Духовно развитие

Страници:  1 [2] 3 4 ... 8   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Съдба, карма, избор  (Прочетена 6951 пъти)
Странник
Global moderator
Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #15 -: Юли 24, 2011, 17:58:05 »

Защо ли Хермес Трисмегист не споменава и думица за карма?
    Нима той не е повлиял на всички религии досега?
    Най-древното езотерично познание което се преповтаря по хиляди начини до наши дни няма и намек за това.
    Или се оказва че кармата като идея и понятие е формулирана като удобно оправдание за бездействие и примирение със ситуацията която може творчески да бъде променена?
    Ако това е вярно се оказва че кармата като понятие ни лишава от творческия потенциал който ни е присъщ.
    Нека допуснем и факта че кармата като понятие е изкривена до неузнаваемост като много други неща и светли идеи.
    Или под карма трябва да се разбира НЕЩО съвсем различно?
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #16 -: Юли 24, 2011, 18:04:49 »

Цитат
    Или под карма трябва да се разбира НЕЩО съвсем различно?
    Да.
    Активен
    praiseyou
    Гост
    « Отговор #17 -: Юли 24, 2011, 18:35:06 »

Кармата си е чист Духовен Тероризъм. Някой чул, някой повторил..
    Активен
    Слънчев лъч
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 205

« Отговор #18 -: Юли 24, 2011, 18:41:31 »

Кармата трудно може да се разбере преди да се опознаят добре вселенските закони. Взаимовръзките са много и ако кармата не съществуваше, то тогава развитието на душите би било невъзможно, защото хаоса щеше да ги обземе.

Не се опитвайте да разберете кармата, а се опитвайте да следвате божествените закони.

Който търси намира!
    Активен

Слънчево хранене - Благодаря ти слънце, че ни подпомагаш!
    praiseyou
    Гост
    « Отговор #19 -: Юли 24, 2011, 18:43:35 »

Сънгейзинг, какво търсиме? Темата е за "Кармата", за Вселенските закони си има друга тема.
    редакция: тъп съм.
    « Последна редакция: Юли 24, 2011, 18:58:48 от Власти » Активен
    Слънчев лъч
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #20 -: Юли 24, 2011, 18:47:48 »

Сънгейзинг, какво търсиме? Темата е за "Кармата", за Вселенските закони си има друга тема.

Двете са взаимно свързани. Познавате ли вселенските закони ще разберете и кармата.
    Активен

Странник
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1381

• Град: Варна
  • « Отговор #21 -: Юли 24, 2011, 18:59:22 »

Sungazing как ще ми изтълкуваш Закона за причината и следствието претворен като карма по идея,в името на която някой отбелязва съвсем равнодушно:
    ''Остави го тоя нека се дави... има карма да изкупува''
    И по силата на тази идея се нареждаме на първия ред да гледаме представлението с възвишен духовен възторг за мъдростта на Бога.
    И забравят мнозина че не ''случайно'' виждат давещия се...
    Ама така е по-удобно обаче... и по лесно нали?
    Твърде често съм срещал такива хора и съм чувал подобно отношение.
    Активен

Ако не ние -кой? Ако не сега - кога?
    Слънчев лъч
    **
    Неактивен Неактивен

« Отговор #22 -: Юли 24, 2011, 19:09:42 »

Sungazing как ще ми изтълкуваш Закона за причината и следствието претворен като карма по идея,в името на която някой отбелязва съвсем равнодушно:
    ''Остави го тоя нека се дави... има карма да изкупува''
    И по силата на тази идея се нареждаме на първия ред да гледаме представлението с възвишен духовен възторг за мъдростта на Бога.
    И забравят мнозина че не ''случайно'' виждат давещия се...
    Ама така е по-удобно обаче... и по лесно нали?
    Твърде често съм срещал такива хора и съм чувал подобно отношение.

Един закон не може да бъде претворен в карма. Кармата се образува в следствие на изпълнението на вселенските закони, тя е регулатора, който запазва баланса.
    Активен

Luna:)
    Гост
    « Отговор #23 -: Юли 24, 2011, 22:04:25 »

Цитат
    Последно, кое е вярното- съдбата ни предварително ли е написана, или ние си я правим в момента? Или сме си я направили отдавна и не помним?

Слънчице.. Всичко е вярно. Koято теория си избереш за вярна в тази светлина ще ти се покаже света и ще си намериш доказателства.. Примерно за предначертаната съдба ти извади доста примери, за избора примери също бол..
    Тези, които избират предначертана съдба се оставят на течението и властта на обстоятелствата и се оплакват от - забележи - собствения си избор.
    Има други хора, които казват, че ако искаш нещо трябва да се бориш за него за да го постигнеш.. Техния живот е постоянна битка за място под слънцето накрая и те не стигат много далеч.. и обявяват света за едно студено и гадно място в което всеки се бие с всеки.
    Третия тип са тези, които разчитат на избора и мисля, че това е най - интересния вариант.. И за реализирането на избора има множество техники за визуализация, изписани книжки, които в основата си говорят за няколко неща: Визуализация, Вяра и още едно - две неща, които обобщават всичко.. Най - солидния пример за този случай е реализирането на най - лошите ни очаквания и страхове.. В повечето случай когато хората очакват да им се случи нещо хубаво, ( дори на ум ) има едно "Да ама.." или "Ама ако нещо си".. и разбира се света просто го реализира, защото така сме го избрали..
     За убийците мога да ти кажа, че са станали такива, защото са се озлобили и не издържат на ситуацията, а не защото така им харесва.. Както кучетата, които хапят от страх, злоба и така нататък, но едно домашно куче отгледано по .. нормален начин не би нападнало човек или друго животно, а също така има и животни спасители, всичко зависи от това къде са израснали и как са отгледани..

А за срещането на хора от минали животи си го обяснявам, че преди да сме се родили сме се разбрали предварително да се видим и да сме заедно пак.. Усмивчица

П.С. Еончето ти даде супер хубав пример..

« Последна редакция: Юли 24, 2011, 22:16:36 от Luna » Активен
    Ianica
    Неактивен Неактивен

Публикации: 151

« Отговор #24 -: Юли 24, 2011, 23:11:37 »

Интересното е, че аз много от нещата предварително съм си ги помисляла, че може да са така и после ги прочетох в една книга- "Пътят на душите" от Майкъл Нютън и се чувствах така, все едно аз съм я писала тая книга. И там точно това пишеше- че душите предварително се уговарят какво ще правят на Земята и кой с кого ще се срещне. И в тази връзка да кажа аз какво си мислех преди да прочета книгата. Понеже като студентка непрекъснато получавах дежавюта или имах предчувствия какво ще стане и то буквално с детайли, изведнъж започнах да се питам на какво се дължат тези предчувствия и сбъдвания на нещата после. И стигнах до извода, че на нас ни е заложено някъде в подсъзнанието, още като души, да знаем какво ни очаква и предчувствията всъщност да са един вид проблясъци на нещо предварително написано, е, разбира се, това не е единствената причина да смятам, че нещата са написани. Но сега като се отделих от тогавашната си среда и вече не съм в Търново, вече поизгубих тази способност и рядко ми се случва (Не знам дали градът има някаква връзка). Та, после това същото го прочетох и в книгата- как на душите, преди да се родят, им се показват различни тела и варианти на живот и как те ги виждат прожектирани на някакъв екран. Не знам дали ще ми повярвате, но и аз така си го представях. Освен това често ми се случваше да изписвам непрекъснато някоя буква и да се запознавам с човек с тази буква, или да виждам някого, когото не съм виждала отдавна. Сега пък драскам някакъв много странен символ, който не мога да изпиша тук. Нещо като 2 и буквата г, с едни кръгчета и завъртулки и нямам представа какво означава. Една приятелка се шегуваше, че шизофрениците така драскали. Аз пак се отплеснах, но аз съм си такава, трудно се придържам към една тема:)
    Активен
    Хristo
    Неактивен Неактивен

Публикации: 479

Бъди себе си и отвори сърцето си за света! :)

« Отговор #25 -: Юли 24, 2011, 23:21:13 »

Ако желаете да разберете какво означават тези три думички, какво е тяхното значение и роля в живота, просто живейте и трупайте опит. С желание и търпение всеки един от вас с времето би могъл да си отговори въз основа на преживяното от него.
     Помислете какво сте преживяли до сега, какви са били желанията ви като малки, какви са те сега, какъв избор сте направили и какви са били последиците от него, какви сте сега и с какво се занимавате, какви са вашите интереси.
     От избора зависят другите две неща, защото изборът означава действие, а действието има своите последици. Избирайки как ще постъпиш сега, дали ще направиш нещо или просто ще бездействаш определя това, което ще се случи след това.
    Активен
    ool
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 22

« Отговор #26 -: Юли 25, 2011, 02:25:09 »

Съдбата е "написана", но ние можем да я променим... ще има последствия и може би в крайна сметка, пак ще е същия резултат, но ще сме минали по друг път... Според мен, от нас зависи, пътя по който ще поемем, а крайния резултат е предварително изяснен... Затова трябва много да внимаваме и да знаем крайните си цели, да избираме пътя, който ще е най-полезен... а може би понякога, точно погрешните пътища ни довеждат до хубави неща Плезещ се ... Има доста неясни неща, които предпочитам сам да си ги изясни, а не да ги чета наготово от някой съфорумник, все пак представих моята гледна точка, колкото и да е смешна/грешна за вас
    ПП. Имам само един въпрос... любовта също ли е съдба и как може да избягаме от нея... ? Писна ми от любов, само излишни чувства, които ми пречат...
    « Последна редакция: Юли 25, 2011, 02:32:25 от ool » Активен
    Ianica
    Неактивен Неактивен

Публикации: 151

« Отговор #27 -: Юли 25, 2011, 09:34:57 »

Това, което казваш е ужасно. Значи, ти имаш любов и бягаш от нея, а аз, която с всички сили я търсих, така и не можах да я намеря и вече се отказах да я търся, защото сигурно съдбата ми е такава. Да, любовта според мен не само е съдба, но е и най-важната намеса на съдбата. А ти какво ще правиш, ако нямаш любов?
    Активен
    ool
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #28 -: Юли 25, 2011, 13:34:15 »

Любовта ми пречи на всичко, освен това, иска толкова много грижи и винаги угасва... За да е хубава любовта, трябва да се грижиш за нея както се грижиш с бебетата, а съм твърде млад, предпочитам други неща пред любовта, но какво да я правя, все по мене ходи :@
    Активен
    ool
    *
    Неактивен Неактивен

« Отговор #29 -: Юли 25, 2011, 18:19:06 »

Колкото и грозен да стана и аз имам чувства все пак... ще се влюбя, но тогава ще е още по-зле, защото любовта няма да е споделена ... От съдбата няма накъде да бягаш... ако се опитваш, става все по-лошо и по-лошо... Като например, хайде да не дава Господ(или съдбата), но да кажем, че ти е предначертано да умреш от рак... по някакъв случай се излекуваш и оживяваш, но какво те чака един Бог знае... може би умирането ти е било с цел, да те спаси от мъките(да не виждаш, как ближните ти умират), или пък от по-брутална смърт... и т.н., но айде сега да чукаме на дърво и да се молим да не се случва Усмивчица
    Активен
    Страници:  1 [2] 3 4 ... 8   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Нашите избори определят нашата съдба
    Обща тематика
    Бунтарката 1 1047 Последна<br />публикация Юли 23, 2009, 23:36:02
    от delfin
    Карма и реинкарнация
    Духовни учения
    Админ 2 1782 Последна<br />публикация Февруари 17, 2010, 00:03:55
    от izida
    Информация,Избор,Съвет,Решение,Край на ситуацията
    Необичайни преживявания
    Misli 1 1035 Последна<br />публикация Декември 20, 2010, 03:07:01
    от Eona Lightholder
    Колективна карма
    Астрология и нумерология
    dayana 0 1030 Последна<br />публикация Юли 19, 2011, 03:25:02
    от dayana
    Съдба, 'карма' или наследство ?
    Въпроси и отговори
    Me.Racle 5 771 Последна<br />публикация Септември 30, 2013, 15:58:58
    от Kissing You Good Night

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright