Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници:  [1] 2 3 ... 8   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Съдба, карма, избор  (Прочетена 6101 пъти)
Ianica
Неактивен Неактивен

Публикации: 151

« -: Юли 23, 2011, 20:08:04 »

Мисля, че намерих тема, в която да си задам един въпрос, който ме вълнува отдавна. Последно, кое е вярното- съдбата ни предварително ли е написана, или ние си я правим в момента? Или сме си я направили отдавна и не помним? До къде се простира нашата отговорност и каква вина можем да имаме, че така или иначе сме се родили глупави (понеже не помним предишните си животи и грешки)? Според много хора съдбата не е предначертана. Обаче има нещо, което просто ме спира да си мисля, че нещата се случват в момента, а не са написани. Добре де, ако съдбата ни не е предварително начертана няма ли да настъпи хаос? Ако всеки започне да си прави каквото си иска, или смята, че е правилно, няма ли да обърка съдбите на другите хора и така да предизвика невъзможност нещата да си отиват по местата? Ще дам прост пример. Ако мен не ме бяха приели в университета заедно с най-добрата ми приятелка, просто защото двете сме избрали различен път, то тогава как щяхме да се срещнем?! Значи, хем пише, че ние си правим кармата, хем пък има една група хора, с които задължително трябва да се срещнем в настоящия живот. Хайде, срещата как да е, има и други начини. Обаче, ако наистина започнем да поемаме всеки накъдето си иска, няма ли опасност да станем много различни със съответния човек и напрактика приятелството ни и връзката ни да нямат смисъл? Ох, щях да давам и друг пример, но си загубих мисълта, после пак ще пиша като се сетя.
Активен
praiseyou
Гост
« Отговор #1 -: Юли 23, 2011, 21:15:37 »

Аз лично смятам за съдбата, че има такова животно. Да си представиме че Живота е една линия - _________________________ , та преди да се инкарнираме ние си задаваме някви точки които наричаме Съдба - ___.___.___._____  Та в тези си точки задаваме някакво събитие което независимо дали ще вървиме по правия или кривия път, то то ще стане. Например на 11.Юни.2012 ще си счупя крака понеже това ще ми помогне да разбера нещо по нататъка, което ще е полезно за мен. Идеята е, че каквото и да правиме тези неща ще се случат. Иначе като цяло смятам, че имаме свободен избор на действията си - при положение че всичко е в постоянно движение, няма как всичко да е нагласено и статично така да се каже. Както виждаш не настъпва Хаос, Твореца си е добре смазана машина Усмивчица Има си разни закони и взаимно-свързаности които няма как да се избегнат.. Та в крайна сметка да.. свободна си да си чупиш главата както си искаш, и само ти си си виновна за това Плезещ се Ще помоля ако искаш да дискутираме тази тема, да пуснеш нова Тема, понеже тази тема е с друга идея Усмивчица
« Последна редакция: Юли 23, 2011, 21:46:29 от Власти » Активен
Amica
Неактивен Неактивен

Публикации: 97

• Град: София
  • Om tare tutare ture soha

dimitrina.hristova
    « Отговор #2 -: Юли 23, 2011, 23:00:12 »

Аз лично смятам за съдбата, че има такова животно. Да си представиме че Живота е една линия - _________________________ , та преди да се инкарнираме ние си задаваме някви точки които наричаме Съдба - ___.___.___._____  Та в тези си точки задаваме някакво събитие което независимо дали ще вървиме по правия или кривия път, то то ще стане. Например на 11.Юни.2012 ще си счупя крака понеже това ще ми помогне да разбера нещо по нататъка, което ще е полезно за мен. Идеята е, че каквото и да правиме тези неща ще се случат. Иначе като цяло смятам, че имаме свободен избор на действията си - при положение че всичко е в постоянно движение, няма как всичко да е нагласено и статично така да се каже. Както виждаш не настъпва Хаос, Твореца си е добре смазана машина Усмивчица Има си разни закони и взаимно-свързаности които няма как да се избегнат.. Та в крайна сметка да.. свободна си да си чупиш главата както си искаш, и само ти си си виновна за това Плезещ се Ще помоля ако искаш да дискутираме тази тема, да пуснеш нова Тема, понеже тази тема е с друга идея Усмивчица
    Е супер, това за което споменаваш Власти е точно кармата от бъдещето. Усмивчица Както имаме кармични обвързаности от миналото, така и имаме от бъдещето. То обхваща всъщност едно по-глобално нещо. Всяка душа когато се роди в духовният свят получава някаква глобална мисия, някакво направление според характерното си за нея. Не е от живот на живот и да си правим нещо ей така. Всичките ни животи са свързани и ако ти някъде там, примерно в 99-я си живот трябва да създадеш нещо голямо, то ти в 55-я си живот ще го положиш кармично. Това е всъщност кармата от бъдещето.
    Иначе, дори и да се отклоняваш от главния си път, това се пак са си разклонения, ти все някога се връщаш към него. Няма грешен избор, всичко е от значение и носи полза.
    Активен
    praiseyou
    Гост
    « Отговор #3 -: Юли 23, 2011, 23:03:49 »

По горе съм казал мнението си за Кармата, особенно пък тази от Бъдещето. Съгласен съм, че рано или късно се връщаш по Пътя, въпрос на време е. Но това значи ли да гледаме с лека ръка на нещата ?
    « Последна редакция: Юли 23, 2011, 23:10:20 от Власти » Активен
    Amica
    Неактивен Неактивен

Публикации: 97

• Град: София
  • Om tare tutare ture soha

dimitrina.hristova
    « Отговор #4 -: Юли 23, 2011, 23:22:21 »

Забелязала съм, че тази дума "карма" предизвиква много голямо раздразнение у хората. И не разбирам защо? Също съм забелязала, че се употребява и само при негативизъм. А всъщност кармата е и положителна и отрицателна. Ако не съществуваше, нямаше да има развитие.
    Активен
    Ianica
    Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: Юли 23, 2011, 23:24:23 »

Ама аз ей това искам да разбера. Двете понятия- избор и съдба не си ли противоречат? Как така сам ще си си виновен, след като така или иначе ти е писано да си счупиш крака? Значи, при всички положения ние сме виновни за нещо. И нищо да не правим, пак сме виновни. И сега един мега важен въпрос: Защо понякога имам чувството, че животът ми е абсолютен хаос и ми се случват само безсмислени неща, а друг път в продължение на доста време нещата стават така, все едно са нагласени и буквално се чувствам като в някаква клетка, ограничена отвсякъде и просто знам какво ще се случи. Ами ясновидството? Как можеш да надникнеш в бъдеще, което не е предначертано? И най-лошото е, че никой не ми вярваше и по-специално едно момче, което иначе ми е добър приятел. Само спорехме с него- аз му разправям, че нещата са нагласени, а той ми вика, че ние си ги правим и все се хвалеше с всичко, което е постигнал. Та, в какво точно се състои нашият избор? Как така нещата хем са написани, хем не били статични и са в движение? Аз това го оприличавам на една къща от тухли, които обаче не са зазидани, само са една върху друга. Значи, ако по някакъв начин измъкнем една тухла, нали ще паднат и останалите? Тоест, на една група хора, които трябва да се родят заедно им е писано да им се случат определени неща. Примерно, мъж и жена трябва да се срещнат, да се влюбят и да се оженят. За да се влюбят обаче и любовта им да е трайна, те трябва да споделят и общи интереси. А както знаем, човек прекарва повече време на работа и съответно, в най-идеалния вариант, работата му става и призвание (ако говорим за по-развит духовно човек). Та на тези мъж и жена примерно им е писано да станат певци и музиката да ги сближава и щрак, Господ го измисля и го вкарва в компютъра без право на промяна. Е да, ама само жената става певица, а на мъжът му прищраква, че иска да стане футболист. И Господ му го позволява, защото това е неговият избор. Е, да, Господ намира някакъв начин и ги среща и тогава какво става (говоря за случай, различен от комбинацията футболист-фолкпевица)? Двамата за какво си говорят? Май пак не мога да изкажа какво наистина имам предвид. Не че няма да намерят общ език и да имат нещо мимолетно, но само до там. А ти казваш, че съществува съдба. Е, значи замисълът е провален, защото на тези двамата им е било писано не само да се влюбят, но и да бъдат екип, да пеят в дует примерно. И къде е смисълът на съдбата, ако изборът ни е крайно различен? За това казвам, че двете понятия си противоречат.
    Активен
    praiseyou
    Гост
    « Отговор #6 -: Юли 23, 2011, 23:56:19 »

Амика аз не изпитвам нищо отрицателно или положително спрямо Кармата, било тя и бъдеща, просто смятам че това е едно удобно Оправдание на много хора да (не)правят някои неща. Като на пример да разчитат на СЕБЕ СИ, а не да се чудат дали са в минус първия си живот, дали са направили в 33тия това което е трябвало за 77ия и т.н. Това за мен е напълно излишно като разсъждения.
    Яница, няма нищо което ТРЯБВА(освен точките), има неща които МОЖЕ да се случат. Например чупя си крака (трябва) както е в по-горния ми пример, обаче преди да се инкарнирам съм имал една идея(може), ама като си го счупя и му тегля една майна(избор), не се знае дали ще стигна до първоначално заложената идея (трябва-може) в самото действие(избор). Ясновидците дори и да знаят какво ще стане в бъдеще, то това не е СИГУРНО бъдеще а е Възможен вариант. И да.. винаги сама си си виновна за всичко което ти се случва, сега живота изглежда малко по-така, нали ? Усмивчица мега важния ти въпрос не го разбирам, чувствата са си Твой. Ние сме на Земята за да правиме избори освен всичко друго.. от теб зависи..

Това са лични разсъждения и не ангажирам никой с тях.
    Активен
    Ianica
    Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: Юли 24, 2011, 00:22:18 »

Не, убедих се, че никой не може да ме разбере, а наистина искам да разбера. Добре де, значи, последно искаш да кажеш, че съдбата не е предначертана, така ли? Но това е ужасно, защото със своя избор човек повлича и други хора. Значи, един убиец убива някого и му отнема неговото право да живее, тогава къде е изборът на убития? Той до момента е градил нещо, трудил се е и накрая какво? Трябва да се преражда отново и да гради всичко отначало. Ами нали убиецът трябва да бъде наказан по някакъв начин в следващия си живот (тук намесвам и понятието справедливост), а за убития да има някаква компенсация, като например да постигне малко по-лесно това, което уж е трябвало да постигне в предния си живот. И ако нещата бъдат оставени на самотек, без никакъв контрол от висшите сили, то тогава онзи може да си прави избора и колкото пъти си иска да убива другия човек, а жертвата да не може да си свърши започнатата работа. А това, дето всичките ни животи били начертани, а не живот за живот, то това направо ме отчая тотално.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1647

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #8 -: Юли 24, 2011, 00:26:58 »

Значи, един убиец убива някого и му отнема неговото право да живее, тогава къде е изборът на убития? Той до момента е градил нещо, трудил се е и накрая какво? Трябва да се преражда отново и да гради всичко отначало. Ами нали убиецът трябва да бъде наказан по някакъв начин в следващия си живот (тук намесвам и понятието справедливост), а за убития да има някаква компенсация, като например да постигне малко по-лесно това, което уж е трябвало да постигне в предния си живот. И ако нещата бъдат оставени на самотек, без никакъв контрол от висшите сили, то тогава онзи може да си прави избора и колкото пъти си иска да убива другия човек, а жертвата да не може да си свърши започнатата работа. А това, дето всичките ни животи били начертани, а не живот за живот, то това направо ме отчая тотално.

Разбира се, че нещата не са оставени на самотек.

Често убиецът в следващ живот става родител на бившата си жертва, за да компенсира чрез грижите си извършеното зло.

За всичко рано или късно се плаща.
    Активен
    Ianica
    Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: Юли 24, 2011, 00:28:38 »

И още нещо. Ти казваш, че това, което е заложено в точките ще стане, независимо по кой път си тръгнал. Това някаква шега ли е? Какъв е смисълът да се радваш, че си направил добър избор, като пак ще стигнеш до същото(а то може да е нещо неприятно)? Кое му е доброто? А това дето ще си теглиш майна на счупения крак, няма да промени факта, че е счупен и ще ти се наложи да чакаш докато оздравее:)
    Активен
    Ianica
    Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: Юли 24, 2011, 00:33:46 »

Ами то това не е наказание, нали повечето хора стават родители, човекът просто ще си изпълнява родителските задължения и даже ще се радва, че има дете. Може да страда само, ако детето е с увреждания, но то си е страдание и за самото дете.
    Активен
    Ich
    Неактивен Неактивен

Публикации: 1647

• Град: различни планетки
  • Michail Kolev
    « Отговор #11 -: Юли 24, 2011, 00:49:35 »

Ами то това не е наказание, нали повечето хора стават родители, човекът просто ще си изпълнява родителските задължения и даже ще се радва, че има дете. Може да страда само, ако детето е с увреждания, но то си е страдание и за самото дете.

Може да не е наказание, но си е "работа без заплащане" в известен смисъл.

А механизмът на кармата според окултистите е следният.
    След смъртта си, намирайки се в духовния свят,
    човек изживява отново предишния си живот.
    При това той усеща страданията, които е причинил на другите.
    Това поражда у него желание да се срещне отново с тях и да ги компенсира.
    Този импулс, с помощта на съществата, грижещи се за нашите следващи въплъщения, ни довежда до нови срещи с тях.
    Затова към някои хора изпитваме необясними топли чувства, имаме желание да им направим нещо добро.
    Активен
    sharga
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 148

« Отговор #12 -: Юли 24, 2011, 12:13:09 »

Защо понякога имам чувството, че животът ми е абсолютен хаос и ми се случват само безсмислени неща, а друг път в продължение на доста време нещата стават така, все едно са нагласени и буквално се чувствам като в някаква клетка, ограничена отвсякъде и просто знам какво ще се случи.
    Има си сила която се грижи нещата да се случват, подрежда събитията и срещите и 'случайностите' , като това го прави безжалостно , затова понякога за да стане нещо: - да, може да се наложи да си счупиш крака, и това после да отключи неща вътре в теб и неща извън теб, а това е само пример, пнякога ти трябва да минат години в 'лутане' и хаос за да дойде(..) и да си готова за това което чакаш или искаш или има да се случва, но през това време човек пак се развива и пак има пипвания тук там, да не кажа постоянни. Силата се грижи желанията и намеренията ни да се случват, ако са локални (на момента)  те се случват сега ни си ги правим уж сами, иначе се остават във времето и силата подбутва събитията, и според нас зависи, според нашата сила нагласа и начини на дейсвие дали те ше станат на 100% или само на 20% и ще се провалят, но няма как да се говори общо за събитията, всяко събитие си е различно се подхожда по раличен начин към него

Силата действа така появява се силно вътрешно чувсто че трябва да направи нещо , и това чувство не изчезва докато не направиш даденото нещо

Иначе да имаме свободен избор в рамките на 4-8 %, което не е малко, иначе отговорността е твърде голяма
    Активен
    Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2559

NEVERENDING STORY

« Отговор #13 -: Юли 24, 2011, 14:25:36 »

Яни ето моята метафора-теория на геймър Усмивчица))))

Седим си пред един голям компютър заедно със нашият наставник по игрите. Предстои ни ново ниво на играта . Трябва да приготвиме първо нашият аватар. В предишните нива сме натрупали , бонус точки , наказателни точки, точки опитност, точки умения и тнт (наречени карма). Спрямо тях може да оформиме аватара за да е готов за новото ниво. Мисията на нивото е изградена от много подмисии (наречени път,предопределение ,съдба) ,често може по време на играта да се отдалечиш от тези мисии , но пък за това имаш много хинтове и помощници (наричат се знаци на съдбата и тнт). Та мисиите са за възможно най-много ценни точки , но в тая игра всичко може, да не си игараеш мисиите, да си създадеш нови мисии, да преизпълниш мисиите (свободна воля). Интересното е самата игра и индивидуалният ти подход и комбинации от точки ( не самите точки). Защото колкото повече интересни комбинации от точки имаш,толкова по-интересно следващо ниво се отключва. Играта е онлайн и играеш с още доста играчи . Има тимове дето държат връзка през доста нива (кармични отношения) имат общи мисии и точки (групова карма). Много ценно нещо е че освен заложените програми имаш възможност да програмираш по време на игра , което е супер интересно за Създателят - главен програматор. Има много служители и програми, които подържат системата. (програма за подвеждане и изкушения примерно с програматор господин Принца на мрака:) )
    Та приятна и интересна игра на всички . Game on. Усмивчица
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    АСИ
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 116

• Град: Stara Zagora
  • Красен Пътеков
    « Отговор #14 -: Юли 24, 2011, 17:29:58 »

а повечето си мислят,че лично играят в играта...всеки наш образ е предварително написан и се избира(точно коя история да се "преживее")...просто към всички значими неща,има много пътища и ние трябва да изберем най-достойния(там е избора)...а,че примерно обидим някой или помогнем или...,вече се намесва програмата" кармата" и всичко се връща... така,че играйте достойно,защото всичко извън нас е игра...
    Активен
    Страници:  [1] 2 3 ... 8   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Нашите избори определят нашата съдба
    Обща тематика
    Бунтарката 1 908 Последна<br />публикация Юли 23, 2009, 23:36:02
    от delfin
    Карма и реинкарнация
    Духовни учения
    Админ 2 1609 Последна<br />публикация Февруари 17, 2010, 00:03:55
    от izida
    Информация,Избор,Съвет,Решение,Край на ситуацията
    Необичайни преживявания
    Misli 1 898 Последна<br />публикация Декември 20, 2010, 03:07:01
    от Eona Lightholder
    Колективна карма
    Астрология и нумерология
    dayana 0 838 Последна<br />публикация Юли 19, 2011, 03:25:02
    от dayana
    Съдба, 'карма' или наследство ?
    Въпроси и отговори
    Me.Racle 5 598 Последна<br />публикация Септември 30, 2013, 15:58:58
    от Kissing You Good Night

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright