Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: Действие на соковете върху организма  (Прочетена 2206 пъти)
Слънчев лъч
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 205

« -: Юли 23, 2011, 19:47:17 »

Предимството на соковете

Напоследък наред с употребата на плодове и зеленчуци се препоръчва употребата на натурални, прясно изстискани сокове от тях за профилактика и лечение. Соковете 10-15 мин. след изпиването им преминават в кръвта. Ако за лечебни цели е необходимо поемането на повече плодове и зеленчуци, организмът би се обременил с големи количества целулоза, затова в тези случаи се препоръчват сокове. Пръсканите с пестициди плодове и зеленчуци образуват с тях химически съединения, които проникват в съединителната им тъкан. При изстискването химическите отрови остават в целулозата, а в сока преминават всички активни вещества - витамини, ензими, минерали и микроелементи, както и ценна органична вода.

Действие на соковете върху организма.

Плодовите и зеленчуковите сокове действат очистващо върху организма, премахват умората, освежават и активират умствената дейност. Соковете, съчетани с готвени храни им придават биологична пълноценност. Пиенето на сокове може да се съчетава добре с приемането на неизстискани плодове и зеленчуци.

Приложение на соковете.

Соковете се пият според желанието, винаги прясно изстискани, иначе губят биологичната си активност. Може да се подсладят с мед. С лечебна цел се употребяват от 1 до 4 чаши на ден в продължение на 1-2 месеца, с почивки по няколко дни месечно. Вземат се най-добре на гладен стомах - 1/2 час преди ядене или 2-3 часа след ядене, за да има по-изявен лечебен ефект. Според световноизвестния учен от САЩ д-р Н.Уокър пиенето на натурални сокове е най-добрият начин за предотвратяване на натрупването на отпадни материали и слуз в организма, създава добри условия за работа на жлезите с вътрешна секреция.
Активен

Слънчево хранене - Благодаря ти слънце, че ни подпомагаш!
Sunshine(sun)
Разумна Любов
Неактивен Неактивен

Публикации: 978

• Град: Тук и сега
  • Извън реалността, сегашна ......

100006741217887
    « Отговор #1 -: Февруари 13, 2012, 15:25:44 »

Да се включа в темата.
    Понеже всички теми от Слънчев лъч са апетитни за мен.

Соковете са много ,,,много полезни повярвайте ми.
    Казвам го от личен опит, които според мен е нищо сравнение с опита на някои хора.
    От над три години пия сок от плодове и зеленчуци и от доста време чета по темата.
    Соковете подмладяват ,лекуват и прочистват.
    Но не мислете, че ако изпиете два портокала на сок и след това се нахраните с варено телешко  Усмивчица или една купа шкембе и сте оздравели.Не няма да стане и ще зарежете и сокове и всичко.
    Може да пробвате и да се убедите сами.Или просто наблюдавайте хората около вас как грешат и се вайкат. Яжте няколко дена плодове заедно с варена храна.Често се получава дискомфорт в корема и виновника е плодът , а човека казва не те са вредни.
    Ако няма проблем на първия ден той ще дойде рано или късно.Понякога става сериозно.
    Имам познати с подобни грешки и от страх не покусват плод.
    Запомнете плод и варена храна, не става.Вредно е.
    Сокове само на гладно.Малко е крайно , но здравето е по-важно според мен.
    И по възможност да не се правят в железни уреди или прибори.
    Добри уреди са тези, които мачкат ,подобни на мелачките за кайма.Но от пластмаса.
    Добре е когато няколко плода се правят на сок и един или два се ядат цели .Целите се дъвчат добре.
    Препоръчително е да не се мешат.Но в някои случаи се позволява.
    Преди и след тренировка действа прочистващо.
    Всичко е относително и при някои се появява болка в корема или главата заради прочистване на организма.
    Казаното по-горе е за напълно здрави, за хора с проблеми се съветвайте с лекар.
    В началото е странно и после се свиква.Организма приема пресните сокове мигновено и те влизат в употреба.Не е нужно разграждане и смилане.
    Пускам и една статия за сок:

Различните сокове помагат при отделни заболявания

Още в древността е било известно, че плодовите и зеленчуковите сокове са много полезни за здравето и че те са незаменим източник на витамини и други важни за човешкия организъм вещества.

Натуралният сок по правило е източник на глюкоза,
    реклама
    фруктоза, минерали. В неосветените сокове има пектин, който намалява нивото на холестерола в кръвта и нормализира дейността на стомашно-чревния тракт.

В 1 чаша портокалов сок например се съдържат до 70 мг витамин С - препоръчваната доза за един възрастен човек за 1 ден.

Кайсиевият сок укрепва сърдечната мускулатура. Неговата редовна употреба предотвратява сърдечната аритмия.

Ананасовият сок влияе благотворно върху функцията на бъбреците и черния дроб. Той съдържа бромелаин, който спомага за изгарянето на мазнините и добрия тонус на организма като цяло. Затова той активно се използва в диетичното хранене. Този сок се препоръчва и като лечебно средство при заболяване на бъбреците и при ангини.

Портокаловият сок има антиканцерогенни свойства, открити още в средата на миналия век.

Сокът от диня е подходящо средство срещу отоци, свързани с проблеми в сърдечно-съдовата система и бъбреците.

Сокът от грозде помага за възстановяването на изтощената нервна система и е полезен при отпадналост. Той "почиства" бъбреците и черния дроб от токсините и филтрира кръвта, като забележимо намалява съдържанието на холестерол в кръвта.

Вишневият сок помага при запек, подобрява обменните процеси, укрепва организма, подобрява апетита и се прилага като средство за отхрачване.

Сокът от нар е полезен като общо укрепващо средство, за възстановяване на организма след болест или операция, помага при малокръвие.

Сокът от грейпфрут е прекрасно натурално средство против безсъние. Той също така нормализира кръвното налягане и освобождава кръвта от излишния холестерол.

Сокът от круши притежава противомикробно действие и е полезен при камъни в бъбреците.

Сокът от зеле се пие при гастрити с понижена киселинност, язва на стомаха и заболявания на черния дроб и далака. Сокът от бялото зеле укрепва кръвоносните съдове, стимулира процеса на възстановяване на клетките на лигавицата на стомашно-чревния тракт, нормализира обмена на мазнините.

Сокът от моркови подобрява зрението, укрепва организма и възстановява силите след болест, след повишени умствени и физически натоварвания, помага при лечението на язва на стомаха, при онкологични заболявания, туберкулоза и малокръвие. Подобрява апетита, заздравява зъбите, повишава съпротивляемостта към инфекции.

Сокът от краставици нормализира кръвното налягане и сърдечната дейност, подобрява състоянието на зъбите, венците, ноктите и косата, помага при ревматизъм, атеросклероза, пародонтоза, подобрява паметта.

Сокът от праскови укрепва сърдечната мускулатура и помага при аритмия. Той действа успокояващо върху стомаха при изострен гастрит и помага при малокръвие.

Сокът от цвекло се смята за "сока за жените". Той е полезен също при запек, малокръвие, болести на сърцето и стомашно-чревния тракт, за намаляване на кръвното налягане. Употребата му трябва да започне с приемане на малко количество (по 1 с.л.) или в смес с други сокове, например със сок от моркови, като постепенно се намалява количеството на сока от моркови.

Сокът от червено френско грозде се препоръчва при заболявания на сърдечно-съдовата система, при язва, подагра, кожни заболявания, ревматизъм, настинка.

Сокът от касис се препоръчва при авитаминоза, малокръвие, гастрит с понижена киселинност, остър бронхит, грип и ангина. Той спомага за унищожаване вирусите, повишава имунитета, притежава общоукрепващо действие и е богат на витамин С.

Доматеният сок е богат на соли и микроелементи. В него се съдържат особено големи количества от витамините А и С - антиоксиданти, забавящи стареенето на клетките и укрепващи имунната система.

Ябълковият сок се използва при затлъстяване и захарен диабет, при заболявания на сърдечно-съдовата система, черния дроб, бъбреците, при дизентерия, хронични колити, подагра, ревматизъм, атеросклероза, камъни в бъбреците и жлъчката. Той изкарва от организма солите на тежките метали и радионуклидите.
    Източник-http://health.actualno.com/news_72371.html
    Активен

Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

100006741217887
    « Отговор #2 -: Февруари 13, 2012, 15:45:10 »

Ето как се пият сокове.
    <a href="http://www.youtube.com/watch?v=_U3pnVKrhdo" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=_U3pnVKrhdo</a>
    <a href="http://www.youtube.com/watch?v=c0T9GNKaUmU" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=c0T9GNKaUmU</a>
    « Последна редакция: Февруари 13, 2012, 16:05:48 от sunshine_and_love » Активен

Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

100006741217887
    « Отговор #3 -: Юни 13, 2012, 14:30:05 »

Сега е момента за сокове , пийте и се прочиствайте с леки разходки и нека здравето е с вас.
    Активен

Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

100006741217887
    « Отговор #4 -: Юни 17, 2012, 23:15:41 »

Ами пробвайте и ще разберете за предимствата на пресните сокове.
    За тяхното действие.
    Щом се доверявате на бира,ракия и подобни защо да бягаме от полезното нали.
    Здраве на всички.

Активен

Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2559

NEVERENDING STORY

« Отговор #5 -: Юни 17, 2012, 23:49:24 »

Сдобих се с много ленено семе , анасоново и копърово. Сега се чудя какво е най добре - кълнове -поници или така да си ги папам ?
    Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

100006741217887
    « Отговор #6 -: Юни 18, 2012, 07:17:56 »

Цитат
    Сдобих се с много ленено семе , анасоново и копърово. Сега се чудя какво е най добре - кълнове -поници или така да си ги папам ?
    http://indigota.com/index.php?topic=4709.new#new
    Активен

Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

100006741217887
    « Отговор #7 -: Септември 26, 2012, 11:29:22 »

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=dWqmBVzAzpE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=dWqmBVzAzpE</a>
    Активен

Eona Lightholder
    Global moderator
    Неактивен Неактивен

Публикации: 2559

NEVERENDING STORY

« Отговор #8 -: Септември 26, 2012, 12:05:07 »

Сън , имаш ли сокова рецепта за спортисти . Не мога да си наваксам само с растенията , поне 3 яйца изяждам . Знам ,че соевия протин е най-добър, ама не ми се ще да го купувам изкуствен . Просто ми трябва повечко да се зареждам с нещо силово.

Активен

"weird " is indication for creative force ♥
    Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

100006741217887
    « Отговор #9 -: Септември 29, 2012, 11:18:17 »

Ами понеже и преди съм тренирал и знам ,че не е лесно и организма иска протеин или силна храна . не знам.
    Аз тогава пиех шейкове с банан и други неща но сега нещата са корено различни , но сега тренирам леки неща и по-скоро аеробни или йога(за начинаещи)  и затова пия само сокове от плод или зеленчук.
    От скоро пия сок от ябълки и по някога слагам круша , но от твърдите.
    Правя си 500мл и кога ми се прияде ям това. 
    Така си правя по няколко такива сока и през деня се подсилвам с тях.
    Също си правя сок от грозде.
    За зимата портокали и грейпфрут  , като грейпфрута е самостоятелен и не се меси с нищо , нито с друга храна нито с каквито и да е хапове , опасно е.
    Ананас и много други , пия ги по-половин литър от всеки , или на ден по някога ми се събират 1.5л сок и друга храна и освен това поне 1л до 2л чиста вода.
    Това е от доста време и ми е ок.Всеки си преценя къв му е организма и от какво му е ок.
    Това не е сок от ябълки

Това е сок от ябълки

Може и с моркови , примерно 3 ябълки и 2 моркова.
    Здраве на всички.
    Активен

Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

100006741217887
    « Отговор #10 -: Ноември 25, 2012, 01:16:52 »

Защо не пробвате , идва зима ... може и да не дойде ... Намигване
    И всички пак почват с лекарства и харчове в тази криза ...
    Просто започнете да пиете сок от какъвто си искате плод поне по 300мл или 500мл на ден
    Всеки ден и вижте ефекта , пиете на гладно без вода ....
    После си правете каквото си правите ...
    Пробвайте ... няма страшно и споделете ...за да помогнете на някои там някъде ... 
    Здраве на всички

Активен

Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

100006741217887
    « Отговор #11 -: Януари 07, 2013, 10:31:02 »

Е за сега около мен плодове и зеленчуци не се ценят ....  Ухилен
    Защо не знам ... аз с тях се лекувам , с тях се подсилвам и храня , а хората около мен си носят торби с хапчета и само мрънкат .... но кога стане въпрос за храна казват да има месце и манджа
    Ок всеки е свободен да си живее както душа му иска. 
    Но ако се замислим ,в тях има витамини и какво ли не ... което помага на организма да се подсили и да си поправи засегнати сектори.
    И понеже те са малки съберачи на светлина , като батерия която събира енергия , те са съберачи на светлина.
    И кога се храним с тях само получаваме енергия ...
    Сока от негова страна преминава в кръния поток и стимулира определени органи ...
    Светлината , която е трансформирана от дървото в плода дава бистрота в мозъка и яснота в сърцето.
    Ето , мозъка ви е вода и ако се храните с нужната храна се получава това ...

Ако храната ни е тъмна или без светлина тя ни помътнява мислите ...Така.

Какво става , ние ядем и нещо все ни е кофти ....
    Сегашната наука ни дава методи , които ни скапват а старата информация ни залива с знания за още замърсители. Като кафе и други храни за събуждане ...
    Получава се един блокаж в мозъчната дейност ...
    Които ни спира мислите и чистотата им ...
    Не ни се учи , не ни се работи ...
    Тъжно ни е в някои случай и други отрицателни форми ...
    Има изключения и те са за положителните хора с разбирания за силата на мисълта.
    Или за хора трениращи спорт ... При тях ненужното се транспортира по-бързо през кръвоносния път и отделителната система и така обработват ненужните и вредни храни.
    Светлината се набавя от много източници и не само от храна , но това е друга тема.
    За сока ... дава здраве и красота в по-големи и чисти количества.
    Здраве на всички.
    Активен

Sunshine(sun)
    Разумна Любов
    Неактивен Неактивен

100006741217887
    « Отговор #12 -: Март 04, 2013, 18:37:14 »

За пореден , път идва лятото и ако искате да сте чисти и леки за летните красоти , само си пийвайте сок от живи храни.Тука има една комби тема за нужното , за всеки желаещ да види и прочете.Тук http://dreamland-bg.com/index.php?topic=4120.0
    Сега е момента да пробвате и да добавите , малко сок към хранителния си режим , да се заредите с витамини и нужните елементи за живот.Да обновите тялото и да се захраните с живителните сокове на майката Природа.
    Само малко желание и вяра и после се радвате на живота.
    И за да няма , грешки , сока или фреша , са само за да ремонтираме тялото или да го подсилим и ако имаме , нужната воля , после сменяме режима и минаваме на по-здравословен , в които, не се нуждаем от сок, а от цели плодове.Но всичко , бавно и славно.
    Активен

Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright