Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Гладуване  (Прочетена 8207 пъти)
Sirius_999
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 42

• Град: ***
  • « -: Август 05, 2011, 20:17:03 »

Гладуването е интересен начин за поддържане на здрав дух и тяло.Любимият ми автор е Пол Брег.Практикувах гладуването веднъж седмично, но сега  увеличих дните.Чудесен метод за изчистване на организма.Практикувам и 24 часовото и 36 часовото гладуване.Съчетавам го с пиенето на много вода през това време.На  другия ден след това може да се консумират плодове за захранване или картофена супа.За по- дългото гладуване  се усеща избистряне на съзнанието, прилив на енергия,  метаболизма е намален.Отшумяват неразположения  на физическото тяло, самочувствието е  различно.Сънят е спокоен.В началото  може да се предпочете повече лягане, не голяма физическа  активност.А след това организма привиква към ритъма на гладуването.По-честото гладуване дава възможност да се  гладува и по- дълго след това.Гладуването като процес е отделяне на ненужните слуз, кристали и други вещества, а при възобновяване на храненето следва ново насищане.При мен храненето е вегетарианско.Не съм се чувствала непълноценна практикувайки  професионална заетост с по- малка или по-голяма физическа активност.
    Активен
    sharky
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 8

« Отговор #1 -: Септември 21, 2013, 12:50:34 »

Както виждам, май няма особен интерес към гладуването Усмивчица
    Все пак ще споделя и моя опит - изкарах 3 дни омекотен вариант на лечебно гладуване и резултатите бяха смайващи! Първо, има наистина силен пречистващ ефект. За три дни ядене на по-малко от кило плодове на ден, плюс много чай и вода, изкарах сума ти неща от червата си. Второ, приливът на енергия (след първоначалната отпадналост) е факт. Кожата ми се изчисти от пъпки, които преди това не можех да махна. Не знам дали доброто ми настроение имаше нещо общо с гладуването, но и то беше факт. Единственият недостатък е, че се ходи по-често до тоалетната. Е, и вълчият глад вечер също е голям проблем, но според мен това е индивидуално.
    Който има смелост да пробва, няма да съжалява.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1648

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #2 -: Септември 21, 2013, 14:26:40 »

Все пак ще споделя и моя опит - изкарах 3 дни омекотен вариант на лечебно гладуване и резултатите бяха смайващи! Първо, има наистина силен пречистващ ефект.

А как ти хрумна да гладуваш?
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

« Отговор #3 -: Септември 22, 2013, 00:47:29 »

Аз не гладувам, но моя дядо е достигал 60 дни само на вода и чай.Така си лекуваше псуриазиса...нищо повече не знам.Освен, че до сега казва, че трябва да е умрял, но не е  Усмивчица))))
    И все пак не ми допада идеята Усмивчица
    Активен
    sharky
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: Септември 22, 2013, 16:10:10 »

Все пак ще споделя и моя опит - изкарах 3 дни омекотен вариант на лечебно гладуване и резултатите бяха смайващи! Първо, има наистина силен пречистващ ефект.

А как ти хрумна да гладуваш?

Определено не е нищо свързано с топене на килограми Усмивчица Имам доста здравословни проблеми, които не могат пряко да убият човек, но мъчат повече от мързела Усмивчица След години симптоматични "лечения" осъзнах, че това не е никакво решение. Проблемите изчезват за известен период и като спра хапчетата/диетата/мазилата или каквото там е трябвало да вземам, симптомите се завръщат. Затова започнах да се интересувам от първопричините за здравословните си проблеми. Накрая се оказа, че почти всичко се свежда до имунна система и количество на токсините в организма. Стигнах до извода, че трябва да си прочистя организма и да сменя хранителните си навици. Детокс диети в наше време обаче - под път и над път. И тъй като леля ми навремето беше чела книгата на Лидия Ковачева за лечебния глад, реших да пробвам и аз. Хем ми звучеше познато, хем ми се струваше, че ще действа по-бързо от другите детоксикиращи програми, които трябва да се спазват по няколко месеца.

Като допълнение ще кажа, че леля ми не гладува по схемата в книгата, но пък започна да се храни разделно. Тази година стана на 60, почти не боледува (най-много някоя настинка за 2-3 дни), ходи пеша на работа, ходи да копае лозето, разхожда си сама кучето сутрин и вечер, домакинства си без проблеми... Което ме кара да мисля, че храненето и здравето са пряко зависими едно от друго.

Та... затова реших да гладувам Усмивчица
    Активен
    sharky
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: Септември 22, 2013, 16:22:11 »

Аз не гладувам, но моя дядо е достигал 60 дни само на вода и чай.

Ariam, на колко години е дядо ти сега? И има ли други здравословни проблеми, освен псориазиса?
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: Септември 22, 2013, 21:01:27 »

Ми дядо ми е на 70 години,но е бивш миньор..принципно миньорите умират доста млади и да има износена тазобедрена става Усмивчица както и лека форма на склероза Усмивчица временната му памет е нарушена.Т.е. неща от преди 40 години ги помни, но забравя какво е казал преди 5 минути...Не винаги, но става често.Има и неща които помни обаче, които са важни..Храни се с ябълки  и домати от градината, круши или пипер...пие само чай.Обича и моркови Усмивчица както и кисело мляко което сам си прави и прясно мляко или сирене, само това яде общо взето.
    Всъщност склерозата е заради мини инсулт, който получи поради стрес и притеснение, иначе кръвното му е супер и сърцето му е здраво.Не пуши и не пие от 40 години.
    Активен
    sharky
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: Септември 23, 2013, 12:40:18 »

Чудесно, наистина не е зле като за миньор. Не съм запозната отблизо с миньорството, но знам, че всичките химикали, които се ползват за добив и пречистване на каквото там копаят + разни газове, които се отделят от земните пластове + сажди (ако е във въглищна мина) = много, много натрупани в тялото отрови ---> ранна смърт. Значи излиза, че гладуването наистина пречиства яко Усмивчица Трябва да се хвана да гладувам за по-дълги периоди. Дядо ти е направо шампион - 60 дни на чай и вода са много време. Аз и 2 не мога да изкарам без да захапя нещо, пък било то и ябълка.
    Благодаря за инфото, Ariam, +1 за гладуването и оскъдната вегетарианска диета ^_^
    Активен
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: Септември 25, 2013, 10:01:41 »

За нищо, но предполагам, че е според организма на човека Усмивчица все пак не се пресилвайте , за да не си навредите необратимо
    Активен
    Alida
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 256

« Отговор #9 -: Септември 25, 2013, 21:51:13 »

Цитат
    предполагам, че е според организма на човека
    Аз почти съм убедена. И нагласата играе важна роля.
    Когато бях на 20+, тогава тъкмо беше излезнала книгата на Пол Брег и реших да пробвам. Едва изкарах един ден, на другия ядох два пъти повече, а на следващата седмица си позволих да не гладувам. То не беше нещо осъзнато, намерих си някакво мижаво оправдание и до тази година повече не съм гладувала под никакъв предлог. Ухилен
    През годините, обаче, все пак ми се показа това- онова, та имам какво да споделя.
    Дъщеря ми беше много болнава като малка. Не стига, че от честата употреба на антибиотици стана резистентна към тях, ами и каквато си беше дребна, от липсата на апетит докато е болна съвсем заприлича на манекен  от концлагер. Един ден, пак беше с температура и възпалени сливици, тъкмо се чудех какво да и готвя, дето няма да го яде- и се сетих за един съвет, чут по телевизията. Викам си, дето да си косим и двете нервите, ще взема да оставя детето на чай и плодове докато поиска да яде. (съвета беше около 5 дни). Първия ден- нищо, на другия взе да иска да яде, но и давах само плодове. Едва изчака да стане утре и да си хапне. Усмивчица От тогава си знаем- болните деца се хранят с плодове. Усмивчица
     Миналата година ме беше хванал някакъв вирус, ако знаете колко топло ми стана, когато синът ми се прибра с цяла торба ябълки и каза :"Ето ти ядене". И наистина се оправих за отрицателно време, без остатъчната отпадналост, която съм имала в подобни случаи.
    Обаче пак да подкрепя Ариам- до организъм си е. Реших да си пречиствам организма като отказах цигарите, изкарах повече време не да гладувам, ами на диета, която възприемах като зверски глад и в резултат се сдобих с 10 кг. отгоре, със всичките неразположения на  наднорменото тегло и същия този зверски глад, който не стихна цяла година. Ари, къде беше миналата година да ми кажеш и на мен да не се пресилвам?
    Накрая реших, че това не може повече да продължава и започнах на гореща вода един ден в седмицата. Трябва да призная, че това се търпи. (само че и моята нагласа се промени). Доста време изкарах така , изглежда наистина чисти. Аз малко съм ги посмесила с ябълковия оцет, та не мога да кажа докъде е едното и откъде нататък е другото, но ефект определено има. За отслабване- нъц, обаче една такава свежест и бодрост... позабравена от тийнейджърските години. Усмивчица
    Активен

"Не е важно да видиш, а да разбереш"- Sunshine(sun)
    sharky
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: Септември 26, 2013, 12:24:47 »

Да, наистина всеки организъм е различен. Плюс това гладуването не се препоръчва при доста болести и състояния. Ето списък: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=501521.msg16292314#msg16292314 - някъде по средата на страницата.
    И, да, нагласата оказва огромно влияние. Има и още нещо обаче - информираността. Ако не знаеш точно как да проведеш гладуването, най-много да си навредиш. Аз също не мога и 1 ден да изкарам на пълно гладуване, абсурд!! До следобед как да е, но вечерта мога да разкъсам някого със зъби Веселяк Затова, както съм написала някъде в предните постове, карах на омекотения вариант - плодове и чай. Основният принцип е да се редуват плод и чай с мед и лимон през 2 часа, като се започне с чай. И много вода по което време искате. Пример:

08:00 - чай с лимон
      10:00 - плод (без банани)
      12:00 - чай с мед и лимон
      14:00 - плод
      16:00 - чай с мед и лимон
      18:00 - плод
      20:00 - чай с лимон

Аз си хапвах и домати, тъй като се причисляват към плодовете (заради количеството захар в тях).
    Най-добре е да не се смесват повече от 2 вида плод в един ден.

За по-подробно инфо: линка по-горе. Има много изписано по темата, и то от безпристрастни източници. Усмивчица
    Активен
    goart
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1

« Отговор #11 -: Ноември 09, 2013, 21:46:04 »

Здравейте,
    темата относно гладуването е много интересна. Диетата, която съм пробвал и работи за мен беше тази на Пиер Дюкян - протеинова диета. За 10 дена свалих около 7 килограма. Но след време разбрах, колко е вредна за организма и най-вече за бъбреците.
    Преди около 6 месеца попаднах на докуменатлния филм на Майкъл Моусли: THE FAST DIET.
    Ето и филма:
    <a href="http://www.youtube.com/watch?v=hU4sjWXlMq8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=hU4sjWXlMq8</a>
    Та накракто, след година и серия наблюдения, човека стига до извода, че не е нужно да се гладува, за да си здрав въвъ всяко едно отношение. Просто е нужно два пъти в седмица да си намаляте порциона до 400/600 калорий. Но това отнема година за вашия организъм.
    Сега вече съм така 4та седмица и се чуствам отлично Усмивчица Целта ми е след време, единят от нискокалоричните дни да бъде изцяло без храна.
    Имам и книгата в PDF, така, че ако някой неможе да я намери и прояви интерес мога да му я изпратя п мейла.
    П.С. книгата е на английски!!!
    Активен

Три неща никога не се връщат обратно: време, дума, възможност.
    Три неща никога не трябва да се губят: спокойствие, надежда, чест.
    Три неща са най-ценни в живота: любов, убеждения, приятелство!
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright