Духовно развитие

Страници:  1 ... 6 7 [8]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Съдба, карма, избор  (Прочетена 7086 пъти)
Selinna
Неактивен Неактивен

Публикации: 255

• Град: София
  • « Отговор #105 -: Октомври 20, 2012, 21:45:44 »

Ето какво разбрах последните три страници:

Кармата е причинно - следствените връзки, но поукрасени от религията и науката.

Отговорни сме за всички наши действия в този свят - и кармата не е оправдание, ако сгрешим някъде..

Кармата се използва от някои хора, като оправдание за бездействие в ситуации, когато действие е наложително.

Добре е да живеем за мига.

Избора, а не кармата е ключов в създаването на нашата съдба.

Душата е част от Вселената - следователно в своята същност няма нужда от уроци или усъвършенстване, а е тук да сътвоярва света заедно с другите души. И докато не си припомним това, подлежим на причинно - следствените връзки ( кармата).

Решенията на разума се влияят от поривите на душата. Всички уроци, проблеми и "ремонти" са вследствие на отказа да се вслушаме в тези пориви.

Планетата ни е в пубертета хаха.

Равновесието не е статично състояние на тялото и на духа, а динамично творене реалността около нас

За да спасим давещ човек понякога е хубаво да го изкараме в безсъзнание, за да не се удавим и ние ..или просто да сме зад гърба му..

Няма такова нещо като зло, като сатана и прочее, тъй като това са просто различни образи на доброто.

Бездействието също е действие.

Благодаря най - вече на Странник и вожда, че ми припомниха тези неща 
    Активен

И нека никога нищичко няма,
    за да няма какво да се губи..
    Elea
    Гост
    « Отговор #106 -: Октомври 21, 2012, 19:36:39 »

Още нещо по темата от последния епизод на "Големите загадки" -

http://www.btv.bg/shows/golemite-zagadki/videos/video/1237582708-Prerajdaneto_i_religiyata.html
    Активен
    вожда
    Неактивен Неактивен

Публикации: 403

I.F.Y

« Отговор #107 -: Септември 08, 2013, 13:07:20 »

Цитат на: Alida
    "Не прави за друг това, което не е готов да направи за себе си".
    Много добре. Ще запомня това... и между другото идва тъкмо навреме.
    Но как смяташ, че ще разрешиш проблема, в дадения пример със съседа, ако бездействаш?
    Макар че... в тази притча, за онзи, дето му занесал ябълки на съседа, който му хвърлял тиня из двора, наистина има разминаване, което се усеща още на пръв прочит.
    Никъде не се казва, че е спрял да му хвърля тиня, нито се казва как е реагирал. Може да го е ритнал и запсувал примерно.
    В една реална обстановка, едва ли ще седне и ще се замисли.
    Или както и ти го каза - може би не е готов да постигне това със себе си, което се опитва да го научи този с ябълките... а най-често не желае.
    Активен

Някои неща се променят, други никога не се променят.
    Ахо!
    ,___,  
    [O,o]
    /)__)  
    -”–”-
    Ariam
    Ariam(Маха Оръга)
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1230

« Отговор #108 -: Септември 08, 2013, 20:34:39 »

Ето какво разбрах последните три страници:

Кармата е причинно - следствените връзки, но поукрасени от религията и науката.

Отговорни сме за всички наши действия в този свят - и кармата не е оправдание, ако сгрешим някъде..

Кармата се използва от някои хора, като оправдание за бездействие в ситуации, когато действие е наложително.

Добре е да живеем за мига.

Избора, а не кармата е ключов в създаването на нашата съдба.

Душата е част от Вселената - следователно в своята същност няма нужда от уроци или усъвършенстване, а е тук да сътвоярва света заедно с другите души. И докато не си припомним това, подлежим на причинно - следствените връзки ( кармата).

Решенията на разума се влияят от поривите на душата. Всички уроци, проблеми и "ремонти" са вследствие на отказа да се вслушаме в тези пориви.

Планетата ни е в пубертета хаха.

Равновесието не е статично състояние на тялото и на духа, а динамично творене реалността около нас

За да спасим давещ човек понякога е хубаво да го изкараме в безсъзнание, за да не се удавим и ние ..или просто да сме зад гърба му..

Няма такова нещо като зло, като сатана и прочее, тъй като това са просто различни образи на доброто.

Бездействието също е действие.

Благодаря най - вече на Странник и вожда, че ми припомниха тези неща 
    Стигнах до същите изводи хахаха, ама точно така както ти си го казала Усмивчица здрава да си!
    Активен
    Страници:  1 ... 6 7 [8]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Нашите избори определят нашата съдба
    Обща тематика
    Бунтарката 1 1065 Последна<br />публикация Юли 23, 2009, 23:36:02
    от delfin
    Карма и реинкарнация
    Духовни учения
    Админ 2 1806 Последна<br />публикация Февруари 17, 2010, 00:03:55
    от izida
    Информация,Избор,Съвет,Решение,Край на ситуацията
    Необичайни преживявания
    Misli 1 1056 Последна<br />публикация Декември 20, 2010, 03:07:01
    от Eona Lightholder
    Колективна карма
    Астрология и нумерология
    dayana 0 1052 Последна<br />публикация Юли 19, 2011, 03:25:02
    от dayana
    Съдба, 'карма' или наследство ?
    Въпроси и отговори
    Me.Racle 5 799 Последна<br />публикация Септември 30, 2013, 15:58:58
    от Kissing You Good Night

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright