Духовно развитие

Страници:  1 [2]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Кълновете нямат равни на себе си по лечебни свойства  (Прочетена 34628 пъти)
доника
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 3

« Отговор #15 -: Ноември 05, 2013, 14:52:10 »

Искам да попитам нещо свързано с кълновете:
Те могат ли да се употребяват от хора с колит и язва?
Много ми се иска да се храня здравословно,но всичко като че ли ми е забранено.То здравословното е все сурово и май не е за мен.В такива случаи каква храна за мен ще е най-добра т.е.щадяща стомашно-чревния ми тракт.Благодаря ви предварително за отговора.
Активен
krem
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 139

« Отговор #16 -: Ноември 06, 2013, 12:16:02 »

Доника, когато вече има заболяване е различно. В твоят случай с язвата първо бих ти препоръчала да си тушираш този проблем. След това да започнеш с много малки дози кълнове и сурови плодаве и зеленчуци и така постепенно да свикнеш стомаха.

Язвата вече е доказано, че се причинява от бактерии. Предписват се антибиотици. В нашта мила родина това още не е широко известно след лекарската общност, въпреки че на шефът ми един професор тук е прилагал такова лечение - успешно!
Аз бих ти препоръчала да пробваш лечение с прополис (клеева тинктура) всяка сутрин на гладно по 20-30 капки разтворени в около 100 мл. вода. И така 2-3 месеца. Баба ми така излекува язва на дванадесетопръстника. Прополиса е природен антибиотик и е безвреден, освен ако нямаш алергия към пчелни продукти. С колита не съм запозната, от това, което прочетох набързо в уикипедия вярвам, че прополиса ще помогне също. Паралелно за колита приложи и пиене на пробиотици за възвръщане на нормалната чревна флора. Искрено вярвам, че тези две неща ще те подобрят, безвредни са за организма, и за здрав организъм има много ползи и от двете, затова ти ги препоръчвам!

Като изчистиш проблема, давай с кълновете. Препоръчвам ти в началото да ги пасираш с малко зехтин, лимон, подправки, може и ядки или тахан, за да се получи дип за мазане на филия или с малко вода - заливка за салата, за да си дадеш време на стомаха да свикне по-плавно с тях. Внимавай с пшеничните да са малки кълнчета, защото когато станат по-големи дразнят доста стомаха. От червена леща са много крехки и приятни. Също и слънчогледовите.

Потърси в нета и за алкално-киселинен баланс, кои храни какви са, защото нарушаването му води до възпалителни процеси и болести. Бих ти препорачала и някоя зелена супер храна като спирулина или пшенична трева, която да приемаш сутрин, защото са силно алкални и помагат за туширане на възпалителните процеси.
Успех!!
Активен

just keep your mind open

love actually is all around
доника
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #17 -: Ноември 06, 2013, 12:49:24 »

Благодаря за отговора.Ще опитам с прополиса.Аз съм го употребявала,но само когато имам болки,а не в продължение на 3месеца.Искам да попитам за превата от пшеница така ли да я употребявам или като сок.И ако е като сок по колко грама се пие.
Активен
krem
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 139

« Отговор #18 -: Ноември 06, 2013, 18:25:17 »

Аз нямам възможност да си отглеждам в къщи пшеничната трева, нито с какво да я цедя, затова съм си купила изсушена на прах от zoya.bg . 20 лв. беше един пакет, но тъй като се пие само по една равна чаена лъжичка дневно, стига за много дълго време, май я имам от половин година, а давам и на детето и още не е свършила.
Активен

just keep your mind open

love actually is all around
доника
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #19 -: Ноември 06, 2013, 20:12:15 »

Не искам да досаждам,но от няколко дни за първи път прочетох за пшеничната трева,че може да се употребява от хора и,че е ценна храна и затова реших да се засадя и сега когато е вече пораснала 12см.реших да се допитам по колко трябва да пия като се има в предвид моя колит и язвата.Четох,че хората пият по цяла чаша,но незная аз като с хронично болен стомашно-чревен тракт как трябва да употребявам този сок.Ако знаеш нещо по въпроса моля те да ми пишиш,за да започна да пия.
Активен
xxxx
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 157

« Отговор #20 -: Ноември 08, 2013, 03:45:49 »

Ако някой иска да стане производител да каже  Ухилен мен ми се струва прекалено сложно за изпълнение ...
Активен
Страници:  1 [2]   Нагоре
Отиди на:  

Подобни теми:
Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
публикация
Лечебни билки « 1 2 »
Здрав дух здраво тяло
Админ 22 66500 Последна<br />публикация Април 22, 2010, 08:09:32
от Spirit
Лечебни чайове
Здрав дух здраво тяло
Админ 2 4895 Последна<br />публикация Януари 23, 2010, 08:31:33
от delfin
Алтернативни лечебни методи за индиговите деца
Децата индиго
Админ 0 2174 Последна<br />публикация Януари 24, 2010, 22:46:10
от Админ
Лечебните свойства на меда
Природосъобразно хранене
Слънчев лъч 0 1537 Последна<br />публикация Юли 23, 2011, 19:49:22
от Слънчев лъч
Петиция За равни права на пушачи и непушачи. « 1 2 ... 12 13 »
Инициативи
Ariam 193 3792 Последна<br />публикация Декември 17, 2012, 13:02:32
от Sine Wave Zero

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
Паник атака | Планински кристал - Кварц  © Copyright