Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Вирус от Facebook трие антивирусите  (Прочетена 1069 пъти)
Турист
почиващ на стари лаври
Неактивен Неактивен

Публикации: 579

• Град: Варна
  • martin.kristov1
    « -: Юли 29, 2011, 13:12:00 »

Специалисти по сигурността откриха опасен троянец, който се разпространява през Facebook и изтрива антивирусните програми на потребителите. Trojan.FakeAV.LVT, засечен от компанията BitDefender, активно се разпространява в най-популярната социална мрежа в света.

Според експертите, троянецът се отличава с изключително развита функционалност, която позволява изтриване на антивирусни програми и замяната им с безполезни имитации. Авторите на вируса са вложили много сериозни усилия за неговото разпространяване, използвайки напреднали технологии за социален инженеринг, подобни на тези, които донесоха успех на червея Koobface, пише TechNews.bg.

Trojan.FakeAV.LVT издига социалния инженеринг на абсолютно ново ниво. Сценарият за разпространение на троянеца е необикновено сложен и продуктивен, твърдят от BitDefender.

„Представете си, че приятел започва разговор в чата на Facebook. Диалогът е малко странен и скоро започвате да получавате съобщения с въпроси от типа „Това на видеото ти ли си?" или „Искаш ли да погледаш?". Въпросите са придружени с връзка, която води към видеоклип с главно действащо лице самия потребител, получаващ съобщението”, обясняват от компанията за сигурност.

Ако кликне на връзката, потребителят бива отвеждан към YouTube страница с видеоклип, в чието заглавие фигурира името му във Facebook. Освен това страницата с видеото съдържа фалшиви коментари от приятели в социалната мрежа.

Потребителят е прилъгван да свали нова версия на Flash Player, за да изгледа видеото, като сценаристите в сянка услужливо му обясняват, че неговият флаш плейър вече е остарял. Излъже ли се обаче да свали "новата версия", жертвата ще зареди на компютъра си троянеца FakeAV.LVT, вместо нов Flash Player.

Веднъж проникнал в компютъра, троянецът моментално блокира всички съобщения от защитната стена, обновленията на Windows и работата на антивирусните програми, като показва екран, който настоява за презареждане на системата.

Една от най-интересните възможности на FakeAV.LVT е неговата способност да открива и имитира повече от десет от най-популярните антивируси. Троянецът може дори да възпроизвежда езика на интерфейса им, като същевременно изтрива истинските програми. След като окончателно обезоръжи компютъра, FakeAV.LVT започва да качва на него други зловредни програми.

http://it.dir.bg/news.php?id=9152576
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    terter
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2

• Град: гр.Бургас
  • Любовта е отговорът на всички въпроси.

« Отговор #1 -: Юли 29, 2011, 14:41:50 »

от три години съм с Линукс и забравих за антивирусни ,проблеми със софтуера и прочие
    Активен

Нищо не се ражда. Нищо не умира. Всичко просто преминава от едно състояние в друго.
    Турист
    почиващ на стари лаври
    Неактивен Неактивен

• martin.kristov1
    « Отговор #2 -: Юли 29, 2011, 21:03:54 »

от три години съм с Линукс и забравих за антивирусни ,проблеми със софтуера и прочие

Щастливец си ти! Друга бира сте това Линукс-джийте. Вие се возите в БМВ-ета, а ние караме Уиндоустрабанти Намигване
    И аз веднъж бях тръгнал да се посвещавам чрез приятели в Линукса, ама нещо хардовете на комповете ми не можаха да го смелят Усмивчица
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    mira123
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 12

« Отговор #3 -: Юли 30, 2011, 08:56:47 »

И мен ме пробваха,ама аз не се дадох Усмивчица)) само че получих съобщение от моя позната ,с която не сме си писали много на нглийски,а тя не го разбира много,аз реших че е нещо нередно и не и отговорих.Но мои познати са отваряли този линк...и да не ви казвам ,явно са заразени вече .
    Активен
    SOL
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 60

• Град: Тера
  • « Отговор #4 -: Юли 30, 2011, 09:42:04 »

Да попитам,проблем ли е ако нямам антивирусна,де факто вируса няма какво да изтрие
    Активен
    Турист
    почиващ на стари лаври
    Неактивен Неактивен

• martin.kristov1
    « Отговор #5 -: Юли 30, 2011, 10:22:21 »

само че получих съобщение от моя позната ,с която не сме си писали много на нглийски,а тя не го разбира много,аз реших че е нещо нередно и не и отговорих.........

И при мен така една моя позната ми писа на английски, но линк не съм получавал, а и аз и отвръщах на пук на български Усмивчица И накрая след седмица ми писа самата тя и каза, че профила й е бил хакнат
    Ама забравих да я питам как се е отхакнал Усмивчица
    Активен

Зрей, зрей форумче,
    бавно ти узрей,
    За да родиш вкусен плод!

Защо ни куца
    Комуникацията?!
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Facebook « 1 2 »
    Съобщения / Предложения и оплаквания
    Eona Lightholder 19 1956 Последна<br />публикация Юни 14, 2011, 00:43:29
    от Sentinel
    интересни снимки във Facebook
    Снимки
    Eona Lightholder 1 3166 Последна<br />публикация Януари 14, 2011, 05:29:05
    от ivan62ka07
    Идея за приложение във Facebook « 1 2 »
    Послания
    Еlsha 25 2744 Последна<br />публикация Февруари 18, 2013, 23:24:30
    от Еlsha
    Facebook икона в профила ви
    Съобщения / Предложения и оплаквания
    Administrator 3 1429 Последна<br />публикация Август 28, 2011, 11:16:06
    от Турист

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright