Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Търся инфо за Бялото братство ( не това на Дънов)  (Прочетена 750 пъти)
Do_It
Eyes of consciousness
Неактивен Неактивен

Публикации: 241

Strange Bird

« -: Август 09, 2011, 19:34:23 »

Интересува ме информация за Бялото братство и НЕ визирам широко разпространеното схващане за това братство като общност от историята.
Дочух от един човек, че имало така наречено "бяло братство", което се "грижило" за някои процеси и някои хора от духовната страна на живота - "същества". "Белите силуети" - това беше темата, поради която този човек ми заговори на тази тема, че е чел по въпроса.
Някой чувал ли е нещо, че ми стана любопитно за това?
« Последна редакция: Август 09, 2011, 19:49:28 от Do » Активен

zaharisa
Човек, обикновен.
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 120

« Отговор #1 -: Август 09, 2011, 19:50:19 »

Чувала съм, че Ванга е споменавала, че някъде, далеч в бъдещето- всички религии щели да изчезнат и щяло да остане само една религия, наречена "Бялото братство". Изрично се споменава, че това няма общо с Дъновизма и "бялото братство" на Дънов.
Това е всичко, което знам и не съм сигурна дали е по темата.
« Последна редакция: Август 09, 2011, 20:06:48 от zaharisa » Активен

"Бъди самият ти промяната, която искаш да видиш в света. "- Ганди
Do_It
Eyes of consciousness
Неактивен Неактивен

Strange Bird

« Отговор #2 -: Август 09, 2011, 20:22:33 »

Чувала съм, че Ванга е споменавала, че някъде, далеч в бъдещето- всички религии щели да изчезнат и щяло да остане само една религия, наречена "Бялото братство". Изрично се споменава, че това няма общо с Дъновизма и "бялото братство" на Дънов.
Това е всичко, което знам и не съм сигурна дали е по темата.

Мисля, че е по темата.
Имало някакви същества, които се грижели, които били именно това братство като белите силуети, които аз и други сме виждали. Но те са с много висока вибрация и е терсене да си пред/сред такава, както сама съм установила за тези 2 пъти, когато са се показвали пред мен и както този човек ми каза. По всичко личи, че тези силуети са това, което той ми спомена. Виждали са ги и други хора. Но това, на което той ме наведе е функцията им в частност, защо ни съблюдават по пътя?
Можеш ли да намериш от някъде повече инфо? И аз търся...  
« Последна редакция: Август 09, 2011, 20:33:41 от Do » Активен

Do_It
Eyes of consciousness
Неактивен Неактивен

Strange Bird

« Отговор #3 -: Август 09, 2011, 23:18:09 »

Търсейки из нет-а информация, различна от това за бялото братство на Дънов и подобни, попаднах на таква за индийските вярвания и се стих, че миналото лято дойде един човек да предлага някакви книги за индийските вярвания, от който си купих 1-ва и 2-ра част на символичната сума от 5 лв едната, а са дебели книги - "тухли 4-ки". Така и още не съм седнала да прочета. Взех ги просто от добро сърце. Но сега ме навежда мисълта, че нали нямало случайни работи. Може би няма да е лошо да метна един бърз преглед, да видим дали няма да намеря нещо. Кой знае. Макар че сякаш малко различно ми звучи едното с другото (индиските вярвания, мъдрост и т.н.), но...
Уау, като чета съдържанието на първи том, има доста интересни точки, глави, които се разглеждат. Хахах, сега майтап ще се окаже, че много ще ми хареса като съдържание по разглежданите въпроси и да съм го имала, а да не съм седнала да го прочета, доро просто да разгледам съдържанието му в продължение на 1 година хахахах...
« Последна редакция: Август 09, 2011, 23:43:47 от Do » Активен

zaharisa
Човек, обикновен.
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 120

« Отговор #4 -: Август 11, 2011, 05:54:26 »

Мисля, че темата на делфин е това, което търсиш:

http://indigota.com/index.php?topic=541.0
Активен

"Бъди самият ти промяната, която искаш да видиш в света. "- Ганди
Финист
Финист
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 142

« Отговор #5 -: Август 11, 2011, 10:55:47 »

Първият западняк който е употребявала този термин масово публично и който го е използвал активно в своята практика е ЕЛЕНА БЛАВАТСКА.
Ако искаш достоверна информация по темата... чети от извора, вместо да се доверяваш на преразкази, в които неизбежно ще има нещо изкривено, според разбирането на преразказващия.

След нея мнозина вземат термина и го ползват в друг смисъл... затова днес имаме МНОГО "бели братства", доста повече от 2-3. Аз лично се сещам за 5 вида групи, които се наричат с това име...
Активен
Do_It
Eyes of consciousness
Неактивен Неактивен

Strange Bird

« Отговор #6 -: Август 12, 2011, 17:58:25 »

Благодаря и на двама ви.
Сега ще погледна.
Активен

Страници: [1]   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Поздрави от Бялото Братство
Обща тематика
11WOLF11 1 1164 Последна<br />публикация Май 14, 2011, 18:44:36
от zvezdichka
Бялото братство или още Орденът на Мелхиседеците
Езотерика
delfin 0 1162 Последна<br />публикация Ноември 14, 2009, 21:20:04
от delfin

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Ширинан | Психолог  © Copyright