Колективна онлайн медитация за прочистване на енергийното поле около България
(Всеки Понеделник, Сряда и Неделя от 22:00ч.)

Страници: [1]   Надолу
Сподели тази тема във Facebook Сподели тази тема във Facebook
Автор Тема: За невидимия свят и измеренията  (Прочетена 1919 пъти)
Sirius_999
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 42

• Град: ***
  • « -: Юли 23, 2011, 12:00:51 »

Попаднах една информация за невидимия свят.Тя е следната:астрала е четириизмерен-(дължина, ширина, височина, време);Причинния свят е шестизмерен, духа е с десет измерения,умствения свят е с пет измерения.Някой може ли да обясни кои са другите измерения извън четвъртото.Къде мога да намеря повече информация!?
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #1 -: Юли 23, 2011, 12:55:02 »

Аз не знам за нищо, но специално за Духа, мисля че не е нещоизмерен. Той е безкрайно "широк", ако мога така да се изразя.. Според мене няма определени измерваеми пропорции. Може и да не съм права. Усмивчица
    Активен
    Житара
    Неактивен Неактивен

Публикации: 419

« Отговор #2 -: Юли 23, 2011, 16:04:45 »

Тя е следната:астрала е четириизмерен-(дължина, ширина, височина, време)
    Ооо има и време, значи и там има хора! Извинявам се за сърказма, звучи ми малко налудничево това с времето. Усмивчица
    Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #3 -: Юли 23, 2011, 16:34:35 »

Цитат
    астрала е четириизмерен-(дължина, ширина, височина, време)
    Тук също има време, но това не значи, че сме астрал.
    Активен
    Слънчев лъч
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 205

« Отговор #4 -: Юли 23, 2011, 16:38:05 »

Цитат

Според мен не си го разбрала правилно. "дължина, ширина, височина, време" това са променливите, с които ще могат да оперират хората. По настоящем хората успяват да оперират с дължина, ширина и височина, докато с времето много малко хора все още могат да го разширяват и свиват.
    Активен

Слънчево хранене - Благодаря ти слънце, че ни подпомагаш!
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #5 -: Юли 23, 2011, 16:51:50 »

Цитат

Според мен не си го разбрала правилно. "дължина, ширина, височина, време" това са променливите, с които ще могат да оперират хората. По настоящем хората успяват да оперират с дължина, ширина и височина, докато с времето много малко хора все още могат да го разширяват и свиват.
    Да, това е вярно... ама и ти не си ме разбрал какво искам да кажа

Но ако умееш да боравиш и с времето, това не може автоматично да означава, че си в астрала.
    Освен това астрала е много повече от просто 4 измерения.
    Активен
    Sirius_999
    *
    Неактивен Неактивен

Публикации: 42

• Град: ***
  • « Отговор #6 -: Юли 23, 2011, 22:52:32 »

Астрала е част от невидимия свят, граница между физическия и духовния свят.Има разнообразни измерения на невидимия свят, това е интересно. Дали са паралелни светове?Или две измерения дължина и ширина формират равнина- плоскост, три измерения формират изометрия, петте, шестте, седемте и десетте измерения са връзка с други паралелни светове, реалности.В невидимия свят на астрала има високо интелигентни същества, но са в общение с  низши същества и форми.Разделени са на  седем нива.
    Активен
    kaloian1
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 76

• Град: Плевен
    « Отговор #7 -: Юли 31, 2011, 04:38:24 »

астрала е 4 измерен защото в него живеят енергийни същества които се движат и нагоре и надоло и има по скоро дълбочина напред не дължина, а за измеренията на духа сигорно се има предвид 10 сепфирота от дървото на живота според кабала,но при  астрала се измерва ,а при второто това са реалности.
    Активен
    nia.boneva6
    Гост
    « Отговор #8 -: Юли 31, 2011, 14:31:11 »

измеренията на духа сигорно се има предвид 10 сепфирота от дървото на живота според кабала
    От сефоротите горните три са за духа, а не всичките десет.
    Активен
    Житара
    Неактивен Неактивен

Публикации: 419

« Отговор #9 -: Август 16, 2011, 16:27:14 »

Цитат
    Естествено че не значи, та нали човек си го е измислил.
    Активен

☺ ∞♥ oNe レo√乇
    Финист
    Финист
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 142

« Отговор #10 -: Август 18, 2011, 18:20:04 »

Попаднах една информация за невидимия свят.Тя е следната:астрала е четириизмерен-(дължина, ширина, височина, време);Причинния свят е шестизмерен, духа е с десет измерения,умствения свят е с пет измерения.Някой може ли да обясни кои са другите измерения извън четвъртото.Къде мога да намеря повече информация!?
    ОТ КЪДЕ Е ТАЗИ ИНФОРМАЦИЯ - дай линк

За пръв път срещам тази "информация". Най-вероятно става дума за няккъкъв "модел", за някаква схема за описание на реалността в "много нива". Поне на това ми прилича като гледам как се използва бройката измерения. Според тов акак нарастват ми прилича на нещо базирано на теософски или 7 модел, с нещо доизмислено от автора за неговите цели. Предполагам, че най-вероятно се опитва да обясни каква е широтата на възприятията в различните "нива на реалност", но кой-знае. Подобни схеми никога не са 100% истина, но са само приближен модел на света, описващ някакво негово КАЧЕСТВО или КАЧЕСТВЕНО ОТНОШЕНИЕ между отделни негови части. Идеята е да се помогне на четящия да си състави някаква представа която да го ориентира в бъдещи наблюдения, така че да не тотално неориентиран... но без да се знае контакста от който са извадени, горните изречения са напълно безмислени, защото ние ще си ги сложим в контекста на друг модел на вселената и смисълът им ще се промени - може дори да ги направи ъбсурдни.
    Например модела, който аз лично изполвам за наблюденията си на "дълбоките нива на реалноста" е със 5 нива/слоя/свята, всяко ниво добавя по 3 свободно управляеми измерения(от типа на физическите пространствени) и по още 1 неуправляемо(нашето физическо време)... тоест на 5то ниво имам общо 20 измерения... това естествено е само модел, нищо повече... просто бройката измерения е въпрос на гледна точка и нищо не ни пречи да имаме ако щем 1 000 000 такива Намигване

Просто винаги трябва да помним че всичките астрали-ментали са просто различни гледни точки към един и същ свят, отделни негови аспекти върху които сме се фокусирали, за да ги разгледаме и разберем по-добре... съответно ако не можем да ги възприемаме "сетивно", то всички подобни модели за нас ще са безполезна информация, която ще доведе само до объркване,  понеже няма да сме способни да я проверим. Затова в този случай е добре да си изберем един-единствен, да привеждаме всичко къмм него, да използваме само системата която го използва и тихомълком да пропускаме всичко което касае други системи, които може да наричат своите "нива" със същите думи като тия дето ползваме ние. Например, това което аз наричам астрал, жена ми нарича енергия, а това което тя нарича енергия, аз наричам астрал - в моделите които тя и аз използваме с тези две думи се наричат едни и същи "нива", но са взаимноразменени имената им... и понеже никой не иска да се откаже от модела с който е свикнал, налага се да помним разликите и да си "превеждаме" взаимно Намигване
    Активен
    Уж-Ум
    Vakuu
    Неактивен Неактивен

Публикации: 54

NO MORE!

« Отговор #11 -: Август 18, 2011, 18:33:04 »

Първо зависи от гледната точка. По принцип във вселената има само 3 измерения. аз гледам, осъзнавам че гледам, осъзнавам себе си осъзнаващ. 3те страни на парадокса, от които е изградена вселената. друго яче казано (едното, другото и едното без другото неможе)

Обаче гледай какво става в "илюзионността":
    типове измерения:
    пространствени измерения,
    времеви измерения,
    умствени измерения,
    душевни,
    съзнателни,
    и други.

повярвай ми не искаш да се опитваш да зареждаш тази илюзионна информация в кутийката си за информация, незнам колко мига ще останеш жив след това, аз също няма да остана ...

само виж пространствените: http://zamunda.net/details.php?id=190500&hit=1
    аз ги разбирам и 11те ти ми кажи до кое разбираш Веселяк (май 11 стават като комбинираме малко квантова физика, която обяснява гравитацията като сила идваща от друга вселена минаваща през 11тото измерение, затова е така слаба защото не идва от нашия реалм)

мога да те засипя и с другите, а това дето си го подхванал като информация е страшно орязано, "недъгаво"

ширина, дължина, височина, време - трънки боровинки
    щото какво ще кажеш за следния "реалм" само ширина и дължина, обаче, време 1, и време 2 ....

като тука само се опитвам да светна в правилната посока, всичките ми "грешни" думички ги слагаш в кавички и ги разбирай преносно

edit1: всъщност аз съм заблудения тука, ти искаш да се конкретизираш в нашия реалм sry моя грешка, но мисля че пространствените ще ти харесат виж линка да видиш математиката до къде е стигнала Усмивчица
    « Последна редакция: Август 18, 2011, 19:58:23 от Красив Ум » Активен

Който ме подценява, че мога да се справя и сам. Може спокойно да се отдръпва и да не се притеснява. Усмивчица
    Самотата е илюзия. Усмивчица
    Заедността е истина, независимо от илюзиите за самота. Усмивчица
    Уж-Ум
    Vakuu
    Неактивен Неактивен

Публикации: 54

NO MORE!

« Отговор #12 -: Август 18, 2011, 19:50:26 »

извинявам се за предния си пост по темата, за мен той е "излигаввяне" и тъй като може би няма кой да ме поправи, ще се опитам сам да се поправя, сега ще се опитам да отговоря сериозно

многопосочност:                      тип измерение:        брой:
    да,                                        пространствени       3(ширина, дължина, височина)
    не                                           времеви                  1(време)
    да (наблюдава, интерпретира) на ниво разум          2 или повече (съзнателен, подсъзнателен)
    да                                         душевни проявления 10(добродетелите)
    не                                         съзнаниеви               3(несъзнаващ, съзнаващ, самосъзнаващ се)
    да                                        въображателни         (безброй, тука влиза предния ми пост)

паралелни насоченост присъства като възможна навсякъде (примерно)
    легенда: многопосочност на ниво разум, входяща информация, продукт - изходяща информация (наблюдение интерпретиране)

многопосочност на душевни прояления, да разбираш някой, излиза от теб едно, и едновремено с това влиза съответно като продукт друго (на другия му става добре като го разбираш, и на теб ти става нещо, я добре, я се възхваляваш) и т.н.

боже господи, пълната версия е непосилна...

иерархия:
    въображението е шеф на всички други освен душата, но въображението може да  изключи  душевните проявления
    времето е шеф на пространството
    съзнанието е шеф на времето
    душата е малко особена, тя изразява себе си в тази "илюзия", чрез подинструментите си (стъпвакйи и използвайки всички надолу като навързаност),

добродетелите(търпение, смирение, разбиране, старание, постоянство, мъдрост, интелект, доброта, състрадание, любов и техните комбинации, и дори и производни) - тези по добре се изразяват като дъга и нейните преливащи цветове

аа писна ми , който иска да допълва и да поправя
    « Последна редакция: Август 18, 2011, 20:07:46 от Красив Ум » Активен

Който ме подценява, че мога да се справя и сам. Може спокойно да се отдръпва и да не се притеснява. Усмивчица
    Самотата е илюзия. Усмивчица
    Заедността е истина, независимо от илюзиите за самота. Усмивчица
    wolfspirit
    **
    Неактивен Неактивен

Публикации: 143

« Отговор #13 -: Август 23, 2011, 14:25:11 »

Здравей,

Всеки от нас си е изградил различна представа и разбиране за невидимите светове в зависимост - личен опит и разнообразието литература.

Ако искаш материал за четене както вече е споменато Кабала, сакрална геометрия, чакри и техния градеж също биха ти помогнали като информация да придобиеш представа. Както и сакрална геометрия, може би и някои идеи от квантовата физика, теориите за многопластова вселена и тн. 

По-принцип броя измерения и брой нива - са различни понятия и може да се объркаш ако ги наблюдаваш от тази гледна точка.

Това, което казваш за астралния свят е вярно, с тази разлика, че за да не се объркваш не добавяй ширина, дължина, височина - тези принадлежат на триизмерния свят - времето или по-скоро време-пространството е това, което дефинира астралния свят, който е 4тири измерен. Идеята е че макар в 3д да наблюдаваме и да се опитваме да измерваме времето като променлива - реално това е само илюзорна представа защото мащабно погледнато времето е константа, само нашата представа за него е променлива.

Поздрави,
    Активен

Живей за мига...
    Страници: [1]   Нагоре
    Отиди на:  

Подобни теми:
    Заглавие Започната от Отговори Прегледи Последна
    публикация
    Могъществото на невидимия живот
    Здрав дух здраво тяло
    The One 5 5584 Последна<br />публикация Юни 14, 2011, 11:49:15
    от gorgon4e
    Астрален свят!
    Езотерика
    The One 0 1570 Последна<br />публикация Октомври 12, 2010, 01:55:31
    от The One
    Един страхотен клип по повод смяната на измеренията
    Великият преход
    i.am.eternal 5 2569 Последна<br />публикация Ноември 10, 2011, 14:32:31
    от McLaut
    Нашият Свят
    Обща тематика
    Sentinel 0 433 Последна<br />публикация Май 20, 2011, 01:11:46
    от Sentinel
    Друг свят. Познат ли ви е?
    Въпроси и отговори
    incorrigi 6 617 Последна<br />публикация Юли 01, 2012, 22:44:21
    от incorrigi

Бог е Любов и е в мен, аз съм Любовта и с Бога в едно цяло с вярата и упованието в Бога аз съм неговото най-достойно проявление, за което той ме обича и облича в ризница от Любов, която да ме пази и закриля от всякакви зли сили и вмешателства в живота ми и в мен самия! Амин
    Ширинан | Психолог  © Copyright