Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3 4   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: ЕКОЛОГИЧНО БЕДСТВИЕ - добиване на шистов газ в България  (Прочетена 7104 пъти)
Reiki
Живота е прекрасен!
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 67

« -: Август 03, 2011, 13:23:22 »

НАРОД, допускащ ЖИТНИЦАТА му да се ГАЗИ ..ЩЕ ЗАГАЗИ!! Да защитим майчицата си кърмилница - земята българска .. с ПОДПИС под ПЕТИЦИЯТА ето тук http://citizenspeak.eu/node/45

Американската корпорация „Шеврон” е спечелила търг на българската държава за извършване на проучване за бъдещ добив на шистов газ в Добруджа и Североизточна България.Предстои да се подпише договор.

Ползват се 596 химикала в една смес (от непроизносимите до не...познатите) като инхибитори на корозия,биоциди,изсушаващи​ елементи ,сгъстители,киселини,жилир​ащи елементи и т.н и милиони литри вода.Всяко пробиване изисква между 1 и 7 млн. галона вода!
Добивът му НЕ може да НЕ причини екологични проблеми,замръсявания и крие големи опасности от ред заболявания за населението чрез замръсяването на въздуха и водата !

Заболяванията могат да са : рак на кожата,увреждания на мозъка (тумори),периферна невропатия (а стигне ли се до там уврежданията в мозъка СА НЕОБРАТИМИ),рак на тестисите,астма,заболявани​я които не сме чували за тях,болки по цялото тяло в следствие на дишането на мръсния въздух дори случай на смърт!

Градовете в които искат да го добиват : Разград, Силистра, Добрич, Шумен и Варна.

Всичко това крие големи опасности за Природата –замърсяване на въздуха, земята и водите- а също и за здравето на хората в околността.В САЩ добивът на шистов нефт е обект на критики и протести от страна на природозащитниците, а в Европа, която е по-гъсто населена, рисковете са още по-значителни.

Колкото до „Шеврон”, известно е че в продължение на десетилетия компанията е отравяла природата и хората на Еквадор, но сега нагло отказва да заплати почистването на замърсените от нея райони.

Трябва незабавно да се противопоставим на безумното решение на правителството за предоставяне на „Шеврон” на правото да търси, а впоследствие и да добива, шистов газ в България.Време за губене няма.

Ето филм с превод на български направен за вредността на ШИСТОВИЯ ГАЗ, който се готвят да добиват у нас http://www.on-parliament.c​om/media/2011/07/11/%D1%84​%D0%B8%D0%BB%D0%BC%D1%8A%D​1%82-gasland-%D1%81-%D0%BF​%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%BE%D​0%B4-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D​1%...

Станете член на тази група за да спасите Природата на Добружа и цяла североизточна България от пълно отравяне и унищожение, по тежко от Чернобил дори.
Ето групата:
http://www.facebook.com/gr​oups/101979483232395

Източник: http://www.facebook.com/#!/event.php?eid=194061783980629
Активен

Точно днес не се тревожи.Точно днес не се гневи /ядосвай/. | Почитай своите родители, учители и по-възрастните. | Изкарвай честно прехраната си. | Отнасяй се с благодарност към живота.
Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
Неактивен Неактивен

Публикации: 362

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #1 -: Август 03, 2011, 17:27:40 »

Ужас...направо не издържам вече....и на никой не му дреме...
Активен

There's no such thing as MYSELF since I am constantly changing. ME
Слънчев лъч
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 205

« Отговор #2 -: Август 03, 2011, 17:36:10 »

Подписах се в подписката въпреки резервите ми, че една такава петиция може да помогне.

Иска ми се хората да се организират и да не допуснат това да се случи в България!
Активен

Слънчево хранене - Благодаря ти слънце, че ни подпомагаш!
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558

NEVERENDING STORY

« Отговор #3 -: Август 03, 2011, 17:58:10 »

И аз така Сън и си мисля ,че за това трябва да се излезе на протест , ама милите хора от провинцията без работа ,дали ще се надигнат ,като им замажат очите с 100-200 работни места. Освен за сега с подписката мисля ,че можем да помогнем с залагане на обща мисъл за неслучването на тази гавра. Има ли информация каква е регионалната активност по въпроса ?
Активен

"weird " is indication for creative force ♥
Eona Lightholder
Global moderator
Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #4 -: Август 03, 2011, 18:09:18 »

Мирен протест срещу проучванията и добива на шистов газ в България

08 август 2011 г. · 19:00 - 19:30
Място   
Място: София, пред Министерството на икономиката, енергетиката и туризма (ул. “Славянска” и ул. “Раковски”)

Допълнителна информация   

Приятели, след успешното начало с нощния ФЛАШМОБ със свещи, който организирахме на Илинден пред Министерството на икономиката, енергетиката и туризма (МИЕТ), идва време да направим подобен протест и в пиков за трафика в София час.
Избрали сме понеделник (8 август) в 19:00 часа отново да сме пред МИЕТ. Този път си носете чаени свещи, вувузели, свирки, барабани и всякакви подръчни инструменти, които вдигат много шум. Носете и плакати срещу шистовия газ. Чаените свещи първо ще поставим пред входа на министерството, а след това може да ги наредим и по пешеходната пътека на ул. “Раковски”. При пресичането на пешеходната пътека ще танцуваме и ще вдигаме шум като аборигени, тъй като отношението на управляващите и на “Шеврон” към нас – гражданите на България, е като към аборигени.

През август ще направим още такива протести, а през септември, когато вече е приключил отпускарският сезон, ще организираме масови шествия, надлежно разрешени от общината и от полицията.

http://www.facebook.com/event.php?eid=145731365508619
Активен

Синьо мечтание
синьо мечтание
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 59

• Град: BG
  • profile.php?id=1824581147
    « Отговор #5 -: Август 03, 2011, 19:04:17 »

Не ми е много ясно кой точно ще дойде на тези протести,всички са във ваканция(((А тези,които са безработни и толкова няма как да отделят за път. Готин
    Активен
    Слънчев лъч
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 205

« Отговор #6 -: Август 04, 2011, 15:22:22 »

А някой знае ли повече информация по темата?
    Активен

Слънчево хранене - Благодаря ти слънце, че ни подпомагаш!
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #7 -: Август 04, 2011, 15:47:16 »

Има много информация и всекидневни дискусии в групата в facebook.
    Активен

Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
    Неактивен Неактивен

Публикации: 362

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #8 -: Август 07, 2011, 11:57:50 »

Хора, елате утре на шествието! Трябва да спрем унищожаването на природата!
    http://www.facebook.com/event.php?eid=145731365508619
    Активен

There's no such thing as MYSELF since I am constantly changing. ME
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1636

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #9 -: Август 07, 2011, 18:41:42 »

Повече по темата на този линк.   http://kolibka.com/2.html
    Филма се казва Gasland.
    Ето и описание:

Описание:
    Филмът на режисьора Джош Фокс разследва задълбочено технологията за добиване на шистов газ и ефектите върху околната среда и живота на хората. Технологията е патент на небезизвестната "Халибъртън" на Дик Чейни и предвижда забиване на сонда на 2.500 метра в земята, след което чрез хидравличен удар с вода и над 596 химикали, се разцепват шистовите скали и газът се освобождава.
    Естествено, никаква технология не е способна да канализира целия освободен газ и той свободно се разпространява в почвата и всички подпочвени води по пътя си към земната повърхност. Остатъчните води от процеса се изхвърлят в реките и полетата, като водят след себе си болести и смърт. Отчаянието на жителите в районите за добив на шистов газ е отлично документирано от режисьора, събрал по време на снимките стотици свидетелства.
    В САЩ населението води непрекъсната борба срещу газодобивните компании, във Франция технологията се забрани със закон, а в България през юни 2011 българското правителство подписа концесия на американската компания Шеврон за сондажи с хидравличен удар и добив на шистов газ в Добруджа.
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Мила
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 11

http://www.facebook.com/m
    « Отговор #10 -: Август 07, 2011, 19:58:50 »

Ако се интересувате от мнението на специалист, работещ точно в тази област и работил на сондажи в Канада в екологично чувствителни райони на същата компания Енкана (седалището и е в Калгари) за която става въпрос във филма, който групата във Фейсбук е пуснала - може да го намерите тук. Вижда ми се доста балансирано...
    Активен

marushka
    Неактивен Неактивен

Публикации: 127

« Отговор #11 -: Август 08, 2011, 19:39:14 »

Подписах се в подписката въпреки резервите ми, че една такава петиция може да помогне.

Иска ми се хората да се организират и да не допуснат това да се случи в България!

Ако организирате превоз с рейсове до София защо да не дойдем на протест! Ние не можем да си позволим с малки заплати,които едвам ни достигат за храна,и даже за заплащане на ток,интернет,вода и телевизия и др.данъци за къщи и т.н. не можем да си позволим да даваме пари и за екскурзии до София. Тъй че
    защо не организирате превоз до София.
    Активен

Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

NEVERENDING STORY

« Отговор #12 -: Август 08, 2011, 19:50:58 »

Не е казано ,че само в София може да се протестира. Даже е по важно в регионите ,които ще бъдат най-потърпевши от замърсяването.
    Активен

estira
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 49

« Отговор #13 -: Август 08, 2011, 23:28:59 »

ВАЖНО!!!!!!! Трябва моментална реакция!!!!!!!! Току що говорих с кабинета на омбудсмана и те казаха, че трябва да се пратят нови писма на адрес:
    ==============================​====================
    priemna@ombudsman.bg

Трябва да ги засипем с поне 100 маила. Моля всички активни хора в групата и всички техни приятели да пратят писмо до горния адрес с кратък и ясен текст по темата. Ето предишния текст и е добре малко до го видоизмените по свое усмотрение, НО ПИСМОТО ТРЯБВА ДА СЕ ПРАТИ ДНЕС. ПОДДЪРЖАЙТЕ ПИСМОТО КАТО ПЪРВИ ПОСТ И ПРАЩАЙТЕ ПИСМА, ВАЖНО Е. СТАРИЯТ ТЕКСТ Е - ВИДОИЗМЕНЕТЕ ГО ПО СВОЕ УСМОТРЕНИЕ:
    ==============================​====================
    Здравейте,
    Казвам се (три имена),
    Като отговорен гражданин на Република България искам да Ви споделя, че съм против проучването и добива на шистов газ в България. Искам да Ви обърна внимание, че с РЕШЕНИЕ№ 427 ОТ 16 ЮНИ 2011 Г. на Министерски съвет е нарушен чл. 85 от Закона за Опазване на Околната Среда, защото проучвателните дейности за намирането на шистов газ имат потенциалната способност да замърсят водата, почвата и атмосферата, както и екологичните дадености в районите на обследване и сондиране. Особено чрез т.8 на РЕШЕНИЕ№ 427 се дават прекалени права на компанията "Шеврон" в България, с което не съм съгласен. По този начин се нарушава моето изконно човешко право на здравословен живот и сигурност. Призовавам омбудсмана на Република България и главния прокурор да се самосезират и да не позволят подписването на какъвто и да е договор за проучване и сондиране за шистов газ, където и да е в България. Гражданско движение от порядъка на 13000 човека организирано свободно във Фейсбук с име "Ние сме против Българския Чернобил - добива на шистов газ" разбира стремежа на правителството да постигне енергийна независимост на България, но не разбира как фирма с толкова лош имидж - осъдена за 8.6 милиарда долара за унишожението на природата на Еквадор, ще бъде допускана в България. Ние, десетките хиляди хора, не разбираме, защо толкова агресивна и опасна за природата технология на проучване и добив на газ се допуска от държавните органи без народа на Република България да е попитан дали е съгласен. Ако тези инвестиции се направят за обновяеми източници на енергия, ще има много по-добри резултати.

Не съм част от партийна организация, а мисля за България и бъдещето на децата ни!
    Искам да спася Добруджа и тя да храни народа ни още хиляди години!
    Искам да имаме вода за пиене и миене!
    Аз искам да се храним с чист и здравословен хляб!
    Аз искам да имаме здравословни минерални извори!
    Аз искам България да има земеделие, туризъм, био-храни и чернозем!
    Искам България да има енергийна и газова независимост, но на базата на други небългарски източници!
    Спасете България!

С надежда и вяра в доброто във Вас,
    (ИМЕНА)

« Последна редакция: Август 09, 2011, 00:05:54 от Модератор » Активен

„Добрите думи може да са кратки и лесни за казване, но ехото им е наистина безкрайно.“Майка Тереза
    "Be the change you wish to see in the world!"-Ganhdi
    estira
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 49

« Отговор #14 -: Август 09, 2011, 00:06:28 »

Моля ви, тези които ще се включат и изпратят мейл да пишат отговор, така имам усещането че си говоря сама.
    Понеже живеем тук и сега и точно тук и сега някой е решил да унищожи водата и природата по възможно най-зверски начин трябва да има отпор!!!
    Аз казвам стига, това ще спре ако сме обединени, участваме в протестите и пращаме майли подобно на този който публикувах ще имаме успех! И няма да бъдем овце, а знаещи и можещи хора!
    Активен

„Добрите думи може да са кратки и лесни за казване, но ехото им е наистина безкрайно.“Майка Тереза
    "Be the change you wish to see in the world!"-Ganhdi
    Страници:  [1] 2 3 4   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Гениите на България
    За България
    Бунтарката 7 2111 Последна<br />публикация Октомври 22, 2010, 13:39:44
    от Странник
    Ернст Мулдашев в България!
    Обща тематика
    pluton 0 1317 Последна<br />публикация Април 27, 2010, 22:41:07
    от pluton
    България търси талант
    Обща тематика
    Аэ съм 3 805 Последна<br />публикация Октомври 28, 2012, 17:07:02
    от Zheleznia
    Ние и Земята - заедно срещу добива на шистов газ
    Инициативи
    yyy 9 849 Последна<br />публикация Юни 14, 2012, 10:36:51
    от Sunshine(sun)
    Свещенните места в България
    За България
    Selinna 12 1996 Последна<br />публикация Ноември 01, 2011, 12:02:10
    от Selinna

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright