Духовно развитие

Страници:  1 ... 3 4 [5] 6 7 8   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Съдба, карма, избор  (Прочетена 6979 пъти)
kehoy_
Неактивен Неактивен

Публикации: 187

« Отговор #60 -: Декември 16, 2011, 13:56:26 »

diamand едва ти прочетох мнението докрай . Към такива мнения не мога да остана безразлична . Кой ти каза , че това , което приказваш е така? Ще ти дам един кръстопът... познай първия път води до смъртта ... о, познай и втория също води натам .. лааал изненадан ли си ? Моля, пиши поне неща , които от опит познаваш. Това са глупости с двата пътя, не съществуват такива неща!!!! Имаш си точен път, и да отричаш качества като глупост, злоба, завист сочи единствено за ниско развитото ти съзнание . Вместо да отричаш тези качества и да ми обесняваш, че който го изпитва го грози лоша съдба/карма, се опитай да ги разбереш!! Я ми отговори на един въпрос , ти мазохист ли си ? Нали и ти си човек, и ти изпитваш чувства , когато ти изпиташ, някое от тези,в какво искаш да повярваш- че ти си нещастник и те грози лоша карма, и си поел по лоши пътища Хммм Ще накажеш себе си заради чувствата си ? Няма ли да се опиташ да разбереш и да си в хармония с това , което се случва ? Има един път и ти вървиш по него във всяка секунда от живота ти, но ако продължаваш да си затваряш съзнанието вместо да го отвориш, няма да успееш да го погледнеш, няма да успееш и да видиш, какъв шанс е точно твоя живот, и колко можеш да постигнеш в рамките на него , вместо да седиш и да отричаш това и онова. Кармата е просто част от пътя на Израстването . Което автоматично изкключва възможността да бъде лоша . Единствено през твоята призма , можеш да я видиш такава.
Активен
meander
Каквото дадеш това ти се връща.
Неактивен Неактивен

Публикации: 376

« Отговор #61 -: Декември 16, 2011, 16:57:37 »

Здравейте.
Опитвам се да си изясня някои работи и тука видях едно от тях.
Съдба има корен съд и го свързвам с приказката -не съди за да не бъдеш съден.И съответно ми става ясно че ако аз съм съдил някой то тогава си докарвам съдба.Но и ако някой ме съди пак при мене идва съдба.
Тука идва мястото на приказката- не ни е дадено да съдим поради незнание.И тая приказка ми е горе долу ясна защото разбрах че дадено значи безопасно.Чувал съм че и някой можел да ни определя съдбата,но ако има такъв то значи че някой нарушава правилата защото в живота всичко е лично.

Избор и това го разбирам или поне така си мисля-когато вървя по моя път в живота и пътя ми се разклони и идва   време да избирам на каде да хвана.За мене означава че имам проблем защото пътища много но моя е един от тях.И щом се докарам до избор значи някаде съм пропуснал нещо или съм объркал нещо.

Карма-гледам и мигам на парцали.Чужда дума е и не я разбирам.Какъв и е корена Кар-карамел,каруца сещам се и за други ма мие неудобно да ги напиша.Та ако може да ми помогнете да я разбера по- възможност без чуждици.
Притеснява ме защото са ми казвали че имам карма,а не съм ли на ясно с тая дума трудно ще се оправя.
Живи и здрави.
Активен

Мечтите ни помагат да намерим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.
Когато човек говори истината - не се налага да лъже!
Мухата влиза само в отворена уста!!!
zigzagy77
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 30

« Отговор #62 -: Декември 23, 2011, 22:15:58 »

Малко и аз да допълня. Нека стане ясно че на ниско ниво съдбата или кармата, може да се разгледа на енергиен план,когато ни ядосат е ясно,че отдаваме енергия също и когато скърбим,тъжим и т-нт. .И  приемаме е когато сме в позитивния аспект ,обичаме някой ни радва радваме се щастливи сме.От тук на сетне зависи как сте реагирали в дадени ситуации,можете да си направите равносметка ,горе долу колко имате да давате като енергия.И също според мен значението на кого и от кого ще вземете или отдадете енергия нее от голямо значение защото сме еднородни или идваме от един източник.Личните войни зависят от това душата до колко преследва другата душа като целящ лична саморазправа или вземане на енергия и отдаване с което смятам много от притесненията за разсеяни.Но има и друго, което мисля да не споменавам защото, човек трябва сам да достигне до най важното разбиране за съдбата и влиянието и.
Вовеки с всеки!
Активен
Ru Alfa
Неактивен Неактивен

Публикации: 315

« Отговор #63 -: Октомври 18, 2012, 18:02:15 »

В живота сме изправени пред много и различни избори. Във всеки един момент ние се изправяме пред въпроси на които търсим отговор и се питаме по кой път да поемем. Съдбата ни изцяло зависи от вземането на това решение, което действие се повтаря многократно през целия ни живот. Но понякога съдбата не зависи изцяло от взетите от нас решения. Защото ние може да мислим едно, да решаваме едно, а да се случи съвсем друго. Възможно е по независещи от нас причини, да се случи нещо, пред което нямаме силата да въздействаме по никакъв начин и което да промени изцяло ситуацията, и да насочи вземането ни на решение в съвсем друга посока. Тогава ние сме принудени да поемем в тази посока ако сме поставени пред свършен факт и възможността за избор ни е отнет.
Активен
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1374

• Град: Варна
  • « Отговор #64 -: Октомври 18, 2012, 19:17:07 »

Причинно- следствената връзка съществува без съмнение във всяка реалност която можем да си представим.
    От макро- до микрокосмоса - въобще навсякъде.
    Но в личен мой план кармата,кармичните уроци и всяко такова внушение,идеология,учение и прочее производни
    съм ги пратил по дяволите...
    Излишни са ми във всеки аспект от живота и мислите ми.
    Пречат ми,задушават ме,вкарват ме в рамка,създават ми усещане за обреченост...
    НЕ,стига ми толкова казвам аз в своя живот тук и сега!
    Сега живея далеч по-свободно и съзнателно...а не като роб на някаква си карма...
    Не ми трябва да се оправдавам с кармата,а поемам персонална отговорност тук и сега за
    всяко свое действие и бездействие...
    Айде и без нея ще мина...
    Който иска да си я носи със здраве тази карма!
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    izparitelq
    Гост
    « Отговор #65 -: Октомври 18, 2012, 20:01:51 »

Според мен никой не може да бъде роб на кармата,по-скоро тя играе ролята на твой роб,когото си поробил и би следвало да освободиш
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #66 -: Октомври 18, 2012, 20:36:33 »

Радвам се че усещаш така кармата капитане
    В личен план съм я разкарал кармата от себе си натам откъдето е дошла...непотребна ми е.
    Понятието карма идва от Индия където все още съществува кастовото разделение.
    В древността това понятие карма е било много тънко замислено за да оправдае кастовите различия и последствията от това.
    Сега в 21 век много хора по света повтарят усърдно тази мантра - карма...
    Просто това е меко казано  несъвместимо с времето в което живеем,
    както и с предизвикателствата пред нас.
    Идеята че видите ли днес ако не внимавам ,следващ живот ще плащам
    пряко кореспондира с идеята за ада и рая...все някой те плаши отнякъде...
    Е,стига ми толкова -отказвам да се плаша повече.
    Активен

izparitelq
    Гост
    « Отговор #67 -: Октомври 18, 2012, 20:43:57 »

Със сигурност има много вярно в думите ти,и все пак,както и ти каза по-горе,трудно може да отречем наличието на причинно-следствените връзки
    Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #68 -: Октомври 18, 2012, 20:58:06 »

Да,не го отричам и точно поради това и се стремя да не причинявам това,което не искам на мен да ми сторят.
    Както и да сторя каквото мога ако видя човек в агонията на живота си...превърнал се в самоунищожител на своята същност.
    А дамите и господата с кармата застават зад идеята че такъв човек си изплащал кармата моля ви се...
    Че си учел кармичните уроци също така...
    И най-безучастно си гледат отстрани...
    Удобна,дяволски удобна идея за бездействие бих казал...
    Човек може да бездейства пред любовта между двама човека,
    да съзерцава щастието им...да бъде свидетел на тържеството на Живота.
    Човек може да бездейства и в много други такива светли прояви...и да се учи...
    Но в бездната и мрака на една агония и тотална депресия на бъдещия самоубиец...нещо тази идея с кармата ми се вижда убийствена...
    В буквалния и преносния смисъл...направо си издъхва...
    Даже такива хора ще ти се скарат ако се намесиш...
    Ще ти обяснят че така си му спестил кармичния урок...
    И просто занемяваш пред такива безумни антихуманни и античовешки доводи...
    Защото ако някой се дави,може би кармата в която така сляпо вярват ги е пратила да го спасят...
    а не да гледат...и така този кармичен урок ще им се повтаря до обезумяване...
    И като виждам тази плява - просто я изхвърлих от себе си.
    Активен

izparitelq
    Гост
    « Отговор #69 -: Октомври 18, 2012, 21:47:06 »

Съгласен съм,че промивката винаги е налице,но едното не изключва другото.
    Разбира се,че един самоунищожаващ се човек си учи кармичните уроци и си изплаща кармата,но и на мен ми се вижда комично това да е извинение за бездействие.Всеки има свободна воля да реши да помогне или не,но правилно посочи,че ако видиш човек в агония,или давещ се,вероятно си точно 'пратен' да му помогнеш(защото вероятно можеш,щом ти се случва),и по този начин да се повдигнете и двамата.
    Доколкото виждам от разсъжденията ти(справка причинно-следствените връзки) мисля,че ти всъщност си съгласен с концепцията карма,но си сложил знак за равенство между нея и криворазбирането и от хората,и затова си мислиш,че я отричаш,а всъщност това,което не ти харесва е само промивката на тази дума

Активен
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #70 -: Октомври 18, 2012, 22:36:00 »

Промивката предполага и бъдеща злоупотреба с понятието причинно-следствена връзка в още по-рафиниран план...
    Да не забравяме - една древна трактовка на причинно-следствените връзки облечени с идеята за прераждане поражда кармата в този и вид.
    И да припомня - тази древна трактовка на хиляди години е много ефикасна все още...
    Какво ли ще стане ако се появят хора и пипнат кармата тук и там,поукрасят това,премахнат онова,добавят малко научни факти и ето ви новата парадигма и поредна плява за всеки един човек търсещ отговори...?
    И поради това съображение кармата ( и всички възможни доктрини,учения на разни гурута)се изхвърля от дневния ми ред в този си вид.
    Остава причинно-следствената връзка в най-чистия и вид,която не може да се отрече по съвсем очевидни причини диктувани от Вселената и реалността.
    Кармата в моите очи е плява,но прераждането -не.
    Регресивна хипноза,многобройни свидетелства има за преражданията по целия свят...
    Писах това за удавника като един прост пример и акцент къде се греши тотално спрямо човешкия дух и Живота въобще.
    А когато една идея е компрометирана,се изхвърля безвъзвратно от употреба без право на завръщане...поради риска от поредна промивка.

Активен

izparitelq
    Гост
    « Отговор #71 -: Октомври 18, 2012, 22:48:54 »

Попитали един съвременен мъдрец : " Кое най-много вкарва хората в капана на матрицата? - без колебание отвърнал ....

- предположенията....  Не само предполагат за нещо, но дори си и вярват, че и още по - зле - опитват се да убедят околните в тяхната пред-убеденост." А кое е 2-то, което ги капсулира - бил следващия въпрос. Мъдреца се усмихнал, погладил с ръка голата си глава и рекъл - " половинчатото знание. С тази половинка знание от един студент по медицина се става добър убиец, а не хирург -  когато му дадат скалпел... Или от архитекта - добър гробокопач..."
    Активен
    The One
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1537

Винаги на точното място в точното време

« Отговор #72 -: Октомври 18, 2012, 22:56:43 »

Попитали един съвременен мъдрец : " Кое най-много вкарва хората в капана на матрицата? - без колебание отвърнал ....

- предположенията....  Не само предполагат за нещо, но дори си и вярват, че и още по - зле - опитват се да убедят околните в тяхната пред-убеденост." А кое е 2-то, което ги капсулира - бил следващия въпрос. Мъдреца се усмихнал, погладил с ръка голата си глава и рекъл - " половинчатото знание. С тази половинка знание от един студент по медицина се става добър убиец, а не хирург -  когато му дадат скалпел... Или от архитекта - добър гробокопач..."
    Активен

Не мога да променя това което виждам,но мога да променя точката през която гледам.
    Това е достатъчно да промени онова което изживявам,а това променя цялата гледка.

Всичко перфектно е точно такова,
    течащ в безкрая свещен резултат!
    Бъди сега причината нова,
    за твоя бленуван в мечтите ти свят.
    Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #73 -: Октомври 18, 2012, 23:29:04 »

Когато си слагаш предпазния колан в колата се предполага вероятна катастрофа.
    Когато се залагат еърбег системи в цялата кола почти като световен стандарт - причината е същата-предположение за бъдеща катастрофа.
    Целта е проста и хуманна - опазване на Живота.
    Относно предположенията за бъдещи злоупотреби и бъдещи промивки на съзнанията - ами вгледайте се в света в момента.
    Злоупотреби и промивки има на всяка крачка...
    Няма как да подминем и сектите в този смисъл...
    Особено хитри са техните похвати...и забележете те успяват чрез боравенето с кармата в аспект удобен за тях.
    Кармата проповядва студено безучастие(в съвременния удобен прочит) в пълен разрез с християнството или словото на учителя Дънов.
    Следователно някое от трите доктрини е против Живота...
    Кое според вас е излишното?
    Питам вас,а не някакъв мъдрец незнаен.
    И пиша тези редове не от позицията какво съм чел за кармата,а какво виждам реално и как се изражда всичко това в реалния живот тук и сега.
    Активен

Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

• « Отговор #74 -: Октомври 18, 2012, 23:41:48 »

Според извратената идея за кармата всеки велик учен който е открил епохални знания,
    които дарени на света променят нивото на живот и съзнание на света
    в предни животи е бил душманин и тиранин за цялото човечество ли?
    И видите ли така той си е откупил кармата от предни животи...
    Твърде извратена трактовка бих казал...
    По тази логика никой нищо да не прави никога на всяка цена че сакън да не си навлече карма?
    Да не излиза от дома си даже че може непоправима карма да си навлече нещо?
    Абсурда е пълен!
    Активен

Страници:  1 ... 3 4 [5] 6 7 8   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Нашите избори определят нашата съдба
    Обща тематика
    Бунтарката 1 1050 Последна<br />публикация Юли 23, 2009, 23:36:02
    от delfin
    Карма и реинкарнация
    Духовни учения
    Админ 2 1787 Последна<br />публикация Февруари 17, 2010, 00:03:55
    от izida
    Информация,Избор,Съвет,Решение,Край на ситуацията
    Необичайни преживявания
    Misli 1 1039 Последна<br />публикация Декември 20, 2010, 03:07:01
    от Eona Lightholder
    Колективна карма
    Астрология и нумерология
    dayana 0 1034 Последна<br />публикация Юли 19, 2011, 03:25:02
    от dayana
    Съдба, 'карма' или наследство ?
    Въпроси и отговори
    Me.Racle 5 777 Последна<br />публикация Септември 30, 2013, 15:58:58
    от Kissing You Good Night

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright