика от ютюб. Усмивчица
    Активен
    Страници:  [1] 2 3 4   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    ДОБРО И ЗЛО - КАК ПРОИЗЛЯЗОХА ДВЕТЕ НАЧАЛА?
    Космогенезис
    delfin 4 2411 Последна<br />публикация Октомври 10, 2009, 05:05:49
    от delfin
    Упражнения за здраве
    Здрав дух здраво тяло
    Админ 0 2105 Последна<br />публикация Декември 10, 2009, 02:05:20
    от Админ
    Йога за здраве
    Йога
    Админ 0 1491 Последна<br />публикация Януари 09, 2010, 19:21:41
    от Админ
    По какъв начин да разбера духовната си мисия ? « 1 2 3 4 »
    Духовни учения
    SPChild 50 7246 Последна<br />публикация Юли 07, 2012, 11:55:12
    от Щуродино
    В търсене на по-добро училище
    За родителите
    Турист 4 1366 Последна<br />публикация Април 26, 2011, 20:42:25
    от Турист

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright