Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Материята като инструмент на Духа  (Прочетена 549 пъти)
kehoy_
Неактивен Неактивен

Публикации: 188

« -: Юли 24, 2011, 19:38:49 »

Започвам дискусия на тема инструменти. Моето мнение по въпроса е , че цялата материя и всичките пари са просто инструменти в нашите ръце и не бива да ги отричаме, защото са нужни . Манипулацията е навсякъде, светът е грозен и беден, не защото е такъв, а защото ние не виждаме скритите възможности в трудностите. Трябва ни вдъхновение , трябва ни достойнство,трябва ни его, не да го отричаме, а  да го нахраним. Мислете различно е , то е поредната скрита манипулация. Ако наистина сме такива, каквито сме , сме достойни за това. Трябва да сме горди, силни личностти за да успеем, , да действаме умно, да променяме мирогледа си, мъдри сме- можем да погледнем от различните ъгли .Ако не можем да се възползваме от това, и от инструментите, значи сме поредните глупаци, които много си отварят устите, заблудени някви такива, поредните смешни паляци, защото светът така вижда различните . Няма пък, аз казвам ГЛАВИТЕ ВИСОКО ГОРЕ, НИЕ СМЕ ТЕЗИ, КОИТО ЩЕ ПРОМЕНЯТ СВЕТА ! Усмивчица
« Последна редакция: Юли 24, 2011, 20:48:40 от Administrator » Активен
stonetales
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 77

« Отговор #1 -: Август 06, 2011, 10:53:18 »

Много удобно, но и много неправилно мислене.
Парите са следствие от намерението на хора да изцеждат, изсмукват енергията на  други хора.
Ти, между другото - ПАРИ ли ядеш???Усмивчица Тях ли дишаш?Усмивчица
А какво пиеш?
Активен

ТАНЦУВАЩА ПО ВЪРХОВЕТЕ НА КЛЕПАЧИТЕ МИ
stefanica
Неактивен Неактивен

Публикации: 182

• Град: sofia
  • « Отговор #2 -: Август 06, 2011, 11:43:04 »

Имам различно мнение за две неща.Едното е 'да нахраним егото си 'а второто да 'погледнем през различни ъгли'. Според мен егото не трябва да бъде хранено,защото в материалния свят то се храни от пари,коли и тн да не изброявам.То трябва да бъде нашата осъзната 'конструкция' върху която трябва да стъпим и да градим,но чрез смирение. Отностно 'ъглите' когато имаме една изградена вече с времето позиция,която изхожда от сърцето и нашия опит и вяра.Имайки вече общата картинка за нещата ние ще гледаме от горе а не от страни а изхойдайки от другите мнения ние пак развиваме самите себе си. Много хора все още спят със съзнанията си,но не мисля,че е редно да бъдат наричани палячовци и тн.Та нали всички ние се развиваме в собствената си посока с различна скорост и перипети,но затова и сме различни имаме и различни задачи.Инструментите са в нас а обратното а самите способи извън нас,но те са част от едно олицетворение създадено пак от нас.А как ще действаме с тях зависи от личностното ни развитие и приемане на света в който живеем.Всеки има извор,но не всеки е склонен да го направи,затова и повечето хора избират по лесното и опревдателни причини за да го следват!
    Активен

Щом има желание,винаги има и начин Усмивчица
    Aldonza Dulcinea Lorenzo del Toboso
    Неактивен Неактивен

Публикации: 362

AЗ ВЯРВАМ

« Отговор #3 -: Август 06, 2011, 13:37:07 »

Започвам дискусия на тема инструменти. Моето мнение по въпроса е , че цялата материя и всичките пари са просто инструменти в нашите ръце и не бива да ги отричаме, защото са нужни . Манипулацията е навсякъде, светът е грозен и беден, не защото е такъв, а защото ние не виждаме скритите възможности в трудностите. Трябва ни вдъхновение , трябва ни достойнство,трябва ни его, не да го отричаме, а  да го нахраним. Мислете различно е , то е поредната скрита манипулация. Ако наистина сме такива, каквито сме , сме достойни за това. Трябва да сме горди, силни личностти за да успеем, , да действаме умно, да променяме мирогледа си, мъдри сме- можем да погледнем от различните ъгли .Ако не можем да се възползваме от това, и от инструментите, значи сме поредните глупаци, които много си отварят устите, заблудени някви такива, поредните смешни паляци, защото светът така вижда различните . Няма пък, аз казвам ГЛАВИТЕ ВИСОКО ГОРЕ, НИЕ СМЕ ТЕЗИ, КОИТО ЩЕ ПРОМЕНЯТ СВЕТА ! Усмивчица
    Разбирам какво се опитваш да кажеш, kehoy_...Какво ще кажеш обаче за хора или човек, който се отказва от перфектната си и доходоносна работа, в която материално се е реализирал отлично и се отдаде на нещо духовно или артистично, което изпълва душата му - на него и на много други хора, но не носи много пари?
    Усмивчица
    Активен

There's no such thing as MYSELF since I am constantly changing. ME
    kehoy_
    Неактивен Неактивен

Публикации: 188

« Отговор #4 -: Август 26, 2011, 16:47:13 »

Аз не съм казала, че трябва да се печелят пари и това да ни е целта в живота :Д . Аз казах, че парите са хартии и такива ще останат . Ние заблудените, всички ние се вманиачаваме заради ограничената душевност. Да, окей , Валя каза нещо хубаво, което обаче не запомних нацяло. Мисля беше , че колите и парите подхранвали егото, нещо за енергия и краденето и . Както и дае, едва ли е точно така, но, да не би аз да искам да крада на някой енергията е , ...... ма го правя, помогнете ми ... и кфо става в тоя случай ? Аз съм лоша помогнете ми ... аз извърших грях , вие ме отричате ... Аз убих човек , не можах да поема контрол върху себе си , защо не ми помагате ? АА не, аз обвинявам вас, защото вие сте ме направили такава... нали стана ясно, че това са примери :Д:Д някой да не се обърка Усмивчица Според мен всеки който избира изкуството и природата, дори за 2 4аса на седмица прави правилен избор . Напоследък все по често мисля, че не ние трябва да се храним толкова често, а душата ни . Има една приказка , от играчка, става плачка . А колко още знам само аз , и колко още всеки един от вас.  Незнам за вас, ама аз съм си поставила за цел да опозная душите ни, и по мое мнение (допускам да греша) всички сме много красиви, святи, невинни, нежни , и много много болни ... както убиеца на малки деца, така и свещеника в църквата, до бащата, който краде по малко от държавата ,а пък  докато стигнем до изнасилвача вече всички ще са против това мнение.  Ама хора, аз наистина им виждам душите, и все повече навлизам в този свят . Честно, много е страшно , защото всичко е сериозно и страшно, и опасно, и съм по-объркана отколкото изглеждам в това мнение.
          П.С. Съвсем нарочно оставих ръката да пише, без да поправям след нея . Всичко е изкуство и всичко е красиво. Принципно се контролирам да не изглеждам объркана , понеже не ме разбират правилно, ама нещо ми стана интересно , кой пък друг гледа право в душата .
    Активен
    Финист
    Финист
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 142

« Отговор #5 -: Август 26, 2011, 20:44:37 »

Примерно ТЯ може да вижда душата ти, при това май и без да те гледа...
    също и ТО може...

Иначе може до безкрай да спори дали парите са важни или не... и дали са инструмент или цел... и дали това е правилно или неправилно мислене...
    БТВ, не знам за другите, ама аз баш си "ям пари", поне така казваха нашите докато живеех с тях и не работех... и жена ми също "яде пари"... дано да не прочете това...

Не е правилно да задаваме въпроси за парите като че са нещо друго - ясно е, че те не са храна... нито са мебели, нито са апартамент под наем, нито дрехи... нито са злато, нито са енергия... но те са една АЛЕГОРИЯ за всички тези неща. При това във всеки различен магазин са алегория за нещо различно. Това е същото като думата "хляб"! Нима се храним се храним с тая дума? Определено не! Но се храним с това, което тази дума ОБОЗНАЧАВА! Тъй и парите, подобно на думите, обозначават Нещо, някакъв еквивалент за тази или онази стока... Същото е положението с това което наричаме "енергия", "прана" или кой каквато думичка си харесва - тя не съществува независимо и отделно от материята, но е един вид качество, един вид характеристика, и като такава е ведесъща, универсално приложима за всеки един материален обект без изключение! Така е и с парите - те са някаква числова мярка за определен клас предмети, които хората си обменят... нищо повече... и затова напълно закономерно можем да кажем че те наистина са инструмент... а всеки опит да ги уеднаквим с предмета който обозначават, е като опита да се нахраним с рисувана кифличка, която обаче е много полезна, ако сме сме слепи и глухонеми и искаме да покажем в магазина какво искаме да си купим, примерно...

А ако тръгнем да обобщаваме за цялата материя дали е инструмент тна духа, ее, тука вече ще ни е трудно... сигуррно може  и така да се каже, или пък че материята е полето за проява на духа, или още нещо от този род... знам ли...
    Активен
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Информацията като енергия, енергията като информация
    Духовни учения
    Administrator 0 1091 Последна<br />публикация Юни 23, 2009, 22:32:40
    от Administrator
    Тренировка на тялото и духа
    Книги
    11WOLF11 0 1321 Последна<br />публикация Юни 24, 2009, 00:17:40
    от 11WOLF11
    Наука и Окултизъм/Духовност « 1 2 »
    Духовни учения
    Ich 20 1769 Последна<br />публикация Януари 31, 2012, 14:20:37
    от paparosko
    Трактат за духа
    Духовни учения
    Paladin60 0 893 Последна<br />публикация Февруари 08, 2011, 21:10:43
    от Paladin60
    Трактат за духа- 2 част
    Духовни учения
    Paladin60 0 715 Последна<br />публикация Юни 13, 2011, 20:31:01
    от Paladin60

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright