Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Какво подразбираш под "его" и до каква степен според теб трябва да го храним?  (Прочетена 1573 пъти)
nia.boneva6
Гост
« -: Юли 24, 2011, 20:17:28 »

Цитат
трябва ни его, не да го отричаме, а  да го нахраним.
Какво подразбираш под "его" и до каква степен според теб трябва да го храним?
Активен
kehoy_
Неактивен Неактивен

Публикации: 188

« Отговор #1 -: Юли 24, 2011, 20:44:39 »

Така-откъде да започна. Дадено ни е тяло, мозък, способност да виждаме, чуваме, усещаме . Някои нямат този късмет, родени са осъкатени, други са изнасилвани, бити, сираци, бездомни... но всички се оплакваме нали? И се ядосваме, че е нечестно, защото всички виждаме по телевизията как Бритни се оплаква, че си е счупила нокът, и това е проблема в живота и . И какви чувства предизвиква това в нас-  копнеж да преследваме нейния живот-слава, пари; самосъжаление, че тя е на 'по-високо' от нас; яд; чувство за несправедливост( на това викаме завист, друго чувство, което е 'лошо',); възхищаваме и се ...и още, и още.. и всички почват да мразят, но кaкво е виновна тя в крайна сметка - това е нейния живот, нейния път,нейните разбирания, така я е научил нея живота. Та всеки се оплаква, и оплаква и живота тече, и се получава, така, че бедните мразят богатите, америка срещу ирак , заради петрола, повечето от нас нямат шанс да успеят и са вбесени... и в цялата какафония, войни, ъпсурди забравяме нуждаещите се, всякъш сме безсилни да се справим . И това всичкото, щото отказваме да разберем отсрещния. Е окей, щом не ме разбират-ще ги накарам. Ще се нахъсам, ще стана най-големия егоцентрик на света, най-успелия човек на света! Намигване И когато те откажат да ме разберат- ще ги накарам, защото аз ще съм нависоко ! Това ли ме прави лоша ? - .. нем, това ми дава стимул да се боря с живота. Егото е необходимо в тоя свят . Ще ви поздравя с една от любимите ми песни - http://www.youtube.com/watch?v=GWDYeoat50w , та дано да ви накара да се усмихнете, дори и да не ваш стил, защото после и аз ще се усмихна и ще забравя болката Усмивчица
« Последна редакция: Юли 24, 2011, 20:48:53 от Administrator » Активен
kehoy_
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: Юли 24, 2011, 21:00:35 »

Имам си и вече готов отговор, вслучай, че почнете да ме упреквате за мислите ми. Знаете ли защо- защото и вие сте хора като всички други, и е възможно първо да обвините, а после да се опитате да разберете.НЕ СЕ МИСЛЕТЕ ЗА ВЕЛИКИ . Така и завършва темата МИ - его, дотолкова аз да съм АЗ и да имам МОИ разбирания, МОЙ шанс, МОЯ личност . А величието идва, когато станеш велик, а не когато се мислиш за такъв . Моля, запознайте ме с велики личности, защото настина не познавам такива, не и линно . Усмивчица
Активен
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #3 -: Юли 24, 2011, 21:03:59 »

Наистина Великите личности са анонимни и да искаш няма как да се запознаеш с тях.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    kehoy_
    Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: Юли 24, 2011, 22:03:45 »

Ще разберем някой ден Усмивчица
    Активен
    onidar
    Аз съм . . . и какво от това!
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 87

• Град: Русе
    « Отговор #5 -: Юли 25, 2011, 10:29:01 »

Цитат
    Ще разберем някой ден

Да,да и този ден наближава и изненадата Ви,ще бъде пълна.
    И Аз имам Его,може би най-голямото в този форум...но какво от това!?! Ние с него сме приятели и то големи.
    Преди време то ми беше Господар,след това аз му бях . . . а сега сме Приятели.Голям кеф!

Цитат
    Наистина Великите личности са анонимни и да искаш няма как да се запознаеш с тях.
    Странник . . . защо си мислиш,че те изглеждат някак различно,някак по-странно от всеки друг човек.Да те работят за човечеството тихомълком,но са в човешки тела и имат нуждата от всичко това,което Ние имаме.
    Вижте историите на Исус,Буда,Мохамед,Мойсей-всички те са имали -  семейства,деца,приятели,ученици и въпреки това са били и са Духовни Учители!!!
    И въпреки това хората,не ги разбират  и сега не ги разбират. Чудно нещо са хората! ;–))
    Активен

Светът е оцелял,защото се е смял ... и други работи.
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #6 -: Юли 25, 2011, 17:59:52 »

И въпреки това хората,не ги разбират  и сега не ги разбират. Чудно нещо са хората! ;–))
    А ти какво си

Цитат
    И Аз имам Его,може би най-голямото в този форум...но какво от това!?! Ние с него сме приятели и то големи.
    Преди време то ми беше Господар,след това аз му бях . . . а сега сме Приятели.Голям кеф!

Убедена съм, че е голям кеф..
    А пък то на мене не ми е господар, нито аз на него, но въпреки това постоянно се караме. Ухилен
    Активен
    lessus
    Неактивен Неактивен

Публикации: 250

• Град: Абсолюта, У Дома
  • До скоро :)

« Отговор #7 -: Юли 25, 2011, 18:18:21 »

Защо ви е да разсъждавате върху "Егото " ,при положение че то е илюзия . В смисъл със  сигурност ще сте принудени да се разделите с него ..всеки ..всичко се разделя с това което наричаме Его. Или Аз-а  ,който сме възприели (аз съм "еди кой си" )  ..например ,ще дам пример със себе си ,за да не засегна някой. Наааай-късно до около 70 години ,аз ще съм принуден да изоставя човекът, който съм в момента ... Човекът който съм сега няма да пребъде вечно Усмивчица Проблема с Егото е решен Усмивчица
    И все пак наистина е добре да живеем в Будност за себе си ,околния свят ,и всичко . И не е хубаво да се нараняваме един друг ,или каквото и да е било, понеже то и без това е прекалено кратко , за да бъде поругавано . Нека неговата преходност бъде разбрана и уважавана, понеже тя има само един шанс (това с Преражданията е сложно ... понеже тук сме възприели да ги тълкуваме линейно ,но те стават векторно ... имам предвид Те Текат сега ,няма втори шанс ) Затова всяка една реалност трябва да допринесе СЕГА , На момента .

...
    И ако това не стане... все пак остава линейния модел . Усмивчица Но тогава събирате каквото сте научили отначало ... Отново и отново във това време-пространство ,където капацитетът е ограничен .
    « Последна редакция: Юли 25, 2011, 18:25:52 от lessus » Активен

Отразената светлина не топли ...
    stonetales
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 77

« Отговор #8 -: Юли 28, 2011, 16:44:21 »

Мисля си, Лессус, че това,което те кара да мислиш, че ще бъде изоставено след около 70 години, също е его.

То, горкото, стои в основата на нашите реакции. Всъщност - самите ни реакции спрямо каквото и да било са егото. Ето, ако го нямах, нямаше да реагирам на заглавието на темата, да прочета, а най-вече, да отговоря:)
    Народа ни го е казал - "Да би мирно седяло-не би чудо видяло".

Броили ли сте колко пъти реагирате на ден. Всичко това е Его. То иска енергия, затова реагира.

Илюзия ли???
    ХА ХАХАХАААА:)
    Активен

ТАНЦУВАЩА ПО ВЪРХОВЕТЕ НА КЛЕПАЧИТЕ МИ
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #9 -: Юли 28, 2011, 17:27:14 »

Знаеш ли, макар да ми се струва, че нямам душа, все пак понякога тя ме наболява.

Роман, 2 клас

http://indigota.com/index.php?topic=604.0
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    lessus
    Неактивен Неактивен

Публикации: 250

• Град: Абсолюта, У Дома
  • До скоро :)

« Отговор #10 -: Юли 28, 2011, 18:03:01 »

Не Усмивчица Егото идва от факта че се определям като Човекът ,който съм . Но до 70 години ,аз ще съм мъртъв Усмивчица И с човешкото същество ще си отиде и Егото ми . Понеже няма да бъда повече , а просто Енергията ми ще се влее в общото , а няма да бъде ползвана от този който съм сега Усмивчица Така че кога не същестувам тук , в тази форма ..как ще реагирам ? Реагираме сега ,докато сме тук Усмивчица След това ?
    А защо Илюзия ли ? - За мен лично е , понеже няма да мога да го задържа. Нещо което е временен модел ,на излята енергия, е Илюзия, понеже не може да се задържи Завинаги. Което го няма в Бъдещето ,значи не същестува Сега .  Механизмът е ясен ,да не изгрубявам в "гробарски" хумор Усмивчица
    « Последна редакция: Юли 28, 2011, 18:15:43 от lessus » Активен

Отразената светлина не топли ...
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1641

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #11 -: Юли 29, 2011, 02:00:57 »

Мисля си, Лессус, че това,което те кара да мислиш, че ще бъде изоставено след около 70 години, също е его.

То, горкото, стои в основата на нашите реакции. Всъщност - самите ни реакции спрямо каквото и да било са егото. Ето, ако го нямах, нямаше да реагирам на заглавието на темата, да прочета, а най-вече, да отговоряУсмивчица
    Народа ни го е казал - "Да би мирно седяло-не би чудо видяло".

Броили ли сте колко пъти реагирате на ден. Всичко това е Его. То иска енергия, затова реагира.

Илюзия лиХммм
    ХА ХАХАХААААУсмивчица
    Абсолютно съм съгласен с това което казваш с риска да нахраня това което не си. Усмивчица
    Не казвам твоето Его,защото ти нямаш такова както и никой няма.
    Да,всички реакции,мисли,мнения,желания и тн. са Его.Включително и това което пиша сега.
    Дори и желанието или мисълта за освобождаване от Егото си,тъй като то не е твое.
    Ти нямаш его,нямаш нищо.Ти си.

ПС:Илюзия от гледна точка на това,че е преходно.
    Но когато си вътре си е баш реалност,нещо като кошмарче или кошмарище Усмивчица
    Не е ли всичко написано тук в форума продиктувано от "нашето" его?
    Преди три дни ме блъсна една мислъл в главата от нищото....ето я и нея...FOR-УМ

Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    stonetales
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 77

« Отговор #12 -: Юли 29, 2011, 08:18:28 »

ХА АХА А:)
    Браво:) Първата мисъл, която ме блъсна в главата, след твоето FOR UM, беше FOR ME:)

Неизлечим съм/сме:)

Дали го няма, или го има - какво значение има - в стила на Лессссс.
    Удачно би било да осъзнаем значението на  нейните и нашите разсъждения и да вървим все по-леко и все по-освободено напред, разбирайки тънката игра на ръба, която наричаме живот.

Бих могъл да опонирам на Лесссс, до края на нейните 70. И какво ще получа - една безкрайна игра на заяждания на дребно и минимум развитие:)
    Не, това не му е интересно на моето его. На него - и на мен - са ни интересни все нови и нови сбъдвания.

ФАкт е, че сме светли сенки, илюзии.
    Факт е , че сме живи и действащи.
    Осъзнаването и на двете води до чудната хармония на баланса между тях, наречен - "да не се взимаме на сериозно, а да си живеем живота, както си поискаме"Усмивчица
    Активен

ТАНЦУВАЩА ПО ВЪРХОВЕТЕ НА КЛЕПАЧИТЕ МИ
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1647

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #13 -: Август 18, 2011, 18:27:40 »

Защо ви е да разсъждавате върху "Егото " ,при положение че то е илюзия . В смисъл със  сигурност ще сте принудени да се разделите с него ..всеки ..всичко се разделя с това което наричаме Его. Или Аз-а  ,който сме възприели (аз съм "еди кой си" )  ..например ,ще дам пример със себе си ,за да не засегна някой. Наааай-късно до около 70 години ,аз ще съм принуден да изоставя човекът, който съм в момента ... Човекът който съм сега няма да пребъде вечно Усмивчица Проблема с Егото е решен Усмивчица

Този модел не е решение на проблема.

Защото, разбира се, след смъртта човекът ще изостави дотогавашното му его. Но какво ще се случи при следващото въплъщение?

Духът (Азът), който временно ще е свободен от предишната представа за себе си, от егото, после пак ще се превъплъти и ще си изгради нова самоличност, ново его.

Навикът да се изгражда его ще остане и проблемът си остава.

Какво е решението му?
    Активен
    kehoy_
    Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: Октомври 09, 2011, 17:09:44 »

Няма решение, защото няма проблем. Его и душа се сливат в едно, и това е начина . Светът се пречиства в този момент, изчакай ако виждаш проблем, утре може и да не го виждаш като такъф. Усмивчица
    Активен
    Страници:  [1] 2   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Обща тема
    Древни цивилизации
    delfin 8 1831 Последна<br />публикация Юни 20, 2009, 09:05:14
    от delfin
    Тема за размисъл « 1 2 »
    Езотерика
    delfin 27 3866 Последна<br />публикация Август 02, 2010, 16:05:59
    от gorgon4e
    Тема за релакс :)
    Музика
    Amaranth 0 1520 Последна<br />публикация Октомври 03, 2010, 19:46:26
    от Amaranth
    Тема за поезия
    Изкуство
    Herowar 0 644 Последна<br />публикация Август 20, 2011, 02:18:06
    от Herowar

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright